Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед 2:0

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 11 мар 2019 15:22

hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:
hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Доста, доста съмнителна дузпа за мен.

Срещу Юнайтед и гол с ръка да ни признаят няма да изпитвам угризения. Те не биха ни съжалили нито за миг,не го забравяй!

Аз просто отчитам фактите. След мача с Тотнъм доста наши фенове съзряха световна конспирации заради дузпата в наш ущърб, а удобно се пропускат фактите, че в два поредни мача, при това дербита, при това директна битка за топ 4, в наша полза се дават меко казано съмнителни дузпи (или направо да си кажем несъществуващи).

На Обамеянг трябва да му забранят да бие дузпи. И тази я би по абсолютно същия начин,както срещу Тотнъм и ако Де Хеа не се беше метнал така,щеше без проблем да я хване.

Да, напълно се присъединявам към мнението ти и това на Udoji90. Безкрайно несериозно изпълнение на дузпата и направо си плачеше да бъде спасена. Все пак хубавото е, че отбеляза, иначе ми се струва, че най-малкото нямаше да спечелим (да не кажа, че щяхме да загубим). Аз като цяло не съм голям оптимист за кариерата му при нас. Някак си не ми изглежда особено отдаден на клуба и заинтересован от това, което се случва. Ето например вчера отново се видя кой е човекът за големите мачове (Лаказет) и въпреки, че французинът не вкара, през целия мач търсеше топката и ако мога така да се изразя се "сбори" със защитниците на Юнайтед. Докато Обамеянг пак беше прекалено пасивен и ако не беше гола, приносът му на практика е много малък. Та в този ред на мисли ако на лято са необходими продажби, за да се набавят средства за подсилване в защита или на халфовата линия, габонецът е един хората, които аз бих се замислил сериозно дали да продам (ако естествено имам някаква оперативна власт :P ).
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 11 мар 2019 15:35

Обамеянг обаче и вчера, и срещу Челси, и в много други срещи прави нещо, което според мен малко хора отбелязват, и това е, че се връща в някои случаи до нашето наказателно поле, за да помогне на някого от крайните защитници. И това го прави дори в срещи, в които е единствен централен нападател в схемата, а не крило. Конкретно срещу Челси само за първото полувреме си спомням 2 отнемания на топката с перфектен шпагат, какъвто много рядко се вижда от атакуващ футболист (че дори от дефанзивен). Отделно в последните години си е един от най-резултатните нападатели в Европа и дори само заради този му принос си заслужава да се задържи. Лаказет вкарва по-малко, но на водещите отбори. Обамеянг вкарва повече, но предимно срещу останалите. Няма лошо, добре се допълват двамата. А и очевидно са в доста добри отношения и извън терена, така че просто не трябва да се пипат на този етап. Не и докато не се намери нов нападател поне на тяхното ниво и/или Нкетиа не се наложи. Единствено може би трябва да се помисли за друг изпълнител на дузпите.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот hydetoshi » 11 мар 2019 16:18

TheNameOfTheGame написа:Аз само да вметна нещо, което определено не ми хареса, и то е липсата на каквато и да е тактика. Например второто полувреме водим с 1:0 и вместо в началото му да сме по-внимателни и евентуални по-прибрани, нашите нападатели си седят кажи-речи в половината на съперника и така се отваря огромна дупка между линиите. Нали за мен поне би било оправдано да сме добре прибрани и евентуално да дебнем за някоя грешка и контраатака, а нашите си играеха по един и същи начин през целия мач. На моменти срещата приличаше все едно на някоя квартална, която се играе на защитници и нападатели, защото и при двата отбора центърът се преодоляваше супер лесно и атаките следваха една след друга, което не ми се струва нормално за такъв мач. Иначе Udoji90 е отбелязал и това, че нашите защитници играха много самопожертвователно, на моменти направо си беше опълчение, а също така си покриваха един друг неточностите, което ми направи много добро впечатление.

Офтопик:
Тъй като аз съм, ако мога така да се изразя, "the bad guy" :lol: в нашия подфорум (разбирайте доста често коментарите ми към отбора са може би прекалено негативни), ще обърна внимание на една снимка, която определено ми направи впечатление след победата. Въпреки че след 2-3 месеца си тръгва от клуба и въпреки като цяло противоречивите информации защо се стигна до такъв изход, Аарън Рамзи продължава да се бори и раздава на максимум за клуба и снимката е повече от красноречива. Определено уелсецът обича Арсенал и ми се струва, че дори и след като си тръгне, той ще си остане артилерист завинаги и ще носи любовта към клуба в сърцето си :!: Огромно уважение и адмирации от мен :!:
Изображение

По повод на написаното с удебелен шрифт,мога да добавя нещо. След мача в четвъртък бях много афектиран и не ми беше до писане,но още докато вървеше мача ми се искаше да напиша,че играта ми прилича на някакви отбори ,играещи в училищния двор. Явно не само на мен ми е направило впечатление. И ние по принцип май така си играем. Понякога направо се чудя ,как си печелим мачовете? Въпреки всички гадости съм оптимист за мача в четвъртък,дори ми се върти някакво повторение на мача с БАТЕ-то от миналата година ( 6:0 ). :lol:
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6089
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот KOPScousers » 11 мар 2019 17:31

Йозил не е ли добър изпълнител на дузпи? Рамзи? Със сигурност Арсенал разполага с доста по-добри изпълнители от Обамеянг, честно казано след пропуска срещу Тотнъм бях изненадан, че и вчера изпълни. Отново несериозна дузпа, която влезе буквално на магия. Ако бяхте били пилетата с тая дузпа сега щяхте да сте 3-ти с 2 точки преднина и на практика да сте си фаворити за място в Топ 4. Като ти дадат дузпа в 90+ минута ти трябва изпълнител, който да има топки и да се нагърби, не такъв, на когото крачетата му треперят.

Все тая, важното е, че вчера вкара и успяхте да биете. Сега като бием Тотнъм и двата отбора ще се настаните в Топ 4 и дано пилетата почиват догодина в ЛЕ. :mrgreen:
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот SilentKiller » 11 мар 2019 20:38

Ами Емери не може да изгражда добра защита, затова ако беше прибрал отбора по-скоро Ман.Ю можеха да имат и още повече ситуации. То горе долу същото беше и при Венгер де. В такива случаи е най-добре да пресираш противника изнесено напред, за да има по-малък натиск върху отбраната. Той така победи и Барса с 4-0 в Париж, а на реванша в момента, в който реши да прибере отбора максимално назад едва ли не в глуха отбрана и Барса вкара 3 гола последните минути за да стане 6-1 и да елиминира ПСЖ. Арсенал не е пригоден за такава игра в защита и под константен натиск - и при Венгер беше така, а Емери наподобява французина в доста аспекти от игровата му постановка.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 11 мар 2019 21:37

Йозил не съм убеден, че би бил добър изпълнител на дузпи. Бих очаквал да ги бие и той лежерно като Обамеянг - просто цялостният му стил е такъв. Спомням си как веднъж изпусна срещу Байерн в ШЛ при 0-0 в елиминационен мач и след това разбира се загубихме. А и в този неубедителен сезон за него само един пропуск му трябва, за да се увеличи напрежението върху него. Лаказет биеше миналия сезон дузпите през първата му половина (после дойде Обамеянг). И ги биеше според мен доста добре, така че аз бих заложил на французина да ги изпълнява. Друг вариант би бил Джака да къса мрежата с плътен шут, ама един подобен пропуск коства отпадането на Швейцария от Полша на последното ЕП, пък и той си има много "доброжелатели", та по-добре не. Иначе аз, като човек, който винаги го е харесвал и защитавал, не мога да пропусна да изтъкна добрия му мач вчера. Не само заради гола, а и заради помощта в отбрана в най-напрегнатите ситуации, включително веднъж легна на пътя на удар на Лукаку. И изобщо напоследък много си личи ползата от него, когато играе, и липсата му, когато не играе. Напук на всички критики по негов адрес. 8-)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 11 мар 2019 22:11

KOPScousers написа:Йозил не е ли добър изпълнител на дузпи? Рамзи? Със сигурност Арсенал разполага с доста по-добри изпълнители от Обамеянг, честно казано след пропуска срещу Тотнъм бях изненадан, че и вчера изпълни. Отново несериозна дузпа, която влезе буквално на магия. Ако бяхте били пилетата с тая дузпа сега щяхте да сте 3-ти с 2 точки преднина и на практика да сте си фаворити за място в Топ 4. Като ти дадат дузпа в 90+ минута ти трябва изпълнител, който да има топки и да се нагърби, не такъв, на когото крачетата му треперят.

Все тая, важното е, че вчера вкара и успяхте да биете. Сега като бием Тотнъм и двата отбора ще се настаните в Топ 4 и дано пилетата почиват догодина в ЛЕ. :mrgreen:

Абсолютно съм съгласен с удебеленото. Аз и в темата за мача с Тотнъм написах, че просто в такъв момент нямаш право на пропуск. Сега, ако я биеш силно в ъгъла, но вратаря направи някакво мега спасяване - ОК, вратарят я е извадил, ама с такова несериозно изпълнение...
Иначе Udoji90 според мен много правилно е описал защо Йозил не бие дузпите. Рамзи също ми се струва, че по-скоро би залагал на някакви технични удари/копвания и може би не е удачен вариант. От мен ако зависи първи избор ще е Лаказет, а след него Мхитарян.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 11 мар 2019 22:15

Udoji90 написа:Йозил не съм убеден, че би бил добър изпълнител на дузпи. Бих очаквал да ги бие и той лежерно като Обамеянг - просто цялостният му стил е такъв. Спомням си как веднъж изпусна срещу Байерн в ШЛ при 0-0 в елиминационен мач и след това разбира се загубихме. А и в този неубедителен сезон за него само един пропуск му трябва, за да се увеличи напрежението върху него. Лаказет биеше миналия сезон дузпите през първата му половина (после дойде Обамеянг). И ги биеше според мен доста добре, така че аз бих заложил на французина да ги изпълнява. Друг вариант би бил Джака да къса мрежата с плътен шут, ама един подобен пропуск коства отпадането на Швейцария от Полша на последното ЕП, пък и той си има много "доброжелатели", та по-добре не. Иначе аз, като човек, който винаги го е харесвал и защитавал, не мога да пропусна да изтъкна добрия му мач вчера. Не само заради гола, а и заради помощта в отбрана в най-напрегнатите ситуации, включително веднъж легна на пътя на удар на Лукаку. И изобщо напоследък много си личи ползата от него, когато играе, и липсата му, когато не играе. Напук на всички критики по негов адрес. 8-)

Тука усещам тънкия намек, че аз влизам в графата на "доброжелатели". :lol: Обаче трябва да признаеш, че в скоро време (последните седмици) не съм го критикувал (или поне не много). :mrgreen:
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 11 мар 2019 22:20

Говоря генерално. Повече във виртуалното пространство извън този форум са подобни индивиди, които откровено ме дразнят с коментари по негов адрес, независимо от представянето му. Пишат си наизуст, че прави "пореден слаб мач" и са си доволни от коментара. Ти гледаш по-реално на нещата.
Иначе да, и Мхитарян, особено в сегашната си форма, би бил може би удачен дузпаджия.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 30-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 12 мар 2019 10:38

Udoji90 написа:Говоря генерално. Повече във виртуалното пространство извън този форум са подобни индивиди, които откровено ме дразнят с коментари по негов адрес, независимо от представянето му. Пишат си наизуст, че прави "пореден слаб мач" и са си доволни от коментара. Ти гледаш по-реално на нещата.
Иначе да, и Мхитарян, особено в сегашната си форма, би бил може би удачен дузпаджия.

Ами поне се старая да е така и благодаря, че го отчиташ. ;) Най-лесно е да сложиш фенските очила и всичко да е 6+, а после да се чудиш защо отборът ти е по-назад от очакванията ти, но без да си отчел проблемите. Естествено има го и другото, за което ти казваш - перманентна критика към клуба независимо от резултатите и намиране на кусури там, където ги няма.
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта