Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 10 юни 2018 13:28

Udoji90 написа:За Джака не съм съгласен, но вече сме я дискутирали тази тема и няма да задълбавам. На мен ми е един от любимите играчи и го харесвах още преди идването му в Арсенал. Действително не направи задоволителен сезон, но смятам, че причините за това далеч не се коренят само у него. За Фелайни е ясно, че ще му е стъпка назад, но същото беше и за Мхитарян, и за Обамеянг, същото би било и за Сократис, но явно това не е пречка. Пък и честно казано изобщо не съм останал с впечатление Фелайни да е играл редовно през последния сезон (дори напротив) - щом уж ще го взимаме като свободен агент, значи или на него не му се стои там, или те не искат да го задържат. Относно гръка, явно е нещо повече от просто спекулация, но може да се наложи да почакаме още малко. Този младеж от ПСЖ не съм го гледал, но ще дойде за някаква малка сума, а и едва ли го взимаме, за да бъде основна фигура. За защитник от Лайпциг нищо не съм чул/чел. За Лено си беше ясно в общи линии, но ще видим дали няма да се пробваме с някой друг вратар.


Ами именно това написах по-нагоре - през не малка част от сезона е бил контузен и заради това не е играл много. А сега след като се е оправил от контузиите, се предполага че би искал да играе редовно и ако не можем да му гарантираме положение по-различно от в Юнайтед, то няма никаква логика да идва при нас. Съмнявам се, че бихме му дали повече пари отколкото взема там, а отново ще се повторя, че Юнайтед (поне в момента) е на по-високо ниво от Арсенал (дано в близко бъдеще нещата се обърнат). Та според мен логично е или да остане там, или да потърси клуб, в който ще е титуляр и ще играе редовно. Друг е въпросът, че ако нашите в действителност искат този играч, то е възможно да го гласят да е партньор на Джака както ти каза.

Относно другите играчи, които си споменал, ще изкажа моето мнение. Мхитарян не знам дали изобщо е имал някаква дума относно идването си при нас. Напълно възможно е просто да са му казали: "Или подписваш с Арсенал, или си твърда резерва и дори не попадаш в групата". Разбира се това може и да не е така, но не бих се учудил ако е истина. Арсенал е един от грандовете в Англия и колкото и назад във времето да са успехите, все пак си остава такъв (друг е въпросът, че от доста години затъва). А и все пак при нас на практика получи титулярно място. Възможно е да е имало и други опции пред него, но клуба/клубовете да не са били склонни да покрият заплатата му в Юнайтед, а нашите да са били съгласни, което също не е за пренебрегване. Така че като се вземат предвид плюсовете и минусите, то като че ли в известна степен нещата се изравняват. С Обамеянг и Сократис положението е сходно. Дортмунд напоследък също не изглеждат в добро състояние, смениха 2-ма треньори през този сезон, едвам се докопаха до ШЛ, така че и там нещата не са розови и може би тези играчи се нуждаят от някаква промяна. Не е за пренебрегване и финансовата част, тъй като според спекулациите Обамеянг взема двойно повече отколкото в Дортмунд, а на Сократис също е предложено двойно възнаграждение спрямо текущото му.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 10 юни 2018 13:34

Ясно, сега те разбрах, а и честно казано не съм обърнал внимание на момента с контузиите на Фелайни. Ще видим, според мен при нас има шанс да получава повече минути, отколкото в Юнайтед. Ако това е важно за него, значи има вероятност да дойде, защото нито отборът ни е по-силен от сегашния му, нито очаквам да му плащаме повече от тях. Горе-долу подобно нещо си мисля и за Мхитарян - при нас поне знае, че ще играе повече, затова се е навил. А и да не забравяме, че Свен Мислинтат е работил преди в Борусия и според мен има заслуга да убеди и него, и Обамеянг, и евентуално Сократис да дойдат.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 10 юни 2018 13:59

Ами както писах в предното си мнение, много зависи нашите "директори" какви са ги намислили. Ние тука си спекулираме на воля и си редим състава и респективно трансферите по наше желание, но в крайна сметка сме само фенове. На тях уж това им е работата и би трябвало да разбират повече от нас, така че да се надяваме, че ще направят точните входящи и изходящи трансфери, за да тръгнем нагоре. ;)

За Свен Мислинтат съм напълно съгласен с теб, за мен няма съмнение, че е главният "виновник" за трансферите, които си споменал. И както е тръгнал, не би било зле да вземем Бюрки, Вайгъл, Пулишич, Ройс и още някой/някои читави играчи от там :) Ей така, за заздравяване на връзката между двата клуба. :lol:
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот dreben23 » 12 юни 2018 13:43

Трябва да се изчака да видим можем ли да развържем кесията, но и да можем е възможно да решим да не го правим. Така си мисля, всички се зимат с краткосрочни договори и нещо се мъдри тука, което остава скрито за феновете. Но като се замисля в такова състояние едва ли трябва да се напъваме следващия сезон, а и аз смятах преди, че ще има много наследници на Венгер, ще е хубаво и Емери да изкара към 10-20 години. Но вече нервите на феновете не са със същата здравина като преди и ще скачат при първа възможност и на новия тренер. Но поне в началото да го оставиме да поработи на спокойствие, способен е и със свободни агенти да ни направи шампиони, само да има финанси клуба. :lol:

То не е и толкова скрито, в Арсенал няма много скрити неща затова и лесно се преценява има или няма пари, но докат тече договорчето с "Пума", договорището с "Адидас" ще закъснее с един сезон! :)
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 12 юни 2018 15:30

Invincible Freddie Ljungberg is to rejoin the club in July as head coach of our under-23 team

The Swede, who coached our under-15s and was assistant to the under-19 Uefa Youth League team during the 2016/17 season, left us to join Wolfsburg in 2017 and gained invaluable experience as assistant coach in the Bundesliga.

Academy manager Per Mertesacker said: “It’s great to have Freddie back at the club. He brings great footballing experience and the highest possible levels of enthusiasm, energy and encouragement for our young professionals.

"He understands the club’s values and how important it is to give young players the opportunity to grow and develop. When Freddie left for Wolfsburg it was with the club’s blessing and with a return to Arsenal some day in mind. Everyone knows Freddie loves the club and we look forward to him developing his career with us.”

Freddie made 216 appearances for the club, scoring 46 goals and winning the Premier League title twice and the Emirates FA Cup three times. He also represented Sweden 75 times. He was the Premier League Player of the Season in 2001/02.

“I’m delighted to be returning to the club," Freddie said. "Arsenal has always been a special place for me and I’m really excited at this opportunity to work with our under-23 team.

"I look forward to working with the talented young players we have at the club. I know many of them well and will work hard to help them continue developing and become the best players and people they can be.”


Welcome back Freddie 8-)

[offtopic][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BsCF_F1twJ8[/youtube][/offtopic]
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 13 юни 2018 16:55

boabbb написа:Сократис в Арсенал, очевидно :roll: Тоя не ме кефи много, дано ме опровергае ...

Ако наистина дойде ще си правим "гръцка защита" .По принцип гърците не ме кефят именно заради защитната им игра,но Арсенал отзад е такъв разграден двор,че това ще е по-скоро малко затягане на гайките. Отпред атаката е добре,така,че става. Между другото след цялото плюене излезе ,че през миналия сезон Арсенал дели 3-4 място с Тотнъм за най-резултатно нападение( и то заради лапаницата 5:4 на Тотнъм с Лестър в последния кръг). Именно защитата и слабия сезон на Петър Чех ни изядоха може би 10-15 точки от актива. С 10 гола по-малко в нашата врата и сега щяхме да пеем други песни.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 14 юни 2018 11:17

Тоя Торейра става ли за нещо :? Аз честно казано го чух като стана въпрос, че е алчен и Наполи са го отрязали заради големи претенции.
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 14 юни 2018 16:00

Честно казано за първи път го чух, когато се заговори за интерес от наша страна към него. Нямам абсолютно никакви впечатления от него, но не съм оптимист, че би могъл да е успешен траснфер. Също така и ръста му е леко притеснителен.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 14 юни 2018 16:05

Иначе започваме сезона във ВЛ ударно с домакинство на Ман Сити, гостуване на Челси и домакинство на Уест Хем. Това са мачовете през август и за мен ще е изненада ако в края на месеца сме с повече от 3 точки.

Ето линк към програмата на Арсенал: http://www.skysports.com/arsenal-fixtures
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 17 юни 2018 14:45

Джака е подписал нов дългосрочен договор с клуба и по всичко изглежда, че ще бъде основна част от отбора в близките години. Не съм особено въодушевен от тази новина, но естествено му пожелавам да постигне големи успехи с Арсенал.

[offtopic]Изображение[/offtopic]
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта