Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Дидо
Мнения: 1354
Регистриран на: 27 ное 2009 14:36

Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот Дидо » 18 юли 2018 21:21

Младият футболист даде всичко заработено на Мондиала за добра кауза

Килиан Мбапе е един от футболистите, пленили света по време на Мондиала в Русия. И то не само с играта и головете си, а и с жеста, който направи, отказвайки се от всичко заработено на Мондиала за благотворителна кауза.

Това се знаеше още преди първия мач на "петлите".

19-годишният нападател дари общо 385 000 евро на огранизацията Premiers de Cordée, която помага на хоспитализирани деца и на такива с трайни увреждания да спортуват, пише в. "Екип".

За всеки от 7-те си мача на Световното (единствено срещу Дания влезе като смяна в 78-ата минута) футболистът на "Пари Сен Жермен" е получил по около 17 000 евро. Това прави приблизително 120 000.

По 265 000 евро пък са прибрали титулярите във френския тим за титлата, по данни на пресата в страната и на американското списание "Спортс Илюстрейтед". От всичко това Мбапе не е взел и цент. Така се договорил с Premiers de Cordée.

Филантропията не е нещо ново за Килиан Мбапе. Той прави подобни жестове още след подписване на първия си професионален договор с "Монако". През миналата година острието премина в "Пари Сен Жермен" за 180 милиона евро, които клубът трябва да плати на "монегаските" това лято, тъй като досега Мбапе се водеше преотстъпен.

Той продължи да помага на болни и бедни деца и в Париж, с което веднага стана любимец на феновете на парижани.

По време на първата фаза на Мондиала Би Би Си направи филм за един от най-обещаващите млади играчи във футбола. Там се припомня, че Мбапе произлиза от често размирното парижко предградие "Бонди" и е започнал да играе в едноименния клуб, в който пък баща му е бил 25 години футболист, треньор и директор.


От стаята с плакати на Роналдо до големите мачове на мондиала
Оттам отива в прочутата футболна академия "Клерфонтен", откъдето го привлича "Монако". Шефът на "Бонди" и един от треньорите казват, че Мбапе остава земен и ги посещава понякога. Помага, гледа тренировки на наследниците си. Това е 10-ото ниво на френския футбол.

Любопитно е, че други национали на 21-ия световен шампион са поели разноските на 25 студенти от колежа "Жан Реноар" в Бонди да отидат на Мондиала. За целта те също са се отказали от част от премиите си.

Килиан Мбапе се нареди до Пеле с две постижения в Русия. Първо той стана вторият след Краля с гол в елиминациите на тази възраст (до 20 години). След това и с попадението си на финала за 4:1. И бе избран за най-добрия млад играч на първенството.

Великият бразилец се пошегува в туитър, че както е тръгнало ще трябва да се върне в игра - ако "малкият" продължава така.

http://clubz.bg/70683-kolko_tochno_dari ... oritelnost
Хванал се човека за патката и си помислил,че лети

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 18 юли 2018 22:20

Иначе щеше да ги даде за данъци, а така си прави PR без пари... ;) Освен ако не е данъчно регистриран като резидент в Монако, като хасковския петокласник... 8-)
П.П. Повечето от тези момчета и момичета имат много добри счетоводители. ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот hydetoshi » 19 юли 2018 09:43

Абсолютен PR и счетоводни акробатики. Това е масово явление. Затова не мога да повярвам и на най-големия магьосник в тази сфера -Митко Бербатов и неговата фондация,които постоянно ни убеждават ,колко добро сърце има. За толкова много години със сигурност е ясно ,че Митака цепи стотинката на 2 и за 1-2 лева,долара или евро би продал и родната си майка.Още се помни великия му финт с полета от Лондон до Торино ,след който в Ювентус бяха бесни, а Митето си изработи супер договорче във Фулъм.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот ntodorov » 19 юли 2018 12:27

hydetoshi написа:Абсолютен PR и счетоводни акробатики. Това е масово явление. Затова не мога да повярвам и на най-големия магьосник в тази сфера -Митко Бербатов ...Още се помни великия му финт с полета от Лондон до Торино ,след който в Ювентус бяха бесни, а Митето си изработи супер договорче във Фулъм.

Съгласен съм с всичко. Само ще те опонирам, че не идеше реч за Ювентус, а за Фирентина. Още тогава тифозите заявиха, че Бербатов не заслужава дори да диша в тяхната Флоренция.
По темата. Забравете, че съществуват самаряни в днешно време. Ще допълня, че освен счетоводители, всеки футбалер от такъв ранг си върви с юрист, деловодител и ПР. Футболисти, като Меси, Роналдо, Мбапе, Погба и прочие са си индустрия, отрасъл дори бих казал. Да не казвам, че в днешна България нямаме отрасъл, който да отчита по-големи печалби от всеки един от горе-посочените играчи...Така че 380 000 Е дарение в държави, където има здрава фискално -данъчна политика са си нещо, като подарък на заем. Питайте се сега, защо ВЕЧЕ не се намират спонсори за спорт, здравеопазване и учение в нашата татковина, и с колко и как би се подпомогнал спонсорът от държавата ни? Ами няма как, защото всички тези средства, които в странство стават публично достояние, тук се отклоняват по партийни друми и неведоми пътища. За това и данъчната ни политика е скапана и е в тежест само на малкия и среден бизнес, но не и на едрите вълци. Едрия вълк няма страх от НАП, той предпочита да плаща за "чадър" и да харчи всичко останало - я в яхти, я в Бентли, я в Мазерати, я в силикон и джуки, я в Индонезия...Ако имахме държава с главно Д, тези печалби така щяха да бъдат стегнати в менгеме, че всеки един щеше да се замисли къде и за какво да харчи парите си, и дали пък аджеба не би се възползвал от някое данъчно облекчение, в случай че вместо за луксозни играчки не поддържа някоя ДЮШ, или болница, детско заведение и т.н.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
River Plate
Мнения: 1989
Регистриран на: 25 мар 2008 19:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот River Plate » 19 юли 2018 15:19

Авторът на темата е наивник от класа.
[center]Не се гаси туй, що не гасне!
ЦСКА ЗАВИНАГИ
[/center]
[center]Чавдар (Етрополе) + Литекс (Ловеч) ЦСКА (София)[/center]
[center]МИКРЕ ВЪН![/center]

[center]
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)
[/center]

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3973
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот Странджата » 19 юли 2018 21:40

Всеки има право да предназначи част от данъците си за благотворителни цели. Колко голяма част - това зависи от законодателството. Но е факт, че у нас данъците нито отиват в бюджета, нито стигат до конкретни цели. И точно ние да профанизираме едно дарение, защото - виждате ли, то било пиар-акция, като че ли не е най-смислената реакция. Ако не за друго, поне заради това, че и аз бих искал да видя нещо такова - някой футбалер например да си дари премията за някаква победа, на едно училище примерно за спортни пособия. Бих аплодирал подобна "пиар акция".

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1515
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот moreto vn » 19 юли 2018 21:48

Интернет моралистите и 1ст. едва ли ще дадат в реалния живот,но по важното да се плюе.... ;)

Потребителски аватар
Дидо
Мнения: 1354
Регистриран на: 27 ное 2009 14:36

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот Дидо » 19 юли 2018 23:16

moreto vn написа:Интернет моралистите и 1ст. едва ли ще дадат в реалния живот,но по важното да се плюе.... ;)

Напълно те подкрепям.
И аз не харесвам Франция но съм впечатлен от това което е направил Мбапе.
Майната им на хейтърите,нека всеки да направи нещо подобно,да дари не милиони или хиляди а примерно едни 10/20...100 лева, и тогава да излезе и да плюе.
То ние българите само това можем,плюем и храчим из форуми и фесбук, и чакаме някой да ни оправи!
Хванал се човека за патката и си помислил,че лети

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3973
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот Странджата » 20 юли 2018 00:06

"фесбук" ми звучи като фес с чибук :) Знам, че е техническа грешка, но ми стана смешно :)

JorkoByrborko69
Мнения: 387
Регистриран на: 07 яну 2018 18:30
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот JorkoByrborko69 » 20 юли 2018 10:38

Смешковците-разбирачи там в ГетоБГ пак показаха , че освен да са злобни, завистливи хейтъри, и също така , че не разбират нищо. Това , че има лупинги в данъчната система и им се намаляват донякъде данъците при такива дарения е вярно, но не е в такава степен , че едва ли не с тези дарения такива хора не само не губят от дарението си - а дори печелят... Няма нищо такова !!! Имам известни икономически знания в тази област и такива плоски зли подмятания ми звучат като написани или от платени флоодери , или от малоумни и некомпетентни зли и завистливи дребни елементи !!!

p.s. А това какво е в Гетото Ви , Ми това е резултата от вашите реакции към управляващите ВИ . Плюете, разбирате всичко как трябва да е и как не трябва да е ... но само зад клавиатурата , а след това, като дойде време да ги избирате .. Пак същото.......


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта