СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия - 1:2 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32515
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия - 1:2 FT

Мнениеот 1914.1902 » 02 юли 2018 23:27

[center]СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО 2018

[rimg]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/67/2018_FIFA_World_Cup.svg/1200px-2018_FIFA_World_Cup.svg.png[/rimg]

Фаза: 1/4 финал
Час: 21:00
Пряко по: БНТ и БНТ ХД


Изображение Изображение

Стадион: ''Казан Арена'' (45,379 места)

Изображение[/center]

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15027
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот miro_rz » 02 юли 2018 23:34

2-0 или 2-1 , шампиони са Бразилия !
Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот Udoji90 » 03 юли 2018 00:24

Настройката ми за този мач в момента е такава:
[offtopic]Изображение[/offtopic]
Това е, защото все още съм твърде афектиран от мача Белгия - Япония и временно "червените дяволи" са ми черни, но сигурно и това ще отшуми. Като дойде време за четвъртфиналния мач, със сигурност ще съм за тях. На това първенство сякаш най-после заиграха като отбор, а не просто като сбор от качествени единици. Дори при това положение обаче днес показаха сериозни слабости, затова си мисля, че Бразилия ще спечелят двубоя, и то в редовното време.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
russia
Мнения: 4309
Регистриран на: 21 фев 2011 08:50

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот russia » 03 юли 2018 00:29

Белгия има солидна халфова линия и много повече опции в атака от Бразилия. Каземиро ще е наказан за този мач и ще трябва нов човек де се внедри в халфовата линия на "кариоките". Днес се видя, че мексиканците при малко повече класа в завършването на контраатаките си можеха да вгорчат живота на "селесао", докато белгийците едва ли ще пропуснат такива шансове.
Ще ми е интересно какъв състав и съответно тактика ще избере бразилския наставник спрямо съперник, който също обича да притежава топката, въпреки че както видяхме и контрите му са убийствени. Да видим!
THE G.A.M.E написа:...не се изказвай по исторически въпроси, когато по-същите, си компетентен колкото чукча, по-квантова физика.

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот diplomat » 03 юли 2018 00:30

russia написа:Белгия има солидна халфова линия и много повече опции в атака от Бразилия. Каземиро ще е наказан за този мач и ще трябва нов човек де се внедри в халфовата линия на "кариоките". Днес се видя, че мексиканците при малко повече класа в завършването на контраатаките си можеха да вгорчат живота на "селесао", докато белгийците едва ли ще пропуснат такива шансове.
Ще ми е интересно какъв състав и съответно тактика ще избере бразилския наставник спрямо съперник, който също обича да притежава топката, въпреки че както видяхме и контрите му са убийствени. Интересно ще е.

Те бразилците имат директен заместник на Каземиро - Фернандиньо. Ще ми се да видя новото попълнение на Ман Юнайтед в действие - Фред - но шансовете са горе-долу нулеви.

Потребителски аватар
russia
Мнения: 4309
Регистриран на: 21 фев 2011 08:50

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот russia » 03 юли 2018 00:38

diplomat написа:Те бразилците имат директен заместник на Каземиро - Фернандиньо. Ще ми се да видя новото попълнение на Ман Юнайтед в действие - Фред - но шансовете са горе-долу нулеви.

Вярно е. Фернандиньо досега все като резерва влиза, но едва ли ще се впише по-лошо от Каземиро. За Фред не знам дали е напълно излекуван от травмата си, но ако се стигне до там той да влиза, значи е края на мача и бразилците яко са го закъсали. :)
THE G.A.M.E написа:...не се изказвай по исторически въпроси, когато по-същите, си компетентен колкото чукча, по-квантова физика.

chinaski
Мнения: 125
Регистриран на: 15 ное 2014 00:33
Контакти:

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот chinaski » 03 юли 2018 00:49

russia написа:Белгия има солидна халфова линия и много повече опции в атака от Бразилия. Каземиро ще е наказан за този мач и ще трябва нов човек де се внедри в халфовата линия на "кариоките". Днес се видя, че мексиканците при малко повече класа в завършването на контраатаките си можеха да вгорчат живота на "селесао", докато белгийците едва ли ще пропуснат такива шансове.
Ще ми е интересно какъв състав и съответно тактика ще избере бразилския наставник спрямо съперник, който също обича да притежава топката, въпреки че както видяхме и контрите му са убийствени. Да видим!


Белгийците също ще имат проблеми. Ако пак излязат с трима отзад, бразилците ще ги скъсат по крилата, особено ако Марсело започне титуляр и/или Вилиан играе добре, щото той цяло световно нищо не игра, а днес беше добър. За мене тоя мач е 50-50 или може би 60-40 за единия отбор, но не знам кой. :mrgreen:

А Фред няма да се появи, в краен случай ще пуснат Ренато Аугусто, който има много мачове в квалификациите. Тогава Тите играеше с трима дефанзивни халфове, даже се спекулираше, че в групите ще играят 4-2-3-1, а след това - 4-3-2-1.

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот diplomat » 03 юли 2018 01:03

chinaski написа:А Фред няма да се появи, в краен случай ще пуснат Ренато Аугусто

Което за мен е безумно, след като Аугусто приключи с футбола на топ ниво с отиването си в Китай, а Фред тепърва навлиза в най-силните си години. Но треньорът решава в крайна сметка, все пак всеки ден ги гледа на тренировките.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9205
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: СП (1/4 финал): Бразилия - Белгия (6 юли - петък)

Мнениеот bubka » 03 юли 2018 13:20

Ако Белгия излезе с трима в защита като цяло може да стигне до ситуация Бразилия да си го изкара за загубата срещу Германия на миналото световно със 7:1, само че индиректно върху Белгия, if you know what i mean.. :mrgreen: .

Изобщо като цяло не я разбирам тая концепция във футболната игра с трима в отбрана, какво печелиш с нея, човек повече в халфова линия+нападение ли? Като цяло имаш две крила/халф бекове, които стават безполезни, не могат да участват пълноценно нито в атаките, нито в защита, тъй като един човек трябва да покрива периметър буквално от едното наказателно поле до другото. Когато едното крило (или двете) са напред в атака се оголват брутални пространства за контра на противниковия отбор, които няма кой да ги покрие, трябва едно от DMC-та или повече да е винаги с мисъл да покрива оголените пространства в зоните на бековете, но по този начин пък няма кой да покрие центъра. От друга страна, когато двете крила са дълбоко върнати в защита, като тръгнеш да правиш контра няма човек пък по крилото в противниковата половина, трябва пак през центъра или ако играеш с трима нападатели отпред двамата крайни да поемат тая функция или пак да ангажираш някой от халфовата линия в центъра да се разгръща по крилото, където съвсем не му е силата. Абе, малоумна работа като цяло.
Нищо чудно, че италианският футбол е в тотален регрес последното десетилетие и повече, там 3/4 отборите последните години играят с по трима в защита.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]



Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта