Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 16 яну 2019 10:36

Udoji90 написа:В последните часове из пространството циркулират някакви много неприятни новини (не знам колко достоверни), че Мислинтат се готви да напусне клуба, тъй като от ръководството са отхвърлили някои негови предложения за нови попълнения и са се влошили отношенията между германеца и шефовете. Уж от вътрешни източници идвала тази информация, но се надявам да не се потвърди. Ако това се случи, то напускането на един кадърен човек ще бъде проблем, но ще бъде по-малкият проблем, доколкото може да се намери за неговата позиция друг, който също да върши добра работа. По-големият проблем е, че щом иска да напусне, то има нещо генерално наредно в управлението на клуба. Пак подчертавам, това е в случай, че информацията се потвърди.

Това и аз го видях вчера, но реших да не го поствам, тъй като го сметнах за журналистически измислици (или поне така ми се искаше да е). Липсата на каквото и да е опровержение от клуба обаче ме кара да мисля, че това е самата истина и за огромно съжаление наистина показва сериозната липса на управленски капацитет в клуба. hydetoshi изключително правилно се изрази, че ситуацията е "ПАри нема. Действайте!". От Мислинтат се иска да осигури нужните хора, с които да се повиши класата в отбора и Арсенал да не допусне за трета поредна година да е извън ШЛ. От друга страна Емери като треньор има своите изисквания кои играчи да бъдат привлечени (дали защото ги е наблюдавал или пък е работил с тях), за да успее да постигне поставените цели. От трета страна пък "ръководството" казва, че няма средства, т.е. да се разчита на наличното. Е, аз поне не виждам решение на това уравнение. Както се казва в математика: "няма реални решения". А ако Арсенал все пак остане извън ШЛ, то Мислинтат като директор най-вероятно ще понесе негативите от това и предполагам, че просто на човека му е писнало от изисквания без реално покритие и е решил сам да си тръгне преди да го използват за изтривалка. Ни най-малко не бих го обвинил за това му решение.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 16 яну 2019 20:41

Последните информации от днес са, че е постигната договорка между Арсенал и Барселона за трансфер на Денис Суарес, като сумата, която се споменава е около 14 млн паунда. Преговорите за евентуален трансфер на Караско също са в напреднал етап. Новата информация от днес е, че е възможно Арсенал да изплати част от заплатите по договора на Месут Йозил, за да може той да склони да бъде продаден (или поне аз това разбрах). При всички положения ситуацията е повече от абсурдна...
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 16 яну 2019 21:53

Миналата година,когато Венгер обясняваше ситуацията около договора на Йозил,той каза,че това е по-добрия вариант,защото Йозил е добър футболист,а логиката е ,че подобен нов футболист би струвал може би 40-50 млн паунда,пък би искал подобна заплата,като Йозиловата. Демек разминаваме се с харчене на 50 млн паунда,пък харчим само за заплата,което е неизбежно. Е,да! Логиката е добра,обаче и аз не знам ,какъв точно му е проблема на Йозил. Хем иска много пари,хем му ги дават,хем на него пак не му се играе. Ами съжалявам. Тези неща се виждат,и щом така ще я караме,по-добре да приключват нещата. Сега тази ситуация с изплащането на заплатите прилича пак на някакво изнудване. Естествено не сме наясно какво точно става "под повърхността" , но идеята Йозил да бъде продаден или поне разменен с някой изглежда напълно логична.
А за новината относно евентуалното напускане на Мислинтат…. Ами преди при Венгер ,той беше нещо,като полубог,който определяше всичко,което се случва. Някъде четох,че при строежа на тренировъчната база се допитвали до него,дори как да са разположени масите и какви чаши и чинии да се вземат за ресторанта,в който се хранят играчите. Какво да говорим за работата на скаутите? Сега очевидно Емери не е толкова високо в йерархията на клуба и логично има търкания между тях. По принцип това би трябвало да е някаква екипна работа и ако имат различия май по-добре да бъде назначен човек,който се разбира с Емери,което да доведе до по-голяма ефективност. Мислинтат беше назначен по времето на Венгер и той помогна за"плавното преливане" на Борусия Дортмунд в отбора на Арсенал.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15047
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 16 яну 2019 23:34

В предния мач за Фа Саутхамптън поведоха с 2:0 и стана 2:2 , сега пак същата работа ... Ако беше в Бг си е тото ама там не е !
Аз севте виждам нещо подобно !

Не знаех и че топките са по леки , това обяснява защо последните години играем по-добре в този турнир ! :mrgreen:
Изображение

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 16 яну 2019 23:45

miro_rz написа:В предния мач за Фа Саутхамптън поведоха с 2:0 и стана 2:2 , сега пак същата работа ... Ако беше в Бг си е тото ама там не е !
Аз севте виждам нещо подобно !

Не знаех и че топките са по леки , това обяснява защо последните години играем по-добре в този турнир ! :mrgreen:

[offtopic]Ей,Миро! Какво става с Brexit-а ? Господата Камерън и Борис Джонсън + госпожа Мей разказаха играта на англичаните. :?[/offtopic]
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 17 яну 2019 16:48

Добри новини от медицинския щаб на клуба. Хенрих Мхитарян се очаква да поднови пълноценни тренировки в началото на следващата седмица, с което ще изпревари с около 2 седмици първоначално прогнозирания период за въстановяване.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 17 яну 2019 20:27

Днес попаднах на интересна спекулация за директна размяна с Ман Юнайтед на Йозил и Мата. Аз съм твърдо "за" евентуална такава сделка, но едва ли има истина в тези слухове.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15047
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 18 яну 2019 08:49

hydetoshi написа:
miro_rz написа:В предния мач за Фа Саутхамптън поведоха с 2:0 и стана 2:2 , сега пак същата работа ... Ако беше в Бг си е тото ама там не е !
Аз севте виждам нещо подобно !

Не знаех и че топките са по леки , това обяснява защо последните години играем по-добре в този турнир ! :mrgreen:

[offtopic]Ей,Миро! Какво става с Brexit-а ? Господата Камерън и Борис Джонсън + госпожа Мей разказаха играта на англичаните. :?[/offtopic]

[offtopic]От политика не се вълнувам , ако не стигат парите се прибираме със семейството !Здраве да е , пари се печелят .[/offtopic]
Изображение

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 19 яну 2019 23:17

Предполагам, че приоритетите ни за зимна селекция (ако изобщо има такива) ще се променят след контузията на Ектор Бейерин. Опциите на десния бек в момента са "mamma mia" и определено там е нужен качествен играч, но с нулев бюджет и сериозна неяснота около положението с Мислинтат, ми се струва, че едва ли ще вземем попълнение за тази зона (а и за която и да е друга).
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 20 яну 2019 11:34

TheNameOfTheGame написа:Предполагам, че приоритетите ни за зимна селекция (ако изобщо има такива) ще се променят след контузията на Ектор Бейерин. Опциите на десния бек в момента са "mamma mia" и определено там е нужен качествен играч, но с нулев бюджет и сериозна неяснота около положението с Мислинтат, ми се струва, че едва ли ще вземем попълнение за тази зона (а и за която и да е друга).


This is what Unai Emery told the media about the Spanish right back, after he sustained a knee injury in 69th minute of our 2-0 win against Chelsea:

on Bellerin's injury...
We are going to wait until tomorrow. It is his knee and the first prediction maybe can be an important injury. Tomorrow we will speak with the doctor. I hope not, but it is not very positive, our first impression.

on if the injury affects thinking in the transfer window...
We have Ainsley. He is playing with good pieces, today also he played well I think. He can help us by playing like a right back or a right winger. And also, Lichtsteiner is another player for playing there and I think we have players. I don't forget Jenkinson because he is with us, he played some matches and if we need [him], he is okay to help us.


Толкова по темата. :mrgreen:
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта