"Славия" - "Левски" вечно дерби над 100 години на 19.05.2022 от 20:15

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
1913SS
Мнения: 318
Регистриран на: 17 авг 2014 15:06
Контакти:

"Славия" - "Левски" вечно дерби над 100 години на 19.05.2022 от 20:15

Мнениеот 1913SS » 17 май 2022 23:19

За мен един от най важните мачове на сезона. Очаквам едно хубаво дерби и да играем с децата срещу вечния съперник. Жалко, че не играехме за купата на България и още че чичо Венци не си запазва състава. Всяка година Заги започва с нов състав. Успех момчета и само Славия!

Потребителски аватар
The deacon
Мнения: 594
Регистриран на: 31 яну 2009 07:45
Контакти:

Re: "Славия" - "Левски" вечно дерби над 100 години на 19.05.2022 от 20:15

Мнениеот The deacon » 18 май 2022 10:26

1913SS написа:За мен един от най важните мачове на сезона. Очаквам едно хубаво дерби и да играем с децата срещу вечния съперник. Жалко, че не играехме за купата на България и още че чичо Венци не си запазва състава. Всяка година Заги започва с нов състав. Успех момчета и само Славия!


Ще бъда абсолютно откровен - не харесвам изобщо вашия бос, защото за никого не е тайна, че той е пълен прототип на Ганьовщината в тази страна, но едно не може да му се отрече, а именно че през последните 6-7 години привлича низвергнати млади момчета и им дава шанс да се развият в Славия! Като си помисля само колко сини юноши минаха през вас и някои от тях наистина достигнаха доста прилично ниво като за българската действителност! И от тази гледна точка, заслужава адмирации! Без в отборите ни да играят основно български футболисти, няма как да имаме и силен национален отбор! Но, веднага идва едно НО! И то е свързано с "уменията" на боса ви да докарва резултати, които меко казано са съмнителни! По принцип вие сте отбор, който може да победи всеки, но честичко се случва да полегнете на отбори, които с нищо не ви превъзхождат...И тази тенденция е от години.... В мачовете с нас, обаче, винаги играете страшно мотивирано. за мен лично това е ОК, защото в напечени мачове се случва израстването! И абсолютно подкрепям, че този мач е "вечното дерби"! Онзи мач с онези от покойното четирибуквие, беше изкуствено създаден покрай комунизма, а в днешни дни си е жива подмяна да се нарича "вечно дерби" мача с преименувания и припознат за новото четирибуквие Литекс!

Дай Боже да стане интересен за гледане мач с положения, защото от това ще спечели само футболът!

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3972
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: "Славия" - "Левски" вечно дерби над 100 години на 19.05.2022 от 20:15

Мнениеот Странджата » 18 май 2022 20:55

Надявам се се мачът да е с "дидактическа" нагласа от страна на Левски, още повече, че Славия е повече от добър ученик. Нека да стане добър мач. За нас победата е по-важна за класирането отколкото за Славия. За Славия пък ще бъде по-престижна.
Да, не Левски и Славия са виновни, че ги няма онези наши мачове срещу Величков, Горнобанския кмет, Шамито, Кон Григор. Те останаха в миналото, защото това минало трябваше да бъде заличено. Жалко, че сега не се правят усилия да се върне блясъка и феърплея на онези дербита, а властва първичността и необузданата агресия - чеда на онези времена и сили, които заличиха очарованието на срещите на Левски със Славия ...Какво са преживели привържениците на Славия и Левски, когато им натрапиха Витоша и ЖСК "Славия", само те си знаят. Левски някакси оцеля, макар и опетнен от кръвосмесителната гавра, но Славия не можа повече да се надигне ....

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12137
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: "Славия" - "Левски" вечно дерби над 100 години на 19.05.2022 от 20:15

Мнениеот TristaNNN » 18 май 2022 21:05

E, то това остана единственото столично дерби, може би и това с Локомотив (София).
Да си пожелаем един приятен и открит футбол, така или иначе и двата отбора не играят за нищо, нека поне да се позабавляват на терена за радост на привържениците си.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Славия”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта