ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Мнениеот Groucho » 29 юни 2021 22:12

To всяка спасена дузпа в историята на футбола си е 95 процента лош удар на изпълняващия и 5 процента портиерски умения.
Със сила и близо до някоя от страничните греди и вратарят няма шанс да спре топката, ако ще да тръгне 5 секунди предварително, както каза коментаторът вчера :lol:

Мбапето не мисля, че е виновен кой знае колко за вчера. При 3 допуснати гола вината е в отбрана, нападателите на Франция си свършиха работата.

Потребителски аватар
redhooligan
Мнения: 1153
Регистриран на: 11 апр 2013 18:37
Skype: Какво е това животно?
Местоположение: София
Контакти:

Re: ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Мнениеот redhooligan » 29 юни 2021 22:32

Доста резултатен мач се получи и лично мое мнение е, че часовникарите заслужено продължават напред. Доста добре изиграха целият мач. Ако при 1:0 Родригес беше вкарал дузпата най-вероятно нямаше да има чак такава интрига в мача.
Най-интересното е, че Световният и Европейският шампион отпаднаха още на 1/8 финалите.
При дузпите си е руска ролетка и както се казва дузпа не пропуска само този който не бие! Така че няма какво да се обвинява МБапе за пропусната дузпа.
ОЩЕ ОТ ДЕТЕ ЗАПАЛИ МОЕТО СЪРЦЕ, ВИНАГИ ЩЕ БЪДА ВЕРЕН, АЗ ОБИЧАМ ЦСКА!

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Мнениеот paceto » 29 юни 2021 22:32

Интересното е как и той и вратарят не бързаха да се радват докато съдията не даде сигнал за редовен гол. :mrgreen:
Дори вратарят на Швейцария даде знак да изчакат и да не бързат да тичат към него и минаха 2-3 секунди, за да стане ясно, че дузпата е изпълнена редовно, а Мбапе започна да гледа ту главният съдия, ту този на линията все едно чакаха да се пребие дузпата.

Да не би вратарят да е понечил да тръгне преди да се бие топката. :roll: Не, че някой спореше след това, но това изчакване ми се стори странно на мен.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22575
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Мнениеот NOMER14 » 29 юни 2021 22:49

paceto написа:Интересното е как и той и вратарят не бързаха да се радват докато съдията не даде сигнал за редовен гол. :mrgreen:
Дори вратарят на Швейцария даде знак да изчакат и да не бързат да тичат към него и минаха 2-3 секунди, за да стане ясно, че дузпата е изпълнена редовно, а Мбапе започна да гледа ту главният съдия, ту този на линията все едно чакаха да се пребие дузпата.

Да не би вратарят да е понечил да тръгне преди да се бие топката. :roll: Не, че някой спореше след това, но това изчакване ми се стори странно на мен.

Дадоха повторение. Вратарят тръгва напред, но левият му крак в момента на удара е на голлинията. Пребиването щеше да е скандално.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Мнениеот paceto » 29 юни 2021 23:07

Значи заради това е било суетенето, ама ако беше стъпил и с двата крака по правилник трябва да се пребие дузпата. Да, щеше да е тъпо, но не за друго съдиите постоянно го повтарят това на вратарите и дори съдията се върна към вратарят на Швейцария да му каже да си намали скачанията и ръкомаханията преди да се бие дузпата.

Това до колкото имам спомен също е забранено да се правят най-различни движения, защото едно време вратарите правеха какви ли не неща, за да разсейват играча отсреща. :) Сега задължително трябва да стоят на едно място и да не шарят наляво и надясно и в същото време да ръкомахат.

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5462
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Мнениеот insaneboy1 » 30 юни 2021 00:39

paceto написа:Значи заради това е било суетенето, ама ако беше стъпил и с двата крака по правилник трябва да се пребие дузпата. Да, щеше да е тъпо, но не за друго съдиите постоянно го повтарят това на вратарите и дори съдията се върна към вратарят на Швейцария да му каже да си намали скачанията и ръкомаханията преди да се бие дузпата.

Това до колкото имам спомен също е забранено да се правят най-различни движения, защото едно време вратарите правеха какви ли не неща, за да разсейват играча отсреща. :) Сега задължително трябва да стоят на едно място и да не шарят наляво и надясно и в същото време да ръкомахат.

?

Правилото е да не са ти и двата, не да са ти и двата на голлинията. Това за ръкомахането за първи път го чувам, реодвно си ръкомахат стига да е на голлинията

Не стига че дузпата винаги е на страната на нападателя Ами ако искат вече да ги слагат с гръб вратарите...
[wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgeRES7WfrIeE2Qzeot_8QxtSWJDD-scT3VA&usqp=CAU[/wrapimg]
Anulo mufa

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: ЕП 2020 (1/8-финал): Франция - Швейцария - 3:3 FT (4:5 дузпи)

Мнениеот paceto » 30 юни 2021 01:05

Те могат да си правят движенията, но ако стоят на място. Едно време шареха наляво и надясно и дори провокираха съперника отсреща и сега тези неща не са им позволени.


Върни се в “Евро 2020”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост