СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

nghcvth
Мнения: 3569
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Мнениеот nghcvth » 18 юни 2018 13:58

Буса го паркираха през второто, когато германците ги натиснаха по- здраво. През първото не играха толкова защитно и направиха дори повече контри.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Мнениеот Corwin » 18 юни 2018 14:18

За мен не е изненадващо, че Германия не е тази Германия от преди две и от преди четири години. Изненадващо е, че букмейкърите ги сочат фаворити. Мексико вчера играха зверски добре, дано продължат. Относно проблемите Германия, аз ги виждам по следния начин (започвам от защитата към анпадението):
1. Вратар - Нойер е по-нестабилен от обикновено, и това е нормално, а аз очаквам да влезе в ритъм още до края на групите.
2. Централни защитници - Боатенг и Хумелс са много добри централни защитници, но лично според мен са лоша ДВОЙКА централни защитници (нещо, което се вижда и в Байерн) - и двамата са тромави и разчитат основно на преса и уникално позициониране. Когато бъдат хванати извън позицията си, не могат да наваксат, а тъй като и двамата са бавни, не могат да се покриват (за мен това е пагубно за двойка ЦЗ). Според мен е нужно единият от тях да си почине за сметка на по-бърз централен защитник (макар че не ясно изобщо има ли такъв).
3. Бековете - Хектор е болен, резервата му е ала-бала. Кимих е бъдещият най-добър бек в света (щом на Марсело му спадне формата), но още не се е научил, че трябва да покрива двамата трактори, вместо да играе крило (което е странно, имайки предвид, че това е на Байерн титулярната защита).
4. Полузащита - Кроос и Кедира са доста статични, еднотипни футболисти. Ако играят те, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пред тях трябва да има плеймейкър, какъвто Йозил в момента не е (много лоша форма). В Германия обаче не мисля, че такъв футболист изобщо има.

5. Крила - Има нужда от експлозивността на Ройс, не мога да преценя дали Дракслер е по-добре от Мюлер в момента.
6. Централен нападател - Тимо Вернер просто не е готов за водеща роля в голям отбор (клубен или национален). На следващото голямо първенство сигурно ще мачка, но сега е добре да се заложи на Гомез.
7. Психика - смятам, че огромната сила на Германия от миналото първенство - ядрото играчи от Байерн - в момента е голямата слабост. Байерн приключиха много тежко и разочароващо сезона и според мен на играчите в отбора това им тежи и се пренася в представянето на Бундестима (Нойер, Хумелс, Боатенг, Кимих, Мюлер). Според мен един или двама трябва да бъдат извадени от титулярния състав за 1-2 мача, за да се преодолее този проблем.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Мнениеот SilentKiller » 18 юни 2018 16:14

Хахаха, куци коне немски. Не знам защо е целия тоя хайп за Германия след Световното 2014г., като с просто око се вижда, че повечето им играчи са средна ръка, дори и 2014г. бяха такива, просто Йоаким Льов е истински гений. Вижте и на клубно ниво същите тия играчи, особено тези, които играят в клубове от Германия (без Байерн) ги пердашат като бръшнян чувал в ШЛ и ЛЕ, даже Лудогорец би Хофенхайм, където също играят немски национали. Впрочем и на финала 2014г. след звучното 7-1 над осакатена Бразилия на финала всички си мислеха,че ще бият без проблеми Аржентина, а всъщност аржентинците ги разпраха на контри, но Игуаин, Паласио, а и Меси в една ситуацията началото на второто полувреме направиха непростими пропуски, иначе Аржентина си биеше преспокойно с 2-0 още в редовното време. За мен Льов е нещо като Съра на национално ниво и успява да изтиска 150-200% от потенциала на играчи, които са средна ръка. Помните и Сърът по едно време играчи като Фил Джоунс, Дарън Гибсън, Флечър и дузина подобни играеха като преобразени под негово ръководство и печелеха титла след титла в Англия, като реалното им ниво се видя едва след като Сърът се пенсионира. Иначе на Льов не знам каква чавка му е изпила мозъка да не вземе Сане на Световното, който с Де Бройне бяха двамата най-добри играчи в Премиършип за миналия сезон. :roll:

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Мнениеот diplomat » 18 юни 2018 16:22

SilentKiller написа:Хахаха, куци коне немски. Не знам защо е целия тоя хайп за Германия след Световното 2014г., като с просто око се вижда, че повечето им играчи са средна ръка, дори и 2014г. бяха такива, просто Йоаким Льов е истински гений. Вижте и на клубно ниво същите тия играчи, особено тези, които играят в клубове от Германия (без Байерн) ги пердашат като бръшнян чувал в ШЛ и ЛЕ, даже Лудогорец би Хофенхайм, където също играят немски национали. Впрочем и на финала 2014г. след звучното 7-1 над осакатена Бразилия на финала всички си мислеха,че ще бият без проблеми Аржентина, а всъщност аржентинците ги разпраха на контри, но Игуаин, Паласио, а и Меси в една ситуацията началото на второто полувреме направиха непростими пропуски, иначе Аржентина си биеше преспокойно с 2-0 още в редовното време. За мен Льов е нещо като Съра на национално ниво и успява да изтиска 150-200% от потенциала на играчи, които са средна ръка. Помните и Сърът по едно време играчи като Фил Джоунс, Дарън Гибсън, Флечър и дузина подобни играеха като преобразени под негово ръководство и печелеха титла след титла в Англия, като реалното им ниво се видя едва след като Сърът се пенсионира. Иначе на Льов не знам каква чавка му е изпила мозъка да не вземе Сане на Световното, който с Де Бройне бяха двамата най-добри играчи в Премиършип за миналия сезон. :roll:

[offtopic]За Сър Алекс си прав, но точно Флетчър е много грешно да го слагаш сред играчи като Гибсън.[/offtopic]

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 19 юни 2018 16:58

Много хора говорят, че немският състав не е бил достатъчно силен и подходящ, но може би разковничето е играта на Мексико в двубоя.
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Мнениеот diplomat » 19 юни 2018 17:00

YANTRA_FOREVER написа:Много хора говорят, че немският състав не е бил достатъчно силен и подходящ, но може би разковничето е играта на Мексико в двубоя.
Изображение

Отборът в ляво ми се струва в пъти по-балансиран от този в дясно, така че нормално да са такива резултатите.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: СП 2018: Германия - Мексико - 0:1 FT

Мнениеот SilentKiller » 19 юни 2018 19:51

Чак сега като сравня виждам колко ключови имена не е взел Льов на Световното. Май сам се саботира. :lol:


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта