ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

pistons
Мнения: 2
Регистриран на: 14 авг 2013 10:07
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот pistons » 13 юли 2021 07:03

Groucho написа:Да, само Англия беше в брутално лесния поток, другите по-предно класирали се на на това Европейско играха с отбори със силата на Бразилия от 2002-а :lol: :lol: :lol: :lol:
Уелс, Швейцария, Турция - все колоси в групата на Италия. После Австрия - хегемон на големи първенства отвсякъде.
Белгия на самия GOAT Де Бройне :!:
А след това Испания - без читав нападател, със застарелия Бускетс и някакъв тийнейджър двойка халфове.
Направо впечатляващо труден път до финала...
Поне 3 състава, които ще са в класацията за отбор на 21-и век преодоляха Адзурите :lol:


Доста, мека казано, странно изказване. И за да не съм голословен, малко цифри.

В потока на Италия бяха:
№1 в Световната ранглиста на ФИФА за месец май (Белгия);
№2 (Франция, настоящ Световен шампион);
№5 (Португалия, Европейски шампион към момента на класацията);
№6 (Испания);
№13 (Швейцария);
№14 (Хърватска);
№23 (Австрия).

В потока на Англия:
№10 (Дания);
№12 (Германия);
№16 (Нидерландия);
№17(Уелс);
№18 (Швеция);
№24 (Украйна);
№40 (Чехия).

Ако преобразуваме класацията само за европейски отбори:

при Италия - №1, 2, 4, 5, 9, 10, 15

при Англия - №7, 8, 11, 12, 13, 16, 22

Просто не виждам каква база за сравнение може да има.

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15020
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот miro_rz » 13 юли 2021 08:41

Баси броите на Англия 1/2те ли??? :lol:
Та те Италия имат повече титли на СП от колкото Англия 1/2-ли на световно и евро взети заедно!!!! :lol:
Това са топ отборите в Европа:
Германия 4 титли от СП, 3 от ЕП
Италия 4 титли от СП, 2 от ЕП
Франция 2 титли от СП, 2 от ЕП
Испания 1 титла от СП, 3 от ЕП
Изображение

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот Real » 13 юли 2021 08:56

Groucho написа: Поне 3 състава, които ще са в класацията за отбор на 21-и век преодоляха Адзурите :lol:

Е, три не, ама преодоляха Първия в тази класация. Англия на GOAT of the GOATS, Хари "Урагана" Кейн. И то - в "Родината на Футбола", на "Мититчния Уембли", пред още по-митичните английски фенове, принцове, принцеси и всякакви приказни герои.
(...като казах приказни герои, видяхте ли Итьн Хънт, бе? Тоя, след като изпълни всичките невъзможни мисии на света, май си въобрази, че и титла на Англия може да донесе? Каква голяма грешка...)

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот Groucho » 13 юли 2021 09:22

Real написа:Е, три не, ама преодоляха Първия в тази класация. Англия на GOAT of the GOATS, Хари "Урагана" Кейн.

Ц, за пътя до финала говорим, а не за самия финал, не извъртай нещата.
Англия бяха в брутално лесния поток, а па Италия много труден път извървяха :lol:

pistons написа:Просто не виждам каква база за сравнение може да има.

Това е, защото още си под впечатлението на мачa Италия - Франция на това Европейско :lol:
Със всички тия отбори, които си написал игра Италия. Най-тежко им беше срещу Петлите и срещу Испания на Мората :lol:
Белгия бяха психически уморени от последните две световни титли, които спечелиха, затова не можаха да покрият ранкинга си на номер едно :lol:

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот Бисер Шматков » 13 юли 2021 09:46

Невероятна атмосфера на стадиона и достоен завършек на първенството! Пролича си, че и двата отбора съвсем заслужено са стигнали до финала, а равенството след редовното време и продълженията сякаш си беше закономерен резултат.

Предполагам, че Саутгейт донякъде съжалява, че след мечтаното начало на срещата не инструктира англичаните да потърсят втори гол, понеже италианците не влязоха никак добре в мача и съвсем естествено изглеждаха доста разколебани след инкасираното попадение, поне през първите 10-15 минути. Поздравления за Манчини и италианските футболисти. Явно беше, че в нито един момент няма да се предадат и успяха сравнително бързо да се отърсят от първоначалния шок. Второто полувреме го изиграха гросмайсторски. За мен съдийството беше отлично, Кайперс по никакъв начин не повлия на изхода на срещата.

Рашфoрд по принцип умее да вкарва дузпи (обикновено подхожда много уверено) и не очаквах точно той да изпусне от бялата точка. И аз иначе съм на мнение, че петата дузпа за Англия трябваше да я бие по-опитен играч. Пикфoрд, вратарят на англичаните, също ми се понрави при наказателните удари, както и преди това, а Донарума заслужено се окичи с приза за най-добър играч на първенството.

Отчитайки нивото на южноамериканските отбори, не бих се учудил в Катар и четирите полуфиналиста да са от Европа, а Англия и Италия отново да спорят за трофей.
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13753
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот Red_Neck » 13 юли 2021 10:31

rhaegar написа:
Groucho написа:Дузпите са им най-малкият проблем на англичаните. Ще продължат да остават капо, докато не произведат/вкарат качествени халфове в средата на терена, ако ще по крилата да имат хиляди таланти.

Е те имаха трима от най-качествените халфове за последните 20 години, даже кажи речи едновременно в състава си и какво?

Накара ме да се замисля дълбоко, освен Стиви Джи, кои са другите двама, които визираш ;)
Имам своите предположения, но ми е леко неудобно да им дам гласност .... :)

... и дай да направим едно уточнение "най-качествените" колко - 5, 10, 20, 50?
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43839
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот rhaegar » 13 юли 2021 11:00

Red_Neck написа:
rhaegar написа:
Groucho написа:Дузпите са им най-малкият проблем на англичаните. Ще продължат да остават капо, докато не произведат/вкарат качествени халфове в средата на терена, ако ще по крилата да имат хиляди таланти.

Е те имаха трима от най-качествените халфове за последните 20 години, даже кажи речи едновременно в състава си и какво?

Накара ме да се замисля дълбоко, освен Стиви Джи, кои са другите двама, които визираш ;)
Имам своите предположения, но ми е леко неудобно да им дам гласност .... :)

... и дай да направим едно уточнение "най-качествените" колко - 5, 10, 20, 50?


Че той Стиви джи беше най-слабият от тримата и на клубно и на национално ниво.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12365
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот wolf » 13 юли 2021 11:07

Усещам как пак ще почнат мантрите какъв феноменален халф бил Скоулс и как всички се били учили от него
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот doktora25 » 13 юли 2021 11:11

Те че нямат сега халфове, нямат, че не разполагат с най-добрия треньор и тактик също е вярно. Но има и друго. Както народът им, така и футболистите им просто са надменни, считат че останалите са им длъжни едва ли не сами да се бият, имат чувство за превъзходство над тях без покритие, мислят че 15-20 силни минути са им достатъчни да си вземат своето, евентуално могат да вкарат много ей тъй за респект само когато надушат кръв, иначе не считат за необходимо да си правят труда. Талантите които имат остават някак си на заден план.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15551
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: ЕП 2020 (финал): Италия - Англия - 1:1 FT (3:2 дузпи)

Мнениеот fcb_bg » 13 юли 2021 15:51

Вярно си е. Как свалиха сребърните медали, сякаш имат 5 европейски купи във витрината. Финал надали ще помиришат още 50г.
Да видиш намусени британци да напускат Митичния преди края на шоуто е спомен за цял живот.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?


Върни се в “Евро 2020”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост