Арсенал - Барселона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
CPuyol
Мнения: 61
Регистриран на: 22 дек 2015 12:33
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот CPuyol » 24 фев 2016 14:52

Red_Neck написа:
crap написа: Арсенал, отбор, който дълги години изплащаше стадион и е създал изключително много качествени футболисти, доста от които в дадени периоди от кариерата си играха и в Барселона. ..

Колега, кажи един ..... само един ot "достат" (създаден от Арсенал и играл в Барселона) ... иначе си говорим празни приказки ;)
Аз се сещам точно за двама британци играли в Барса - Марк Хюз (МЮ) и Гари Линекер (Лестър) ....


Визира Анри (който не е продукт на школата им), Джовани ван Бронхорст (същата история), Фабрегас (същото, въпреки, че него Венгер го взе едва 16 годишен и наистина го разви), Александър Хлеб (тотално недоразумение и беше смъртна резерва в Барса, чудехме се как да се отървем от него) и разбира се това дърво Томас Вермаален, който също е смъртна резерва + вечно контузен. И всъщност нито един от тях не е продукт на школата на топчиите.

Та да, Арсенал са дали доста играчи на Барса, съответно са взели доста пари от нас, но реално само Анри и Джио ставаха за нещо. Тоя Фабрегас изобщо не трябваше да го купуваме, защото след 8 години на острова вече беше развален и не ставаше за Примера.

А защо Анри всъщност напусна Арсенал? Защото му писна да губи в ШЛ. Искаше да спечели трофея поне веднъж в славната си кариера и логично се махна от топчиите и дойде при нас, за да си изпълни мечтата! И впрочем няма да е лошо Венгер и феновете на отбора да разберат една просто нещо: Докато ШЛ не им е приоритет и махват с ръка и казват "чудо голямо, че за пореден път се издънихме, сега ще се фокусираме над ВЛ" няма да си задържат топ играчите и те ще ги напускат, точно като Анри, Ван Перси, Насри, Сеск и тн. Венгер ги развива, прави ги световни звезди, но накрая им писва да са тотални неудачници в ШЛ и се махат! Защото за Венгер ШЛ може и да не е приоритет, ама всеки играч мечтае да спечели трофея и когато няма шанс да го направи с отбора си, търси друг тим, с който да изпълни мечтата си. А предвид, че последните 10 години са ерата на Барса, нормално повечето играчи дето мечтаят да спечелят ШЛ искат да дойдат при нас.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот Red_Neck » 24 фев 2016 15:01

Колега, аз много добре знам кой визира .... но разликата от "СЪЗДАЛ" до "РАЗВИЛ" е огромна.
... и никой не може да гарантира, че Фабрегас (например) не би се развил по-добре в Севиля, отколкото в Лондон.

Венгер от години вади на терена 10 чужденци и един британец, но колегата ми говори за СЪЗДАВАНЕ на играчи ..... смешно!

... и един оффтопик за Боянчо :)
[offtopic]Ла Масия е най-добрата школа в Европа. Това показва изследването на обсерваторията за футбола „CIESMéthodologie“, което е по поръчка на френското издание „Екип“.

Ла Масия е произвела най-много футболисти, които в момента са част от петте най-големи първенства в света. От школата на Барселона са излезли 43-ма футболисти, които в момента играят в Премиършип, Примера дивисион, Серия А, Лига 1 и Първа Бундеслига. Любопитен факт е, че само 13 от тези 43-ма играчи се подвизават в Барселона.

На второ място в класацията е школата на Манчестър Юнайтед, от която са излезли 36 футболисти.

Реал Мадрид е на трета позиция с 34-ма играчи, а академията на Олимпик Лион е на четвърта с 33-ма футболисти.

Пари Сен Жермен се нарежда след това с 27 футболисти, Реал Сосиедад, Атлетик Билбао и Рен имат по 24 играчи, които играят в петте най-големи първенства.
(материалът е от края на 2014, Гонг)

За съжаление, Арсенал не се споменава :)[/offtopic]
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот crap » 24 фев 2016 15:21

Ред_нек, ако беше виждал на живо футболна топка, щеше да знаеш как се "създава" играч и, че "създаването" е процес, а не еднократно събитие. Аз не съм тук за да ви променям мнението или разбирането за футбол. Аз ви зададох 2 въпроса, вие ми отговорихте с 10 въпроса. Не откривам логика. Ако искате дискусия - научете се да водите такава, първо, а след това може и да се опитаме да я проведем. В момента се получава нещо като "дебат" по телевизията - няма дебат, има надвикване, в случа - надписване.
YA GUNNERS YA

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот pomiqr272 » 24 фев 2016 15:44

Gorash написа:4. Месут Йозил – Прозвището на Росицки е Моцарт. В Арсенал играе и друг виртуоз и то с главно В. Месут Йозил разгърна пълния си потенциал през сезона. Редно да е играе с превръзка на очите, за да могат съперниците на Арсенал да са равнопоставени. Шегата настрана, но май пак ще направи някоя друга асистенция. Трудно може да бъде спрян, а и има да си връща на Барселона за периода си в Реал Мадрид. Давай Месут, давай.


И Гаджев ще изглежда, като Иниеста във Висшата лига на Англия. Абе, къде е Гаджев?

Потребителски аватар
CPuyol
Мнения: 61
Регистриран на: 22 дек 2015 12:33
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот CPuyol » 24 фев 2016 15:47

Дискусия няма, защото ти отказваш да видиш нещата. Искаш да ти отговорим на въпросите, но не искаш да отговориш на нашите. А сега де?

И да ти отговоря:
Дали съм доволен от поведението на играчите ни - да падат лесно, а в същото време да налитат на бой? Не, не съм. Никога не съм харесвал симулациите и точно затова Буси и Алвеш определено не са ми любимци. Когато беше сагата около преподписването на договора на бразилеца силно се надявах да не се стигне до разбирателство и Алвеш да си тръгне от отбора, за да получи шанс за изява Монтоя. В крайна сметка стана така, че Дани преподписа за 3 години и Мартин си тръгна и отиде в Интер.

Относно съдийството в ШЛ и ВЛ... Не намирам, съдийстването във ВЛ за образцово. На острова се пуска далеч по-свободна игра, твърда игра, на моменти дори откровено груба. Аз такива неща не харесвам. Искам да гледам техника, финес, красиви отигравания и много голове. Ако ми се гледат бойни сцени ще си пусна някой ММА мач. Футбола е игра на голове, а твърдата игра освен, че води до контузии, също така пречи на най-важното нещо във футбола, а именно да се бележат голове! Аз лично бих предпочел един двуостър мач, с много чисто футболно надиграване и мача да завърши примерно 4:5, отколкото да гледам едно кюскане на топката, тичане подир нея ала спортни коне и едно безкрайно ритане, блъскане, ръгане с лакти и тн, ала ръгби. Но всеки с вкуса си. Има хора, които харесват катеначото като стил на игра. За мен това е неразбираемо, как може човек да харесва да се руши, а не да се гради? За мен тоталният футбол е най-красивият стил на игра. Та обратно на въпроса за реферите - те трябват да пазят техничните играчи, точно тези футболисти, които с техника, миг на гениалност могат да правят разликата и да решат всеки мач, а не да толерират някакви диваци, които са на терена, за да осакатяват съперниците си. Мислиш ли, че футбола ще спечели, ако играч като Меси, Йозил или Алексис примерно бъде трайно контузен, след някое безумно влизане? Вместо да се радваме на пробивите на аржентинеца той да бъде извън терените. И защо? Защото има отбори, които знаят, че нямат нужната класа и техника и затова гледат да отнемат техниката и класата на съперниците си с грубиянски прояви. Съжалявам, ама това за мен е неприемливо и недопустимо. И не случайно английските клубове последните години са кръгли нули в ЕКТ! Да не говорим за националният отбор на Англия! Защото на острова се радват на ръгби изпълненията, които само рушат, но в ЕКТ реферите това не го допускат и ги декорират със напълно заслужени картони.

А най-странно ми е точно фен на топчиите да адмирира твърдият футбол, предвид, че вашият отбор е малкото английски тимове, които залагат на техниката и финеса, а не на безцелното гонене на топката.

Ако съм пропуснал някой въпрос, напиши го отново и ще му отговоря. Но много силно се съмнявам, че ти ще отговориш на моите въпроси...

Barcelon4o
Мнения: 35
Регистриран на: 24 ное 2010 23:22
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот Barcelon4o » 24 фев 2016 16:58

Един приятел ме пита:
Аве как завърши мача межди Барса и Арсенал
Аз викам -0-2 ам искаш ли да знаеш кой имаше повече положения
Чи на кой му пука каза той мхммм
Més que un club

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот crap » 24 фев 2016 17:57

CPuyol написа:Дискусия няма, защото ти отказваш да видиш нещата. Искаш да ти отговорим на въпросите, но не искаш да отговориш на нашите. А сега де?


Първо да ти благодаря за отговорите - сега вече и аз мога да отговоря на твоите въпроси, защото така се води дискусия - последователно и чрез така нареченото "четене с разбриане". ;)

За съдийството - по-скоро визирах разликата в критериите на съдиите, а не толкова самото съдииство. Като цяло, Чакър, според мен лично разбира се, изтърва мача още в самото начало, но нека се върнем на това, което исках да кажа - Арсенал все пак е отбор от острова и съвсем нормално влезе в мача като типичен английски отбор - висока преса и физически натиск при всяка възможност. Още когато Чакър отсъди нарушение за, поне според мен, чиста отнета топка от Рамзи в последната третина (не помня от кого точно отне топката) на Барса, стана ясно, че мача ще е по-скоро по вкуса на Каталунците, от колкото на момчетата от северен Лондон. За подобна отнета топка в Англия Рамзи би бил потупан по рамото и поздравен. В хода на мача се видя, че това е голям проблем - различният съдийски критерии определено "отряза" крилата на част от нападащите ни футболисти, сред които приспадам и Рамзи, предвид високата ни преса и борбеността, която е заложена в състава ни като цяло. Не говоря за грубост, говоря за борбеност. Окс, Жиру и Алексис са си футболисти, които работят с тяло и предпочитат по-свободната игра. Що се отнася до дефанзивните ни футболисти - те сякаш бяха една идея по-подготвени и за сметка на товя нямаше картони.

Понеже споменаваш груба игра и т.н. - не, не съм привърженик на грубата игра, напротив, но съм привърженик на физическите двубои, единоборства и като цяло - на открития футбол. Няма как да не се съгласиш с мен, че открит футбол не се практикува със симулации и театрални изпълнения. В следствие на по-освободена игра се стига разбира се и до контузии, но за това всеки има глава на раменете си и всеки сам би следвало да понесе отговорността за своите действия. Това, което казвам е, че дори и при накъсана игра, с театралничене, лежане, гърчене и реване (ох, Жорди...) пак може да се стигне до контузии. Това според мен не е толкова свързано с цялостта на мача, до колкото с личното решение на някой да атакува по-грубо топката.

Мисля, че съдийският критерии е една от големите причини, поради която английските отбори страдат в Европа, тук визирам и националите им. Не искам да се явявам като адвокат, но това е така. Те страдат, заради налагани спрямо тях санкции за отигравания, които в Англия биха били определени като успешни, та дори и биха били адмирирани.
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
CPuyol
Мнения: 61
Регистриран на: 22 дек 2015 12:33
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот CPuyol » 24 фев 2016 19:17

Имаш право, но разликата идва точно от типа футбол, който са свикнали да играят на острова, в това число и как свирят реферите там и типа футбол, който се играе в останалата част на Европа, в това число и ЕКТ. Английските клубове досега трябваше да са разбрали, че в ЕКТ не се допуска тази по-свободна игра, за която ти говориш и да се нагодят към нея. И като казвам да се нагодят нямам предвид изцяло да си променят манталитета - във ВЛ да си играят както си искат, но да имат едно на ум за ЕКТ, защото там критериите очевидно са различни и определено не са им по вкуса. Което пък от своя страна води до безкрайно мрънкане на английската преса как видите ли умишлено се вредяло на английските отбори и се вадят едва ли не жертви на някакъв мега заговор, който цели да задуши английският футбол. Такъв заговор е ясно, че няма, просто критерият в Англия е един, а в ЕКТ е друг. Респективно тези разлики в критериите на отсъждане оказват влияние и на националният им отбор. Английските играчи си играят основно във ВЛ, в момента не се сещам за техен национал, който да играе извън ВЛ, ако има такъв ме поправи. Съответно когато дойдат мачовете на националите англичаните си играят както са си свикнали във ВЛ и после страдат.

Конкретно за Чакър си го знаем, че той никак, ама никак не обича английският футбол, нещо повече фен е на испанската Примера и в частност на Реал Мадрид (това сега не го казвам, за да се заяждам с феновете на Реал), още преди години стана ясно, че Чакър е последовател на Реал в Туитър, ФБ и другите социални мрежи. В крайна сметка всеки, дори и футболните рефери имат право на чисто фенски пристрастия, стига това да не оказва влияние над работата им. Друг е въпроса защо УЕФА дава наряди на Чакър за мачовете на Реал - предполагам се сещаш за онзи прословут мач между Реал и МЮ.

Относно симулациите - факт, не трябва да ги има, но уви те са неизменна част от футбола. Има нации, които са доста по-предразположени към тях (южно американците, испанци и португалци). Но всъщност ако се загледаме по-внимателно в кое да е първенство просто няма такова, в което да няма симуланти. Оаче тук идва един друг въпрос - какво кара даден отбор да симулира? Най-общо това е, за да се печели предимство. Но баш въпроса е кога даден отбор/играч прибягва до симулации? И дали те не са като отговор на тактиката на съперника? ;) Да обясня: когато не можеш да се справиш с тактиката на съперника - опитваш се да го накараш да я промени. Как става най-лесно това? Ами или като изкараш картони (в повечето случаи се търси червен) на съперника, за да им се разстрои тактиката, или да изпросиш било то дузпа или пряк свободен удар на удобна позиция, от която да отбележиш и вече самият гол да накара съперника да си промени играта (тактиката). И тук вече стигаме до Барса конкретно. Знаеш, ще се съгласиш повечето отбори се затварят в яка защита със 7-8 човека отзад, така да се каже паркират автобуса, вместо да се пробват да се надиграват чисто футболно. Ами това мислиш ли, че им допада на Барса? Те се мъчат да играят футбол, да правят атаки и накрая пред или във наказателното поле да се блъсват в стена от тела и просто няма от къде да преминат, че да отбелажат гол. И да стрелят от дистанция топката просто се отбива в някой от многото играчи пред вратата. Това е ужасно изнервящо и логичното решение е - почват да се търсят провокации и дори симулации, за да се изкарат картони на съперника било то за да не играят супер грубо (както бяха мачовете с Еспаньол за купата), бито то за да им изгонят играч и да се разреди сгъстената отбрана. Сега ще кажеш "ама защитният футбол е позволен, докато симулациите не са" и ще бъдеш прав. Но тук идва един друг тънък момент - трябва ли защитният футбол да бъде позволен? Това да играеш като опълченци на Шипка с паркиран автобус и да дебнеш на контри е супер пинизчийска тактика, ужасно скучно е и буквално убива футбола. Да феновете на Интер и Челси няма да се съгласят с мен, защото те се кефят на катеначото, ама за човек, който харесва атрактивният, атакуващ футбол катеначото е най-голямата глупост в света на футбола и то трябва да бъде забранено заедно със симулациите. Да се въведе правило, което да забранява паркирането на автобуса, т.е. ако в над 50% от времето се отбраняваш с повече от 6 човека - да губиш служебно с 5:0!!! Е те тогава да видиш какви мачове ще стават и какви резултати ще има. Всичко ще е само атака и пак атака, ще се върне тоталният футбол, а резултати от рода на 6:4 ще е нещо обичайно. И аз лично не виждам нищо лошо в това, напротив.
Та не ме разбирай погрешно, не оправдавам симулациите, но разбирам защо играчите на Барса прибягват до тях. След като съперника ще се прави на п*тка и ще паркира автобуса, тогава да не се сърдят, когато част от нашите играчи се правят на театрални актьори и при всеки контакт разиграват сценката "умиращият лебед". :mrgreen:

И тук вече стигаме до това, което питах аз:
А вие доволни ли сте от начина, по който играха вашите снощи - с 8 човека наредени в защита, точно ала Жозе Моуриньо и любимият му паркиран автобус? Това ли е стила, с който обичайно играете? Стила, който кара толкова много хора да симпатизират на Арсенал? Стила, който ви отличава от всеки друг типичен английски отбор? Стила, благодарение на който сте в борбата за титлата? Стила с който разбихте Лестър? А? Така ли играете по принцип с паркираният автобус или играете един техничен, бърз, определено атакуващ футбол, който е истинска наслада за окото? Защо точно срещу Барса всеки път решавате да изневерите на стила си и се затваряте в глуха защита, вместо да пробвате да се надигравате с атакуващ футбол с Барса? Всеки знае, че най-слабата линия на каталунците е защитата и когато се упражнява по-масиран натиск над нея тя поддава и Барса допуска доста голове. Направихте същата грешка като Юве снощи срещу Байерн! Докато торинци играеха в глуха защита и само се пазеха да не допуснат гол - губеха с 0:2! В момента, в който Юве заигра техният футбол и натисна баварците и това даде резултат - вкараха 2 гола и изпуснаха няколко шанса за пълен обрат. Баварците имат същият проблем като Барса - много са силни напред, но защитата им не е нищо кой знае какво и ако я натиснеш поддава и точно вие това много добре го знаете, защото ги бихте с 2:0 в груповата фаза на стадиона си. И пре все това, въпреки, че всеки знае за проблемите в защита на Барса решихте снощи да паркирате автобуса и да дебнете на контри, вместо да се надигравате. Та хайде кажи ми - доволен ли си, че за пореден път мосюто се показа като страхливец срещу Барса и изневерява на стила ви, който той самият е създал и всъщност точно заради това нещо за пореден път ще отпаднете от нас, без шанс да видим дали реално не можете да ни победите, ако останете верни на себе си? ;)

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот crap » 24 фев 2016 20:40

Радвам се, че за съдийството сме на едно мнение, това е важно. Интересни неща казваш за Чакър, не ги знаех. Може би ако свиреше в Англия и беше фен на МУ щях, но не и в случая. :)

Проблемът със симулациите е много сериозен, и не само защото от подобна проява може да се обърне мач, ами защото самото пробутване на измама с цел облаги е гнусна постъпка, неща като да платиш на гнусно прасе, което е спряло да ти напише глоба... Проблема е там, че в медиите, и като цяло коментарите по повод подобни изяви някак си звучат положително - "много хитро тук футблиста Х падна, това коренно променя мача за отбора Y", след което пада гол от дузпа и един отбор футболисти изпада в екстаз, плюс няколко хиляди зрители по трибуните (внасям вметка тук, защото очаквам някой да се намеси с поредна глупост - не говоря за дузпата от снощи, давам просто пример). Разбирам и твоята теза, че симулациите понякога се използват като отговор за поведението на противника, но това по никакъв начин не може да ги оправдае. Пак ще си позволя да дам пример с Родината - гнусната свиня от по-горе, взема подкуп, защото току-виж му била малка заплатата, или друго безумие.

По въпроса - разбира се, че не съм доволен. Но не съм съгласен с теб, че сме паркирали автобуса. Това просто не е вярно. Ако следеше Арсенал, щеше да знаеш, че това е доста типично за отбора през последните 2 години. Проблема е там, че Барселона е действително отбор от друга галактика и просто не допуска грешки в нападение, а начина по който работят централните ви и опорни халфове е просто великолепен - не знам дали има друг отбор с подобни качества в центъра. Просто Барселона е прекалено опитен отбор за да се подведе по подобна тактика и съвсем логично овладя и задържа топката. Направи го за достатъчно дълго време - 10, 15 минути - колкото тотално да изтощи силите на Арсенал, а с изтощението дойде и загубата на концентрация. Барса надигра Арсенал и спор няма. И не смятам, че Венгер е страхливец, човек, който дава шанс на 19-20 годишни деца, защото те са си такива, в толкова важни мачове, пък и мачове от EPL & FA определено не е страхливец. Просто според мен обърка тактиката, макар, че първото полувреме отбора игра сравнително добре.
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
drogba_best
Мнения: 526
Регистриран на: 29 окт 2011 16:37
Контакти:

Re: Арсенал - Барселона

Мнениеот drogba_best » 24 фев 2016 21:58

Да Арсенал не играха лошо, но пореден път се видя, че шубата не става за големите мачове, и състава и смените си обърка, знам че феновете на арсенал , ще се хвърлят да го бранят, но това си е истина и докато той е начело на отбора гарантирам повече дори ФА няма да вземете особено като дойдат Гуардиола и Моу догодина.


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта