СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

rebel
Мнения: 1807
Регистриран на: 25 май 2012 16:32
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот rebel » 19 юни 2018 00:00

diplomat написа:
rebel написа:ВАР - мар , две дузпи не бяха свирени. Досега съдиите грешаха "случайно", сега вече и законно.

Това беше много странно - досега системата работеше почти перфектно, а тук две абсолютни дузпи бяха пропуснати. :?
smoothc написа:В процентно съотношене бих казал 70:30 в полза на интригата, но честно казано, на мен лично ми липсват повечко голове, което може би ми е професионално изкривяване като фен на офанзивния футбол.
Липсват ми едно + 10 гола разпределени в някои от мачовете, за да бъде картинката по-цветна.
Например, Германия и Мексико си беше е**** късмета, че завърши 1-0. Толкова динамичен и като цяло солиден двубой, а толкова неприлягащ му резултат.


Надявам се, че ще се компенсират във 2-ри кръг от груповата фаза, все пак за някои отбори моментът ще е всичко или нищо, така че няма закъде толкова да се пазят или да хитруват.

Току-що приключилият мач можеше абсолютно спокойно да завърши 5-1 за Англия, Мексико наистина изпуснаха да изгаврят немците с 3 гола, а също се сещам за 2-3 непростими пропуска на Суарез при победата на Уругвай, та лесно можеше да бъдеш удовлетворен с голово фиаско на това Световно, стига някои реномирани футболисти от въпросните отбори да бяха в по-добра форма.

Да де ВАР работеше, а на този мач изведнъж спря да работи

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6134
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот KOPScousers » 19 юни 2018 00:02

Като цяло не можем да се оплачем от липса на голове. 32 гола в 14 мача и средно по 2.29 гола на мач си е добра успеваемост, отделно от това все още нямаме мач 0:0. Може би победите с по 1:0 са повечко, но все пак е доволно. Според мен това Световно върви по-интересно от предходните 2, най-вече заради слабия старт на фаворитите и равностойните първи мачове. Със сигурност не съм очаквал такова начало на турнира, доста приятно съм изненадан.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот smoothc » 19 юни 2018 00:10

Гледам, че в анкетата във форума са гласували общо Общо гласове: 87.
И нито един глас за Белгия!?? Знаете ли какво(може да) означава това по законите на Мърфи? :)

32 гола в 14 мача

Проблемът в случая е, че НЕ са разпраделени равномерно, а огромният процент идва от два мача - Русия-С.А и Португалия-Испания.
И какво става - 12 мача - 21 гола(ср. 1,75 гола) - пфу, дори и в А група са по-резултатни.

отделно от това все още нямаме мач 0:0

Така, но ако трябва да бъдем честни, то на 2-3 пъти мачовете си отиваха (без) славно към 0-0, добре че имаше някакъв шок-проблясък в края.

най-вече заради слабия старт на фаворитите и равностойните първи мачове

Това вече е факт, който и наистина влияе в най-пълна степен върху интригата, но по-интересният въпрос е докъде ще продължи цялата работа и ще има ли още критични моменти за фаворитите?

Надявам се(и тайно, и явно) - Испания, Германия, Хърватия, Бразилия, донякъде и Франция да изпитат малко съспенс и поне още един шок в следващите си мачове. :P
Един да отпадне от тези и ще съм доволен, колкото и хейтърско да звучи.

Например:
Иран-Испания - Ох, едно Х-че как хубавичко ще ми дойде. Имам вяра в сеньор Кейруш!
Германия-Швеция - Трудно ще е, но един Х някак си дано изковат шведите.
Аржентина-Хърватия - Дано Гаучосите им покажат ключа на палатката!
Бразилия-Коста Рика - По подобие на Германия-Швеция и тук мисля, че трудно ще стане гаф, но каквото дойде, топка е.
Франция-Перу - Показаха някои добри неща инките, но все пак няма какво да губят, атаки без страх и удари по посока шантавия Лорис и каквото стане. Французите са лигави и високомерни на моменти, така че...една идея по-добро представяне от това на Австралия и може и да измъкнат нещо.

chinaski
Мнения: 125
Регистриран на: 15 ное 2014 00:33
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот chinaski » 19 юни 2018 00:37

За пръв път от много време насам има англичани, които играят като отбор. Може да са малко кекави, но на четвъртфинал ги виждам предвид посредствената група H.
Не разбирам критиките срещу Бразилия, съдията ги поряза и стигнаха до хикс срещу здравия отбор на Швейцария - швейцарците може да са дърводелци в атака, но са добре организирани и могат да вземат равен на всеки. За мен Бразилия си е все още от главните фаворити. Но пък на миналото световно съдията здраво ги подпря в първия мач, сега ги поряза, та всичко се връща.
Белгия тепърва ще ги гледаме. Хубаво им се получи днес, но както и в мача на Русия срещу "зелените соколи", няма как да си вадиш големи заключения от мач срещу отбор, който е пълна скръб.
Германия бяха пълна трагедия, но все пак са германци и не мога да ги отписвам напълно.

Единствените фаворити, за които вече имам много силни съмнения, са Франция и Аржентина. За Аржентина го очаквах, за Франция не.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот Groucho » 19 юни 2018 00:39

Както е казал Линекер: футболът е проста игра, 9 англичани тичат 90 минути в най-различни посоки, но накрая е най-важно Хари Кейн да стои на мястото, на което трябва да стои и да мушне пущината във вратата на Тунис :lol:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот smoothc » 19 юни 2018 00:46

Не разбирам критиките срещу Бразилия

Не разбираш, ама сравнявайки Бразилия от 90-те до 2002 година, с Бразилия 2006, 2010 и 2014, 2018 - направо му идва на човек да псува по тези лекенца и примадони, които факт, имат огромен потенциал и генетична заложеност/талант да бъдат топ играчи, но шоуто и ефектността сякаш доминира над концентрацията и силата на колектива.
Дори аржентинците сваляха шапка на хора като Кафу, Карлуш, Роналдо-Феномена, Ривалдо, Ромарио и пр.
А сега? На пръсти се броят фигурите от Селесао, които да аплодираш с кеф, не само заради талант, но и заради мъжкарско поведение.
----------------------------
1994 - титла
1998 - финал
2002 - титла
-----------------------------
2006 - 1/4 финал
2010 - 1/4 финал
2014 - 1/2 финал - унижение у дома

Вярно, конкуренцията през годините значително увеличи класата и постиженията си, но все пак Бразилия винаги се е асоциирала с "Меката на талантите" и случващото се след 2002 година граничи буквално с престъпление от гледна точка и на 5-кратния СШ.

Жезус и Неймар ли ще поведат Бразилия към триумф? О, Deus...

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот Groucho » 19 юни 2018 00:59

Не разбираш, ама сравнявайки Бразилия от 90-те до 2002 година, с Бразилия 2006, 2010 и 2014, 2018...

2006-a по-добре я изключи от критиката. Бразилия със страшно добри футболисти загуби от може би най-силния отбор на Франция за всички времена.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот smoothc » 19 юни 2018 01:10

Имаш право, малко се поувлякох(нали знаеш, покрай сухото гори и мокрото) в критиките, но е факт, че за статуса и наложените стандарти Бразилия не е правила нищо значимо за последните 10-15 години.
И в този контекст как да вярва човек на футболисти като Неймар и ко. да поведат Селесао към титлата?
Та те у дома се издъниха жестоко, а какво остава в Европа/Русия, където и по традиция отборите от Ю.Америка не се чувстват много, много комфортно?

След 2002 Бразилия срещу Европейски отбори:
Бразилия-Хърватия 1-0
Бразилия-Франция 0-1
Бразилия-Португалия 0-0
Бразилия-Холандия 1-2
Бразилия-Хърватия 3-1
Бразилия-Германия 1-7
Бразилия-Холандия 0-3
Бразилия-Швейцария 1-1

А скоро наближава мач Бразилия-Сърбия!
Последна промяна от smoothc на 19 юни 2018 01:20, променено общо 1 път.

chinaski
Мнения: 125
Регистриран на: 15 ное 2014 00:33
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот chinaski » 19 юни 2018 01:16

smoothc написа:
Не разбирам критиките срещу Бразилия

Не разбираш, ама сравнявайки Бразилия от 90-те до 2002 година, с Бразилия 2006, 2010 и 2014, 2018 - направо му идва на човек да псува по тези лекенца и примадони, които факт, имат огромен потенциал и генетична заложеност/талант да бъдат топ играчи, но шоуто и ефектността сякаш доминира над концентрацията и силата на колектива.
Дори аржентинците сваляха шапка на хора като Кафу, Карлуш, Роналдо-Феномена, Ривалдо, Ромарио и пр.
А сега? На пръсти се броят фигурите от Селесао, които да аплодираш с кеф, не само заради талант, но и заради мъжкарско поведение.
----------------------------
1994 - титла
1998 - финал
2002 - титла
-----------------------------
2006 - 1/4 финал
2010 - 1/4 финал
2014 - 1/2 финал - унижение у дома

Вярно, конкуренцията през годините значително увеличи класата и постиженията си, но все пак Бразилия винаги се е асоциирала с "Меката на талантите" и случващото се след 2002 година граничи буквално с престъпление от гледна точка и на 5-кратния СШ.

Жезус и Неймар ли ще поведат Бразилия към триумф? О, Deus...


Бразилия в момента са много по-добри, отколкото на последните три световни. Каквото и леке да е Неймар, не можеш да го сравняваш с алкохолици и наркомани като Луиш Фабиано, Робиньо и Адриано. За пародиите отпреди четири години - Фред, Бернард, Жо и Хълк - изобщо няма какво да говорим.

Габриел Жезуш изобщо не е лош играч, а и спокойно може да си остане резерва другите мачове за сметка на Фирмино. Не е от тези, които се ползват със статуса на твърд титуляр. Неймар си е окей. 90% от хората го плюят непрестанно, а останалите 10 се мъчат да обяснят, че бил велик колкото Меси или Роналдо. Въобще не е, но е достатъчно добър.

За мъжкарството съм съгласен, че има дефицит. Единствено Вилиан компенсира от атакуващите играчи, може да греши понякога, но не е лаком и винаги се връща назад и помага, когато се налага.

Но в сравнение с предишните световни, имат много по-голяма офанзивна мощ (Дъглас Коща още не сме го и видели). Като се има предвид съмнителното състояние на доста от фаворитите, изобщо не бих се наемал да ги махам от групата "основни фаворити", особено като се вземе предвид това, че Тите ги постегна.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот smoothc » 19 юни 2018 01:24

Ще ги видим евентуално срещу Германия/Швеция или Мексико какво ще се случи.


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта