26.04.2018 1/2 финал ЛЕ Арсенал- Атлетико Мадрид

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: 26.04.2018 1/2 финал ЛЕ Арсенал- Атлетико Мадрид

Мнениеот Udoji90 » 27 апр 2018 09:24

Истината е, че мачът беше доигран невнимателно. ОК, не влиза втори гол. Ами, при това положение поне не трябва да се допуска. Между 1-0 и 1-1 разликата в случая е огромна. В единия случай испанците щяха да се пооткрият в реванша. Сега обаче просто могат да си играят прибрано, а ние с 11 на 11 на техен терен едва ли ще създадем толкова положения, колкото вчера. Отделно, че ще ни хванат на някоя контра.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: 26.04.2018 1/2 финал ЛЕ Арсенал- Атлетико Мадрид

Мнениеот hydetoshi » 27 апр 2018 11:44

Udoji90 написа:Истината е, че мачът беше доигран невнимателно. ОК, не влиза втори гол. Ами, при това положение поне не трябва да се допуска. Между 1-0 и 1-1 разликата в случая е огромна. В единия случай испанците щяха да се пооткрият в реванша. Сега обаче просто могат да си играят прибрано, а ние с 11 на 11 на техен терен едва ли ще създадем толкова положения, колкото вчера. Отделно, че ще ни хванат на някоя контра.

Басирам се, че ако ситуацията при гола на Гризман я разиграят 100 пъти, поне в 95 няма да се стигне до гол. Това беше върха на дебилщината. Преди мача написах, че може да има фактори, които да решат нещата и се страхувах точно от това, което стана. Нашите просто не се усетиха, че срещу Атлетико не се играе така - атаки по 2-3 минути, безброй комбинации и търсене на позиция на 5 метра от вратата. Трябваше повече удари от границата на наказателното, но аз не се сещам да имаше такива. И повече опити за бързо отиграване с 2-3 паса. Видя се, че Атлетико ги беше стегнал стомаха, не играеха така само заради стила си. На реванша се надявам поне малко нещата да се обърнат и нашите да си повярват. И ако не са с късмета си от снощи от 3-4 удара все един ще влезе. Идеята е ясна- опит да се вкара бърз гол и онези ливади да се отворят и тогава ще сме поне 5 пъти по-опасни на празни пространства.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: 26.04.2018 1/2 финал ЛЕ Арсенал- Атлетико Мадрид

Мнениеот TheNameOfTheGame » 27 апр 2018 15:12

Явно аз съм най-големият песимист, критик на отбора, "НЕартилерист" и пр. в този форум. Хора, Арсенал снощи се провали, при това с гръм и трясък, това е моето мнение :!: Дори Венгер, когото критикувам почти винаги, няма толкова голяма вина, колкото самите играчи :!: Абсолютно несериозно е в мач като този, с огромен залог и при така стеклите се обстоятелства, с лекота да пропускаш удобни голови положения и накрая да допуснеш толкова левашки гол, при това дошъл след грешка на най-опитния ти играч и капитан на отбора :x Това не е мач със Суонзи, Кристъл Палас или Борнемут, а 1/2 финал в ЕКТ (бил той и Лига Европа) срещу един от най-силните отбори в Европа за последните 5 години и трябва да си на ниво през всичките 180 минути (или дори повече), за да преодолееш това препятствие. Ще се повторя още веднъж - с оглед развитието на мача Арсенал се провали напълно :!:

Гледам, че коментирате разни статистики като владение на топката, удари, корнери. Ами аз ще ви кажа друга графа от статистиката, при това най-важната - голове: Арсенал 1, Атлетико Мадрид 1 :!: Ян Облак бил направил страхотни спасявания. Ами нали затова е там, нали това му е работата :?: Колко пъти писах през сезона, че вратарят е половин отбор, докато нашите и двамата се дъниха многократно. КОЙ е виновен, че в Арсенал няма такъв човек под рамката :?: Отговорът е елементарен... Същото го слушах и след мача с Юнайтед, където Де Хея спасил гостите от разгром и във всеки друг ден те щели да си тръгнат с 5-6 гола. КОГА след някой много важен мач с топ-отбор ще чуя/прочета: "Арсенал си свърши работата отлично, спечели мача, вкара си положенията, ЗАПАЗИ СУХА МРЕЖА :?: КОГА :?: Само оправдания, оправдания и пак оправдания... :(

hydetoshi написа:Басирам се, че ако ситуацията при гола на Гризман я разиграят 100 пъти, поне в 95 няма да се стигне до гол.

Това го слушаме всеки път. Нямахме ден, топката не беше хубава, не знам си какво... Защо един път просто играчите не го изпълнят и не се концентрират? Програмата за мачовете е известна седмици напред (във ВЛ дори месеци). Защо просто един път в най-важния мач, в най-важния ден всички от отбора не са на топ-ниво, за да спечелят без оправдания, а да не слушаме нямахме ден, късмет и хилядите оправдания. Отговорът и на този въпрос е ясен - липса на манталитет и психика.

Alex написа:Арсенал смаза Атлетико (както и Челси миналата година за ФА Къп). Този Атлетико игра 2 финала в ШЛ и в единия бе по-добрият отбор на терена срещу Реал... Те и сега са пред Реал в класирането... Тоя мач спокойно можеше да е полуфинал в ШЛ и Арсенал показаха, че са много по-стойностния отбор срещу един от грандовете в Европа... Най-важното Арсенал доказаха, че мястото им е там наравно с отбори като Атлетико, че дори и превъзхождащи ги. (Рома нямат никакъв шанс срещу, който и да е от отборите от тая вечер)

Точно този мач показа, че Арсенал е на светлинни години от грандовете в Европа. Защото всеки друг отбор на наше място сега щеше вече да мисли за финала в Лион, а Арсенал дори не спечели мача...

И понеже по-нагоре споменах Венгер, най-голямата му грешка за мен е, че остави отбора без опитен нападател със 100+ гола за клуба по средата на сезона в единствения турнир, където имаше някакъв шанс за трофей. Самият факт, че в толкова важен мач не направи нито една смяна е красноречив. И не, контузиите на Елнени и Мкхитарян не могат да бъдат никакво оправдание за липсата на вариативност в състава. Още преди мача наблегнах на пейката - вратар, 3-ма защитници, 2-ма младоци и Иуоби. Ако мачът се беше развил по друг начин и към 60-тата минута губехме 0:1, с кого щяхме да тръгнем да го обръщаме...Думите са излишни, затова спирам дотук.

[offtopic]Моля да бъда извинен ако съм обидил някой от вас, просто съм безкрайно разочарован от невероятния шанс, който се откри пред клуба и който отново беше захвърлен с лека ръка. За мен турнирът за Арсенал приключи, тъй като се съмнявам, че можем да си тръгнем от Мадрид с нещо, различно от загуба. Дано да греша...[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: 26.04.2018 1/2 финал ЛЕ Арсенал- Атлетико Мадрид

Мнениеот boabbb » 27 апр 2018 16:22

Реванша е ясен - 1:0 и чао :| Пореден, за съжаление вече станал класически, мач на Венгер
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: 26.04.2018 1/2 финал ЛЕ Арсенал- Атлетико Мадрид

Мнениеот hydetoshi » 27 апр 2018 16:26

С това за пропуските съм съгласен, но ще кажа, че футболистите бяха пренавити и действаха припряно. И който каквото ще да ми говори ще кажа още, че голяма роля за това имат т. нар. Медии, които не спират да иронизират Арсенал като отбор и в частност Венгер с прочутата му шуба и "войната с ципа" ,в резултат на което вчера всички едва ли не знаеха, че ще играят един срещу друг великия топфаворит Атлетико срещу жертвеното агне Арсенал, което изобщо няма нищо общо с истината. Примерно за Ливърпул никой не приказва с подобна ирония и макар те да не са по-добри от нас(в това съм сигурен) ,видяхме с каква нагласа излязоха онзи ден и какво направиха.
По въпроса за новия мениджър е ясно: който и да е ще иска много пари за трансфери. Ръководството не дава и резултата е, че или много трудно някой ще се навие за Арсенал или просто няма да могат да бъдат постигнати резултати като при Венгер. От сега ви казвам :гответе се за мрачен период в историята на клуба след оттеглянето на"Онзи с шубичката".
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта