Готов ли е Арсенал да стане шампион ?!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16938
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Готов ли е Арсенал да стане шампион ?!

Мнениеот Udoji90 » 03 окт 2013 18:12

Прекалено рано е, за да може да се отговори на такъв въпрос - минала е много малка част от сезона във Висшата лига. Отборът е доста непостоянен в последните сезони и няма гаранция, че и през този няма да се допусне спад след силното начало. Похвално е, че и без немалко контузени играчи, някои от които твърди титуляри, Арсенал печели мачовете си, така че разбира се имам надежди, че тимът ще бъде още по-силен, след като се завърнат въпросните футболисти. Все пак продължавам да смятам, че съставът не е достатъчно широк - в центъра на защитата имаме едва трима равностойни играчи за 2 позиции, като всеки от тях е склонен към колебливи изяви, а в атака Жиру на практика няма равностоен заместник, тъй като Подолски е използван като крило (май в Арсенал там му е по-добре, макар че в националния повече ми харесва като централен нападател), а Саного и Бендтнер поне на този етап не си ги представям да бележат редовно като Жиру, ако се наложи да го заместят в даден период. Отборът за пореден сезон страда от множество травми, а има да играе на цели 4 фронта и това в един момент може да натежи на футболистите, които основно понасят тежестта на мачовете.
Като заключение бих казал, че показаното до момента породи у мен вяра във възможностите на тима, която от доста време не е била толкова силна. Нека да изчакаме да мине паузата за националните отбори - ако след нея отборът продължава да бие, тогава вече може да се очаква нещо повече. Дори при това положение обаче не ми изглежда особено вероятно Арсенал да станат шампион този сезон - Ман Юн имат лек спад след САФ, но Ливърпул, Челси, Тотнъм и Сити са сериозни отбори и някои от тях (може би дори всичките) откровено имат по-широки състави в момента, отколкото Арсенал.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
we are the champions
Мнения: 14267
Регистриран на: 07 авг 2012 12:43
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Готов ли е Арсенал да стане шампион ?!

Мнениеот we are the champions » 03 окт 2013 18:21

С оглед на конкуренцията този сезон е напълно възможно ;)

Потребителски аватар
Кировец
Мнения: 8086
Регистриран на: 07 сеп 2012 09:31
Контакти:

Re: Готов ли е Арсенал да стане шампион ?!

Мнениеот Кировец » 03 окт 2013 18:26

Не мисля, че "широчината" на състава може да бъде проблем. Няма да забравя серията от 65 мача без загуба и титлата спечелена от триото Пирес, Анри, Бергкамп. Стария Хайбъри ликуваше... :)
Бегло си спомням, но не мисля, че тогава имахме толкова разнообразен арсенал от футболисти.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16938
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Готов ли е Арсенал да стане шампион ?!

Мнениеот Udoji90 » 03 окт 2013 18:58

Кировец написа:Не мисля, че "широчината" на състава може да бъде проблем. Няма да забравя серията от 65 мача без загуба и титлата спечелена от триото Пирес, Анри, Бергкамп. Стария Хайбъри ликуваше... :)
Бегло си спомням, но не мисля, че тогава имахме толкова разнообразен арсенал от футболисти.

Така е, но пък и не мисля, че тогава имахме толкова много контузени. ;) Сега почти по всяко време имаме по няколко трайно травмирани играчи и е особено важно те да имат заместници. В момента се налага Монреал редовно да влиза на мястото на някой офанзивен халф, за да играе като крило (срещу Тотнъм и Саня влезе по другото крило, така че накрая играхме с 4 бека). :(
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9392
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Готов ли е Арсенал да стане шампион ?!

Мнениеот bubka » 06 окт 2013 20:45

Трудна работа-Челси и Ман Сити тепърва ще се сработват и подобряват играта си, докато моментната форма и игра е почти максимумът, който Арсенал може да предложи. :!: :!: :!:
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]



Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта