Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед 2:0

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот SilentKiller » 10 мар 2019 20:28

Честита победа. Крайно време беше да се свърши с късмета на тоя паляк Солшаяр. :lol:
То бива, бива, ама това неговото на нищо не прилича - От 1999та се почна с оня гол срещу Байерн на финала в 93 минута, дето и той не разбра как стигна топката до него и как улучи вратата. :lol:

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 10 мар 2019 20:30

hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Доста, доста съмнителна дузпа за мен.

Срещу Юнайтед и гол с ръка да ни признаят няма да изпитвам угризения. Те не биха ни съжалили нито за миг,не го забравяй!

Аз просто отчитам фактите. След мача с Тотнъм доста наши фенове съзряха световна конспирации заради дузпата в наш ущърб, а удобно се пропускат фактите, че в два поредни мача, при това дербита, при това директна битка за топ 4, в наша полза се дават меко казано съмнителни дузпи (или направо да си кажем несъществуващи).
Без битка няма победа!

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Sisi 1914 » 10 мар 2019 20:31

Уникален мач и отново сме в топ-4! 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот hydetoshi » 10 мар 2019 20:37

TheNameOfTheGame написа:
hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Доста, доста съмнителна дузпа за мен.

Срещу Юнайтед и гол с ръка да ни признаят няма да изпитвам угризения. Те не биха ни съжалили нито за миг,не го забравяй!

Аз просто отчитам фактите. След мача с Тотнъм доста наши фенове съзряха световна конспирации заради дузпата в наш ущърб, а удобно се пропускат фактите, че в два поредни мача, при това дербита, при това директна битка за топ 4, в наша полза се дават меко казано съмнителни дузпи (или направо да си кажем несъществуващи).

На Обамеянг трябва да му забранят да бие дузпи. И тази я би по абсолютно същия начин,както срещу Тотнъм и ако Де Хеа не се беше метнал така,щеше без проблем да я хване.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 10 мар 2019 20:37

Това, което не мога да повярвам след този мач, е че не получихме гол. :shock: Определено имахме огромен късмет в някои ситуации, а и Лено направи чудесно спасяване срещу Лукаку в началото на второто полувреме. Със сигурност не ми харесаха първите 15 минути на втората част, когато бяхме тотално насрани и ситуациите следваха една след друга пред нашата врата. Мисля си, че като цяло равният резултат нямаше да е незаслужен с оглед показанато на терена. Все пак заслужена или не победата си е победа и тя е много важна в битката за топ 4. Връщаме се на четвърто място в класирането и оттук нататък единствено от нас зависи дали ще сме в ШЛ догодина или не.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 10 мар 2019 20:39

Определено точно днес беше доста неочаквано да не допуснем гол. Имахме доста късмет разбира се с двете греди. Иначе Лено пак с големи спасявания като миналата седмица, няколко пъти и самопожертвователни намеси на бранителите.
Относно угризенията, и аз не знам дали ги имам. Не е като да не са ни рязали срещу този съперник. Разбира се няма смисъл да се връщаме до преди новата ера (образно казано) и да оправдаваме днешната съдийска грешка с минали, но ако дори се върнем до първата среща на "Олд Трафърд", и там първият гол за Юнайтед бе от тънка засада, а Рохо и Фелайни като на магия не напуснаха играта преждевременно без смяна. ;)
Дето се вика, нека и за нас малко късмет. Споменах вече първата среща, в която бяхме по-добри и ги изпуснахме. Прибавям и тази за Купата, в която нещата бяха на кантар, докато не се контузи Сократис. После се счупи и Косчиелни, а Бейерин беше извън строя от предишния мач.
Все пак като сме мърморили как ни резнаха миналата седмица с Тотнъм, редно е да признаем за днес, че ни побутнаха в ключов момент. (Аз съм си казал отдавна, че Англия и Испания са най-силните първенства, ама съдиите са големи бастуни. В Примера поне вече има VAR.) Ако не бяха дали тази дузпа, според мен много вероятно щяхме да изпуснем победата. При 2-0 вече поспадна ентусиазмът на гостите, а и сякаш бяха по-уморени. Почиваха един ден повече, но май имаха и по-малко промени в днешния състав (спрямо мача през седмицата), отколкото при нас.
На Джака най-после му се получи далечен удар от игра този сезон, но в много важен мач. Обамеянг направо ме разби как би дузпата още по-несериозно от миналата, но като я вкара, се надявам да му се върне увереността. Тук някъде само да вметна, че спечелихме срещата без най-добрия си играч напоследък Мхитарян, който имал някакъв проблем с гърба.
Иначе се видя, че мотивацията беше на съвсем друго ниво, в сравнение с четвъртък. Надявам се следващия четвъртък пак да бъде такава и да повторим (минимум) днешния резултат. Ако не успеем, натискаме за Топ 4, докато конкурентите ни се борят на 2-3 фронта.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

plmar
Мнения: 3985
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот plmar » 10 мар 2019 21:00

Браво! С нито едно голово положение - толко! Париж няма как да е всеки мач.
Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 10 мар 2019 21:08

Е, как да нямат голово положение? :shock: 2 греди и поне 2 спасявания на Лено. Те реално имаха повече положения от нас. :roll:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот SilentKiller » 10 мар 2019 22:14

Ами всичко се връща. Не може всеки път с късмет. Нека да видят какво е когато не ти влизат положенията. :lol:

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 11 мар 2019 15:10

Аз само да вметна нещо, което определено не ми хареса, и то е липсата на каквато и да е тактика. Например второто полувреме водим с 1:0 и вместо в началото му да сме по-внимателни и евентуални по-прибрани, нашите нападатели си седят кажи-речи в половината на съперника и така се отваря огромна дупка между линиите. Нали за мен поне би било оправдано да сме добре прибрани и евентуално да дебнем за някоя грешка и контраатака, а нашите си играеха по един и същи начин през целия мач. На моменти срещата приличаше все едно на някоя квартална, която се играе на защитници и нападатели, защото и при двата отбора центърът се преодоляваше супер лесно и атаките следваха една след друга, което не ми се струва нормално за такъв мач. Иначе Udoji90 е отбелязал и това, че нашите защитници играха много самопожертвователно, на моменти направо си беше опълчение, а също така си покриваха един друг неточностите, което ми направи много добро впечатление.

Офтопик:
Тъй като аз съм, ако мога така да се изразя, "the bad guy" :lol: в нашия подфорум (разбирайте доста често коментарите ми към отбора са може би прекалено негативни), ще обърна внимание на една снимка, която определено ми направи впечатление след победата. Въпреки че след 2-3 месеца си тръгва от клуба и въпреки като цяло противоречивите информации защо се стигна до такъв изход, Аарън Рамзи продължава да се бори и раздава на максимум за клуба и снимката е повече от красноречива. Определено уелсецът обича Арсенал и ми се струва, че дори и след като си тръгне, той ще си остане артилерист завинаги и ще носи любовта към клуба в сърцето си :!: Огромно уважение и адмирации от мен :!:
Изображение
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта