Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 23 май 2018 12:06

След 22 годишното царуване на Арсен Венгер,ето че вече официално е дадено новото начало за Арсенал. Унай Емери е новият мениджър на Арсенал и с неговото име ще са свързани надеждите за "постигане на високи резултати" от отбора.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 23 май 2018 12:09

Както вече писах в една друга тема, половиначто решение. Удачен е, колкото да ни върне в ШЛ. За по-сериозни успехи обаче не смятам, че става. С ПСЖ се провали в ШЛ, а вътрешните му трофеи са при доста слаба конкуренция (в единствения случай, когато имаше такава, загуби и титлата от Монако). Когато беше във Валенсия, успя да ни класира 3 пъти подред за ШЛ, което е добро постижение. Взе и 3 пъти ЛЕ със Севиля. Арсенал в момента е горе-долу на нивото на тези отбори. И честно казано нещо повече от място в ШЛ, някоя Купа или евентуално ЛЕ не очаквам.
По-добър вариант е от Артета, Анри, Виейра и разбира се Венгер, но е по-лош вариант от Тухел, Анчелоти, Алегри или Жардим. Явно от Борда пак гледат да минат тънко, защото с някого от последните изброени може би щеше да се наложи да се охарчат за треньорски заплати или за нови играчи. :evil:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 23 май 2018 12:22

Признавам си ,че ще ми е нужно малко време да осмисля назначаването на Емери за нов мениджър. Някак си още не съм осъзнал напълно оттеглянето на Венгер. Може би чак когато започнат мачовете на отбора от предсезонната подготовка и когато видим що за животно е това Арсенал без Венгер, едва тогава бих го осъзнал. Все пак това бяха 22 години. За мен- по-голямата част от осъзнатия ми живот,за други е бил целият им осъзнат живот. Засега приемам назначаването само,като новина. Разбира се пожелавам успех на новия мениджър и под негово ръководство отборът да се върне там,където всички искаме да бъде - в борбата за всички трофеи. Моля се да няма големи сътресения от смяната на мениджърите. Наистина не знам какво да очаквам от Унай Емери - дали ще продължи да практикува същия романтичен стил ,като на Венгер? Дали ще заздрави защитата ,която постоянно ни къса нервите? Дали ще успее да мотивира Йозил да играе във всеки мач ,а не само когато е на кеф? Въобще чака ни интересно лято и интересен нов сезон. И да не забравяме - Емери е човека извел Севиля до 3 поредни купи на Лига Европа. Дано не е специалист само на Лига Европа и успее да върне Арсенал в челото на Висшата лига- там ,където му е мястото!
Arsenal- a new era begins ! Again!...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 23 май 2018 12:38

Udoji90 написа:Както вече писах в една друга тема, половиначто решение. Удачен е, колкото да ни върне в ШЛ. За по-сериозни успехи обаче не смятам, че става. С ПСЖ се провали в ШЛ, а вътрешните му трофеи са при доста слаба конкуренция (в единствения случай, когато имаше такава, загуби и титлата от Монако). Когато беше във Валенсия, успя да ни класира 3 пъти подред за ШЛ, което е добро постижение. Взе и 3 пъти ЛЕ със Севиля. Арсенал в момента е горе-долу на нивото на тези отбори. И честно казано нещо повече от място в ШЛ, някоя Купа или евентуално ЛЕ не очаквам.
По-добър вариант е от Артета, Анри, Виейра и разбира се Венгер, но е по-лош вариант от Тухел, Анчелоти, Алегри или Жардим. Явно от Борда пак гледат да минат тънко, защото с някого от последните изброени може би щеше да се наложи да се охарчат за треньорски заплати или за нови играчи. :evil:

Може би не става въпрос за пари.Просто в последните няколко години реномето на Арсенал малко пострада и много от мениджърите не са навити да се захващат. Същото важи и за по- известните футболисти. В ПСЖ Шейха му накупи една камара скъпи звезди и очакванията бяха на всяка цена да се спечели ШЛ. И от тези очаквания Емери прегоря. Това,което се случи на Реванша с Барселона миналия сезон беше по-скоро спортно щастие,все пак на каталунците им трябваха 3 гола в последните 3-4 минути. Не съм сигурен че в друг ден биха им се получили така нещата. Интересно е какви трансфери ще има през лятото. Ако наистина се разчита на онези обявени 50 млн. паунда нищо добро не ни очаква. Другия вариант е да се разчита на сегашните футболисти с надеждата да показват най-доброто от себе си,което ни го спестиха в доста от мачовете миналия сезон.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3176
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот sirius123 » 23 май 2018 12:53

Нов треньор , нов стил на игра. При французина , приятен за гледане футбол , но без големи успехи. Да сме живи и здрави и ще видим.

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот organzata » 23 май 2018 14:27

От 3-4 отбора доминиращи над Арсенал през последните години със сУнай ще станат вероятно 5-6 такива :mrgreen: !

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот trokadero_ » 23 май 2018 14:43

Поне един Фа къп да ви докара :mrgreen: ;)

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 14924
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот miro_rz » 23 май 2018 14:51

Първо Весела Коледа и ЧНГ на всички фенове на Арсенал . Ето , че дядо Коледа не ни е забравил ! :mrgreen:
И аз бях скептично настроен към него , но се замислих върху визитката му и идеята му за стил на игра . Човека изповядва атакуващ футбол и това е нещотото с коета се асимилира Арсенал през последните 20 години , красив и открит футбол . Трабва търпение и нещата ще се наредят , нямам нищо напротив както по времето на Венгер имаше френска инвазия сега да висим и такава испанска .
Ние сме критични и такива ще бъдем към всички следващи !
Има свеж въздух и той влезе в нашата къщичка този път !

Офтопик:
Може да съм изял и изпуснал някоя буква или препинателен знак , ама не се случва често да имаме нов треньор :mrgreen:
Изображение

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 23 май 2018 15:56

През януари чакахме Н'Зонзи да акостира в Арсенал,но нещата не се получиха по френската линия на Венгер. Но като бивш треньор на Севиля ,дали Емери няма да помогне все пак нещата да се случат по испанска линия? Апропо,бях забравил,че Емери води и Валенсия. Струва ми се,че Udoji трябва да се чувства поласкан.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 23 май 2018 16:03

Да, 4 сезона беше начело на Валенсия. През това време отборът 3 пъти завърши 3-ти в Примера, съответно се класира за ШЛ. Добро постижение наистина (в последните години не се случва редовно на Валенсия), но в случая се иска нещо повече от просто връщане в ШЛ. За да се бори пак Арсенал за титлата в Англия и да не участва в ШЛ на олимпийския принцип, може би Емери няма да е достатъчен, но ще разберем след време.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта