Борнемут - Арсенал

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Борнемут - Арсенал

Мнениеот boabbb » 08 фев 2016 14:26

Udoji90 написа:На Окс това май му беше изобщо първият гол на чужд терен за Арсенал в първенството. Поне с такова впечатление останах, слушайки коментатора. :roll: Доста съм учуден, макар че той не вкарва много. Радвам се, че този път го направи - имаше нужда от импулс. Като му гледах повторения на гола, ме хвана още повече яд, че не го пусна Венгер срещу Саутхемптън - така и в онзи мач нямахме нито един толкова прецизен удар като въпросния на Чембърлейн вчера. Не, че Форстър не е изрод, ама подобен удар и той нямаше да го хване, стига да имаше кой да отправи такъв.


Санчес го отправи, но малолетния педал Уорд-Праус я изби от гол-линията :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16760
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Борнемут - Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 08 фев 2016 16:59

Да, вярно, този момент го бях забравил. :lol: Ама пак не беше същото като вчера - така мазно да влезе баш с гредата. 8-)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Борнемут - Арсенал

Мнениеот crap » 08 фев 2016 18:21

Изключително мазен гол, съгласен съм! Аз се надявах срещу СХ да видим Окс вместо нелепия напоследък Тиодор Уолкът също. Но нищо, няма значение. Продължаваме напред. :)
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16760
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Борнемут - Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 08 фев 2016 22:01

За мен по default Окслейд трябва да си е титуляр по крилото, а Кембъл и Уолкът да са резерви, като Тио понякога (в зависимост от съперника) да започва на върха вместо Жиру. Чембърлейн в началото на сезона беше играчът ни в най-добра форма, но упоритостта на Венгер да държи Рамзи в титулярния състав като фалшиво дясно крило, за да не нарушава тройката Коклен-Касорла-Йозил, изяде мястото, което Окслейд напълно си заслужаваше. Липсата на минути и последвалата контузия логично му прецакаха формата. :| Най-добре щеше да бъде още от самото начало Рамзи и Санти да се редуват в средата. Така хем щеше отдясно да се отвори място за наистина остър играч, какъвто ни е липсвал в много срещи, хем щеше да бъде избегнат спадът във формата на Окслейд, както и преумората, спадът и в крайна сметка контузията на Касорла. Ама как да е, минало свършено, пък и Арсен си знае най-добре... :roll:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Борнемут - Арсенал

Мнениеот crap » 09 фев 2016 10:53

Напълно съм съгласен с теб, но има нещо друго - в началото тръгнахме много трудно, а се вижда, че Казорла в центъра, като партньор на дефанзивния ни упорен (Кок/Флам) работи много по-добре, докато Рамзи оставя доста празни пространства и губи повече топки. Тоест, риска се увиличава, а ние нямахме право на грешки. След това пък внезапно се узовахме в топ 3, и така отново не бе подходящо да оставим Казорла с почивка. Към всичко това добавяме и резилите в ШЛ. Тоест, бяхме притиснати към стената, в следствие на което дойдоха и контузиите. Просто е чудо, че Кемпбъл, основно, и част от останалите се представиха на добро ниво. Но, да, действително Окс има проблеми, които се дължат на липсата на игра. Рамзи очевидно е избор №1 за Венгер, без значение къде ще играе, той винаги е в състава. Това е добре, защото прогреса му този сезон е невероятен. И все пак, според мен, мястото му е в центъра, но не на всяка цена.

Иначе, да, това е първият гол на Окс в гостуване, като изключим КШ и гола на Уембли.
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16760
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Борнемут - Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 09 фев 2016 21:37

И ти прав. Касорла не е играч, когото лесно можеш да си позволиш да оставиш на пейката, когато е здрав. Аз продължавам да твърдя, че от сегашните ни играчи точно той оказва най-голямо влияние върху представянето ни, а не Йозил, Алексис, Чех, Коклен или някой друг. Значимостта му за състава, както и всички напечени за нас ситуации, които ти припомни, го държаха неизменно титуляр, за да се стигне дотам, че игра в близо 50 :shock: поредни мача за първенството, а това си е направо нечовешко - особено за играч, който е вече на над 30 г. Нищо изненадващо нямаше в това, че в последните мачове преди травмата игра много слабо, а още по-малко изненадваща пък беше самата контузия. :|
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта