Висша лига 25-ти кръг :: Манчестър Сити - Арсенал 3:1

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Висша лига 25-ти кръг :: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 04 фев 2019 09:51

Sisi 1914 написа:Очаквана загуба! :cry:

Повече от очаквана,макар да се надявахме на някакво чудо. Чудеса стават рядко-не и сега. Не трябва да плачем,защото до края ни остава един Тотнъм и един Юнайтед,а всичко останало са все отбори които можем да победим. Ще е хубаво да го преборим този пусти топ 4,но и да не успеем не е беда. Основната ни цел си остава Лига Европа. :)
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 25-ти кръг :: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот TheNameOfTheGame » 04 фев 2019 12:48

hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:
hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Съгласен съм, че третият гол на домакините беше нередовен отвсякъде и реши мача. Обаче нека да погледнем реално - колко положения имаха нашите за цяло второ полувреме :?: :? Аз преброих точно една огромна НУЛА. Сити от своя страна имаха поне 6-7 точни удара, които за щастие Лено спаси всичките. Иначе статистиката в края беше повече от красноречива - 13:0 положения за гол през второто полувреме. Изобщо какъв ни беше планът за игра през второто полувреме, за да измъкнем нещо от тази среща :?: Аз такъв не видях...Разликата в класите е просто огромна и се видя ясно, че нямаме какво да противопоставим. Серията от загуби срещу този съперник във всички турнири продължава и вече са 5 на брой с голова разлика 2:14.

А в лицето на Денис Суарес ми се струва, че имаме поредният халф, който да мачка топката и да подава безсмислени пасове на 5-6 метра разстояние. Дано не съм прав и в следващите мачове да е полезен за отбора, но за времето на терена днес не показа абсолютно нищо.

По принцип съм съгласен с написаното,обаче аз се сещам за голямо количество мачове,в които мачкаме противниците си и накрая с едно или няколко минавания на центъра ни разказват играта. Спомни си миналата година мачът на Емиратс с Юнайтед. Никой не оспорва ,че бяхме по-слаби,но това няма нищо общо с головете и точките ,които можеш да вземеш от даден мач.
На Суарез още му е рано. Изобщо не трябваше да го пускат днес.

Добре де, аз само едно нещо се питам - защо един път като нас ни мачкат, ние не сме тези, които с 2-3 минавания на центъра да разкажем играта на съперника и да го бием :?:

И аз се питам,и нямам спомен някога да се е случвало. :lol:

Ами може би е въпрос на липса на класа у нашите играчи. Или по-скоро на липса на прагматизъм. Или липса на правилен треньорски подход. Ние за да спечелим срещу даден съперник, трябва задължително да го надиграем и да създадем повече положения, като дори и тогава победата не е сигурна. Но това няма как да става винаги (да сме по-добри от противника) и именно това е изкуството - да вземеш даден мач, в който си бил по-слабият. При нас това не се получава и за мен основната причина е в халфовата ни линия. Дори и да отнемем топката, нямаме халф, който да му "сече акъла" и веднага след като получи топката да се обърне с лице към противниковата врата, да напредне ако трябва и да потърси бързо развитие на атаката докато другия отбор все още не се е прегрупирал. А при нас е точно обратното - започва едно безкрайно въртене около топката, връщане назад към нашата врата, тръгване към страничната линия или пас натам и опцията за контра атака отпада...Имаме един от (по мое мнение) най-бързите играчи в света и вместо да използваме най-силната му страна, а именно скоростта, ние го мъчим с някакви безцелни разигравания на по 5-6 метра с идеята да влезем с топката във вратата.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Висша лига 25-ти кръг :: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот TheNameOfTheGame » 04 фев 2019 17:22

hydetoshi написа:
Sisi 1914 написа:Очаквана загуба! :cry:

Повече от очаквана,макар да се надявахме на някакво чудо. Чудеса стават рядко-не и сега. Не трябва да плачем,защото до края ни остава един Тотнъм и един Юнайтед,а всичко останало са все отбори които можем да победим. Ще е хубаво да го преборим този пусти топ 4,но и да не успеем не е беда. Основната ни цел си остава Лига Европа. :)

Хубаво си пояснил. :) На теория би трябвало уж да ги бием ама на практика ми е много съмнителна тая работа. Особено като гледам повечето гостувания - Уулвс, Уотфорд, Евертън...все отбори, които бихме много трудно като домакини, а "вълците" даже не можахме да ги бием май.
Без битка няма победа!

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Висша лига 25-ти кръг :: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот Sisi 1914 » 04 фев 2019 20:01

hydetoshi написа:
Sisi 1914 написа:Очаквана загуба! :cry:

Повече от очаквана,макар да се надявахме на някакво чудо. Чудеса стават рядко-не и сега. Не трябва да плачем,защото до края ни остава един Тотнъм и един Юнайтед,а всичко останало са все отбори които можем да победим. Ще е хубаво да го преборим този пусти топ 4,но и да не успеем не е беда. Основната ни цел си остава Лига Европа. :)


И наша слабост е да подценяваме и по-слабите от нас!
Левски завинаги в моето сърце![


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта