Специално за феновете на шопските отбори

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

BlueRadiotherapist
Мнения: 423
Регистриран на: 10 ное 2009 09:39
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот BlueRadiotherapist » 14 яну 2012 09:15

blue magic написа:Темата е супертъпа и определено тласка към конфронтация. Не съм бил на въпросния мач в Севлиево, но съм убеден, че и част от противниковата агитка е скандирала "говеда", което е далеч по обидно от това да те нарекат "селянин". Въобще обидните квалификации нямат ограничения "по местоживеене". Едни биват наричани селяни, други говеда трети свине, четвърти орки, пети буфери и т.н. Това е терминологията на българския футболен запалянко и ако авторът е отишъл за първи път на мач през живота си, то само тогава мога да го оправдая за лаишкия коментар.
А Милен е абсолютно прав да даде "време за размисъл " на колегата. Нима не виждате как веднага се пръкнаха "любезни" коментари по адрес на София и жителите й.


Напълно съм съгласен с теб.Този полусезон бях на гостуването в Търговище и Синята агитка не обиди никого.Пяха песни за Левски и против чорбата разбира се.От другата страна също нямаше заяждания,въпреки че повод имаше-през първото полувреме бе спестен жълт картон на вратаря ни и не се отсъди очевадна дузпа за Светкавица.През второто съдията компенсира като не даде чиста дузпа за Левски,но домакините си бяха ощетени така или иначе, но не обиждаха и хулиха.Всяка обида води до ответната реакция.Селяндури или селяни или както и да ги наречеш има навсякъде в България.Качествени хора също има навсякъде.Много малка ни е държавата,че да се делим на София, Пловдив ,Варна и т.н.Аз лично съм роден в София.През първите си няколко години съм живял там.После до 17 годишна възраст бях в Разград.Отново за 7 години в София където завърших Медицина.От 12 години живея в Шумен.Какъв съм аз?Селянин,селяндур,столичанин или какъвто щете можете да ме наречете в даден момент от живота ми.В София редовно ходех на всички домакинства на Левски и гостуванията в Пловдив ,Перник ,Варна и т.н.
Сега пътувам за 5-6 мача годишно до Герена и посещавам някои гостувания на отбора,които са ми по-близо и удобни.Пътувам на тези мачове с момчета от Шумен и от села край Шумен и мога да потвърдя,че възпитанието им е впечатляващо.И когато живеех в София и сега, се чудя,защо двумилионната ни столица не пълни Герена всеки мач.Та това са 27-30 000.Нима няма толкова Левскари в столицата?Едва ли.Когато има евромачове и дербита стадионът се напълва,но именно от така наречената провинция идват 10-15 хиляди.Вместо да се обиждаме на шопи,селяни и прочие, по-добре да ходим по стадионите и да подкрепяме отборите си,защото в противен случай сме жалки-както е казал един философ-недей да сочиш с пръст,защото в същото време трите свити пръста на същата ръка сочат теб.
Последна промяна от BlueRadiotherapist на 14 яну 2012 09:27, променено общо 1 път.

миле гърбавия
Мнения: 1494
Регистриран на: 13 дек 2009 14:12
Skype: 1G2472L

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот миле гърбавия » 14 яну 2012 09:24

Много простотия се вихри в тоя форум. За жалост и модераторите са доста комплексирани. Особено един от тях. Той си знае кой е.

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Тони Шумахер » 14 яну 2012 09:26

Captain Stottlemeyer написа:
blue magic написа:Темата е супертъпа и определено тласка към конфронтация. Не съм бил на въпросния мач в Севлиево, но съм убеден, че и част от противниковата агитка е скандирала "говеда", което е далеч по обидно от това да те нарекат "селянин". Въобще обидните квалификации нямат ограничения "по местоживеене". Едни биват наричани селяни, други говеда трети свине, четвърти орки, пети буфери и т.н. Това е терминологията на българския футболен запалянко и ако авторът е отишъл за първи път на мач през живота си, то само тогава мога да го оправдая за лаишкия коментар.
А Милен е абсолютно прав да даде "време за размисъл " на колегата. Нима не виждате как веднага се пръкнаха "любезни" коментари по адрес на София и жителите й.

+1 :) За простотията няма ограничения по географски, народностен, етнически и т.н. признаци. Между другото, явно авторът на темата не знае значението на термините "шоп", "шопски" и ако си е мислил, че по този начин обижда софиянци, дълбоко се е излъгал. :lol:

Явно омразата към София и живеещите в нея дава жизненоважни витамини и минерали за напомпване на самочувствието на доста индивиди... ;)

Потребителски аватар
Батстанчо
Мнения: 406
Регистриран на: 02 сеп 2009 15:53
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Батстанчо » 14 яну 2012 09:40

Добре де, аз не разбрах защо го баннахте момчето?Аз също виках на мачовете срещу Левски селяни, но на тях самите, когато идват във Варна.Аз съм роден във Варна и сега живея в малък град в Германия.Това, което се скандира според мен не е нещо лично, обмислено и реално.Че аз като псувам като каруцар съдията и му пожелавам "сина му зет да му доведе и да им се роди таралеж" да не би да искам това наистина??Ами не....просто съм си простак за 90 мин. и си изливам излишната енергия, била тя черна, лоша, добра.
По-интересно е защо хората, които могат да подкрепят родните си отбори не го правят а се захласват по Левски и ЦСКА?И според мен е най-тъпото да викаш на собствените си съграждани, дядовци, колеги, приятели и т.н. селяни, копелета или каквото и да е.
Познавам доста хора от Варна фенове на сини и червени и честно казано винаги съм се чудел как е възможно?!?
Да са живи и здрави всички почитатели на футбола и да могат да му се радват както намерят за добре!!!


Само "Черно Море!"!!
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА

Потребителски аватар
Avanti_Ragazzi
Мнения: 4015
Регистриран на: 02 авг 2010 09:01
Местоположение: ЛЕВСКИ ИЛИ СМЪРТ!!!
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Avanti_Ragazzi » 14 яну 2012 09:45

Moля да не бъда БАННЪТ (ако изобщо съществува подобна дума в официалният български език и се пише така?) защото ще използвам някой не лице приятни епитети!!!

Това което са направили тези 15, 16 годишни деца е абсолютна глупост и простотия, но за съжаление на доста хора на тази възраст акъла им идва доста късно!!!

Дали си от София, Севлиево, Торонто, Киншаса или където и да е било по-свето, човека се определя само и единствено по-неговото възпитание, култура и постъпки и нищо друго.Без значение къде живееш или си се родил, другото е жива простотия!!!

Но защо феновете на Левски наричат хората в провинцията селяни, това е огромен начин да обидиш и засегнеш тези фенове. Но тук става дума за футболен мач? Който не иска да го обиждат просто няма място на стадиона. Нима феновете на Левски не са обиждаме от епитет като Говеда или Евроидиоти на мачовете ни в България а? Нима тези на ЦСКА не се обиждат като ги наричат Чорбари и Прасета а? А феновете на Локо Пд като ги обиждат на Цигани и Буфери им е много приятно, тези на Ботев на Папагали и Жълтури а? Нима на феновете на Славия им е приятно да ги наричат Евреи, тези на Локо Сф на Буфери, тези на Черно Море да ги наричат Еклери. Нима феновете на Черноморец горят от желание да им викат Цаци, тези на Берое Марули, тези на Спартак Варна Плебеи, както и тези на Нефтохимик Мазути а? Нима това са приятни НИК НЕЙМОВЕ за тебе а?
Това, че ние като фенове на Левски използваме епитети като селяни за феновете в провинцията е най-нормалното нещо на света, просто това е най-лесния начин да засегнеш тези хора. Но нима само тях обиждаме по-стадионите, нима не наричаме с обидни епитети и другите отбори в София а? Само феновете на отборите от провинцията ли обиждаме? Ами епитети като Чорбари, Прасета, Комунисти, Евреи и Буфери са галени имена а?
Това, че дадени фенове се обиждат на стадионите изобщо не е само български патент, напротив ТАКА Е ПО ЦЕЛИЯ ФУТБОЛЕН СВЯТ. Няма как да се промени футболната култура в България и по-света само защото някой се обижда, че го наричат селянин или говедо? Хората са казали "който го е страх, не в гората", просто размяната на обидни реплики,скандирания и банери е част от футболната култура по-цял свят.

ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ОБИДНИТЕ ЕПИТЕТИ КОИТО СЪМ ИЗПОЛЗВАЛ, НЕ ЦЕЛЯ С ТЯХ ДА ОБИДА АБСОЛЮТНО НИКОГО В ТОЗИ КОМЕНТАР. ПРОСТО ТЕ СА ЧАСТ ОТ БЪЛГАРСКАТА ФУТБОЛНА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ, НАРЕД С ОЩЕ МНОГО ДРУГИ ОБИДНИ ЕПИТЕТИ ЗА РАЗЛИЧНИ ВИДОВЕ ОТБОРИ И ТЕХНИТЕ ФЕНОВЕ В БЪЛГАРИЯ!!!

Със здраве на всички, защото не е важно как те наричат, ВАЖНОТО Е ДА СИ НА СТАДИОНА И ДА ПОДКРЕПЯШ ЛЮБИМИЯ СИ ОТБОР, ТОВА Е ВАЖНОТО!!!! ;)
Последна промяна от Avanti_Ragazzi на 14 яну 2012 10:04, променено общо 1 път.
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/742/9410742s.png[/wrapimg][/center]
[center]Чардар, Ловеч, Микре, кои сте всъщност вие? Знаем, че сте само фенове на Литекс! Фенове на Литекс шаляляля, ооо фенове на Литекс шаляляляла![/center]

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот MCMXIII » 14 яну 2012 10:04

Батстанчо написа:По-интересно е защо хората, които могат да подкрепят родните си отбори не го правят а се захласват по Левски и ЦСКА?И според мен е най-тъпото да викаш на собствените си съграждани, дядовци, колеги, приятели и т.н. селяни, копелета или каквото и да е.
Познавам доста хора от Варна фенове на сини и червени и честно казано винаги съм се чудел как е възможно?!?
Да са живи и здрави всички почитатели на футбола и да могат да му се радват както намерят за добре!!!

Някакъв вид еничари е да си псуваш собствения град. Тъжна работа.

П.П. Аз също съм на мнение, че авторът на темата не е за бан.
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Бижутера » 14 яну 2012 11:00

Абе, всеки втори плюе и храни София, а населението й постоянно се увеличава? Как става тоя номер? :oops:
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот pampi » 14 яну 2012 11:07

Не съм съгласен с автора на темата, защото по-културни и възпитани от софийските фенове няма, не само у нас, но и в Европа. Те заслужават гордото соцназвание - "образцова спортна публика"
И понеже имам този светъл пример, наречен "български футбол", как да одобря постъпката на Суарес, ще нарича той това хубаво бяло момче Патрис Евра "негрито". Ама, как може? Тези играчи в Англия са направо аборигени спрямо нашите, бе!
А пък публиката им ... мале, мале! :mrgreen:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Тони Шумахер » 14 яну 2012 11:22

Бижутера написа:Абе, всеки втори плюе и храни София, а населението й постоянно се увеличава? Как става тоя номер? :oops:

С мерак млади момко , с мерак ! Пустата София е притегателен център за много хора , но във форумите отричат и обиждат.... :) :) :)

uppercut
Мнения: 422
Регистриран на: 04 яну 2012 13:29
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот uppercut » 14 яну 2012 13:18

Бижутера написа:Абе, всеки втори плюе и храни София, а населението й постоянно се увеличава? Как става тоя номер? :oops:


чак пък всеки втори по скоро всеки втори изпаднал....... софия става единствено за бизнес за нищо друго аз имам възможност да живея в софия но предпочитам да пребирам висок наем и да си живея спокойно в 1 от големите провинциялни градове ......... друг е въпроса че всеки втори селянин вика за сини и червени а е ходил на мач на отбора си 1-2 щото са били в неговия окръг .......... селяният несе определя по местожителство а по дела ....... ония дето го баннаха кой го банна? ....правете си изводите смешна и жалка работа .......на човека му е олекнало ама за малко :mrgreen:
BULTRA-100 написа : Твърдо зад Н.Бареков който обича Ботев трябва да го подкрепи !
forever1912 написа : Vsi4ki vzimat pari, nqma mqsto za ugrizeniq.
Лудата банда написа : И помнете - Ботев шампион = Бареков ББЦ номер 28


Върни се в “Видима”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта