Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: SkArY_9, paceto, kartago, slavia_forever, Madridist

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 05 сеп 2020 00:07

Вече е официално - още 1 сезон ще е под наем при нас. Източниците, на които съм попадал, казват, че е без опция за откупуване. Все пак ако Зидан следващия сезон все още е треньор на Реал, според мен ще имаме добри шансове да се пазарим, защото отношенията им уж не са особено добри. Разбира се много неща може да се променят през това време.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
miro_rz
Контакти:

Мнениеот miro_rz » 05 сеп 2020 14:49

https://gong.bg/football-sviat/transfer ... ina-604059

Нещо съм се развълнувал за новият сезон, нямам търпение. Все пак реално можем да гоним топ 4 и някоя от купите. Традиционно не се хвърляме за купата на лигата, за сметка на това приоритетно е да се борим за ЛЕ и ФА!
Изображение

Потребителски аватар
miro_rz
Контакти:

Мнениеот miro_rz » 12 сеп 2020 14:26

Празник!
Аз, децата и жената сме с тениски на Арсенал! ;)
Изображение

hydetoshi
Контакти:

Мнениеот hydetoshi » 12 сеп 2020 19:31

Не разбрах ние ли бяхме силни или Фулъм много слаби?
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
miro_rz
Контакти:

Мнениеот miro_rz » 12 сеп 2020 19:55

За критиците Фулъм бяха слаби, за феновете Арсенал силни!
Просто показахме класа, Уилям е топ попълнение!
Изображение

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Контакти:

Мнениеот Udoji90 » 12 сеп 2020 21:29

Кой е слаб и кой - силен, с времето ще се разбере. Това е първи мач, и в двата отбора имаше съществени липсващи играчи и изводи трудно може да се правят. Нещата можеше да тръгнат много накриво, ако ни бяха вкарали при онова неразбирателство между Лено и Габриел в началото, но германецът реагира добре. След това вече Габриел си беше пушка. Дано и той, и Уилиан да показват подобно ниво и срещу сериозните съперници.

Потребителски аватар
miro_rz
Контакти:

Мнениеот miro_rz » 13 сеп 2020 00:21

УиляН, баси как ще сложа М. Все пак са ми дебели пръстите! :)
Изображение

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Контакти:

Мнениеот Udoji90 » 16 сеп 2020 16:54

Емилиано Мартинес официално премина в Астън Вила. Не знам, някак ми е малко тъжно за този трансфер, но пък и вярвам, че е за добро. Години наред беше втори/трети вратар или в сума ти отбори под наем. Кой да предположи, че така добре ще замести Лено? Определено и във финала с Челси имаше огромна заслуга. За него се радвах най-много, защото след толкова години без почти никакво сериозно участие в отбора най-после дойдоха и неговите моменти. Логично обаче той поиска вече и повече игрови минути, а Арсенал в момента няма как да му ги обещае. Много мнения съм чел, че Мартинес заслужава да е първи вратар след изявите си в последните месеци, но пък нима Лено не заслужава, след като толкова пъти ни е вадил преди това? Не е лесно да имаш двама качествени футболисти за една позиция и всеки от тях да иска да играе редовно. Даже си мисля, че на фона на последните си изяви можеше да иде и в по-силен отбор, но това можеше да е някой от конкурентите ни, докато Астън Вила са ми симпатични по принцип. Само здраве и успехи му желая и съм много благодарен за отдадеността и отношението към Арсенал (дори след трансфера си е казал само хубави неща за клуба). Едва ли са много почитателите на нашия отбор, които не биха се съгласили с мен. Говори се, че почти сигурно ще вземем много по-евтин негов заместник (исландец от Дижон), така че се надявам, че останалите пари от продажбата му ще се използват в преследването на основните ни цели (тези, които следят новините около клуба, знаят кои играчи искаме да вземем още).

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Контакти:

Мнениеот Udoji90 » 20 сеп 2020 00:10

Надявам се Артета да им набие здраво канчетата днес, защото освен резултата друго положително почти не видяхме. Мисля, че за всеки, който гледа реално на нещата, първото полувреме беше равностойно, а през второто бяхме очевидно по-слабият отбор. Горе-долу копие на предишния ни мач срещу Уест Хем (точно преди прекъсването), в който пак бяхме надиграни и незаслужено спечелихме с 1-0. Лошото е, че сякаш и не бяхме особено свежи след почивката. Сега в сряда гостуваме на Лестър за Карабао и след това в понеделник на Анфийлд за първенството. Много силно се надявам срещу "лисиците" да започне почти изцяло резервен състав, за да са свежи титулярите за Ливърпул. Соареш, Салиба, Мейтланд-Найлс, Елнени, Уилък, Нелсън, Пепе, Нкетия, евентуално Луис (може би по-скоро не, защото вероятно се планира на Анфийлд да започне) и може би дори Мейси е силно желателно да са титуляри. Надявам се Тиърни да не е сериозно контузен - на загрявката днес усетил проблем с бедрото и в последния момент отпадна от състава. Мисля, че липсата му усети доста в дефанзивен план, въпреки че в атакуващ Сака и Колашинац бяха доста активни по фланга.

maikop
Контакти:

Мнениеот maikop » 21 сеп 2020 00:39

Аз мисля че Артета постига максимума дори над него предвид ситуацията, която завари в отбора след опустошението Емери. :lol:
Съставът не е лош, а и се вижда че има план как да противодейства на силните отбори - Ман. Сити, Челси и Ливърпул си изпатиха последователно и се видя че това е плод на стратегия, а не на случайност или късмет в 1 мач. Сега проблемът е как да постигне постоянство - трупане на точки с рутинни победи над дънните риби и нивото отбори над тях (тези от златната среда). Ако това нещо го постигне ще имате реален шанс за гонене на зона ШЛ, а в перспектива в идните сезони и нещо повече. Просто трябва да се прояви търпение и да бъде оставен да работи на спокойствие, дори и да има спънки и криволичене по пътя. Аз мисля че Артета е точния човек. Както казах след разрухата, която пое през декември 2019г. няма как да се очакват чудеса, но за момента той се справя отлично в така създалата се ситуация. Да, липсва му опит все още, на 38г. е, но и Нагелсман в Лайпциг е на 33г. пък виждаме какви неща постига.
Както казах вече план как да бие големите има, което е голям плюс. Сега остава да измисли начин как рутинно да трупа точки срещу отборите, срещу които се очаква Арсенал да владее инициативата и да е активния отбор търсещ победата.

Върни се в “Арсенал”