Спартак (Варна) се разпадна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
todorakis
Мнения: 480
Регистриран на: 05 сеп 2011 23:02
Местоположение: Варна
Контакти:

Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот todorakis » 28 яну 2013 22:51

Варненският футболен клуб Спартак остана без представителен тим, тъй като преди минути играчите обявиха, че спират да тренират. Причината е неяснотата около бъдещето на клуба. Досегашният спонсор – „Инжстрой“, официално е обявил, че спира да дава повече пари за мъжкия отбор. Досега неговите ангажименти бяха да плаща по 200 000 лева на сезон, които се изпълняваха. „На футболистите се дължат дребни суми и общо около 30 000 лева, които „Инжстрой“ ще погаси. Проблемът е обаче, че вече нямаме генерален спонсор“, уточни пред Petel.bg Живко Великов, който беше на стадиона днес, но още преди три дни съобщи, че напуска футбола. “Инжстрой” ще дава пари само за школата на “соколите”.

Великов добави, че е научил решението на „Инжстрой“ вчера и е дошъл да запознае футболистите с него, тъй като през последните 16 месеца е бил посредник между спонсора и отбора. „Спираме да тренираме, но се надяваме някой да се сети, че Спартак все още го има и да ни помогне. Призоваваме общината и обществеността да ни подадат ръка, тъй като ако това не стане в близките дни ,клубът ще изчезне от футболната карта и на пракитка“, заявиха пред журналистите треньорът Иван Найденов, Марин Петров и футболистите Диян Кателиев, Генко Славов и Венцислав Маринов.

Всеки от играчите вече е свободен да си търси нов клуб, тъй като разтрогването на досегашния му договор ще е формалност. Ако не стане някакво чудо в близките дни през февруари от клуба ще уведомят официално БФС, че преустановяват участие в „Б“ група. Според наредбата, ако това стане най-рано от лятото или по-късно варненският клуб може да започне участие в първенството на „А“ окръжна група.


Днес е мрачен ден в историята на Спартак.Отбора отново се разпадна, това е жалко, футболен град като Варна да не може да има два отбора в А група.Наистина е жалко, защото Спартак можеше да спечели промоция и догодина да има варненско дерби, но такъв ни бил късмета.Дано сега кмета подпомогне отбора, ако и Марешки се включи ще е супер, но според мен няма да стане.Само времето ще покаже какво ще става с отбора, но дано да има разрешаване на проблема скоро.Иначе школата ще продължи ли да работи въпреки разпадането на отбора? :?

Потребителски аватар
Червени_шампиони
Мнения: 4530
Регистриран на: 26 юни 2010 23:48
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот Червени_шампиони » 28 яну 2013 22:53

Нали Домусчиев щеше да инвестира в отбора?
СЕКТОР Г - ТОВА СИ ТИ!

Потребителски аватар
ralka_levskarka
Мнения: 27600
Регистриран на: 31 окт 2009 21:05
Местоположение: Велико Търново е Синя Зона!
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот ralka_levskarka » 28 яну 2013 22:55

Наистина не е хубаво, че са се разпаднали. Гласяха се да влизат в А група уж, щеше да е хубаво, а каква стана тя.. :(
Image

Потребителски аватар
todorakis
Мнения: 480
Регистриран на: 05 сеп 2011 23:02
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот todorakis » 28 яну 2013 23:09

Червени_шампиони написа:Нали Домусчиев щеше да инвестира в отбора?

Отказа се човека.Той си знае, сега като отбора е свободен може направо да го купи.В момента отбора няма нищо.Няма собственик, няма спонсор, няма ръководство, няма играчи.Кажи речи може да започне от 0-та при нас.Но няма значение дали ще е той или някой друг, просто да е някой.

Потребителски аватар
we are the champions
Мнения: 14267
Регистриран на: 07 авг 2012 12:43
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот we are the champions » 28 яну 2013 23:18

todorakis написа:
Червени_шампиони написа:Нали Домусчиев щеше да инвестира в отбора?

Отказа се човека.Той си знае, сега като отбора е свободен може направо да го купи.В момента отбора няма нищо.Няма собственик, няма спонсор, няма ръководство, няма играчи.Кажи речи може да започне от 0-та при нас.Но няма значение дали ще е той или някой друг, просто да е някой.

Знам какво е :( дано нещата се оправат ,че тука в Пазарджик години наред търпяхме едно леке за собственик докато не ни затри :cry:
УСПЕХ дано се намери някой читав собственик...

Потребителски аватар
gubernatora62
Мнения: 35
Регистриран на: 05 яну 2013 21:30
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот gubernatora62 » 28 яну 2013 23:41

Не се уважаваме много със Спартак. Но това което се случва с този отбор е жалко за Българския футбол. Още един отбор с традиции и история си отива от футболната карта на България. :(

Потребителски аватар
todorakis
Мнения: 480
Регистриран на: 05 сеп 2011 23:02
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот todorakis » 28 яну 2013 23:48

gubernatora62 написа:Не се уважаваме много със Спартак. Но това което се случва с този отбор е жалко за Българския футбол. Още един отбор с традиции и история си отива от футболната карта на България. :(

Понякога личните вражди трябва да се превъзмогнат, защото просто сега няма място за тях.Както може да се случи на нас, така може и на всеки отбор.

Потребителски аватар
ambelata
Мнения: 45
Регистриран на: 14 окт 2012 15:08
Местоположение: Дортмунд
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот ambelata » 29 яну 2013 00:03

Кмета със Янко Станев и марионетката от Инжстрой затриха Спартак . Направиха схема за да се налапат с имоти в центъра на Варна . Проклети да са ! Заложиха имотите в една турска банка и сега се отказват ......... абе не ми се говори много ме боли . Това е отбора който ми донесе първата среща на живо с Ман .Юнайтед , това е отбора който беше велик според нашите стандарти . И ми е болно като пишат хора от ВАРНА (привърженици на Ч . Море) и злорадстват . Не знаете какво е истинско дерби като тези от 80-те години , и няма как да го разберете , още по малко ако имате такова само с Каварна . Умря една голяма любов за мен . :evil:

Потребителски аватар
todorakis
Мнения: 480
Регистриран на: 05 сеп 2011 23:02
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот todorakis » 29 яну 2013 00:10

ambelata написа:Кмета със Янко Станев и марионетката от Инжстрой затриха Спартак . Направиха схема за да се налапат с имоти в центъра на Варна . Проклети да са ! Заложиха имотите в една турска банка и сега се отказват ......... абе не ми се говори много ме боли . Това е отбора който ми донесе първата среща на живо с Ман .Юнайтед , това е отбора който беше велик според нашите стандарти . И ми е болно като пишат хора от ВАРНА (привърженици на Ч . Море) и злорадстват . Не знаете какво е истинско дерби като тези от 80-те години , и няма как да го разберете , още по малко ако имате такова само с Каварна . Умря една голяма любов за мен . :evil:

Като цяло умря футбола във Варна.Черно море вече не е същия отбор, Спартак го няма, абе имам чувството, че онея славни години и за двата отбора никога няма да се върнат.Варна не само футболно, а и като град затъва много и изход няма.Но какво можем да променим ние обикновените хора, можем само да се надяваме на по-добри времена, които може никога да не дойдат. :(

Потребителски аватар
зеления
Мнения: 4142
Регистриран на: 05 юни 2009 03:03
Контакти:

Re: Спартак (Варна) се разпадна

Мнениеот зеления » 29 яну 2013 00:52

ambelata написа:Кмета със Янко Станев и марионетката от Инжстрой затриха Спартак . Направиха схема за да се налапат с имоти в центъра на Варна . Проклети да са ! Заложиха имотите в една турска банка и сега се отказват ......... абе не ми се говори много ме боли . Това е отбора който ми донесе първата среща на живо с Ман .Юнайтед , това е отбора който беше велик според нашите стандарти . И ми е болно като пишат хора от ВАРНА (привърженици на Ч . Море) и злорадстват . Не знаете какво е истинско дерби като тези от 80-те години , и няма как да го разберете , още по малко ако имате такова само с Каварна . Умря една голяма любов за мен . :evil:


И защо мислиш, че феновете на Черно море злорадстват? :evil: Нищо подобно! Първо, като фенове на тая игра няма как да се радваме, че още един футболен отбор се заличава от футболната карта на страната. Второ, защо мислиш, че и на нас не ни липсват дербитата? И не само от 80-те години, но и тези преди и след тях. В голямо заблуждение си!
След 90 години купата на България е отново във Варна!!! Въпреки мутрите от ТИМ!!!


Върни се в “Спартак Варна”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост