ОФК Пирин - Новини и всичко за отбора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3799
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: Браво орлета

Мнениеот loko1 » 18 окт 2017 12:52

Браво.
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Пирин тръгва надолу по стълбицата...

Мнениеот obi4am_pirin » 27 окт 2017 18:48

„Спасяването на Пирин“- мисията невъзможна. Камбитов очерта пътя към изпадане в долните групи

Само преди седмица- две на футболен мач на любимия „Пирин“ феновете закачиха транспарант с послание към кмета Камбитов. Днес на сесията на Общински съвет стана ясно, че финансовото положение на отбора е много лошо и за първи път кметът каза, че вероятно ще премине в „Б“ група, защото издръжката му е невъзможна за общината.

С 22 гласа „За“ , 5 „против“ и 8 „въздържали се“ ОбС-Благоевград даде 350 хил.лева за ОФК Пирин, за да завърши поне този сезон в група „А“.

Предложението предизвика сериозна полемика и бурен дебат сред парламентаристите. Гергана Янчева от БСП, попита какво налага да се отпускат парите и защо те постоянно не достигат, тя подчерта,от друга страна от средства се нуждае и драматичния театър, но за него няма. Тя определи предложението като не мотивирано.
Кметът Атанас Камбитов обясни, че дефицитът на отбора е сериозен. Два месеца възнагражденията на футболистите не са изплащани. „Може да се отнеме лицензът и мъжкият и детско-юношеският отбор отиват по дяволите.“ , коментира Камбитов, определяйки действието като спасителен план.

Което ни връща във времето назад, когато кметът отново говореше за спасяването на „Пирин“. През месец юни, с ентусиазъм местните медии определиха кмета за „Спасителят на Пирин“, тогава се обясни, че бюджетът на ОФК Пирин за предстоящото първенство е осигурен. Твърдеше се още, че отборът ще стартира нормално спортно-състезателния сезон 2017-18. За това гарантира кметът на община Благоевград д-р Атанас Камбитов, който на среща с футболистите и ръководството на клуба тогава, потвърди осигурен бюджет за отбора и предстоящото му участие във второто издание на Първа лига.
„ОФК Пирин ще разчита на същия бюджет, с който клуба разполагаше и през последните няколко години, като от общинската хазна се очакват постоянните 700 000 лева, а останалите постъпления от реклама и телевизионни права ще са в интервал между 300 – 500 000 лв.“, твърдеше се само преди няколко месеца. По същото време се каза и, че оставащите и нужни средства от близо милион лева ще бъдат осигурени от кмета Камбитов.

Пак през юни, кметът поиска и съкращения в „Пирин“ на някои длъжности, без които пак може отборът да функционира нормално. Поиска и ежемесечен отчет за състоянието на отбора от Венко Попов. От тогава до днес, на нито една сесия на ОбС-Благоевград не чухме за подобен отчет, както и за съкращения на длъжности.

Към днешна дата, обаче нещата не са много по различни, . И днес Венко Попов отново се появи, но не за да даде отчет за разходите или да каже нещо по въпроса за съкращенията, които не се случиха, а за да защити тезата за поисканите нови 350 000 лв. за отбора.

Различното е в новата теза на кмета Камбитов, той за първи път призна, че няма как да се издържа отбора до безкрай. Този път, той заяви желание да се даде възможност на „Пирин“ да приключи сезон и след това да отиде в „Б“ група. Нещо, което бе неизбежно и рано или късно щеше да се случи, при така създадената ситуация.

„Пирин“ е религия в Благоевград, както отбеляза и Гергана Янчева, но последните години около отбора се завъртяха доста спорни фигури, които според мен повлияха на стабилността му.
Не ясни обстоятелства и хора без длъжности се опитваха да „диктуват“ политиката на отбора и със сигурност попречиха на равитието му до голяма степен.

Не мога да бъда сигурна, но един случайно дочут телефонен разговор, по време на почивката на днешната сесия, ме наведе на мисълта, че отново се налива от пусто в празно. Общинският съветник Христо Ковачки, оживено обясняваше на някого, че “ няма проблем“, „гласувано е и е прието“, заяви доволен и, че “ всичко е минало нормално“….. Това се случва минути след гласуването за 350 000 лв. Възможно е Ковачки да милее истински за отбора и да споделя с приятел по телефона, че се радва за така развилата се ситуация и, че „Пирин“ остава в „А“ група….поне за сега. Възможно е и друго, този разговор да е отчет пред някой от онези, неясните фигури с неясните длъжности в клуба, които могат да са спокойни, че поне още няколко месеца ще има и те как да преживяват.

Жалко е, че емблемата на спортен Благоевград, отново тръгва обратно… Жалко е, че в определени моменти назовавахме имената на „спасителите“ на „Пирин“, а днес си мълчим и не казваме имената на тези, които го доведоха до тук.
Някой казва, че положението е хронология на една предизвестена смърт, но то е и историята на един безконтролно съсипан отбор, а виновните няма да понесат отговорност, те ще продължат да карат скъпите си коли, да живеят охолно / е, не както до сега, но все пак/, а Благоевград ще си спомня с умиление за добрите дни на емблематичния „Пирин“.
http://blagoevgrad-news.com
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)

KellyB
Мнения: 1548
Регистриран на: 14 май 2008 20:32

Re: Пирин тръгва надолу по стълбицата...

Мнениеот KellyB » 27 окт 2017 21:53

Ееее браво! Веднъж да пишеш нещо за Пирин! То все плюене по Левски беше.... :)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Пирин тръгва надолу по стълбицата...

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 28 окт 2017 11:58

350 000 лева!?... :roll: Че тя месечната заплата на Барби в Индия е по-голяма от тази сума, само че той очевадно отдавна е забравил, откъде е тръгнал за големия футбол!... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Пирин тръгва надолу по стълбицата...

Мнениеот hydetoshi » 28 окт 2017 12:39

Всички вървят надолу по стълбицата,само Левски работят на някакъв свой принцип. При тях е както казват шопите: И 5 лв да стане бензина ,пак че карам, и 5 ст да стане, пак че крадем.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
tomatomov197
Мнения: 200
Регистриран на: 06 ное 2010 16:41
Контакти:

Re: Пирин тръгва надолу по стълбицата...

Мнениеот tomatomov197 » 28 окт 2017 12:56

Captain Stottlemeyer написа:350 000 лева!?... :roll: Че тя месечната заплата на Барби в Индия е по-голяма от тази сума, само че той очевадно отдавна е забравил, откъде е тръгнал за големия футбол!... 8-)


Когато е удобно , ставаш припознавач явно :) Поне 3 регистрации смени Пирин , откакто Бербатов не е там .

nghcvth
Мнения: 3503
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Пирин тръгва надолу по стълбицата...

Мнениеот nghcvth » 28 окт 2017 13:34

И какво толкова? Пак ще се закриете, обедините 2-3 отбора и ще се появи нов Пирин. Нищо ново под слънцето...
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Това ли е новия морал бе Корем?

Мнениеот obi4am_pirin » 14 мар 2018 18:33

Ясно е, че мафията е пълна... И разни мутраци редят първенството. За да може добрата стара Славия да почива повече след днешния мач, съботния двубой между Славия и Пирин е преместен за понеделник? Никой не се е обадил на Пирин, никой не ги е попитал, поне да им бяха обяснили, че всичко се прави заради възстановяването на белите... И последно но най-важно, този футбол не е ли за феновете? Прави се организация, има диста желаещи и се обажда някой дебелак, променя нещата и мача ще се играе пред празни трибуни. Това ли е моралът, бе Корем?
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Това ли е новия морал бе Корем?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 14 мар 2018 19:00

Ей, доживях и аз след толкова години да съм съгласен с теб по някакъв въпрос!... :lol: Между другото, точно фиданката от Овча купел отговаря в новия Изпълком на БФС за връзките с Професионалната футболна лига, иначе казано - с професионалните клубове!... :!: 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Re: Това ли е новия морал бе Корем?

Мнениеот obi4am_pirin » 14 мар 2018 19:08

Captain Stottlemeyer написа:Ей, доживях и аз след толкова години да съм съгласен с теб по някакъв въпрос!... :lol: Между другото, точно фиданката от Овча купел отговаря в новия Изпълком на БФС за връзките с Професионалната футболна лига, иначе казано - с клубовете!... :!: 8-)

Не знам обаче защо вие не предприехте нищо по случая Каранга, а трябваше пак ние да излизаме с позиция?А иначе както са я подкарали мутраците, ще ме накарат да се радвам на всеки един провал на БГ отбор в Европа...и хич няма да ми дреме дали ще ме определят за родоотстъпник.
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)


Върни се в “Пирин”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта