Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16710
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 07 окт 2018 21:34

И на мен днес Йозил не ми липсваше, но нищо чудно ако беше взел участие, и той да беше блеснал с някое изпълнение. Щото първоначално и Рамзи не ми липсваше, ама като влезе, въобще не съжалих. Йозил през този сезон според мен има видим напредък що се отнася до работливостта му и склонността си да се връща назад и да се бори за топката. Имало е някои мачове, в които през много голяма част от времето е по-назад от Рамзи например. Най-яркият пример е още в първия кръг със Сити, когато Рамзи обикновено беше почти на една линия с Обамеянг, докато Йозил беше почти на една линия с Гендузи и Джака. Честно казано германецът сега далеч не ми се вижда толкова мързелив, какъвто беше изкарван преди. Самият факт, че Емери успява да го накара да полага повече усилия, говори добре за работата на треньора. Разбира се това се отразява върху играта на Йозил в градивен план, която не му се получава толкова добре, защото вече е натоварен не само с атакуващи функции. Постепенно обаче според мен свиква да намира баланса между двете.
Реалистичната цел и за мен е да се опитаме да се върнем в ШЛ, било то през Топ 4, или през ЛЕ. Срещу водещите тимове със сигурност ще губим още точки и това за мен не би било трагедия. Като за начало поне трябва да си бием тези извън Топ 6, което през последните години хич даже не ни се получаваше особено. Има още работа по селекцията и разширяването на състава. Още повече, че Рамзи и Уелбек явно ще напуснат след края на сезона или още през зимата. Добър заместник за уелсеца, едно крило и може би нападател ми се струват необходими, за да има сравнително добър баланс в състава, като се надявам още през зимата да има 1-2 попълнения. Стига да има достатъчно средства за целта.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 07 окт 2018 21:58

Перфектен мач и уникален гол на Рамзи! 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 19 окт 2018 13:56

Очаква се пресконференция на Ръководството на Байерн Мюнхен,на която да бъде представен Арсен Венгер за нов мениджър(треньор) на клуба :shock: . Чувствам се объркан! Ние изгонихме Дедо Арсен,който бил изчерпан ,демодиран и т.н. , и който като се падне с Байерн отнася 10 парцала,а сега баварците го викат да ги вдига на крака. Нищо не разбирам. :roll:
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 19 окт 2018 14:46

hydetoshi написа:Очаква се пресконференция на Ръководството на Байерн Мюнхен,на която да бъде представен Арсен Венгер за нов мениджър(треньор) на клуба :shock: . Чувствам се объркан! Ние изгонихме Дедо Арсен,който бил изчерпан ,демодиран и т.н. , и който като се падне с Байерн отнася 10 парцала,а сега баварците го викат да ги вдига на крака. Нищо не разбирам. :roll:

Поне на този етап очакванията не се потвърдиха, но в следващите месеци не изключвам възможността Венгер да поеме до края на сезона някой от топ отборите в Европа ако нещата се закучат.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 19 окт 2018 15:02

Засега индикациите са, че Рамзи ще остане до края на сезона и ще си тръгне през лятото като свободен агент. Вчера е имало доста въпроси към Емери относно уелсеца, но това, което мениджърът казва е, че е фокусиран единствено върху предстоящия мач и иска и играчите да са готови да помогнат на отбора, без значение дали са титуляри или влизат от пейката. Така и не разбрах каква е причината Рамзи да не преподписал вече, предполагам че всяка от страните би изкривила истината по удобен за нея начин. Но ако ситуацията се запази в текущия вид, за мен при всички положения трябва да продадем Рамзи през януари, ако се налага да го включим и в сделка за играч на другия отбор, както случая с Алексис.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16710
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 19 окт 2018 15:14

Това за Венгер на мен изобщо не ми се вярва. "Билд" се водят уж авторитетен източник, но това, че те са го написали, не значи, че не може да се окаже просто спекулация. Пък ако се окаже истина, то мисля, че Байерн до голяма степен ще направят грешка, но те си знаят. Кой знае, може да се окаже, че е бил изчерпан само за Арсенал, а не за футбола като цяло.
Относно Рамзи, по-добре е да се вземат някакви пари за него още през зимата, но ако все пак е достатъчно мотивиран (срещу Фулъм изглеждаше такъв), може и да пробваме да го задържим до края на сезона. Току-виж ни помогнал ключово за постигане на някои от целите ни. Все пак силно се надявам още през зимата да се вземе нов играч на неговия пост (независимо кога напусне уелсецът), а към момента има индикации, че ще се опитаме да го сторим.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 25 окт 2018 21:50

Безценна победа! 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16710
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 25 окт 2018 22:04

Много доволен съм от развоя на мача. С наполовина променен състав, с пестене на силите (според мен) в минимум 50% от двубоя (първото полувреме) срещу уж най-сериозния конкурент в групата на негов терен го надиграхме и победихме, а не допуснахме почти нищо пред нашата врата. За мен точно това е пример за класна победа.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 25 окт 2018 22:35

Честита победа, номер 11 поред! Според мен изводът от този мач е, че няма смисъл да се гледат първите полувремена на мачовете на Арсенал. :mrgreen: През второто полувреме бяхме много по-добрият отбор на терена и напълно заслужено спечелихме. Хареса ми, че играхме търпеливо и въпреки пропуските на Обамеянг в началото на частта дочакахме своя миг. Напълно доминирахме през второто полувреме, домакините не знам дали отправиха точен удар за цял мач към нашата врата. И това при положение, че играхме с почти изцяло нова защита и на практика без бекове (Джака си личи, че не му е там мястото, а Лихщайнер е бая зле според мен). Браво и на Емери за точната смяна на тотално неадекватния в този мач (а и не само днес) Елнени и пускането на Торейра, веднага си пролича.

Разбира се, освен положителните неща трябва да отчетем и отрицателните, а те са че през първото полувреме имаше някои неточности при изнасянето на топката, които при по-класен отбор срещу нас вероятно биха били превърнати в реални голови опасности. Обективността изисква да признаем, че на Сократис му беше спестен червен картон преди почивката, тъй като задържа противников играч откъсващ се сам срещу Лено.

[offtopic]Не знам дали ви направи впечатление, но като че ли имаше много корнери в мача, по едно време дадоха статистика 8-5 или 8-6, нещо от сорта, а след това имаше поне още няколко. И въпреки това като че ли след нито един от тях не се стигна до някакво 100%-тово положение за гол.[/offtopic]
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 25 окт 2018 22:39

Мачът беше нарисуван Х,но нашите действаха на принципа "Дават ли ти - еж,гонят ли те - беж". Усетиха,че Спортинг са им под нивото и просто вкараха едно от положенията. Иначе бяха дошли с идеята,че равен устройва и двата отбора перфектно. Както и миналата година се наблюдава привидно изравнено ниво на "титулярите" и "резервите", което говори ,че имаме доволно дълга скамейка.Очевидно нивото тази година е по-високо.
Впечатлен съм от промяната в играта на Айоби. Няма нищо общо с бозите от миналата година и дори ,и коментатора отбеляза,че е заякнал и възмъжал.
И сега какво? Да чакаме ли 12-та поредна срещу Палас? :)
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта