Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: SkArY_9, paceto, kartago, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 06 юни 2019 15:03

Аз лично просто не желая да изброявам, иначе съм убеден, че има повече от 5 такива...
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Контакти:

Мнениеот hydetoshi » 06 юни 2019 15:14

Udoji90 написа:Аз лично просто не желая да изброявам, иначе съм убеден, че има повече от 5 такива...

Естествено,че е така! Просто,като фенове на английски отбор трябва да показваме и английско чувство за хумор.
Arsenal- a new era begins !

TheNameOfTheGame
Контакти:

Мнениеот TheNameOfTheGame » 06 юни 2019 17:12

Ами нека опитам аз тогава. :lol: Бих казал със сигурност Лено, Бейерин, Торейра, Лаказет и Обамеянг...и май толкова, точно 5 станаха. 8-) Към тях мисля, че е редно да добавим Чех и Рамзи, които обаче си тръгват от Арсенал. А с известни условности към горепосочените петима прибавям Косчелни, Сократис и (забележете) Джака. :P
Без битка няма победа!

hydetoshi
Контакти:

Мнениеот hydetoshi » 06 юни 2019 17:59

TheNameOfTheGame написа:Ами нека опитам аз тогава. :lol: Бих казал със сигурност Лено, Бейерин, Торейра, Лаказет и Обамеянг...и май толкова, точно 5 станаха. 8-) Към тях мисля, че е редно да добавим Чех и Рамзи, които обаче си тръгват от Арсенал. А с известни условности към горепосочените петима прибавям Косчелни, Сократис и (забележете) Джака. :P

Винаги съм знаел,че съм фен на велик отбор! С толкова много имена отново ми го напомни. :lol:

Потребителски аватар
miro_rz
Контакти:

Мнениеот miro_rz » 06 юни 2019 22:51

Значи имаме 6/7 футболисти , сега трябва да намерим още 15 ! :lol:
Изображение

hydetoshi
Контакти:

Мнениеот hydetoshi » 07 юни 2019 09:58

miro_rz написа:Значи имаме 6/7 футболисти , сега трябва да намерим още 15 ! :lol:

Четох сравнително скоро едно интервю на Кевин Кигън по повод мача ЦСКА-Ливърпул 2:0 от 1982 г. Жалваше се завалийката,че тогава не се било играло честно,понеже отбори,като ЦСКА били притежавали в редиците си голяма част от футболистите на националния отбор ( изкуствено събрани ),а отбори ,като Ливърпул на пазарен принцип привличали футболисти и било много трудно да се съберат подобни футболисти на едно място.
Понеже казваш,че трябва да намерим 15 футболисти,отсега ти казвам ,че няма как да стане. Онова "нечестното" в онези години го виждаме абсолютно същото и в наши дни под формата на хора,като шейх Мансур,които не се интересуват ,кой колко струва,а просто изсипват чувалите с парите и готово.
Не съм запознат точно какъв е бизнеса на Г-н Крьонке,но мисля,че не се занимава с петрол. Така,че в някаква степен (не много голяма ) го разбирам,че си прави сметка на парите. При петроладжиите, парите буквално падат от небето и могат да правят ,каквото си поискат. Това не ми се вижда много честно. А финансовия феърплей кучета го яли.

TheNameOfTheGame
Контакти:

Мнениеот TheNameOfTheGame » 14 юни 2019 16:43

Малко да "събудим" темата. :)

Струва ми се, че е редно да направим съпоставка между първия сезон на Емери и последния на Венгер начело на Арсенал или иначе казано между отминалия сезон и този преди него. ;) Ако погледнем чисто статистически, то и в двата сезона не спечелихме нищо, освен ако не броим Community Shield от миналия сезон, така че на практика имаме 2 нулеви сезона. Нека видим как стоят нещата и в отделните турнири, като ще започна с купите, като такива с по-малка важност
  • FA Cup - трети кръг през 2018 г. и четвърти кръг тази година. Като цяло няма особено разлика, макар че през по-миналия сезон отпаднахме от тим от Чемпиъншип, докато през последната кампания ни отстрани Ман Юнайтед.
  • Carabao Cup - финал през 2018 г. (и разгромна загуба от Сити) и 1/4 финал през миналия сезон. И тук като цяло няма разлика, но поне играхме на "Уембли".
  • Лига Европа - 1/2 финал през 2018 г. и финал през миналия сезон. И в двата сезона това беше най-реалната цел за трофей, но и в двата случая не я постигнахме. Миналата година все пак отпаднахме от най-силния отбор в турнира (което не би трябвало да е някакво утешение де), докато през тази година за мен нямаме никакво извинение за срамната загуба на финала.
  • Висша лига - 6-то място през 2018 г. и 5-то място през миналия сезон, т.е. и в двата случая извън топ 4.
Ако направим малко по-подробен преглед на първенството ще видим, че при Венгер имахме 63 точки, докато при Емери взехме 70, т.е. със 7 точки повече. И в двата сезона домакинската ни форма беше бих казал отлична (въпреки, че през миналия сезон малко я развалихме с издънките накрая), но пък гостуванията ни бяха абсолютнaта противоположност. Особено през 2017/18 статистиката, а и представянето като цяло, бяха плачевни, докато през този сезон взехме 9 точки повече, но определено има още много какво да се желае. На всички е ясно, че защитата ни е най-големият проблем (може би не само изпълнителите, а и като цяло отборната игра в тази фаза), което го доказват и 51-те допуснати гола във всеки от последните 2 сезона. Иначе напред нещата са значително по-добре (поне статистически) със 74 вкарани гола през 2017/18 и 73 през изминалия сезон.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Контакти:

Мнениеот TheNameOfTheGame » 14 юни 2019 16:53

Междувременно тези дни излезе и програмата за пъвенството за новия сезон, който започва на 11 август за нашите хора.
Офтопик:
Изображение

Според мен стартът определено е труден и 5 точки до първата пауза за националните отбори изглеждат като съвсем реален вариант. Септември и октомври като цяло имаме по-леки мачове, както и през традиционно трудния за Арсенал ноември. Обаче оттам нататък положението става скандало през декември. Няма да се учудя ако вземем само една победа (срещу Брайтън) и наредим поредица от хиксове и загуби. Около празниците имаме гостувания на Евертън и Борнемут, както и домакинства на Челси и Ман Юнайтед...Сигурно нашата програма е най-трудна в този период. Завършекът на сезона (имам предвид април и началото на май) също изглежда бая кофти, особено ако играем и мачове от елиминациите на ЛЕ.
Без битка няма победа!

hydetoshi
Контакти:

Мнениеот hydetoshi » 14 юни 2019 17:34

TheNameOfTheGame написа:Малко да "събудим" темата. :)

Струва ми се, че е редно да направим съпоставка между първия сезон на Емери и последния на Венгер начело на Арсенал или иначе казано между отминалия сезон и този преди него. ;) Ако погледнем чисто статистически, то и в двата сезона не спечелихме нищо, освен ако не броим Community Shield от миналия сезон, така че на практика имаме 2 нулеви сезона. Нека видим как стоят нещата и в отделните турнири, като ще започна с купите, като такива с по-малка важност
  • FA Cup - трети кръг през 2018 г. и четвърти кръг тази година. Като цяло няма особено разлика, макар че през по-миналия сезон отпаднахме от тим от Чемпиъншип, докато през последната кампания ни отстрани Ман Юнайтед.
  • Carabao Cup - финал през 2018 г. (и разгромна загуба от Сити) и 1/4 финал през миналия сезон. И тук като цяло няма разлика, но поне играхме на "Уембли".
  • Лига Европа - 1/2 финал през 2018 г. и финал през миналия сезон. И в двата сезона това беше най-реалната цел за трофей, но и в двата случая не я постигнахме. Миналата година все пак отпаднахме от най-силния отбор в турнира (което не би трябвало да е някакво утешение де), докато през тази година за мен нямаме никакво извинение за срамната загуба на финала.
  • Висша лига - 6-то място през 2018 г. и 5-то място през миналия сезон, т.е. и в двата случая извън топ 4.
Ако направим малко по-подробен преглед на първенството ще видим, че при Венгер имахме 63 точки, докато при Емери взехме 70, т.е. със 7 точки повече. И в двата сезона домакинската ни форма беше бих казал отлична (въпреки, че през миналия сезон малко я развалихме с издънките накрая), но пък гостуванията ни бяха абсолютнaта противоположност. Особено през 2017/18 статистиката, а и представянето като цяло, бяха плачевни, докато през този сезон взехме 9 точки повече, но определено има още много какво да се желае. На всички е ясно, че защитата ни е най-големият проблем (може би не само изпълнителите, а и като цяло отборната игра в тази фаза), което го доказват и 51-те допуснати гола във всеки от последните 2 сезона. Иначе напред нещата са значително по-добре (поне статистически) със 74 вкарани гола през 2017/18 и 73 през изминалия сезон.

След миналия сезон писах едно мнение,сега се случва нещо като дежа-ву. Трябва да оправим защитата. Спокойно може да редуцираме допуснатите голове поне с 10,което със сигурност би ни спечелило поне още толкова точки. И съвсем логично при 80 точки в актива финала на сезона би бил много по-спокоен. А при подобно спокойствие и един евентуален финал в ЛЕ би бил изигран с по-голяма увереност и най-вероятно бихме го спечелили. Както се казва дяволът е в детайлите. Друго ми прави впечатление. Поне от 10 години Арсенал гравитира все около този точков актив -около 65-70-75. Искам да кажа,че поддържаме постоянно ниво ,което не се променя Нашите сезони са като нарисувани. Всеки фен на отбора знае,през кой месец са ни силните мачове,кога са спадовете,кога се започва с неизбежните контузии и кога разбираме,че имаме къса скамейка... Не знам ,какви очаквания да имам от новия сезон. При трансферната политика,която се води и всички налични реалности подобни сезони,като последния,предпоследния и т.н. биха се повтаряли постоянно. Останалите конкуренти от топ 6 не показват подобно постоянство,което ме кара да мисля,че при едно повторение на сезона ,като последния целта наречена "попадане в топ 4" ще бъде изпълнена. За друго ще мислим,като видим какви футболисти ще бъдат купени (надявам се, че ще има такива) и как ще тръгнат мачовете през август.

hydetoshi
Контакти:

Мнениеот hydetoshi » 14 юни 2019 17:37

TheNameOfTheGame написа:Междувременно тези дни излезе и програмата за пъвенството за новия сезон, който започва на 11 август за нашите хора.
Офтопик:
Изображение

Според мен стартът определено е труден и 5 точки до първата пауза за националните отбори изглеждат като съвсем реален вариант. Септември и октомври като цяло имаме по-леки мачове, както и през традиционно трудния за Арсенал ноември. Обаче оттам нататък положението става скандало през декември. Няма да се учудя ако вземем само една победа (срещу Брайтън) и наредим поредица от хиксове и загуби. Около празниците имаме гостувания на Евертън и Борнемут, както и домакинства на Челси и Ман Юнайтед...Сигурно нашата програма е най-трудна в този период. Завършекът на сезона (имам предвид април и началото на май) също изглежда бая кофти, особено ако играем и мачове от елиминациите на ЛЕ.

Аз съм си традиционен оптимист и мисля,че минимумът за август са 9 точки.
Като ти прочетох коментара за програмата,се притесних,че догодина може да се наложи да стискаме палци да не останем под чертата. :lol:

Върни се в “Арсенал”