Двата отбора Спартак (Варна) се обединяват?!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
v.s.
Мнения: 634
Регистриран на: 12 яну 2010 14:54
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот v.s. » 01 сеп 2010 19:14

Аз знам за транспаранта,чета редовно новините за вашия отбор(тук във форума,във футбол24,във Варна24 и поняког влизам вече и във вашия форум).Точно такова стечение на обстоятелства както е при вас си представях като най-големия ми кошмар,че може да се случи и при нас.Но ние имахме половин година повече да се подготвим за да не може христолов да ни вземе името,стадиона и т.н.,за да не може и той да направи нов отбор след фалита на АДто му,зад нас застана и общината,което беше важно и вече стадиона си е наш и преживяваме само приятни емоции покрай отбора ни-дано да е за дълго.Не знам дали имате някаква стратегия за Коритото,но мисля че ако го вземете и нещата ще се подредят.Сигурен съм,че на местните избори някоя политическа партия ще ви го обещае и дано успеете да го вземете.Гадно е да намесваме футбола с политиката,ама май тва ви е единствения шанс да си върнете нещата,които ви принадлежат.Надявам се догодина като ида на море във Варна да мога да ида на ваш мач на Коритото в Б група.
100 години под светлините на най-ярките прожектори.

Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот FCH » 01 сеп 2010 21:09

Аз сщо следя ставащото във варненския футбол - най-вече чрез локалните ви сайтове и вестници. Макар, че Спартак не ми е бил симпатичен отбор, тази лято феновете му успяха да ме заинтригуват с любовта си към отбора и каузата!!! Няма място за паралел с Ботевъ, защото пловдивчани, макар и с многобройни фенове чакаха инициативата на ветерани и бинзеснени, в крайна сметка се оказа, че пак хора около ДПС и Ирена Кръстева ще дават пари... А къде бяха всички тези играчи на канарите?!
Ето във Варна е налице не само колегиалност, но и приятелство - сполтено в силен колектив, които успя да каже не на проекта "Спартак за имоти"... И макар и да плюете varna-sport - точно той е от малкото, които са зад вас, както и Народно дело, varnautre. Останалите са обективни по-скоро, a някои - цинични:
Имаше много обидни жестове и псувни. Дори един колега журналист бурно размахваше комбинация от три пръста с преобладаващ среден към феновете на гостите и споменаваше майките и сестрите им.


Вече прозира подкрепата на силни фактори за ведомствения тим - oт голяма варненска община, от ЗС - БФС, от ОДП (тя впрочем винаги си е покровителствала, ставащото около Коритото)... Дано успеете в битката за "Б"!!!

Потребителски аватар
JBongailas
Мнения: 40
Регистриран на: 06 сеп 2008 20:17
Контакти:

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот JBongailas » 02 сеп 2010 17:10

НЕДЕЛЧО: Наказанието ни е тенденциозно! В аматьорската група пребиха съдия и ги наказаха само 50 лв, нас 1875...

varna-sport.com 02.09.2010 15:12

"Недоумяваме какви са тези наказания. Това може би е рекордна глоба за аматьорски тим. В с. Мъдрево по време на мача със "Скрита сила" феновете влизат на терена, бият съдията и то доста жестоко. В крайна сметка глобяват отбора само с 50 лв. Нашето наказание е тенденциозно. Това го знам със сигурност. Има кампания
към нашия отбор. Ние обаче не се плашим. Има ни и ще продължава да ни има. Благодаря на феновене за подкрепата. Има неща сътворени от тях по време на мача с които не се гордея, но уважавам всеки един от тях. Аз също съм част от тях”, каза Неделчо Михайлов на пресконференция по повод наказанията наложени от РС на БФС.
"Изказвам благодарност на полицията за отлично свършената работа по време на мача и изразявам съжаление за пострадалите полицаи. Недоумявам как и защо оценката на делегата за свършената работа от домакините по организацията и администриране на срещата е отлична, а в същото време наказват нашия тим за инциденти и лошо поведение. "Не се ли "бият" тези две неща?. Не е ли това някакво противоречие. Мен също ме обиждаха през цялото време. Не съм чувал приз живота си толкова много обидни реплики към мен и семейството ми, към майка ми. Това обаче не е отразено в доклада на делегата. не е отразено също, че на полувремето в съдийската стая е влизал човек, не от Варна. Става дума за Стефан Орманджиев. Ние ще обжалваме наказанията. Предварително знаем, че резултат няма да има. Наказват ни заради феновете в сектора, заради плакатите с определени надписи. Тези фенове обаче винаги са били в този сектор и винаги са носили тези плакати. До този момент обаче наказания за това не е имало. Това е според мен е тенденцията в случая”, допълни Неделчо Михайлов.

Потребителски аватар
emoto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 мар 2008 18:36
Контакти:

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот emoto » 02 сеп 2010 18:34

хе хе Те нещата си личат от самолет! Председател на ЗС на БФС - Варна е Благой Калфов, същия е кум на Антон Фажев(вече не знам кой какъв е в инжстройското недеоразумение на ст. Спартак). С този факт аз си обяснявам рекордните санкции на клуба ни! Нашите и да обжалват, шеф на Апелативната комисия към ЗС на БФС- Варна е ..... изненада - Благой Калфов.... Направете си извода какъв ще е изхода от жалбата!
Колкото до доклада на 4-тия рефер и на делегата отново ...изненада тия двамата са от Рязград, където е бастион на кого..... хе хе ДПС, разбира се... Та в същата "българска" партия Председател или не знам как му е титлата , може и ага да е , на областната им организация във Варна е ...... изненада - Янко Станев, същия, който надувайки вувузела пред 8 годишния му син и в обкръжението на няколко биячи е получил юмрук в тила и 2 ритника ли бяха , камъка ли, вече не помня...
Друго- Наказанието на Бойко Косев е 4 мача( дотук добре, така е по правилник), оставам настрана , че същия е нямал физическата възможност да е около Г.Костадинов след последния съдийски сигнал, след като е сменен в средата на второто полувреме("потърпевшия оневини Косев).... Но този същия футболист на нашия тим Б.Косев нарече собствениците на фирменото отборче, цитирам по памет - "паразити, живеещи от футбола" .... Отново съвпадение....
Не ви ли се струват много съвпаденията и изненадите?!?
БОЯТ НАСТАНА, ТУПКАТ СЪРЦА НИ ! СПАРТАК ВАРНА

Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот FCH » 02 сеп 2010 21:45

Съвпаденията стават много... Дали пък пресслужбата на Инжстрой не дублира редакция Хумор, сатира и забава в БНР?! Поредното комично, бих казал цинично съобщение към медиите:
ФК Спартак Инжстрой 1918 Варна написа:Ръководството на Футболен клуб „Спартак 1918” благодари на служителите на ОД-МВР Варна и РУ-Девня за своевременната намеса, гарантирала сигурността на играчи, треньори и публика, по време на двубоите с ФК „Тополите” и ОФК „Девня”.
Приветстваме усилията на правоохранителните органи да извършва превантивна дейност, която да предотврати създаването на излишно напрежение и да противодейства на футболното хулиганство и агресията по стадионите.

Потребителски аватар
emoto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 мар 2008 18:36
Контакти:

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот emoto » 02 сеп 2010 22:25

а бре по-комични са само публикациите на ведеомственото сайтче днесплюс на луков бре... Тоя се смля да сезира комисията по дискриминация, хелзинкския комитет, арменския поп и кой ли още не за някакъв плакат за янко ефенди... :) ! Не че против същия не са издигнали и феновете на фирменото недоразумение, поне така подочух ;) Значи все пак им е останала капка достойнство.....

п.с. Никога няма да простя на изменниците, че псуваха нашите футбалери, докато ние псувахме политикономическата клика , затрила Спартачето....
БОЯТ НАСТАНА, ТУПКАТ СЪРЦА НИ ! СПАРТАК ВАРНА

Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот FCH » 08 сеп 2010 11:51

    Отборът на „Спартак 1918“ се сдоби с автобус, с който ще пътува за гостуванията в Североизточна „В“ група. Рейсът, на който е изписано името на отбора, ще вози за първи път играчите за двубоя със „Скрита сила“ в Мъдрево в неделя. „Надяваме се, че автобусът ще ни донесе късмет и ще си тръгнем с трите точки“, заявиха играчите.
    Шефовете пък изчислиха, че за електрическо осветление на стадиона са необходими между 700 000 и 900 000 лева, а за електронно табло – 300 000/400 000 лева. Парите не се проблем и екстрите трябва да са факт до 2-3 години.

Kakво стана с модерния стадион, който щяха да строят Инжстрой? И мислят ли, че до 3 години ще ги има?!

    Поредна вандалска проява
    През изминалата нощ, вандали са нарязали транспаранта пред стадион „Спартак”, който показваше как ще изглежда новият спортен комплекс.
    Спартак - Инжстрой
Какъв срам...
Изображение

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот boys85 » 08 сеп 2010 13:13

Вижте сега, всички по-запалени фенове на футбола знаем за примери в Европа, където се създават отбори от феновете: ФК Юнайтед, АФК Уимбълдън, Аустрия Залцбург и много други. Става въпрос за последните 10 години, когато парите са добили такова влияние върху футбола, че феновете често остават базгласна буква. Но те го правят въпреки всичко, започват от най-ниската дивизия, финансират клуба чрез собствени средства и чрез рекламодатели и лека-полека започват да изкачват дивизиите.

Какво направиха феновете на Спартак? Дори не създадоха нов клуб, те просто преименуваха ФК Тополите или поне се опитоха да го направят и започнаха от Североизточна В група. Да, не му взеха лиценза, а го преименуваха! След години сигурно ще ни убеждават как този клуб бил създаден 1918 и е играл с Ман Юн, но това си е тяхна работа... :roll:

Дотук добре, но идва следващият проблем - финансиране, защото въпреки първоначалните приказки за членски внос и т.н. с тези пари дори не могат и да си платят глобата им от дербито с Инжстрой, а какво остава за нормалните месечни разходи. Затова още от начало беше привлечен Марешки, общ.съветник, който наскоро си купи кола за 1 млн. долара. Фенският Спартак срещу мафията начело с Марешки. :mrgreen: Само че човекът се отчете с едва 300 лв. за каузата и ги отсвири, но затова пък им сложи свой човек за треньор - Бойко Каменов. Сигурно защото последният е показал във времето любовта си към Спартак или е доказал треньорските си качества?! :lol:
След отказването на Марешки дойде Неделчо Михайлов. Човек на ТИМ, който дори преди 3-4 години раздаваше фланелки на Тича с логото на тяхната партия - "Нашият град". Сега може с още по-пълно гърло да викат на феновете на Черно Море: "Курви на ТИМ!" :lol:

Та толкова с чистия, неопетнен от мутри фенски Спартак, начело с Неделчо Михайлов, треньор Бойко Каменов, състезаващ се под името ФК Тополите в с. Тополи...

Потребителски аватар
emoto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 мар 2008 18:36
Контакти:

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот emoto » 08 сеп 2010 18:33

бойс, много се радвам на хора, които са "в кухнята" на неща, за които дори не е чувал.....
Колкото до последния ти пост - странно мнение на привърженик на отбор, управляван през последните 10 г. от Георги Илиев, Илия Павлов, Красен Кралев а сега от ТИМ..... Все известни честни бизнесмени..

П.С. за протокола- НТ Спартак Варна - Суворово - 8-0 ( Купа на АФЛ )
БОЯТ НАСТАНА, ТУПКАТ СЪРЦА НИ ! СПАРТАК ВАРНА

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Два тима Спартак (Вн) ще играят в една група

Мнениеот boys85 » 10 сеп 2010 16:50

В България за съжаление спортът е обхванат изцяло от престъпността. Така че щеш не щеш отборът ти е издържан от "бизнесмен", забогатял по престъпен начин. Само вие сте единствените, които си мислите, че сте собственици на вашия отбор и го финансирате с чисти пари. Вие и другите пернати от Пловдив...


Върни се в “Спартак Варна”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта