Лига Европа финал :: Челси - Арсенал 4:1

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9058
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот bubka » 30 май 2019 03:09

С Оная Мери като треньор толкова. Един от най-надценените "специалисти" в съвременния футбол.
Офтопик:

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот THE G.A.M.E » 30 май 2019 03:18

E_pluribus_unum написа:Аз лично очаквах много по-голяма битка и за мен мача беше 50:50,но Емери изгуби битката,
Макар да харесвам философията на Сари не мисля, че спечелихме тактически... По скоро чисто индивидуалната ни класа в атака си каза думата.
Педрито, Азар и Жирката изиграха много качествен мач.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот trokadero_ » 30 май 2019 08:04

Честито на всички ! Челси заслужи трофея ! ;)

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6089
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот KOPScousers » 30 май 2019 10:10

bubka написа:С Оная Мери като треньор толкова. Един от най-надценените "специалисти" в съвременния футбол.

Този все още е рекордьор що се отнася до малоумно отпадане от Европа. Ще биеш ти 4:0 в първия мач и след това ще паднеш 6:1... :oops: Дон Валверде все още е далеч от този грандиозен "успех". :lol:

Иначе общо взето слабо първо полувреме без нищо кой знае колко интересно. След това какво стана, просто не мога да си го обясня. Как може футболистите на Арсенал да капитулират така. За мен решителният момент беше напълно излишната дузпа, която онзи младок направи. При 2:0 все още имахте шанс, но след дузпата просто всичко свърши и въпреки шедьовъра на нигерийския Ориги, просто нямаше шанс за обрат. Много жалко, напомня ми на нашата кампания 15/16 в ЛЕ, когато отстранихме Ман Юнайтед, Борусия Дортмунд (в топ 3 на най-великите европейски вечери на Анфийлд за мен) и Виляреал, а Севиля се справи с доста по-слабите по онова време Базел, Атлетик Билбао и Шахтьор... :oops:

Ние тогава ако не друго, следващият сезон не участвахме в ЕКТ и малко или много се съсредоточихме изцяло върху ВЛ и успяхме да влезем в четворката. Дано и вие успеете догодина.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот TheNameOfTheGame » 30 май 2019 10:29

Първо искам да честитя купата на феновете на Челси :!: Абсолютно заслужена и категорично спечелена :!:

Аз съм безкрайно разочарован от моите любимци и то не толкова от това, че загубихме, а от начина по който стана. Първото полувреме по нищо не подсказваше за това, което ще се случи след почивката. През второто полувреме за мен гледахме Арсенал на Венгер и резултатът го видяхме. С началото на частта ни натиснаха, нашите спекоха, получихме гол и оттам тотално се настаха. После бърз втори и трети гол...и толкова - мачът свърши за има-няма 15 минути. Лично за себе си нямам обяснение защо се получи така. Проблем с мотивацията :?: Едва ли...каква по-голяма мотивация от европейски трофей и участие в ШЛ след 2 години прекъсване. Лоша атмосфера в съблекалнята :?: Едва ли...нали все по разни снимки и клипове всичките са ухилени до уши... Причината за загубата е повече от ясна - липса на класа и манталитет. Да започнем отпред: двамата нападатели - тотално длъжници. Нямаше и помен от страхотната и комбинативна игра срещу Валенсия. И малкото добри положения, които им се откриха бяха отиграни по най-безобразния начин. Йозил...има ли смисъл въобще да го коментираме :?: Мисля, че съм казал всичко. В центъра Джака и Торейра отново голямо бавене и мислене, пасове назад и никаква идея как да създадат нещо опасно за противника (между другото до почивката Джака за мен беше най-добрият ни играч). Колашинац - абсолютна пародия и най-слабият на терена заедно с Йозил. Мейтланд-Найлс :?: Само като види човек как направи дузпата и коментара нататък е излишен. Тримата хубостници отзад отново си бяха взели почивка, те май са в перманентна такава през целия сезон. И накрая стигаме до Чех. И за мен Лено трябваше да е на вратата като вратарят в по-добра форма, тъй като в такъв мач няма място за сантименти, но нека бъде обективни - чехът носи най-малка вина за загубата. Да, може би в известна степен можеше да реагира по-добре при първите 2 гола, но при всички положения вината на 99% е на нероентиранта ни и пародийна защита. Да не забравяме и, че при 4:1 спаси поне 2 чисти положения, които ако бяха влезли резултата щеше да е катастрофален. Така че отново ще се повторя - Чех е най-малко виновен за загубата. Стигаме и до треньора - след такъв разгром и позорно представяне най-логично за мен е да подаде своята оставка. Стана така, че от два стола паднахме на земята. От място в четворката и борба за ЛЕ, накрая останахме 5-ти в първенството и с калъфка в ЛЕ. Естествено оправданията с контузии, преумора и пр. винаги ще ги има, но за мен не трябва да са извинение в понасянето на последствията.

Да завърша и малко по-оптимистично - миналата година отпаднахме на 1/2 финал, тази загубихме финала, та кой знае - догодина може и да вдигнем трофея. :roll:
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 30 май 2019 10:48

KOPScousers написа:Този все още е рекордьор що се отнася до малоумно отпадане от Европа. Ще биеш ти 4:0 в първия мач и след това ще паднеш 6:1... :oops: Дон Валверде все още е далеч от този грандиозен "успех". :lol:

Абе тогава имаше доста коментари за "съдийски подпирки"(на Бат' Венци лафа). Та същите тези с великия обрат вече 2 години поред си плащат,че дори и вие намазахте от тази работа.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 30 май 2019 10:59

TheNameOfTheGame написа:Първо искам да честитя купата на феновете на Челси :!: Абсолютно заслужена и категорично спечелена :!:

Аз съм безкрайно разочарован от моите любимци и то не толкова от това, че загубихме, а от начина по който стана. Първото полувреме по нищо не подсказваше за това, което ще се случи след почивката. През второто полувреме за мен гледахме 1.Арсенал на Венгер и резултатът го видяхме. С началото на частта ни натиснаха, нашите спекоха, получихме гол и оттам тотално се настаха. После бърз втори и трети гол...и толкова - мачът свърши за има-няма 15 минути. Лично за себе си нямам обяснение защо се получи така. Проблем с мотивацията :?: Едва ли...каква по-голяма мотивация от европейски трофей и участие в ШЛ след 2 години прекъсване. Лоша атмосфера в съблекалнята :?: Едва ли...нали все по разни снимки и клипове всичките са ухилени до уши... Причината за загубата е повече от ясна - липса на класа и манталитет. Да започнем отпред: двамата нападатели - тотално длъжници. Нямаше и помен от страхотната и комбинативна игра срещу Валенсия. И малкото добри положения, които им се откриха бяха отиграни по най-безобразния начин. Йозил...има ли смисъл въобще да го коментираме :?: Мисля, че съм казал всичко. В центъра Джака и Торейра отново голямо бавене и мислене, пасове назад и никаква идея как да създадат нещо опасно за противника (между другото до почивката Джака за мен беше най-добрият ни играч).2.Колашинац - абсолютна пародия и най-слабият на терена заедно с Йозил. Мейтланд-Найлс :?: Само като види човек как направи дузпата и коментара нататък е излишен. Тримата хубостници отзад отново си бяха взели почивка, те май са в перманентна такава през целия сезон. И накрая стигаме до Чех. И за мен Лено трябваше да е на вратата като вратарят в по-добра форма, тъй като в такъв мач няма място за сантименти, но нека бъде обективни - чехът носи най-малка вина за загубата. Да, може би в известна степен можеше да реагира по-добре при първите 2 гола, но при всички положения вината на 99% е на нероентиранта ни и пародийна защита. 3.Да не забравяме и, че при 4:1 спаси поне 2 чисти положения, които ако бяха влезли резултата щеше да е катастрофален. Така че отново ще се повторя - Чех е най-малко виновен за загубата. 4.Стигаме и до треньора - след такъв разгром и позорно представяне най-логично за мен е да подаде своята оставка. Стана така, че от два стола паднахме на земята. От място в четворката и борба за ЛЕ, накрая останахме 5-ти в първенството и с калъфка в ЛЕ. Естествено оправданията с контузии, преумора и пр. винаги ще ги има, но за мен не трябва да са извинение в понасянето на последствията.

Да завърша и малко по-оптимистично - миналата година отпаднахме на 1/2 финал, тази загубихме финала, та кой знае - догодина може и да вдигнем трофея. :roll:

1. Венгер този финал щеше да го спечели (мое мнение)
2. Коашинац има КПД клонящо към 0. Играе по схема - влизане по крилото и пас навътре пред вратата. При пасовете над 90% са несполучливи а в повечето случаи ,дори не гледа,къде точно отива топката. Вчера имаше ситуация-влезе навътре и Аспиликуета му се литна доста удобно. Той вместо да задържи и дори да отправи удар към вратата,си караше твърдо по схемата - пас нанякъде,който разбира се беше блокиран от защитника.
3. Чех трябваше да хване нещо. Не може да му вкарат абсолютно всичко. Пък при 4:1 на кого му пука?
4. Емери няма да подаде оставка. Но дори и да подаде,няма да му я приемат. Така се работи в Арсенал. 4-5 години не му мърдат,а ако все пак отборът тръгне нагоре,може и 10 да изкара.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот TheNameOfTheGame » 31 май 2019 10:58

hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Първо искам да честитя купата на феновете на Челси :!: Абсолютно заслужена и категорично спечелена :!:

Аз съм безкрайно разочарован от моите любимци и то не толкова от това, че загубихме, а от начина по който стана. Първото полувреме по нищо не подсказваше за това, което ще се случи след почивката. През второто полувреме за мен гледахме 1.Арсенал на Венгер и резултатът го видяхме. С началото на частта ни натиснаха, нашите спекоха, получихме гол и оттам тотално се настаха. После бърз втори и трети гол...и толкова - мачът свърши за има-няма 15 минути. Лично за себе си нямам обяснение защо се получи така. Проблем с мотивацията :?: Едва ли...каква по-голяма мотивация от европейски трофей и участие в ШЛ след 2 години прекъсване. Лоша атмосфера в съблекалнята :?: Едва ли...нали все по разни снимки и клипове всичките са ухилени до уши... Причината за загубата е повече от ясна - липса на класа и манталитет. Да започнем отпред: двамата нападатели - тотално длъжници. Нямаше и помен от страхотната и комбинативна игра срещу Валенсия. И малкото добри положения, които им се откриха бяха отиграни по най-безобразния начин. Йозил...има ли смисъл въобще да го коментираме :?: Мисля, че съм казал всичко. В центъра Джака и Торейра отново голямо бавене и мислене, пасове назад и никаква идея как да създадат нещо опасно за противника (между другото до почивката Джака за мен беше най-добрият ни играч).2.Колашинац - абсолютна пародия и най-слабият на терена заедно с Йозил. Мейтланд-Найлс :?: Само като види човек как направи дузпата и коментара нататък е излишен. Тримата хубостници отзад отново си бяха взели почивка, те май са в перманентна такава през целия сезон. И накрая стигаме до Чех. И за мен Лено трябваше да е на вратата като вратарят в по-добра форма, тъй като в такъв мач няма място за сантименти, но нека бъде обективни - чехът носи най-малка вина за загубата. Да, може би в известна степен можеше да реагира по-добре при първите 2 гола, но при всички положения вината на 99% е на нероентиранта ни и пародийна защита. 3.Да не забравяме и, че при 4:1 спаси поне 2 чисти положения, които ако бяха влезли резултата щеше да е катастрофален. Така че отново ще се повторя - Чех е най-малко виновен за загубата. 4.Стигаме и до треньора - след такъв разгром и позорно представяне най-логично за мен е да подаде своята оставка. Стана така, че от два стола паднахме на земята. От място в четворката и борба за ЛЕ, накрая останахме 5-ти в първенството и с калъфка в ЛЕ. Естествено оправданията с контузии, преумора и пр. винаги ще ги има, но за мен не трябва да са извинение в понасянето на последствията.

Да завърша и малко по-оптимистично - миналата година отпаднахме на 1/2 финал, тази загубихме финала, та кой знае - догодина може и да вдигнем трофея. :roll:

1. Венгер този финал щеше да го спечели (мое мнение)
2. Коашинац има КПД клонящо към 0. Играе по схема - влизане по крилото и пас навътре пред вратата. При пасовете над 90% са несполучливи а в повечето случаи ,дори не гледа,къде точно отива топката. Вчера имаше ситуация-влезе навътре и Аспиликуета му се литна доста удобно. Той вместо да задържи и дори да отправи удар към вратата,си караше твърдо по схемата - пас нанякъде,който разбира се беше блокиран от защитника.
3. Чех трябваше да хване нещо. Не може да му вкарат абсолютно всичко. Пък при 4:1 на кого му пука?
4. Емери няма да подаде оставка. Но дори и да подаде,няма да му я приемат. Така се работи в Арсенал. 4-5 години не му мърдат,а ако все пак отборът тръгне нагоре,може и 10 да изкара.


За Венгер определено не съм сигурен, че щеше да спечели този мач. Може би щеше да загуби с по-малък резултат, но се съмнявам, че щяхме да сме крайни победители. Да не говорим, че с него начело едва ли щяхме да преминем последователно през Наполи и Валенсия.
За Колашинац съм напълно съгласен, описал си го супер точно. Тук обаче идва въпросът дали това са му възможностите, т.е. липса на класа или пък треньорските наставления са да играе по този начин.
На мен определено ми пука, че Чех спаси тези положения, за които става въпрос. Защото както е 4:1, така можеше да е и 6-7:1 и резилът да е грандиозен.
Емери е ясно, че няма да подаде оставка или пък някой от "ръководството" да го уволни. Човекът се вписва идеално в настоящата политика на клуба "да ловим с трици маймуни", така че поне още 1-2 години ще го оставят. Вече ако след това пак сме извън ШЛ и затънем още повече може би ще дойде ред на следващия послушко.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9058
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот bubka » 01 юни 2019 12:05

KOPScousers написа:
bubka написа:С Оная Мери като треньор толкова. Един от най-надценените "специалисти" в съвременния футбол.

Този все още е рекордьор що се отнася до малоумно отпадане от Европа. Ще биеш ти 4:0 в първия мач и след това ще паднеш 6:1... :oops: Дон Валверде все още е далеч от този грандиозен "успех". :lol:


Мен пък ме баннаха заради изписването на треньора :lol: . Всъщност идеята ми беше не толкова да се заяждам с него, а по-скоро има друга история зад това наименование. Било е сигурно преди десетина години и повече. Вероятно в един от първите сезони, когато спечели Купата на УЕФА със Севиля. Та тогава имаше един мач, даваха го по доброто старо БНТ, не помня кой беше коментатор (дали пък Ники Ибришимов в първите му години :roll: ), Унай Емери беше треньор,.... ей, човеко, заклевам се тоя коментатор се скъса да го изговаря по такъв начин, че звучеше като Оная Мери. Бях още малък и го гледахме с баща ми, значи отначало се гледахме в недоумение от типа "и ти ли чуваш, същото, което и аз", докато накрая просто се скъсвахме от смях. Представете си как звучи например "оная Мери ръкомаха до тъчлинията" :lol: :lol: :lol: :lol: . Аз тогава мислех, че се казва наистина така :lol: :lol: .
Офтопик:

Rozzza
Мнения: 10
Регистриран на: 13 юни 2019 08:31
Контакти:

Re: Лига Европа финал :: Челси - Арсенал

Мнениеот Rozzza » 13 юни 2019 11:05

Който търси да си купи красиви елеци и палта на добра цена, може да разгледа тези модели. Лично аз останах много доволна – качеството на изработка е изключително високо.


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта