Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Кой ще спечели световната титла

Анкетата завърши на 14 юни 2018 13:08

Бразилия
18
21%
Франция
6
7%
Германия
16
18%
Испания
9
10%
Англия
1
1%
Аржентина
16
18%
Белгия
0
Няма гласове
Португалия
2
2%
Исландия
14
16%
Друг
5
6%
 
Общо гласове: 87

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот SilentKiller » 16 юли 2018 21:00

Mathias_Coureur написа:Поредното СП , на което България не участваше и я нямаше тръпката. Световно без България не е същото. Дано на следващото СП през 2022 г. да се класираме на световните финали. Ако това стане и България по някаква щастлива случайност се класира на СП в Катар, жив и здрав да съм ще си направя екскурзия до Катар , за да гледам мачовете на България.
Много ми се иска да видя България да участва на голям футболен форум.

И каква е тръпката да се класираме и после първия мач още да паднем от Швеция да кажем 0-5 като на Евро 2004 или от Испания с 1-6 (на СП 1998) ? Аз искам като се класираме поне да съм сигурен, че имаме стабилен отбор и няма да има излагации и да ни причисляват до Панама. :roll:
Сърбите и те ги помня на СП 2006 в Германия още (когато бяха Сърбия и Черна гора) се бяха супер надъхали, попаднали случайно на първенството и после Аржентина ги напляска с 6-0, а Меси вкара първия си гол на Световно на 19 години без няколко дена (понеже ги навършваше малко след това на 24 юни).

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Mathias_Coureur » 16 юли 2018 22:01

SilentKiller написа:И каква е тръпката да се класираме и после първия мач още да паднем от Швеция да кажем 0-5 като на Евро 2004 или от Испания с 1-6 (на СП 1998) ? Аз искам като се класираме поне да съм сигурен, че имаме стабилен отбор и няма да има излагации и да ни причисляват до Панама. :roll:
Сърбите и те ги помня на СП 2006 в Германия още (когато бяха Сърбия и Черна гора) се бяха супер надъхали, попаднали случайно на първенството и после Аржентина ги напляска с 6-0, а Меси вкара първия си гол на Световно на 19 години без няколко дена (понеже ги навършваше малко след това на 24 юни).


Винаги има смисъл да се класираме на Световно, ако ще и три загуби да запишем в груповата фаза (което изобщо не е сигурно). Ще се говори и пише за България в чуждестранните медии, ще има тръпка на жребия с кой ще се падне България, ще чакам Световното с нетърпение , както чаках Евро 2004 с нетърпение именно заради участието на България. Ще се разходя до Катар , ще гледам мачове на България на СП на живо. Така че смисъл България да участва на СП винаги има , ако ще и участието ни да е неуспешно. То по тази логика няма смисъл да играем квалификации за СП, дай да не ги играем изобщо,защото няма смисъл.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот SilentKiller » 16 юли 2018 22:10

Аз лично за последните квалификации съм доволен. Кога сме били Холандия и Швеция в рамките на няколко месеца и то в официални квалификационни мачове (не някакви контроли) ? Всъщност неучастието на Холандия на Световното индиректно се дължи и на загубата в София с 0-2 в края на март миналата година. После бихме и Швеция след като 40 и кусур години нямахме победа над тях и ни шляпаха редовно, дори когато бяхме с най-силното си поколение през 90те. С този ограничен потенциал и състав за мен Петър Хубчев прави чудеса, но никой не му го отчита за съжаление. Ако не бяхме паднали в Беларус малко след като бяхме били Холандия вероятно до края щяхме да се борим за бараж, дори и с този състав...но пак казвам, за мен е по-важно да имаме отбор, с който знаем че ще постигнем нещо на съответния форум. За 94та и 96та бях спокоен, защото имахме класа на почти всички постове. За 1998г. вече всички бяха като презрели сливи :lol: , и провалът там не беше неочакван - Е, разбира се не очаквах Испания да ни ошамарят така зловещо с 6-1, но очаквах че ще отпаднем в групите. Стоичков даже се говореше, че още на полувремето на мача с Испания отлетят за Япония (където играеше за Кашива Рейсол), което беше брутално неуважение и към Бонев и към целия състав, но бай Ицо си го знаем що за характер е и че всичко може да се очаква от него. :lol:

drvasko98
Мнения: 6954
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот drvasko98 » 17 юли 2018 11:43

Mathias_Coureur написа:
На мача Нигерия -Аржентина при резултат 1:1 имаше 100% дузпа за Нигерия , съдията гледа ВАР и въпреки това не отсъди дузпа и явно подпря Аржентина. а при дузпата за Франция беше много спорна, защото топката се удря в ръката на Перишич от много близко разстояние


Би ли ми разяснил по кои критерии дузпата за Нигерия е 100%, а за Франция много спорна и от колко близо беше "ударът" при играта с ръка на Перишич.

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Mathias_Coureur » 17 юли 2018 14:27

drvasko98 написа:
Mathias_Coureur написа:
На мача Нигерия -Аржентина при резултат 1:1 имаше 100% дузпа за Нигерия , съдията гледа ВАР и въпреки това не отсъди дузпа и явно подпря Аржентина. а при дузпата за Франция беше много спорна, защото топката се удря в ръката на Перишич от много близко разстояние


Би ли ми разяснил по кои критерии дузпата за Нигерия е 100%, а за Франция много спорна и от колко близо беше "ударът" при играта с ръка на Перишич.


Ръката на аржентинеца е разперена и освен това топката се удря в края на ръката от непохватност. А и тази ситуация е повече дузпа от първата ситуация, която съдията отсъди дузпа за Нигерия и резултата стана 1:1.
За мача Франция - Хърватска дузпата е спорна , защото удря се в ръката , но ръката на Перишич е в естествено положение, в момент когато е във въздуха, топката се удря в ръката от много близко разстояние от французин и Перишич няма как да реагира - съдията може да не я даде защото е неумишлена играта с ръка , но може и да я даде единствено заради ръката и половината от феновете , които симпатизират на Хърватия на това световно, включително и аз сме на мнение , че не е дузпа , другата половина , която симпатизираше на Франция е на мнение, че е 100% дузпа, дори и коментаторите по БНТ спориха за тази ситуация.

Защо дадох тези примери? Именно защото, че ако съдията иска да подпре или ощети даден отбор, ще го направи, ако ще и 1000 ВАР-а да има и поради тази причина системата ВАР е абсолютно безполезна. Отделно хърватите и нигерийците остават с впечатление , че ощетени нарочно, независимо дали грешките са умишлени или не. Отделно, че чрез ВАР се накъсва играта и се губи динамиката във футбола.Губи се и емоцията от футбола ще дам пример - пролетта гледам мач на Вердер , Вердер вкарва победен гол в 90-тата минута за 1:0 и аз се радвам, съдията признава гола и след 15 секунди решава да гледа ВАР , аз се чудя дали да се радвам или ядосвам , след 1 минута съдията признава гола , понеже засада няма, но радостта ми вече не е същата. Това означава, че примерно ако Бетис вкара гол аз ще се чудя дали да се радвам или да се ядосвам , защото съдията може да гледа ВАР. Същото ще е и в обратната посока - ако вкарат гол на Бетис. Предпочитам да се радвам или ядосвам на момента , отколкото да чакам решението на съдията дали ще има гол или не! Жалко, че тази система я вкарват и в Ла Лига! Да не говорим , че от различни камери , поставени на различни ъгли , ситуацията се вижда по различен начин и съдията може още повече да сбърка решението и вече за него не важи оправданието "Ама не видях". Освен това системата ВАР не дава гаранции, че няма да има съдийски грешки и на това СП се доказа.
След това СП съм на мнение , че система ВАР е безполезна и вредна за футбола. Технология на голлинията - ДА, ВАР - НЕ!

nghcvth
Мнения: 3539
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот nghcvth » 17 юли 2018 14:35

Нищо не се губи. Предпочитам един мач да се забави с 5 минути, отколкото да гледам брутални грешки, решаващи мача. ВАР не е перфектна, има какво да се дооправя, но е стъпка в правилната посока. Независимо дали се харесва или не, ВАР е бъдещето.

За играта с ръце в наказателното поле трябва да се направи някаква промяна в правилата. една и съща ситуация всеки си я тълкува по различен начин. Примерно да се приеме, че ако ръката не ти е до тялото и играеш с нея с топката, това е дузпа.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

drvasko98
Мнения: 6954
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот drvasko98 » 17 юли 2018 15:23

Mathias_Coureur написа:Защо дадох тези примери? Именно защото, че ако съдията иска да подпре или ощети даден отбор, ще го направи, ако ще и 1000 ВАР-а да има и поради тази причина системата ВАР е абсолютно безполезна. !


Тези примери са за тежки решения, които и след гледане на записите не са еднопосочни (което преведено значи че съдията каквото и да направи все е прав или все е сбъркал според страната), но имаше много други примери - голът на Корея срещу Германия, който щеше да бъде отменен и при оставащи 5-6 минути до края кой знае дали Германия нямаше да вкара някой от традиционните си голове, а после пак не се знае докъде можеха да стигнат, но дори и да не е така щяха да лишат Корея от изключително престижна победа. Дузпата, която съдията свири срещу Неймар срещу Коста Рика и после отмени, щеше да е адски смешно ако бяха повели с такава дузпа и после щеше да се пише, че съдията е дал победата на Бразилия, а се видя, че могат да спечелят мача и без нея. Имаше и други много точни намеси от ВАР. Ако Кейн беше вкарал за 2-0 на полуфинала от 1 метър, когато му вдигнаха засада, съм убеден, че също щеше да има ВАР и да зачетат гола.
За мен най-скандалното решение е фаулът който дадоха срещу Митрович в атака вместо дузпа, след като двама го държаха, дърпаха и душаха, но за това ВАР не е виновен, защото съдията не е искал да гледа, бил видял всичко много добре.
ВАР си е много добре по този начин. Естествено, че ако съдия иска да бута даден отбор то той ще го направи с фаулове, тъчове корнери, серия от жълти картони, но срещу това няма какво да се направи

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот JackPackage » 17 юли 2018 16:55

Изображение

Йорис картофов пред Тибо, Пикфорд даже, Ашли Йънг пред Лукас, Паулиньо пред Канте, КДБ, Неймар :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Go home FIFA, you're drunk :mrgreen:

Само Меси и Рамос/Пике оставаше да сложат :lol:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

nghcvth
Мнения: 3539
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот nghcvth » 17 юли 2018 20:21

Лорис им извади невероятни положения в предните мачове, грешката на финала не промени нищо. Напълно заслужава да е там. Мен Ловрен ме тревожи повече.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

chinaski
Мнения: 125
Регистриран на: 15 ное 2014 00:33
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот chinaski » 18 юли 2018 23:43

JackPackage написа:Изображение

Йорис картофов пред Тибо, Пикфорд даже, Ашли Йънг пред Лукас, Паулиньо пред Канте, КДБ, Неймар :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Go home FIFA, you're drunk :mrgreen:

Само Меси и Рамос/Пике оставаше да сложат :lol:


Във ФИФА са по-големи пияници и от Жан-Клод Юнкер. :mrgreen:
Паулиньо и Неймар нямат място. Ако искат да правят някакъв реверанс към бразилците, да сложат Тиаго Силва, който беше един от най-добрите централни защитници на това световно.

За останалите имам някои забележки, но горе-долу става.


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта