Исландия на World Cup 2018

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 18 юни 2018 23:19

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Jfh4P9wDy7c[/youtube]
Изображение Изображение

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот защо » 21 юни 2018 22:56

защо написа:Чувствам, че ще продължат. Остава интригата кой от Аржентина и Хърватска ще е другият отбор от тая група.

Май не останаха никакви интриги.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

THE G.A.M.E
Мнения: 49954
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот THE G.A.M.E » 22 юни 2018 02:37

Абе не е баш тъй.
Ще трябва да бият Нигерия, а африканците са си непредсказуеми атлети. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16690
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот Udoji90 » 22 юни 2018 08:51

Ако бият Нигерия, в последния кръг просто ще направят един нарисуван Х с Хърватия и ще ги последват в елиминациите или просто ще загубят от тях с малко и ще изпреварят Аржентина по голова разлика евентуално. И да не успеят да спечелят днес обаче, пак си имат много добри шансове. При Х ще имат 2 точки, Хърватия - 6, а другите 2 тима - по 1. Тогава балканците направо могат да си паднат от тях в последния мач и готово. Ако паднат днес островитяните, става малко по-тегаво, защото Нигерия ще са с 3, а Исландия и Аржентина - с по 1. Дори тогава обаче не изключвам в последния кръг хърватите да паднат, ако видят, че Аржентина водят на Нигерия. Ако Нигерия бие тогава, вече нищо не може да спаси Исландия, ама някак подобен развой ме съмнява. Ще видим все пак Хърватия дали няма да искат да изхвърлят Исландия, задето ги изпревариха в квалификационната група, ама ме съмнява да предпочетат да класират Аржентина пред тях.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18030
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот kingofpop » 22 юни 2018 17:52

Udoji90 написа:Ако бият Нигерия, в последния кръг просто ще направят един нарисуван Х с Хърватия и ще ги последват в елиминациите или просто ще загубят от тях с малко и ще изпреварят Аржентина по голова разлика евентуално. И да не успеят да спечелят днес обаче, пак си имат много добри шансове. При Х ще имат 2 точки, Хърватия - 6, а другите 2 тима - по 1. Тогава балканците направо могат да си паднат от тях в последния мач и готово. Ако паднат днес островитяните, става малко по-тегаво, защото Нигерия ще са с 3, а Исландия и Аржентина - с по 1. Дори тогава обаче не изключвам в последния кръг хърватите да паднат, ако видят, че Аржентина водят на Нигерия. Ако Нигерия бие тогава, вече нищо не може да спаси Исландия, ама някак подобен развой ме съмнява. Ще видим все пак Хърватия дали няма да искат да изхвърлят Исландия, задето ги изпревариха в квалификационната група, ама ме съмнява да предпочетат да класират Аржентина пред тях.


е не вервам хърватите да лягат последния мач...едва ли ще се изложат така...по-скоро ще играят с резерви, но абсурд да пуснат мача :)
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14702
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот smoothc » 22 юни 2018 18:09

Хърватите вероятно ще съхранят част от титулярите, възможно е също така и да играят на 50% както се казва, но в крайна сметка всичко зависи от Исландия.
Хърватите може и да искат да ударят едно рамо на Исландия, но онези ако не успеят да се възползват.
Дори и умишлена дузпа да направят, пак не е сигурно дали онези ще я вкарат.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот matador1 » 22 юни 2018 18:50

Какво искат хърватите е едно, какво ще стане е друго. Със сигруност няма да са толкова мотивирани, както срещу Аржентина. Освен това... ми в квалификациите гордите исландци си ги биха въпреки мнението им и играта им. Всичко може да се случи.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16690
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот Udoji90 » 22 юни 2018 20:23

kingofpop написа:
Udoji90 написа:Ако бият Нигерия, в последния кръг просто ще направят един нарисуван Х с Хърватия и ще ги последват в елиминациите или просто ще загубят от тях с малко и ще изпреварят Аржентина по голова разлика евентуално. И да не успеят да спечелят днес обаче, пак си имат много добри шансове. При Х ще имат 2 точки, Хърватия - 6, а другите 2 тима - по 1. Тогава балканците направо могат да си паднат от тях в последния мач и готово. Ако паднат днес островитяните, става малко по-тегаво, защото Нигерия ще са с 3, а Исландия и Аржентина - с по 1. Дори тогава обаче не изключвам в последния кръг хърватите да паднат, ако видят, че Аржентина водят на Нигерия. Ако Нигерия бие тогава, вече нищо не може да спаси Исландия, ама някак подобен развой ме съмнява. Ще видим все пак Хърватия дали няма да искат да изхвърлят Исландия, задето ги изпревариха в квалификационната група, ама ме съмнява да предпочетат да класират Аржентина пред тях.

е не вервам хърватите да лягат последния мач...едва ли ще се изложат така...по-скоро ще играят с резерви, но абсурд да пуснат мача :)

Е, да, и аз не говоря за съзнателно лягане, ама точно пускане на резервите и някаква разходка може би. Въпреки че всъщност точно резервите би следвало да са мотивирани. И все пак балканци са - ако зависи от тях да прецакат потенциален конкурент като Аржентина, може и да го сторят.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

THE G.A.M.E
Мнения: 49954
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот THE G.A.M.E » 23 юни 2018 15:54

Ами много неприятна загуба на "Ледените".
Сега ще трябва да търсят успех с поне 3 гола разлика срещу Хърватска.
Разбира се, само ако Нигерия - Аржентина не завърши с успех на африканците. Тогава каквото и да правят ...

Въобще, доста сметки могат да се направят в последният кръг.
На "Гаучосите" също им трябва убедителна победа срещу нигерийците, поне с 2 гола разлика.
А в зависимост как върви другият мач ( ако Исландия примерно бият с 3 гола разлика ) ... То на Меси и КО ще им трябва още по убедителна победа.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Исландия на World Cup 2018

Мнениеот Бисер Шматков » 29 юни 2018 23:58

Харесва ми играта на исландците - винаги са изключително борбени и демонстрират максимално себераздаване, поради което и отборите, които се изправят срещу тях, са принудени да не пестят сили. Защитата им е доста здрава, а и в нападение въобще не са безидейни. Направи ми впечатление, че на практика всяка една от редките им атаки срещу Аржентина и Хърватия вещаеше някаква опасност. Ако трябва обаче да се правят равносметки, си мисля, че представиха малко под очакванията - загубата им от Нигерия (май им е трудно срещу африкански отбори, понеже допуснаха два наивни гола и в една контрола срещу Гана) направи задачата им (прескачането на групата) почти невъзможна. Някои основни единици като Бярнасон и Сигурдсон може би донякъде останаха длъжници в мачовете срещу Нигерия и Хърватия.

Поздравления за този симпатичен отбор, който е още едно доказателство за това, че само със собствени кадри и без кой знае какви звезди би могъл да се опълчиш на големите! Впечатляващ е и интересът към футбола в тази северна страна - в една контрола срещу Италия през 2004 г. бяха събрали малко над 20 000 души на стадиона (1/5 от населението на столицата Рейкявик)! Очаквам силни представяния от тях и в следващите квалификационни цикли.
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост