Измерителят на Бялата публика, не е количествен,а качествен!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
slavia_forever
Мнения: 19574
Регистриран на: 12 авг 2008 20:13
Местоположение: София
Контакти:

Измерителят на Бялата публика, не е количествен,а качествен!

Мнениеот slavia_forever » 31 дек 2008 01:31

Славия има прекрасни и интелегентни фенове. Именно, както традиционно се предполага, за контингента около "Белия клуб". Дори в момента, публиката да не е най-многобройната (или по-скоро много от нас, не идват на всички мачове), поради несъгласие с политиката на управлението на клуба и други такива, залите за волейбол, баскетбол и др., почти винаги са изпълнени. Харизмата е част от традицията Славия. Публиката, погледната във времето назад, не е била в този и мащаб, а далеч надминаващ го. Но нека да се съгласим, че и като цяло футболната реалност налага, все по-малка посещаемост, което за съжаление се е формирало и като тревожен тренд - нежелан, но все пак резонен. В същия момент, контингента на Славия преди комунистическата реалност, а и не малък период след това, е бил контингент на елита на страната ни, бил е Отборът на Царство България. Буржоазният елит, наричан от комунистите: "Врагове на народната власт". Стадионът, на който се е събирала не малко публика, дори и в момента единствен, собственост на клуба. От друга страна, имам наблюдения, по отношение на топенето на броя на съответните публики. С течение на времето, ако следим кога, къде и по колко изчезват същите, ще забележим, че при липси на успехи, най-отявлено този процес, се наблюдава при Софийските "грандове" и най-малко, при Пловдивските вечни опоненти (Ботев и Локомотив), Миньор и други провинциални отбори. Това вероятно е така и поради прекалената заетост, на хората в Столицата, но аз съм убеден, че не само това е причината. Видя се колко фенове се отказаха публично от Синия отбор например, при неуспешното представяне в Европа (като не можем да отречем, иначе добрите, но все пак, до голяма степен - безплодни мачове на Левски). Благодарен съм, че Любовта ми, е свързана с Белия клуб, не само по отношение на футбола, но и по отношение, на спорта в този клуб като цяло. Колкото и да нападат Славия, че броя на посетилите на определени срещи, били условно казано "малко", аз смея да се гордея с тези, които го посещават, независимо от количествения измерител, тъй като това не е гордост, към самият футболен двубой, тъй като знаем, че в България, отдавна футбол няма. Това е гордостта на тези, дори не толкова многобройни фенове, но запазили в сърцето си ценностите, свързани с Белия клуб. Ценности, доказани както при вдигане на трофеи, така и в немилост, много години наред. Но винаги със Славия. Това означава Славия-Завинаги! Така че, Славия е свързана, както с традиции, вярност, ценности и истинска любов, така и с интелегентен и качествен контингент от фенове, които са доказали, не само своята ценностна система, но и тази на Белия клуб! :idea: :!:
Колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит!" М.Генин
[wrapimg=]http://www.pfcslavia.com/images/slaviasmall.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Blue_Lion
Мнения: 7219
Регистриран на: 20 юни 2008 11:29
Местоположение: София
Контакти:

Re: Измерителят на Бялата публика, не е количествен,а качествен!

Мнениеот Blue_Lion » 31 дек 2008 01:34

Не количествтото,а качеството е Прогрес :) Наздраве брат и утре да си изкараш "Силно" ;)
Изображение

fcb
Мнения: 313
Регистриран на: 10 авг 2008 14:22

Re: Измерителят на Бялата публика, не е количествен,а качествен!

Мнениеот fcb » 31 дек 2008 01:51

поздрави за всички фенове на Славия.чнг и на всички фенове на Ботев.искам да ги поздравя с тази статия.дано пак и двата отбора станем плашило за левски и цска както в близкото минало и да правим такива интересни мачове.
Изображение
това е адреса на статията в цял размер=>http://hooligans.bg/gallery/albums/uploads/botev_newspapers/botev_slavia.gif


Върни се в “Славия”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта