СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот Udoji90 » 10 дек 2022 11:06

Той и Мартинес да вземе да си затваря малко устата, че от година на година става все по-арогантен. ;) Години наред в Арсенал беше твърда резерва или по наеми, стана титуляр за няколко месеца само заради контузията на Лено, помогна ни да вземем Купата и след това почна да се самозабравя. Че и имаше някакви изявления срещу Арсенал, след като премина във Вила, та нашите фенове почнаха да го освиркват във всеки мач между двата отбора. Иначе качествата ги има, все пак и национален титуляр стана, но не е някакъв извънземен вратар, та е препоръчително да е малко по-скромен. Лесно е да се надуваш след победа, ама палачинката може и да се обърне след броени дни, знае ли човек.
А че Ван Гаал е напълно приключил, съм напълно съгласен. Юнайтед играеха тотален антифубол с него, сега и Нидерландия. "Лалетата" си имат достатъчно прилични футболисти и с адекватен треньор биха могли да играят и далеч по-привлекателен футбол.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

ViscaBarca
Мнения: 384
Регистриран на: 08 май 2019 16:15
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот ViscaBarca » 10 дек 2022 12:07

Виждам огромно израстване в отбора на Аржентина спрямо миналото световно! Психиката на играчите е желязна. Успяха да се измъкнат от много деликатна ситуация в груповата фаза, където бяха на косъм от отпадане, а за вчера направо нямам думи! След като лалетата изравниха, бях сигурен, че Аржентина отпада, но те се събраха и успяха да ги надвият и то на дузпи (където психиката играе още по-голяма роля). Лионел Скалони ще се окаже ФАКИР!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот Udoji90 » 10 дек 2022 12:09

Иначе не знам какво е това чудене, че Лаос бил дал 10 минути добавено време. Много добре се знае и беше казано десетки пъти, че на това СП реферите са инструктирани да бъдат по-строги в това отношение. Вчера имаше едно меле заради сдърпването между Еми Мартинес и Люк Де Йонг, после и педе**стията на Паредес с изританата топка (за което можеше дори да го изгонят, при положение че направи и фаул за картон тогава; после и Тимбер го пожалиха в продълженията). Отделно всички аутове и фаулове за Аржентина към края на мача се биеха по половин минута, добавяме и смените... 10 минути хич не беше твърде много и Лаос, макар да е адски некадърен рефер, според мен не сбърка с това добавено време.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Capitano_Puyol
Мнения: 2238
Регистриран на: 10 дек 2022 00:44

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот Capitano_Puyol » 10 дек 2022 12:14

За холандския Хитлер не съм много съгласен. С тоя лимитиран потенциал особено в атака, не виждам как Холандия можеше по друг начин да стигне до тая фаза, така че Ван Гал дефакто изкара максимума от тях, та и отгоре. Както казах вече, не помня някога да съм виждал накуп толкова посредствени и лимитирани играчи в холандския отбор, някои от тях откровени дървари. Само като сложа от едната страна Клуйверт, Бергкамп, Ван Перси, Ван Нистелрой и от другата например Люк де Йонг, Вегхорст (*въпреки головете вчера), Янсен, Бергвайн... и ме напушва голям смях. :)
Барса и Лудогорец, але, алеее...

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот ShooterMan » 10 дек 2022 12:22

Аха....значи, когато Ван Гаал се разхожда до играчите на Аржентина преди продълженията и преди дузпите и нарочно крещи, че Холандия ще има предимство при дузпите, т.е. прави целенасочена и неспортсменска психо-атака - това може? Но когато го разкрият и нахокат - това не. След като си влязал в умишлена конфронтация с противника не може да не очакваш отговори само защото си треньор. Аржентинците са прави за съдията напълно. Този човек всячески добута Холандия до 2:2. Безумно продължение от 10 минути. Остави ги да играят кеч в наказателното поле на гаучосите. Фала за гола - напълно измислен - холандец блъска аржентинец в гърба и той пада, друг аржентинец блъска пък него.....вместо фал за Аржентина или нищо - фал за Холандия. През първото продължение защитник на Холандия с ЖК спря бърза атака на Меси с бодичек и удар с лакът при който като доказателство Меси беше с разбита уста и кръв, абсолютен ЖК, дори почна да реве легнал на земята, беше сигурен, че ще го изгонят....но не би. Всеки си получи заслуженото след този мач - рефера вероятно никога няма да свири мачове на подобно ниво отново. Аржентина продължи заслужено, защото беше по-добрия отбор през целия мач. Холандия и Ван Гаал - отпадат болезнено заради провокациите и кеча, който разиграха накрая.

ПС: Митичния гол за 2:2, който толкова възхвалиха някои - едно класическо отиграване от спорта РЪГБИ! Повтарям - РЪГБИ, не футбол, РЪГБИ! Топката (пъпеша) се подава на някой, а колегите му почват да блъскат и джаскат противниците вляво и вдясно осигурявайки му пространство. Ето това беше гола за 2:2 - РЪГБИ, като продължение на кеча и свободната борба, която холандците заиграха след 0:2.
Последна промяна от ShooterMan на 10 дек 2022 12:26, променено общо 1 път.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19893
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот Drunken_Master » 10 дек 2022 12:26

Аржентина продължила заслужено !? Той съдията, завалията, само дето гол не вкара за тях...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот 1914.1902 » 10 дек 2022 12:30

Фен на Тича ще ми говори за кеч? :D :D Тези от Тича, в която и тема да ги пуснат - ще я развалят. Иначе и според мен Аржентина победи заслужено, видя се, че Нидерландия в голяма част от мача нямаше идея как да стигне до вратата, а какво оставаше за отбелязване на попадение. Използваха силните качества на определен футболист, но той нямаше как да направи обратът пълен. Дузпата беше направена по глупав начин, сякаш този играч не бе гледал по какъв елементарен начин може да се спечелят тези дузпи, не е за първи път да виждам такова отсъждане. Още не разбирам как са избрали вратарят на Хееренвеен, а не на някой от по-силните отбори в първенството. Червен картон за нидерландците също трябваше да има, но всеки сам може да се сети защо не бе показан.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот Udoji90 » 10 дек 2022 12:32

Аз не виждам някой да е защитил Ван Гаал за коментарите му преди дузпите. Той си е особняк (не в добрия смисъл) и е ясен - просто и Мартинес му е паднал на нивото. ;) Аржентина нямат никакво право да се оплакват от добавеното време - вече посочих по-горе защо. И разбира се като говорим за спестения втори жълт за Тимбер в продълженията, нека не забравяме удобно, че Паредес трябваше да иде под душовете още в редовното време. ;) Всъщност точно той предизвика най-голямото меле (а не холандците) и загуби най-много време. Ако бяха отпаднали, трябваше да се сърдят на него.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15049
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот miro_rz » 10 дек 2022 12:35

Прост съдия, трябваше да свири мача още при 2:0. Аз ако съм на Аржентина ще пусна жалба към ФИФА!
Днес е хубаво и слънчево време. Явно след мрачните 7-8 дни, Райко е понапекал повечкото хорица. :)))
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: СП 2022 (1/4-финал): Нидерландия - Аржентина - 2:2 FT (3:4 aet)

Мнениеот ShooterMan » 10 дек 2022 12:37

Аз пък не разбирам не само защо са селектирали слаб вратар, но и защо са селектирали само рендета ръгбисти. Разбрахме последните 10 мин. защо, но логично ръгбистите не успяха във футбола, пък макар и на дузпи. Холандия нямаше нито един нормален футболен пас - нещо двойно, да изведат някой, друг на направи финт и т.н. - единствено ритане като коне, блъскане цял мач - а накрая и ръгби в най-класическия стил. Гола за 2:2 беше еталон на отиграване при ръгби, пас към един, а неговите колеги почват да блъскат хората вляво и вдясно, за да му осигурят пространство. Холандия е школа, да, Робен и Снайдер не се срещат всеки ден, но ме съмнява да нямат играчи, които да не могат да подават или да правят няколко финта. Имаше холандци, при които спирането на топката и пас с коляно/кори се съчетаваха в едно. Ван Гаал не знам какво се фука, една футболна нация известна с красив футбол ги превърна в ръгбисти....и отпадат на 1/4 финал, което за тях е провал. Значи не само се провали като резултати, но и игрово ги съсипа. Това не е за хвалене. И неслучайно куп световни звезди плюят по Ван Гаал, че след него трева не никне. И наистина не никне, въпреки, че във визитката му има много трофеи.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.


Върни се в “World Cup 2022”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта