Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16707
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 08 дек 2018 19:42

На Мустафи влезе Начо. Не му е титулярната позиция, ама явно все пак бе по-малък риск, отколкото Косчиелни, чието отсъствие бе несравнимо по-дълго от това на Монреал.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 08 дек 2018 19:49

Ценна победа! 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 09 дек 2018 18:42

Изключително ценна победа, дошла след бих казал слаба игра от нашите хора. Но това беше напълно в реда на нещата, тъй като в рамките на само 7 дни отборът изигра 3 мача, предишните 2 от които бяха дербита. Както Udoji90 е написал, това е един от онези мачове, които и с половин на нула да ги вземеш, няма никакво значение, а важни са трите точки. Преди известно време бях писал, че 7 точки от мачовете с Тотнъм, Юнайтед и Хъдърсфийлд при този сгъстен цикъл биха били отлично постижение и макар че можеха да са и 9, смятам че седмицата беше успешна за отбора. Много се радвам за Лукас Торейра, който отново беше навсякъде и тихомълком за мен се превръща в лидера на Арсенал. И все пак тази тройка халфове Джака-Торейра-Гендузи според мен определено не е удачна и вчера супер ясно си пролича липсата на човек с идеи, който да направи извеждащ пас (Рамзи, Йозил). Торейра на този етап изглежда незаменим, така че един измежду Джака и Гендузи трябва да е на пейката за сметка на някой от двамата посочени по-горе. Неприятното от мача са многото жълти картони, които нашите играчи получиха и сега за традиционно много трудното гостуване на "Сейнт Мерис" ще сме без Сократис и Мустафи, така че там ще трябва да разчитаме атакуващите ни играчи да вкарат един гол повече от съперника. :)

При всички положения в мача с Карабах трябва да излезем със състав, подобен на този от последния ни мач в ЛЕ. За мен няма абсолютно никакво значение дали ще загубим този мач, било и след толкова успешна победна серия. Титулярните играчи трябва да отпичинат 1 седмица и да "презаредят батериите", защото следва много сгъстен цикъл преди и по време на празниците. Добре би било Косчелни да запише едно полувреме срещу азербайджанския тим, за да продължи да трупа игрова практика и за мача със Саутхемптън вече да си е изцяло на линия.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 09 дек 2018 18:59

Udoji90 написа:Очаквано Холдинг е аут до края на сезона. Изключително жалко, защото беше в най-добрата си форма, откакто е при нас, и напоследък играеше може би по-стабилно от Сократис и Мустафи. Кой знае дали след възстановяването някога пак ще достигне същото ниво. Не знам дали има опция да върнем преждевременно Чеймбърс от наема, но ако има, трябва да се помисли за това през зимата. Преди сезона си удължи договора, значи явно Емери го харесва и ще му разчита в бъдеще. А и през миналия сезон игра доста по-добре от Холдинг.

Наистина изключително жалко за Роб Холдинг. Представяше се отлично през сезона и определено имаше солиден прогрес спрямо миналата кампания. Преди началото на сезона аз изразих съмнения относно хода на Емери да остави Холдинг в отбора, а да пусне Чеймбърс под наем, но очевидно Унай е преценил отлично ситуацията и Холдинг си играеше на отлично ниво. Пожелавам му бързо и пълно възстановяване и да го видим на още по-високо от сегашното му ниво.
За Чеймбърс най-вероятно има опция да си го върнем преди края на сезона срещу някаква компенсация, макар че аз съм останал с впечатление, че през този сезон той по-скоро играе пред защитата. Хубавото е, че познава отбора и няма нужда от аклиматизация, а и миналия сезон определено имаше много добри изяви с екипа на Арсенал. Другият вариант е да търсим някой опитен защитник на 30+ години под наем до края на сезона, което също би било приемлива опция. Мавропанос също съвсем скоро ще поднови пълноценни тренировки, но не знам доколко реално е да разчитаме на него, като че ли е по-добре да отиде под наем, за да натрупа опит. При всички положения ни е нужен още един централен защитник, в противен случай ще се наложи да преквалифицираме Начо Монреал като такъв, което както сме виждали не е работи особено успешно.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 10 дек 2018 20:31

Знам, че изглежда малко (дори много) невероятно, но в последните дни на няколко пъти попаднах на информация за подготвяна размяна на играчи между Арсенал и Ман Юнайтед през януари, при това не на кои да е, а на...Месут Йозил и Алексис Санчес. :lol: Шансът за такава сделка според мен е по-малък от процент, но ми е интересно какво е вашето мнение относно евентуален такъв ход.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16707
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 10 дек 2018 22:11

За Алексис твърдо против! Да, знам, че имаме изключително явна нужда от крила, само че Арсенал не е отбор, от който да си тръгва и в който да се връща всеки, когато му скимне. Относно Йозил, ако трябва да избирам един измежду него и Рамзи, то към момента бих предпочел уелсеца или по-скоро бих сметнал, че е по-целесъобразният избор. Чисто спортно-технически Йозил е по-добрият играч по принцип. При тактиката на Емери обаче му се налага повече от обичайното да се бори и да се връща, с което очевидно не е свикнал и от което страда играта му в градивен план. Рамзи този проблем го няма, защото е свикнал да изпълява функциите, с които бива натоварен. Прибавяме към това, че е по-млад с ок. 2 години, взима по-малка заплата, а до момента през сезона сякаш е по-ползотворният от двамата с по-малко игрови минути. Та по принцип бих искал и двамата да продължат да са част от отбора, знам, че Рамзи уж сигурно напуска, но ако има някакъв шанс да остане и цената за това би била продажба на Йозил, то някак си бих го преглътнал. Харесвам втория като играч, но все повече ми се струва, че в схемата на Емери не е особено удачен. И все пак съм твърдо против да ходи в пряк конкурент! Ако ще напуска, надявам се да е извън Англия. Така че още един аргумент "против" размяна на Йозил с Алексис. Разбира се държа да изтъкна, че според мен това са само поредните глупави слухове. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 10 дек 2018 22:46

Преди повече от 20 години Серафим Тодоров -Сарафа се продаде за пари и отиде да се боксира за Турция. Тогава негова беше крилатата фраза - Където е гювеча,там съм и аз. После се оказа,че турците здраво го бяха излъгали и бързо се прибра с подвита опашка,гладен и жаден. Разкайваше се,молеше за прошка,но повече никога не беше същия непобедим боксор,който всички знаеха. Мисля,че това,което направи Санчез много наподобява тази история. Всички знаем,че отиде в Манчестър само и единствено заради парите. Да е жив и здрав,да си ги харчи! Благодарим за головете ,които вкара за Арсенал,но аз лично повече не желая да го виждам с червения екип на Топчиите. Ще минат 20-30 години и хората няма да го помнят с нищо повече от това ,че някъде там назад във времето е бил част от Арсенал.
[offtopic]В подобен списък бих добавил примерно Неймар,който никога няма да бъде велик,като Меси и Роналдо,пак заради алчността си. А с най-голяма горчивина ще добавя и Тиери Анри,който щеше да бъде истинска легенда и икона,ако не беше онази глупава постъпка с гола с ръка ,в баража срещу Ейре за СП 2010,който го свали много по-ниско от това,което заслужава.Апропо, и Марадона е по-добър от Пеле според повечето хора,но и на него "Божията ръка" му изяде главата. Та това е - всеки си пати от постъпките си и от отношението,което показва.[/offtopic]
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 11 дек 2018 21:22

С риск тотално да ви се срина в очите и с цел да продължа чудесната дискусия, която се получава, ще изкажа и моето мнение. :) Да, няма спор че Алексис открито искаше да напусне Арсенал и парите определено бяха основният фактор за това, но в крайна сметка в света, в който живеем, парите са движещата сила. А и няма какво да се лъжем - Манчестър Юнайтед и като история, и като успехи, може би и като фенска маса е над Арсенал и имайки предвид, че не всеки ден ти се отваря такава възможност, то трябва да я грабнеш когато имаш шанса. Всички помним себераздаването и отдадеността на Санчес в първите му 3 сезона с екипа на "артилеристите". Не винаги му е вървяло, имало е случаи, в които повече пречи на отбора отколкото да помага, но никога не се крил на терена и винаги се е опитвал да допринесе с каквото може. В последния му полусезон в клуба определено апатията на Венгер беше завладяла и него, както и огромна част от играчите. Та в този ред на мисли за мен е любопитно да видя Алексис при друг мениджър, изпълнен с енергия и заедно с Обамеянг и Лаказет в атака. ;) Ясно е, че няма как да си позволим заплатата, която получава в Юнайтед, но ако я редуцира наполовина, би било ОК.
За Йозил мнението си съм го изказвал многократно така, че няма смисъл отново да го правя. Рамзи също много често съм го критикувал, но и аз като Udoji90 принципно бих предпочел да задържим Рамзи за сметка на Йозил, но с оглед информациите от предните месеци, обратното е много по-вероятно. Уелсецът на практика е желан от всички клубове в топ 6 (поне според тиражираните информации), така че аз ще изкажа интересната гледна точка, че бих предпочел Йозил да е част от пряк конкурент отколкото Рамзи.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 13 дек 2018 21:23

Изображение
Капитанът ни Лоран Косчелни се завръща в игра след 7-месечно отсъствие. Първи мач и за Месут Йозил от месец насам. Съвсем очаквано стартовият състав в по-голямата си част се състои от резервни играчи и такива от младежката формация.
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 13 дек 2018 23:13

Арсенал- отборът с най-прагматичната публика. Безсмислен мач - празни трибуни. Май днес беше подобрен поредния рекорд за ниска посещаемост.
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта