Висша лига 29-ти кръг :: Тотнъм - Арсенал 1:1

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 29-ти кръг :: Тотнъм - Арсенал

Мнениеот TheNameOfTheGame » 02 мар 2019 17:15

След такъв мач не знам от къде да започна. За мен определено можем да съжаляваме, че не спечелихме дербито. Избягвам да коментирам съдийството, но днес бяхме изключително грубо ощетени, а в последствие и компенсирани. Този мач показа, че въвеждането на VAR е повече от задължително за такива ситуации в наказателното поле. Изблъскване на Мустафи срещу Кейн и съответно дузпа имаше, НО нападателят на домакините беше в засада :!: Това се видя само 10 секунди след ситуацията на първото повторение. При това с просто око, без нуждата от допълнителни линии и графики. Именно тази ситуация за мен ни коства победата, защото честно казано не се виждаше как Тотнъм ще вкарат гол. Естествено винаги може да стане някой рикошет или нещо подобно, но реално "шпорите" нямаха точен удар до този момент през второто полувреме. Дузпата за нас в края пък беше много дискусионна и не не съм сигурен дали ако преди това не беше даден наказателен удар за Тотнъм, съдията щеше да я свири. Направо да си го кажем - беше си чиста компенсация, от която обаче за съжаление не се възпозлвахме. Колегата по-нагоре, който питаше защо Обамеянг не е титуляр - ами точно заради такива моменти. Просто му липсва психика за големите мачове и това беше доказано и днес. Именно това имам предвид, когато казвам, че нападателите ни не са от световна класа. Точно тези детайли за мен определят дали си топ класа или не. Днес и двамата ни нападатели изневериха. Лаказет имаше кристален шанс да реши мача в началото на второто полувреме, а Обамеянг да донесе победата в края, но не се получи. От друга страна Кейн имаше само 1 шанс (пък макар и от дузпа) и вкара без никакво колебание.
И още нещо що се отнася до съдийството. Съгласен съм, че Торейра влезе грубо накрая и заслужаваше червен картон, но не виждам с какво влизането на Дани Роуз е по-малко опасно за здравето на противника, че заслужава само жълт картон. И двамата играха за топката (при това Торейра ИГРА с нея), а бутоните на Дани Роуз попаднаха право в корема на Лено. Е, за мен това е АБСОЛЮТНО РАЗЛИЧЕН критерий от съдията и още една ситуация, в която сме сериозно ощетени. Да не говорим, че това се случи при 0:1.
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта