Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия 3:1

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот Udoji90 » 03 май 2019 10:00

Romanisto написа:
Udoji90 написа:Уулвс и Лестър ИМАТ за какво да се борят и това е 7-мото място във ВЛ, което дава излаз към ЛЕ (друг въпрос е дали искат да играят там), ако Сити бият Уотфорд на финала за Купата. Палас вече наистина за нищо не играят. Както и да е, при всички положения Арсенал нямаше право да играе толкова зле в трите срещи, а и не е за това темата.
Аз съм казал, че между двата отбора, които подкрепям от 17-18 години вече, интригата трябва да остане на максимум за реванша, така че си пожелавам много положения, но 0-0. :lol: Няма да подкрепями нито единия повече от другия, защото двата отбора са в сходно положение и във вътрешните си шампионати. Само да се опазят здрави футболистите и съдиите да не са главни действащи лица. :idea:


Не че се заждам ама нещо си се объркал: Седмо място нищо не дава вече. Ако даваше в Livescore в класирането щеше да бъде отразено. Както във френското първенство. :)
UEFA Europa League (UEL) qualification
In normal circumstances, three UEL places are given to English clubs who fulfil the following criteria:

The fifth-placed team in the Premier League qualify for the group stage proper.
The winners of the FA Cup qualify for the group stage proper.
The EFL Cup winners qualify for the second qualifying round.
Where these qualifications changes
a) If the FA Cup winners finish in the top five of the Premier League, their UEL group stage place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

b) If the EFL Cup winners finish in the top five of the Premier League (or top six if (a) happens), their UEL second qualifying round place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

Офтопик:
Напротив, не съм се объркал. Виж подчертаната част. Това, че Сити спечелиха Купата на Лигата, автоматично праща 6-тия в ЛЕ. Ако спечелят и FA Cup, 7-мият също намазва. В Livescore няма как да са го отразили към момента, защото не се знае кой ще спечели FA Cup. Ако Сити я вземат, в Livescore ще се оцвети 7-мият. Ако Уотфорд я вземат, ще бъдат оцветени точно те, независимо от позицията, на която завършат. Във френското първенство вече е отразено, защото се знаят носителите и на двете Купи. В английското ситуацията е, че Уулвс, Лестър, Евертън и Уотфорд се борят за 7-мата позиция. Ако я заемат Уотфорд, ще участват в квалификациите за ЛЕ, дори да загубят финала за Купата. Ако я вземе някой от другите 3 отбора, ще стиска палци "стършелите" да претърпят поражение във въпросния финал. Това е.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Romanisto
Мнения: 182
Регистриран на: 06 сеп 2015 00:00
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот Romanisto » 03 май 2019 10:37

Udoji90 написа:
Romanisto написа:
Udoji90 написа:Уулвс и Лестър ИМАТ за какво да се борят и това е 7-мото място във ВЛ, което дава излаз към ЛЕ (друг въпрос е дали искат да играят там), ако Сити бият Уотфорд на финала за Купата. Палас вече наистина за нищо не играят. Както и да е, при всички положения Арсенал нямаше право да играе толкова зле в трите срещи, а и не е за това темата.
Аз съм казал, че между двата отбора, които подкрепям от 17-18 години вече, интригата трябва да остане на максимум за реванша, така че си пожелавам много положения, но 0-0. :lol: Няма да подкрепями нито единия повече от другия, защото двата отбора са в сходно положение и във вътрешните си шампионати. Само да се опазят здрави футболистите и съдиите да не са главни действащи лица. :idea:


Не че се заждам ама нещо си се объркал: Седмо място нищо не дава вече. Ако даваше в Livescore в класирането щеше да бъде отразено. Както във френското първенство. :)
UEFA Europa League (UEL) qualification
In normal circumstances, three UEL places are given to English clubs who fulfil the following criteria:

The fifth-placed team in the Premier League qualify for the group stage proper.
The winners of the FA Cup qualify for the group stage proper.
The EFL Cup winners qualify for the second qualifying round.
Where these qualifications changes
a) If the FA Cup winners finish in the top five of the Premier League, their UEL group stage place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

b) If the EFL Cup winners finish in the top five of the Premier League (or top six if (a) happens), their UEL second qualifying round place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

Офтопик:
Напротив, не съм се объркал. Виж подчертаната част. Това, че Сити спечелиха Купата на Лигата, автоматично праща 6-тия в ЛЕ. Ако спечелят и FA Cup, 7-мият също намазва. В Livescore няма как да са го отразили към момента, защото не се знае кой ще спечели FA Cup. Ако Сити я вземат, в Livescore ще се оцвети 7-мият. Ако Уотфорд я вземат, ще бъдат оцветени точно те, независимо от позицията, на която завършат. Във френското първенство вече е отразено, защото се знаят носителите и на двете Купи. В английското ситуацията е, че Уулвс, Лестър, Евертън и Уотфорд се борят за 7-мата позиция. Ако я заемат Уотфорд, ще участват в квалификациите за ЛЕ, дори да загубят финала за Купата. Ако я вземе някой от другите 3 отбора, ще стиска палци "стършелите" да претърпят поражение във въпросния финал. Това е.



Да прав си явно не съм се събудил още :D :D :D

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот hydetoshi » 03 май 2019 13:42

Неизбежно правя сравнения с мача с Атлети миналата година. Мисля,че снощния мач беше по-слаб за нас в сравнение с миналогодишния 1/2 финал,но и имахме повече късмет. Преди да падне третия гол си мислех,че реално няма разлика с онова 1:1,защото и в двата случая 1:0 върши работа на противника. Добре,че падана този трети гол. Местая е от по-стария тип стадиони,които не се правени по идиотските "евростандарти" и е с по-малък размер в сравнение с Емиратс. Мисля,че при странното поведение ,което има нашата защита в много ситуации това ще помогне много на отбора ни. Родриго вчера беше най-опасния в отбора на Валенсия. Много бърз и много техничен. В някой друг ден можеше да направи така,че реванша да бъде безмислен.
От нашите силен мач за Мустафи,Кошчелни,Обамеянг и до едно време на Лаказет,въпреки ,че реално е героя на мача с двата си гола.
Коментатора според мен сътвори бисера на годината: " Йозил дава знак на Обамеянг да не си дава много зор" :lol: :lol: :lol:
На тая приказка се смях 5 минути.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот hydetoshi » 03 май 2019 13:59

Един хипотетичен въпрос. Ако се стигне до финал Арсенал - Челси, петото място във ВЛ ще дава ли право на участие в ШЛ?
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот Udoji90 » 03 май 2019 14:37

Не, само по себе си 5-тото място няма да дава такова право. Ако ЛЕ бъде спечелена от отбор от първите 4 в първенството, то просто няма да има 5-ти английски участник в ШЛ, а заелият 5-то място ще играе в ЛЕ.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот Alex » 03 май 2019 15:00

hydetoshi написа:Неизбежно правя сравнения с мача с Атлети миналата година. Мисля,че снощния мач беше по-слаб за нас в сравнение с миналогодишния 1/2 финал,но и имахме повече късмет. Преди да падне третия гол си мислех,че реално няма разлика с онова 1:1,защото и в двата случая 1:0 върши работа на противника. Добре,че падана този трети гол. Местая е от по-стария тип стадиони,които не се правени по идиотските "евростандарти" и е с по-малък размер в сравнение с Емиратс. Мисля,че при странното поведение ,което има нашата защита в много ситуации това ще помогне много на отбора ни. Родриго вчера беше най-опасния в отбора на Валенсия. Много бърз и много техничен. В някой друг ден можеше да направи така,че реванша да бъде безмислен.
От нашите силен мач за Мустафи,Кошчелни,Обамеянг и до едно време на Лаказет,въпреки ,че реално е героя на мача с двата си гола.
Коментатора според мен сътвори бисера на годината: " Йозил дава знак на Обамеянг да не си дава много зор" :lol: :lol: :lol:
На тая приказка се смях 5 минути.

Арсенал играха по-слабо, отколкото срещу Атлетико, но товага артилеристите имаха по-добър състав и другият фактор е, че Валенсия не са Атлетико - затова и прогнозата ми беше доста точна за днешния резултат... Има реалности и класа. Арсенал отпадаше последните години от Атлетико и Байерн... Да имаха ужасния късмет да играят с Атлетико в ЛЕ, но това спокойно можеше да е полуфинал в ШЛ за разлика от смешниците от ютд, които бяха на ръба да не спечелят ЛЕ срещу супер лесни съперници и съм на 1000% сигурен ,че ако тогава се бяха провалили, сега щяха да са "Евъртън" или "Лестър" или нещо подобно... а тогава в два от мачовете имаха зверски късмет да не отпаднат в последните минути.

Не се бях замислял, че четвъртият в Англия ще загуби квотата си... еми жалко за Челси :lol:
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот Udoji90 » 03 май 2019 15:31

Не е вярно, че ще загуби квотата си! 4-тият изгаря само ако и ШЛ, и ЛЕ бъдат спечелени от отбори извън 4-ката, тоест Тотнъм трябва да завършат 5-ти или 6-ти и да вземат ШЛ, а другият, който остане извън първите 4, да вземе ЛЕ. Твърде малко вероятен сценарий.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот Sisi 1914 » 03 май 2019 16:22

На 90 процента сме на финал. 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Лига Европа 1/2 финал :: Арсенал - Валенсия

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 май 2019 16:23

hydetoshi написа:Неизбежно правя сравнения с мача с Атлети миналата година. Мисля,че снощния мач беше по-слаб за нас в сравнение с миналогодишния 1/2 финал,но и имахме повече късмет. Преди да падне третия гол си мислех,че реално няма разлика с онова 1:1,защото и в двата случая 1:0 върши работа на противника. Добре,че падана този трети гол. Местая е от по-стария тип стадиони,които не се правени по идиотските "евростандарти" и е с по-малък размер в сравнение с Емиратс. Мисля,че при странното поведение ,което има нашата защита в много ситуации това ще помогне много на отбора ни. Родриго вчера беше най-опасния в отбора на Валенсия. Много бърз и много техничен. В някой друг ден можеше да направи така,че реванша да бъде безмислен.
От нашите силен мач за Мустафи,Кошчелни,Обамеянг и до едно време на Лаказет,въпреки ,че реално е героя на мача с двата си гола.
Коментатора според мен сътвори бисера на годината: " Йозил дава знак на Обамеянг да не си дава много зор" :lol: :lol: :lol:
На тая приказка се смях 5 минути.


Абсолютно споделям твоето мнение. Миналата година играхме почти цял мач повече с човек повече от Атлетико и въпреки това завършихме 1:1 накрая, което си беше огромен провал. Но аз и тогава писах, че не мога да виня Венгер, а само и единствено играчите, които направиха нереално много пропуски за такава фаза на турнира. Снощи също имаше някои сериозни пропуски, но на фона на миналата година нашите си бяха направо клинично точни.
На мен пък ми беше смешно коментаторът като разправяше колко стабилен бил Мустафи през сезона и как му викаше постоянно "Шкодра". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта