Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 23 май 2018 16:13

Ами аз това го казах още в началото на миналия сезон - титлите във Висшата лига вече ще имат миризма на петродолари. Арсенал са се задоволили с една арабска авиокомпания,която не е достатъчна. Без петролно кладенче ще е трудно. Друго,което твърдя е ,че Арсенал падна жертва на конспирация през сезон 2015/2016.Това беше нашия сезон в който трябваше да станем шампиони , но "нещо стана" и Лестър ни изпревариха. Няма човек на света,който може да ме убеди в това,че тотално изпаднал отбор (Лестър) един ден се събуди и започна да мачка всичко живо наред( без Арсенал,които направиха дубъл срещу тях - 5:2 и 2:1),стана шампион и веднага след това пак за един ден отново се залепи за зоната на изпадащите. Няма такъв филм.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

angelofdeath
Мнения: 1536
Регистриран на: 03 яну 2013 17:00
Skype: angel0027
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот angelofdeath » 23 май 2018 17:15

Унай Емери натрупа опит в ПСЖ, но за Арсенал и Вишата Лига трябва по-сериозно име! Да не говорим, че според английските медии са му отпуснали само 60 милиона за трансфери. Това е половина от цената на един играч взет от Сити, Юнайтед и Челси! Как Арсенал ще се бори за Титлата? По-какъв начин ще противодейства на Барса, Реал или Байерн в Европа? Май пак картината от предишните няколко сезона ще се повтори! Този път обаче ще е нужен още повече късмет!

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5445
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот insaneboy1 » 23 май 2018 20:09

С Емери не очаквайте значително подобрение в Арсенал. Последният му сезон Севиля завърши без победа като гост. Това не беше ли една от слабостите на Арсенал?

Unai Emery won 0 away League games in his last season as Sevilla manager, drawing 9 and losing 10.
[wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgeRES7WfrIeE2Qzeot_8QxtSWJDD-scT3VA&usqp=CAU[/wrapimg]
Anulo mufa

Вълчан
Мнения: 4266
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот Вълчан » 23 май 2018 20:55

Изключително удачен избор.Този треньор ще внесе спокоиствие и ще раздвижи отбора.Последните години при Венгер бе пародия напук на похарчените пари.Тук обаче идва съмнението че тези 60 милиона за трансфери ще са достатъчни за новият треньор.Въпреки всичко тои ще се справи само търпение трябва.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 23 май 2018 21:14

[offtopic]Това за тези 50 млн. паунда/60 млн. евро за трансфери, което така упорито циркулира в пространството, за мен е абсолютно непотвърдено и е някаква тотална измислица. То за тея пари сега най-много един много добър играч може да се купи. Силно се съмнявам да има нещо вярно в това.[/offtopic]
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
DaNi_mLaDeNoV
Мнения: 213
Регистриран на: 11 юли 2011 14:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот DaNi_mLaDeNoV » 23 май 2018 23:32

Да ви е жив и здрав и много да ви "радва".
[wrapimg=]http://e2.365dm.com/17/11/16-9/30/skysports-heung-min-son-tottenham-hotspur-football_4147881.jpg?20171105145303[/wrapimg]

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 24 май 2018 07:16

insaneboy1 написа:С Емери не очаквайте значително подобрение в Арсенал. Последният му сезон Севиля завърши без победа като гост. Това не беше ли една от слабостите на Арсенал?

Unai Emery won 0 away League games in his last season as Sevilla manager, drawing 9 and losing 10.

Няма проблеми! Подготвени сме,след като в периода от Нова година насам до последния кръг Арсенал имаше 0 точки в мачовете като гост. То и последния за една бройка да го оцапаме накрая,но все пак честта беше спасена.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот hydetoshi » 24 май 2018 07:22

DaNi_mLaDeNoV написа:Да ви е жив и здрав и много да ви "радва".

Oтбора на Тотнъм не превъзхожда този на Арсенал ,като качество на футболистите. Просто Венгер е динозавър,който залагаше на принципи в играта,които в съвременния футбол просто не вървят. Емери е от поколението на Почетино,така че се надявам да успее да приложи новите тенденции в играта(особено в защита) и тогава ще видим кой-кого. Между другото с един нов читав вратар и двама нови читави защитници ,Арсенал би могъл да направи чудеса от храброст.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот TheNameOfTheGame » 30 май 2018 17:20

Ще изкажа и моята гледна точка, макар и с известно закъснение. Общо взето мнението ми се припокрива с това на Udoji90 (както в над 90% от случаите ;) ). И за мен Унай Емери е среден вариант, като на хартия имаше и по-добри, но и по-лоши. Главният проблем на отбора, особено през отминалия сезон, беше играта в защита, за което говорят и допуснатите 51 ( :!: ) гола във ВЛ. Това е с много повече от всички отбори през нас, а и от някои зад нас (по този показател сме на 8-мо място). Затова на мен ми се искаше да видя италианец начело на отбора с надеждата да заздрави отбраната (нали все пак италианската школа е най-известна с този компонент) и според мен най-удачни избори бяха Алегри или Конте (ако се махне/го махнат от Челси). От друга страна Артета, Виейра, Анри не мисля, че бяха сериозни опции и назначаването им на този пост щеше да е грешка за мен. За Анчелоти бях раздвоен, но по-скоро против. Та както казах по-нагоре, за мен Емери е компромисен вариант и не се знае какво ще излезе. Може би в краткосрочен план (сезон 2018-19) ще се борим с Челси и Тотнъм за попадане в 4-ката и завръщане в ШЛ и евентуално спечелване на ЛЕ. Но като цяло съм скептичен, че с Емери начело ще постигнем сериозни успехи (титла във ВЛ и пробив в ШЛ). Предполагам, че ще продължим да играем атакуващ футбол, но някак си не съм сигурен доколко новият ни треньор е гъвкав тактически и може да нагоди играта на отбора спрямо даден противник (а не както при Венгер да играем по един и същ начин с всички). Иначе от визитката му се вижда, че е водил добри отбори. Трите поредни триумфа в ЛЕ със Севиля определено са много сериозно постижение, с ПСЖ този сезон взе всичко на домашна сцена (което се и очакваше де), но така и не направи пробив в Европа. За периода му от Валенсия и трите поредни трети места - може да прозвучи малко странно, но за мен това не е чак такъв успех с оглед на това, че като че ли конкуренцията тогава беше доста по-слаба (Атлетико не бяха това, което са в момента) и като гледам са завършвали на по 20-30 точки от втория. Така че според мен 4-тото място от този сезон е с много по-голяма стойност от тези 3-ти места, но все пак не следя отбора, може би Udoji90 би дал най-точна оценка.

Пожелавам успех на Унай Емери :!: Дано му бъде дадено време да наложи своите виждания за футбол и да гледаме приятен и печеливш Арсенал на терена :!: За мен трябва да мине поне 1 сезон, за да можем да дадем някаква оценка за работата му.

[offtopic]Не знам дали ви направи впечатление на представянето, когато Газидис каза, че са водили преговори с 8 кандидати, а в медиите като че ли се споменаваха повече от 8 имена. Та ми е интересно, кои според вас са били интервюирани.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
abirulzz
Мнения: 11
Регистриран на: 18 дек 2008 07:56

Re: Унай Емери е новият мениджър на Арсенал

Мнениеот abirulzz » 31 май 2018 11:52

Ще ви дам едно сравнение за PPM на различни треньори: Sir Alexander Chapman Ferguson - Manchester Utd 86/87 (Nov 6, 1986) 12/13 (Jun 30, 2013) Manager 1214-М 2,07-PPM
José Mário dos Santos Félix Mourinho- England Chelsea 04/05 (Jul 1, 2004) 07/08 (Sep 20, 2007) Manager 184-M 2,23-PPM
Arsène Wenger - Arsenal 96/97 (Oct 1, 1996) 17/18 (Jun 30, 2018) Manager 1202-M 1,95-PPM

Unai Emery Etxegoien Paris SG 15/16 (Jun 28, 2016) 17/18 (Jun 30, 2018) Manager 113-M 2,43-PPM
Sevilla FC Spain Sevilla FC 12/13 (Jan 14, 2013) 15/16 (Jun 12, 2016) Manager 205-M 1,78-PPM

Изводите ги оставям на вас, статистиката винаги говори! Да доуточня не плюя и не възхвалявам новия ни треньор!
Този, който не помни миналото е осъден да го повтаря. ДЖ.САНТАЯНА


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта