Арсенал - Барселона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Hurbata
Мнения: 45
Регистриран на: 17 юни 2012 18:16
Skype: hurbata_91
Местоположение: Мадрид
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот Hurbata » 24 фев 2016 22:41

Всички я виждаме. Ти си глорихънтър- на теб ти трябват титли и купи за да си фен на отбор. като си бил по малък си си ги избирал по броя титли. Никога няма усетиш какво е да си ИСТИНСКИ ФЕН!! Фен на местният отбор на който още от дете му ходиш по мачовете и се познаваш с играчите. Ти си от тези фенове където я е стъпвал на мач на така нареченият "любим" отбор я не . За теб е важно да се оприличаваш с отбор, който печели титли ти искаш да си от множеството - за това недей дава акъл на хората. Истинските фенове на Барса са от самият град и от областта Каталуния - вие другите глорихънтърчета не сте фенове - вие сте просто зрители по телевизията!

ПС. За да не съм оФФ- мисля че Барселона ще бият 0-2. Понеже са по добрият отбор и имат по класните играчи. Дано има изненада - но се съмнявам жестоко.[/quote]

+2

Потребителски аватар
CPuyol
Мнения: 61
Регистриран на: 22 дек 2015 12:33
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот CPuyol » 24 фев 2016 23:17

crap написа:Радвам се, че за съдийството сме на едно мнение, това е важно. Интересни неща казваш за Чакър, не ги знаех. Може би ако свиреше в Англия и беше фен на МУ щях, но не и в случая. :)


Ами след въпросният мач между Реал и МЮ, мисля, че мача беше на ОТ и откровено измисленият червен картон, който Чакър даде на Нани, после английските медии го бяха разнищили. На кого е последовател в Туитър, как си прекарвал почивките в Испания и тн.

По-интересното беше, че имаше разбивка на мачовете в ЕКТ и на национално ниво, които е свирил на Англия и английските отбори. В почти всеки един от тях е давал червен картон на английският клуб, случаят с Нани не е единствен. При един от мачовете с Челси на Камп Ноу беше изгонил Джон Тери още в 35-тата минута. На мач на Сити вече не помня с кого беше изгонил Балотели, докато италианеца играеше за гражданите. На мач на Англия с Украйна в някакви квалификации беше пак беше изгонил играч на Англия... Като цяло човека просто си реже английските отбори и не го прави, за да помогне на тоз или оня, а просто го прави, за да закопае англичаните, които поради някаква причина той явно не харесва. Ама това очевидно не пречи на УЕФА да продължава да му дава наряди за мачове на английски отбори в ЕКТ. Снощи си беше истинско чудо, че не изгони някой от вашите, ама се радвам, че не го направи, че не ми се слуша за пореден път как Барса 11 на 11 не може да спечели.

Потребителски аватар
drogba_best
Мнения: 526
Регистриран на: 29 окт 2011 16:37
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот drogba_best » 24 фев 2016 23:46

Чакър си е ясен последовател на испанците , не знам защо се обсъжда дори, каквото и да беше отсъдил не виждам как 4 можеше да измъкнат нещо от мача

Hurbata
Мнения: 45
Регистриран на: 17 юни 2012 18:16
Skype: hurbata_91
Местоположение: Мадрид
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот Hurbata » 25 фев 2016 00:38

crap написа:Много глупости изписахте в тази тема, чак оставам изненадан от къде тая злоба срещу Арсенал, отбор, който дълги години изплащаше стадион и е създал изключително много качествени футболисти, доста от които в дадени периоди от кариерата си играха и в Барселона. Освен това се избиват комплекси и върху Арсен Венгер, който е изключително възпитан и интелигентен човек. Да не говорим, че един от малкото мениджъри, които залагат на футбола, одебелявам и подчертавам - футбола; човек който дава възможност за изява на всеки футболист в състава и до последно вярва в тях, дори и те да се оказват недоразумения в последствие. Колко подобни треньори има в света?! Не са много...

А защо никой не коментира безумното поведение на примадоните от Барса? Алба, Алвеш и останалата част от дружинката принцес-бабаити? Щото доста лесно падат за нарушения, даже без да ги докоснеш, а иначе налитат на бой, като типични селски бабаити?! Защо на никой не му направи впечатление, че съдийството, макар и на ниво, по никакъв начин не може да се сръвнява с това в Англия? Че тоя отбор на Барса, ако играе смао един мач в ЕПЛ, ще бъде облян с картони за симулация и много бързо ще изгуби "блясъка си", който блясък впрочем идва повече от медиите, от колкото от футболното естество на отбора? Коментирайте това и кажете - доволни ли сте от подобни мачове и подобна игра на "любимия" ви отбор?! Щото ако в някой момент някога Арсенал се превърне в цирковата трупа, която е в момента Барселона, аз ще съм първия, който ще се разграничи от подобно представяне, пък ако ще да трупа трофей след трофей...


+1!! Абсолютно съм съгласен! За мен победата на всяка цена няма стойност! Затова и харесвам Венгер и Арсенал - един от малкото отбори, склонни да играят честно, макар и често наивно да си патят от това...

Hurbata
Мнения: 45
Регистриран на: 17 юни 2012 18:16
Skype: hurbata_91
Местоположение: Мадрид
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот Hurbata » 25 фев 2016 00:46

CPuyol написа:
boabbb написа:След него кого създаде :?: Това имам предвид, щото Меси е почти на 29 вече ... Почнаха да си купуват играчите като всички останали богати отбори :| Меси взима над 2 пъти повече от Алексис, а в Арсенал има ограничение на парите, ние не сме на държавна издръжка :|


Да видим...
Бускетс? Един от най-добрите опорни халфове в света. Вярно, има ужасният навик да симулира и да преиграва, но това не променя класата му като опорен халф.
Серхи Роберто. Невероятен е, универсален играч, който играе на един куп позиции, но е най-силен в халфовата линия. Специалистите говорят, че има потенциала да се превърне в новият Шави, а дали ще стане само времето ще покаже.
Марк Бартра. Много силен защитник, уви силно недооценен от Луйс Енрике. Лучо предпочита да дава шансове за изява на онова дърво Томас Вермаален, отколкото на Марк и няма да се изненадам, ако след края на сезона Бартра му писне да търка скамейката и напусне. Трябва му да натрупа малко повече физическа сила, за да може да влиза по-здраво в единоборствата и като нищо от него ще излезе новият Пуйол.
Рафа Алкантара. Уви точно като по-големият си брат е преследван от много контузии, които пречат да покаже целият си потенциал. Но все още е млад и има шанс да се развие и докаже, ако успее да преодолее здравословните си проблеми, че да не бъде толкова стъклен.

Има и още няколко, които излязоха от школата, но поради една или друга причина започнаха кариерите си в други отбори, но на по-късен етап се върнаха в отбора. Визирам Пике и Алба.

Отделно колко играча излезли от школата, играли за първият отбор сега са водещи футболисти за други топ отбори? Тиаго Алкантара в Байерн. Педро в Челси. Фабрегас (там е малко по-особен случай, защото първо игра за Арсенал, после за Барса, но в крайна сметка е продукт на Ла Масия) в Челси. Нолито в Селта (ок, тия не са топ отбор, но Нолито е много добър). Джонатан дос Сантос във Виляреал. Брат му Джовани дос Сантос до миналият сезон също във Виляреал, сега не го знам къде е, а ме мързи да проверя в гугъл. Мартин Монтоя в Интер. Аз лично много се ядосвах, като го продадоха, а взеха Илеиш Видал от Севиля, предвид, че Видал с нищо не е по-добър от Монтоя, но на младока му писна да е резерва на Дани Алвеш, искаше да играе редовно и напусна. Андреу Фонтас друг защитник излязъл от школата, лично според мен Фонтас е по-добър от Бартра и Монтоя, но той влезе в конфликт с треньора (онова недоразумение Тата Мартино) и бе продаден, играе в Селта и им е най-стабилният защитник. Когато Селта разбиха Барса с 4:0 на свой терен в Примера заслугата за този успех беше на Нолито, Фонтас и на вратаря на галисийците.

Та какво казваше? Барса не създавала нови играчи? Доооооооообре :lol: :lol: :lol:


Мога ли да попитам какво точно наричаш "създаване" на играчи?? Това, че излизат от школата, на по 16-17г. отиват в отбори като АРСЕНАЛ, където треньори като ВЕНГЕР правят от тях мъже и завършени играчи (а не като Балотели и Торес) и в един момент на Барса им скимва да си ги върнат, бръкват 50млн и с обещания за пет титли на Лалига и купи на Краля... Остава и някой да им откаже! В днешния футбол няма чест и гордост, има само пари! Няма да има повече играчи като Гигс, Скоулс, Джерард, Тери, Буфон и др., за които в момента не се сещам...

Serafim
Мнения: 5216
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот Serafim » 25 фев 2016 11:29

CPuyol написа:
crap написа:Радвам се, че за съдийството сме на едно мнение, това е важно. Интересни неща казваш за Чакър, не ги знаех. Може би ако свиреше в Англия и беше фен на МУ щях, но не и в случая. :)


Ами след въпросният мач между Реал и МЮ, мисля, че мача беше на ОТ и откровено измисленият червен картон, който Чакър даде на Нани, после английските медии го бяха разнищили. На кого е последовател в Туитър, как си прекарвал почивките в Испания и тн.


Какво значи, че картона е бил измислен? Нани заби десния си крак в ребрата на Арбелоа, който беше скочил едно 30на см над земята, а левия крак на португалеца също беше във въздуха.
Оправданията от типа, че не го бил видял имат ли значение в случая?

Ако се водим по рефера на мача Лудогорец ЦСКА, в който Моци по подобен начин изрита Николич, значи наистина не е червен картон...

Потребителски аватар
drogba_best
Мнения: 526
Регистриран на: 29 окт 2011 16:37
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот drogba_best » 25 фев 2016 14:43

Hurbata написа:
crap написа:Много глупости изписахте в тази тема, чак оставам изненадан от къде тая злоба срещу Арсенал, отбор, който дълги години изплащаше стадион и е създал изключително много качествени футболисти, доста от които в дадени периоди от кариерата си играха и в Барселона. Освен това се избиват комплекси и върху Арсен Венгер, който е изключително възпитан и интелигентен човек. Да не говорим, че един от малкото мениджъри, които залагат на футбола, одебелявам и подчертавам - футбола; човек който дава възможност за изява на всеки футболист в състава и до последно вярва в тях, дори и те да се оказват недоразумения в последствие. Колко подобни треньори има в света?! Не са много...

А защо никой не коментира безумното поведение на примадоните от Барса? Алба, Алвеш и останалата част от дружинката принцес-бабаити? Щото доста лесно падат за нарушения, даже без да ги докоснеш, а иначе налитат на бой, като типични селски бабаити?! Защо на никой не му направи впечатление, че съдийството, макар и на ниво, по никакъв начин не може да се сръвнява с това в Англия? Че тоя отбор на Барса, ако играе смао един мач в ЕПЛ, ще бъде облян с картони за симулация и много бързо ще изгуби "блясъка си", който блясък впрочем идва повече от медиите, от колкото от футболното естество на отбора? Коментирайте това и кажете - доволни ли сте от подобни мачове и подобна игра на "любимия" ви отбор?! Щото ако в някой момент някога Арсенал се превърне в цирковата трупа, която е в момента Барселона, аз ще съм първия, който ще се разграничи от подобно представяне, пък ако ще да трупа трофей след трофей...


+1!! Абсолютно съм съгласен! За мен победата на всяка цена няма стойност! Затова и харесвам Венгер и Арсенал - един от малкото отбори, склонни да играят честно, макар и често наивно да си патят от това...

Не обичаш победите на всяка цена... ок браво на тебе щом обичаш да гледаш безгръбначни съсщества да играят футбол и все да губят няма лошо, аз обаче и повечето нормални хора искаме да гледаме мъже на терена, хора които изгарят за победата и не се предават никога, мъже с характер и дух на истински победители и шампиони, защотото именно те правят футбола толкова велик , но ти продължавай да се радваш на шубата и неговата трупа клоуни, дето губят почти всеки важен мач и накрая остават с пръст в уста.

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот crap » 25 фев 2016 15:16

Именно от тук идва и разликата между феновете на единия и другия отбор. Ние сме по-скоро фенове на футбола, гледаме нещата в дълбочина, интересуваме се, ровим, споделяме статистики, правим анализи и се вълнуваме, когато постигнем успех, защото знаем, че е заслужен. Докато феновете на Челси (фенове, което впрочем се рязко започнаха да се пръкват след 2003-та, преди това нещо ги нямаше) предпочитат да гледат мазни муцуни на мошенници, от колкото футбол, предпочитат титли и слава купена с черни пари, от колкото успеха и израстването на един отбор от талантливи младежи, борейки се за своето. Нищо ново под слънцето. Онзи термин прочутия (глорихънтър) не случайно се появи на хоризонта в следствие на изказвания от такива като теб (коментиращия горе), пък цвета на екипа няма значение особено - дали ще е синьо, червено с черно или светло синьо - все тая... Еднакви сте.

Подбудени от тъпи коментари пак залитнахме яко в оффтопик, а се беше завъртяла интересна дискусия. :)
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
drogba_best
Мнения: 526
Регистриран на: 29 окт 2011 16:37
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот drogba_best » 25 фев 2016 17:04

Еми радвам се за вас , ама поне след толкова анализи на провали да бяхте научили нещо за тази игра наречена футбол. Не анализите на "правилен", "красив" или както искаш го наричай това подобие на игра дето 4 практикува, но това не е истински футбол , това е просто инат на един изхабен някога добър треньор. Истинският футбол идва от страстта и желанието за победа, идва отвътре и от километри се вижда кой иска да спечели и кой просто се примирява със провалите си като мишка. Аз както повечето фенове на Челси сме фенове на отбора преди 2003 и това всички го знаете, но се правите на приятно разсеяни и само за глорихънтари говорите, ама вие сте станали фенове на Арсенал през 90те когато те са били силни, както сега млади хора на по 15/20 израстнаха с многото успехи на Челси, със едни от най-добрите и футболисти на постовете си и логично да им симпатизират, но най-вече всеки който е станал фен на Челси, го е направил зашото е видял истинския смисъл на футбола - а именно това да не се предаваш, да се бориш със сърце и душа за своята кауза и когато паднеш да се изправиш 2 пъти по-силен. Ето заради това Челси увеличи своите фенове последните 15/20 години, не защото Челси са си купували най-добрите и популярни играчи за милиони , а защото в този клуб едни качествени играчи като : Лампард, Дрогба, Чех, Тери , Иванович и т.н. се превърнаха във истински легенди и лидери на отбора със много труд . Пък вие продължавайте да си вярвате , че сте фенове на "истинския" футбол и че не искате такива "грозни " победи , че всички фенове на Челси са глорихънтари и само вие разбирата от футбол , защото боготворите шубата, продължавайте да гледате тези безгръбначни същества които наричате футболисти , само не се чудете защо всяка година става едно и също и все "малко " не ви достига .


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта