ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:3

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 25 яну 2019 22:58

Udoji90 написа:Наясно съм, че както в живота, така и в спорта, няма такова нещо като справедливост, но това с контузиите просто не е честно. В миналия мач Бейерин, сега и Сократис. И това се случва сезон след сезон след сезон. В случая гъркът поне се опита да продължи и беше в състояние да излезе сам от терена. Това ми дава известна надежда, че може да не е много зле. И дано, защото в момента смятам, че е най-надеждният ни централен защитник.
Вече дори не ми пука толкова дали ще загубим срещата. Повече се ядосвам заради поредната контузия. Добре все пак, че върнахме 1 гол във важен психологически момент. Иначе срещата си беше равностойна до попадението за 0-1 и си имаме своите шансове. Да си кажа все пак, че няшият гол ми се видя от засада. Уж има VAR на този мач, ама така и не го използваха. :roll:

Имаше играч на гостите в ляво (от гледна точка на нашата атака), който покриваше Обамеянг и според мен засада нямаше.

Иначе да, това което пропуснах и е най-кофти е контузията на Сократис :x , който за мен без съмнение е най-добре представящият се защитник в нашите редици този сезон. Дано не става въпрос за някакво счупване и да се оправи по-бързо, че в противен случай с нашата пасивна трансферна политика ще се наложи да гледаме Начо Монреал или Джака като централни защитници. Или пък де да знам, може и Йозил да пуснем там, и без друго си прибира огромната заплата, а търка пейката...поне да свърши нещо. :lol: :lol: :lol:
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 25 яну 2019 23:00

Да, така е, никаква засада. Тъкмо гледах повторение и си редактирах мнението.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 25 яну 2019 23:20

Леле, какво стана с Косчелни :shock: :(
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 25 яну 2019 23:57

Ами, не знам, аз лично не бих упреквал отбора, въпреки загубата. Още преди този мач загубихме Бейерин, при 0-0 загубихме Сократис, при 1-2 и Косчиелни. Това са трима от защитниците ни, които изнесоха тежестта на двубоя с Челси. Хич не се знае как щяха да се развият нещата, ако поне Сократис беше останал на терена. Иначе с Косчиелни не очаквам да е толкова сериозно положението, но ако е имал някакво сътресение, беше съвсем редно да го заменят. Сега си гледаме първенството, ЛЕ и стискаме палци възстановяващите се от контузии да са повече от получаващите нови. И дано все пак да вземем нови футболисти, макар да са само под наем.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 26 яну 2019 00:03

Може би няма да повярвате, че аз пиша това, но смятам, че няма защо да се срамуваме от любимия отбор. Играчите се раздадоха напълно, търсеха победата през целия мач и може би в известна степен ни липсваше и късмет. Не ни провървя и със смените (то на практика нямаше и реални опции на пейката) - едната принудителна, втората...с нея и без нея все тая (даже без нея по-добре, че да не пречи), Гендузи се опита да раздвижи играта, бори се много, но без успех. Видно беше и, че в последните 20 минути (даже 30 с продължението) нашите "свършиха горивото" и Юнайтед се възползваха от това, за да решат мача в тяхна полза. Това, което със сигурност мога да кажа, че не ми хареса, особено през втората част, е безкрайното разиграване на топката около наказателното поле на противника без каквито и да е удари. Ами няма как да вкараш гол без да биеш удар...
Сега остава да се съсредоточим напълно в битката за топ 4 и ЛЕ и целта при всички случаи трябва да е участие в ШЛ другия сезон.
Дано положението с Косчелни и Сократис е добро и поне един от тях да е готов за следващия мач, че иначе оставаме само с Мустафи, който и без друго не прави най-силния си сезон.
Без битка няма победа!

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Sisi 1914 » 26 яну 2019 09:09

За съжаление отпаднахме! :cry:
Левски завинаги в моето сърце![

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот hydetoshi » 26 яну 2019 11:56

Общо взето тъп мач. Изгледах го без особена емоция. При излизането на терена ми стана ясно,че не можем да спечелим. Просто физиономиите на играчите не изразяваха такова желание. Пореден безумно слаб мач на Айоби,Иуоби или както там му е името. Да го дават под наем на някой средняк в Чемпиъншип,защото такова му е нивото. При втория гол имаше засада на Лукако. Можеха ей така от кумова срама да погледнат ВАР-а,понеже точно този момент всъщност реши мача. При 1:2 се помъчихме нещо да направим,но ми се струва ,пак казвам,че нямаше особено желание за промяна. При 1:3 мачът свърши. Ако може да се преведе това ,което играчите искаха да кажат с играта си в последните 10 минути + 10 продължение,беше нещо такова: Няма смисъл да си даваме зор,защото изоставаме с 2 гола. 3 гола не можем да вкараме,а ако вкараме 2 ще докараме нещата до преиграване,коеото най-вероятно ще загубим и няма смисъл от това.
Не ме е яд за този мач. От Космоса се вижда,че приоритета тази година е борба за топ 4 + ЛЕ. Е вече само те останаха,така че от тук нататък ни очакват само сериозни мачове.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот Udoji90 » 26 яну 2019 13:28

Аз лично го изгледах с криво настроение още от момента на първата принудителна смяна. Мач с контузия на титулярен играч за мен при всички положения е малко или много неприятен. Така и с Челси доста ми се поразвали кефът по същата причина. С времето някак си започнах да ценя здравето на играчите в отборите, които подкрепям, не по-малко, отколкото резултата на терена.
За Иуоби мисля, че преди почивката хич даже не игра зле, доста поемаше инициативата, даже точно той изостри атаката за нашия гол с паза си към Рамзи, но пък в една ситуация при 0-0 реши да стреля от малък ъгъл в ръцете на Ромеро, а можеше да подаде прострелно за Обамеянг на добра позиция. Положението можеше да се окаже доста ключово за развоя на срещата, ако бе взел вярното решение и се бе стигнало до попадение. След почивката вече си игра по-слабичко.
Не съм съгласен, че има засада на Лукаку при втория гол. И сега гледам повторения. Мустафи почти сигурно е по-близо до вратата, а може би и Косчиелни. В най-добрия случай Мустафи и Лукаку са на една линия.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: ФА Къп 4-ти кръг :: Арсенал - Манчестър Юнайтед

Мнениеот TheNameOfTheGame » 26 яну 2019 14:22

И според мен нямаше засада при втория гол на гостите. Ако не Косчелни, то Мустафи при всички случаи покриваше засадата.
За Иуоби какво да кажа...има огромно желание, раздава се, добре сложен е физически, но или се увлича в безкрайни финтове и въртене около топката, или взема грешно решение и проваля атаката. Всеки отбор с претенции на драго сърце би се разделил с дървета като него и Джака или с мишоци като Йозил, а ние им предлагаме дългосрочни договори, на някои с колосална заплата...
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта