Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот paceto » 07 авг 2021 00:40

veni__85 написа:Признавам си , че съм лаик в художествената гимнастика, но 4 държави да имат по 2 финалистки, ми е малко странно.
Как се оценява примерно трудност, без да си видял трудността на следващите. Като цяло спортове, които се решават 100% след съдийска оценка , са ми несправедливи.


Много неща се оценяват, а също и танцови стъпки, подхвърляния, хващания, начин на хващане, различни номера, различни фигури според уреда, който ползват, в такт с музиката да си и т.н. На лента са най-ниски оценките като критерии и затова повечето гледат да ги играят накрая, защото тогава и са уморени.

Иначе и на мен ми е странно още повече ако пък са от едно семейство както е с въпросните руски близначки, които са съответно на първо и второ място днес, а след нея е от Израел и следват двете от Беларус. Мисля, че би било редно две сестри да не бъдат позволявани да се състезават или поне да ги разделят на групи както в повечето спортни дисциплини. Днес например участваха 26 човека в 4 кръга и си е доста уморяващо понеже цялото това нещо отнема 5-6 часа. Има почивка от около 2 часа между първите и последните две дисциплини, но все пак си е уморително. От тези 26 състезателки само 10 продължават напред, което си е кофти, защото дори половината не е от цялата бройка и като ти окупират местата ей такива като двете сестри и нещата стават много тегави. Трябва да има някаква промяна в схемата, ама дали ще видим такова нещо някой ден не се знае.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22623
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот NOMER14 » 07 авг 2021 01:02

veni__85 написа:Признавам си , че съм лаик в художествената гимнастика, но 4 държави да имат по 2 финалистки, ми е малко странно.
Как се оценява примерно трудност, без да си видял трудността на следващите. Като цяло спортове, които се решават 100% след съдийска оценка , са ми несправедливи.

Трудността в подобни спортове се определя от предварително зададени характеристики и параметри, като периодично се актуализират, за да се развива и разнообразява съотвеният спорт. Добрите коментатори ги обясняват тия неща, а в тези спортове коментаторите са били и такива спортисти. Не е като във футбола педалчета-коментаторчета да бръщолевят клишета.
Апропо в Канал1 педалчетата не млъкват. Типичен пример е тъпакът, коментирал последния бой на Ивет. На нас ни са се свили сърцата в 13-годишното очакване на злато, а оня се опитва да коментира мача с наслагване на излишни епитеи и изрази. Явно събеседникът му от карате федерациято го цапардоса два пъти, та оня малко млъкна. Хората плачат от радост, а оня като селски ерген се петелчи.
Правилата в някои спортове за оценяняване се менят, менят се и самите спортове. Какви са тия глезотии в борбата с минутите. Пусни ги повечко части(както беше едно време) докато им свършат силите.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот paceto » 07 авг 2021 04:34

Напият ансамбъл излиза след около 10 минути.
Състезават се под номер 11 по ред на излизане и така ще е до края и на 2-те части. Тези от Беларус преди малко допуснаха грешки и получиха малка оценка и като цяло за момента има отбори с доста ниски оценки заради грешки. Дано и руските допуснат някоя, а те ще излязат след малко. Нашите са след САЩ и да им стискаме палци, защото от 14 отбора само 8 продължават напред. Топките са си коварен уред и е логично да се допускат за сега не малко грешки.

Най високи оценки за сега имат Италия с 44.600, следвани от Израел с 44.000, Китай с 41.600 и Узбекистан с 42.100. М да, руските с най-висока оценка за сега 45.750, а в момента са японките да видим каква ще им дадат. Рускините са с доста стар отбор и имат само едно младо девойче и ме навежда на мисълта, че ансамбъла им страда в момента за кадри щом не са ги сменили още. :roll: От 5 състезателки годините им са следните - 30, 27, 24, 20, 17, а това 24 години за гимнастиката е много, а за нагоре да не говорим. Японките направиха грешка и не посмяха да им дадат по-малка оценка (40.400), а на другите с грешките им напраскаха по над 30 точки.

Дааа, нашите бяха страхотни и за сега са с най-много точки и първи в класирането в края на кръг 1 с 47.500 точки. 8-) Чудесно, след първият кръг сме първи!

Изображение

Жалко, че нашите направиха едно изпускане и то май точно капитанката ни, но оценката е добра 44.300 и за сега запазихме първо място. Няма как да ни изместят вече от там, защото останалите три отбора са с ниски точки след кръг 1, а ние в момента имаме общо 91.800 като рускините са след нас с 89.050.

Ами първи сме и утре трябва да се представят още по-добре, защото рускините няма да се дадат лесно. Виждате кои са първите 8, така че няма да е лесно утре и никакви грешки ако искаме златото! :) Утре финала е от 5 часа българско време, така че ставайте и подкрепяйте девойките! :mrgreen:

Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16740
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот Udoji90 » 07 авг 2021 08:32

Айдеее, второ злато! Честито на Кръстева.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот paceto » 07 авг 2021 08:33

Невероятна беше просто! Браво на нея напълно заслужен медал! 8-)

Подробности тук - https://olympics.com/tokyo-2020/olympic ... 00100-.htm

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот Warped » 07 авг 2021 08:39

Стойка я преби
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
Sstefanov
Мнения: 1891
Регистриран на: 25 ное 2013 17:01
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот Sstefanov » 07 авг 2021 08:53

Браво, МОМИЧЕ!!! Страхотна. Размаза туркинята! Огромна чест на българският бокс!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот Groucho » 07 авг 2021 08:58

Браво на Стойка Кръстева.

veni__85 написа:Признавам си , че съм лаик в художествената гимнастика, но 4 държави да имат по 2 финалистки, ми е малко странно.
Как се оценява примерно трудност, без да си видял трудността на следващите. Като цяло спортове, които се решават 100% след съдийска оценка , са ми несправедливи.

И аз съм лаик, но в гимнастиките всички преди старта на състезанието/кръга дават на съдиите това, което ще играят. И всеки подскок или каквото е там си има степен/точки на трудност. Съдиите после гледат и дават оценка за изпълнението.

paceto написа:Мисля, че би било редно две сестри да не бъдат позволявани да се състезават или поне да ги разделят на групи както в повечето спортни дисциплини.

Че защо? Ако по регламент имат право на две състезателки, все тая дали са сестри, майка и дъщеря или баба и внуче :lol:

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22623
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот NOMER14 » 07 авг 2021 09:20

И двете ни злата са безапелациони. Спокойно проследихме финалите им.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22623
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Очаквате ли медали от българските спортисти? В кой спорт и от кого?

Мнениеот NOMER14 » 07 авг 2021 09:28

Две думи за Бнт.
Петела е перфектният коментатор, взел най-доброто от старата школа.
Но защо Бнт1 даваше черно-бял детски филм макар и класика.


Върни се в “Токио 2020”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост