СП (полуфинал): Франция - Белгия - 1:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Sardukar
Контакти:

Re: СП (полуфинал): Франция - Белгия (10 юли - вторник)

Мнениеот Sardukar » 08 юли 2018 22:48

Тази Франция на Дешан е много предвидима. Знаят си силните страни и с малко късмет си вървят като пичове в турнира. Най-невъзмутимо се нагаждат спрямо съперниците си и ги бият с рутина. Е, да имат и доза късмет, която не е за пренебрегване, но с Аржентина показаха, че могат и да го преобръщат.
Би трябвало да са най-свежия отбор останал в турнира, а за широчината в състава им е излишно да говорим. Очаквам Жиру и някоя от резервите им да направят нещо.
Белгия идват след един тактически мастърпийс срещу Бразилия, след който заслужават да спечелят световната титла поне ментално. Интересно е дали ще заложат пак на Фелайни като титуляр - според мен ще е голяма грешка! Много бавно обработва топката и ако някой го гледа по-внимателно - постоянно бърка елементарни пасове, но му се разминава да не направят нищо след това.
Азар и Лукаку едва ли ще са пак на крилата, защото Кевин ще е нужен в средата на терена, а не като фалшива 9, но пък не знам дали ще се сдържат след като схемата подейства феноменално срещу Бразилия. Очаквам Тоби да се отпуши.
Ще е супер мач - двата най-силни отбора до този момент в сблъсък, който би трябвало да е вълнуващ до последния съдийски сигнал. Успех и на двата отбора и нека по-добрия победи!

ПП Играч на ЧЕЛСИ трябва да стане МВП
Image
Image
Image

plmar
Контакти:

Мнениеот plmar » 08 юли 2018 22:58

[quote="Sardukar"]Тази Франция на Дешан е много предвидима. Знаят си силните страни и с малко късмет си вървят като пичове в турнира. Най-невъзмутимо се нагаждат спрямо съперниците си и ги бият с рутина. Е, да имат и доза късмет, която не е за пренебрегване, но с Аржентина показаха, че могат и да го преобръщат.
Би трябвало да са най-свежия отбор останал в турнира, а за широчината в състава им е излишно да говорим. Очаквам Жиру и някоя от резервите им да направят нещо.
Белгия идват след един тактически мастърпийс срещу Бразилия, след който заслужават да спечелят световната титла поне ментално. Интересно е дали ще заложат пак на Фелайни като титуляр - според мен ще е голяма грешка! Много бавно обработва топката и ако някой го гледа по-внимателно - постоянно бърка елементарни пасове, но му се разминава да не направят нищо след това.
Азар и Лукаку едва ли ще са пак на крилата, защото Кевин ще е нужен в средата на терена, а не като фалшива 9, но пък не знам дали ще се сдържат след като схемата подейства феноменално срещу Бразилия. Очаквам Тоби да се отпуши.
Ще е супер мач - двата най-силни отбора до този момент в сблъсък, който би трябвало да е вълнуващ до последния съдийски сигнал. Успех и на двата отбора.

"Нагаждат спрямо съперниците" - мноого, много добре казано.....

Потребителски аватар
metodito
Контакти:

Мнениеот metodito » 09 юли 2018 06:41

Непредсказуем мач. И двата отбора са ми леко противни, но този на Белгия - с една идея повече. Имам предчувствие, че Дешан ще обърка нещата. Засега Жиру го играе "дървото отпред" и е големият грешник за Франция. Целият отбор е съставен от бързи и подвижни състезатели и този отпред. :shock: Тактика WTF. Ако го махнат и вместо него сложат Лемар или Тувен, според мен ще станат неуловими за белгийците. Много кофти и че Пайе го няма - един от многото липсващи на този Мондиал. За мен по постове нещата изглеждат така:

Вратарски пост: 1-1
Защита: 1-0
Средна линия: 1-1.5
Нападение: 1:1.5 - давам леко предимство на белгийците заради Жиру (след толкова тролене дето му правя, той ще вземе да отбележи хеттрик).
Треньори: 0.5 - 1. Франция досега нямаше сякаш наистина сериозен тест, освен Дания. Уругвай без Кавани е просто друг отбор. А тази Аржентина с този треньор, трябваше да отпадне в групите. Гол с рикошет, недадена дузпа, недаден червен картон за Франция и този резултат 4-3, определено лъже.
Резервна скамейка - 0.5 - 1.5
В същото време, треньорът на Белгия издържа двата си сериозни теста - срещу Япония и Бразилия. Бразилците бяха обезличени напълно и се блъскаха в стена от защитници.

Като теглим, чертата, на хартия, белгийците изглеждат фаворити за финала. Белгийците имат страхотна средна линия с изключителни халфове в лицето на Витцел, Шадли, Караско, Фелайни, Де Бройне. В атака супер работливите Азар и Мертенс. Единственото притеснително е постоянните топки към това огромното негро. Но пък него наистина е трудно да го спреш.

На отсрещната страна имаме много добра защитна линия и един голям Погба. Дава 100% от себе си за отбора! И Мбапе, който не виждам тая палава защита как ще го спре. За мен Гризман е ограничаван заради Жиру (не знам защо продължавам да го троля :mrgreen: ). На него му трябва повече свобода. А Гризман е способен да бие всеки отбор сам.

Това, което ми се иска - Франция на финал.
Това, което е по-логично да стане: Белгия на финал.

Потребителски аватар
Red_Neck
Контакти:

Мнениеот Red_Neck » 09 юли 2018 09:10

Дано стане мач и по-добрият се класира на финал.
Франсетата не мога да ги дишам, а белгийците са ми безразлични.
Тълковен речник на българския език, стр. 308:
Навадуцване (същ)- осъществяване на полов акт между млад тийнеджър и опитна маман.

Потребителски аватар
atanas7510
Контакти:

Мнениеот atanas7510 » 09 юли 2018 10:16

Труден за предвиждане мач, без някаква логика просто претдчуствие залагам на Белгия.

drvasko98
Контакти:

Мнениеот drvasko98 » 09 юли 2018 11:15

Аз прогнозирам, че това ще един от най-големите мачове игран някога на Световно първенство. Нямам идея кой ще спечели

Потребителски аватар
specter
Контакти:

Мнениеот specter » 09 юли 2018 13:43

Това е един от много малкото мачове, за които нямам абсолютно никаква идея относно краен резултат. Толкова са равностойни и интересни и двата отбора... Важното е, че който и да излезе победител и да се класира ще е заслужено.
И ЗАВИНАГИ С ТЕБ, И НАВСЯКЪДЕ С ТЕБ!

Потребителски аватар
Pichichi
Контакти:

Мнениеот Pichichi » 09 юли 2018 13:49

Пайе е много дебел и добре че се контузи иначе наистина можеше да попадне в отбора и да ме дразни! :mrgreen:
Колкото и да е смешно това което показа Япония с/у Белгия е ключа а французите няма да допуснат обрат по същия
начин. Варан, Умтити, Лукас, Павар, Погба не би трябвало да се огънат под тактика с центрирания!
Не може да се очаква французите да играят като Бразилия, даже напротив никак няма да бързат. Много е възможно да
дадат топката на Белгия.

Потребителски аватар
russia

Мнениеот russia » 09 юли 2018 14:56

ivan56 написа:Слабо е първенството за Германия, Испания и Аржентина, за другите е екстра.

+1
Така си е, пък и какво значи слабо първенство? Какво трябва да се случи, за да кажем, че е силно? :roll:
Едно първенство трябва да е интересно, а това е точно такова. Това че на някой му е мъчно за тъй наречените "големи" отбори си е негов проблем.
Конкретно в този мач ще държа за Белгия. Ако успеят де пресекат спринтовете на Мбапе, няма да имат грижи.
Офтопик:
THE G.A.M.E написа:...не се изказвай по исторически въпроси, когато по-същите, си компетентен колкото чукча, по-квантова физика.

Потребителски аватар
olimpi
Контакти:

Мнениеот olimpi » 10 юли 2018 04:21

Френците имат Дешан, който явно е попил от тренера си как да стане СШ. От явните фаворите, те се класираха на полуфинал, всичките други бяха фиаско.

Белгийците са ми по-приятни, малка страна, но футболна, със страхотно поколение, което трябва да осребри, а и направиха тактиески урок на симулантите.
Олимпий Панов -Опълченец в 1-ва рота на 1-ва Опълченска дружина, член и секретар на Българския революционен централен комитет в Букурещ. Продължител на делото на Левски.

Върни се в “World Cup 2018”