Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Кой ще спечели световната титла

Анкетата завърши на 14 юни 2018 13:08

Бразилия
18
21%
Франция
6
7%
Германия
16
18%
Испания
9
10%
Англия
1
1%
Аржентина
16
18%
Белгия
0
Няма гласове
Португалия
2
2%
Исландия
14
16%
Друг
5
6%
 
Общо гласове: 87

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот matador1 » 15 юли 2018 22:46

Каквото и да кажем, за каквото и да се скараме, накрая изводът е един и същ и много тежък: България пропусна и това световно първенство. Вече 20 години без да участваме. 24 без победа, а можеше за това време постигнем нещо... можеше София да бъде Загреб днес.

Евала на Хърватите, че продължават да градят.

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Mathias_Coureur » 16 юли 2018 00:03

Поредното СП , на което България не участваше и я нямаше тръпката. Световно без България не е същото. Дано на следващото СП през 2022 г. да се класираме на световните финали. Ако това стане и България по някаква щастлива случайност се класира на СП в Катар, жив и здрав да съм ще си направя екскурзия до Катар , за да гледам мачовете на България.
Много ми се иска да видя България да участва на голям футболен форум.

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Sardukar » 16 юли 2018 00:06

Първо, честита титла на Франция. Безкомпромисни и с неподражаема лекота спечелиха първенството. В директните елиминации не оставиха съмнение в превъзходството си, а Дешан отговори на всичките си критици. При това игра с изключително силни съперници. Респект!
След това, нека поздравим домакините Русия за добре организираното първенство - евала!
Лично за мен, това беше едно от най-добрите първенства и предостави много стойностни битки. Знам, че тук има много недоволни от "нивото", но с цялото ми уважение към техните мнения, то мисля, че негативизма при тях е плод на личните им разочарования от отборите, които подкрепят (най-вече феновете на Германия, Испания и Месиландия).
Може да обобщим няколко факта:
- Европейските отбори доминират
- Африканските се провалиха като резултати, но чисто игрово показаха и добри неща. Сенегал трябва много да съжаляват!
- Южноамериканците играят все повече като европейци и падат все повече. Изключвам Уругвай, но там играха с неподходящия отбор в неподходящото време.
- Колективът беше над индивидуалностите
- Младите отбори доминираха. Може би и за това Италия въобще не беше на първенството. Ние също сме ясни.
- Балкански отбор игра финал и се опита да води играта! Бързо Боби Михайлов да им се обади и да им каже, че са малка държава и да не са се класирали повече на световното първенство!
В личен план съм доволен, че повечето ми очаквания за първенството се реализираха. Изключвам кибиците от Германия и Англия, които ме шокираха. Огромен респект за Мароко и Иран! Япония показа много красиво лице. Как движеха топката срещу Белгия!
А, гледам, че съм първи на фентъзито в групата на гонг. Това не говори добре за другите :lol:
Бтв, игра се интересен футбол. Дразня се, че само Уругвай играха с двама типични централни нападатели :(
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот modor » 16 юли 2018 07:33

Изображение :mrgreen:
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот JackPackage » 16 юли 2018 10:44

Pichichi написа:Тъпото е че французите в момента можеха да са европейски и световни едновременно и да има последователност- Испания, Германия, Франция. Но те са си много виновни за подаръка който направиха на Португалия.
Последните 3 г. няма по-добър отбор от Франция въпреки глупостите които върши Льорис от време на време и Дешан!

Тоя вратаря на Франция дали може да познаете в кой отбор играе, че подари такъв гол на финал на СП??? :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Уго Лорис Кариус :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

CSKA69
Мнения: 4461
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот CSKA69 » 16 юли 2018 12:35

Заслужена световна титла за Франция. Честно казано очаквах Дешан и ко да се издънят като на Евро 2016, но този път ме опровергаха.. Ще запомня това първенство като едно от най-интересните, въпреки че нивото на футбола беше слабо.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Mathias_Coureur » 16 юли 2018 14:36

На това Световно се убедих , че системата ВАР е безполезна и ако един съдия иска да подпре даден отбор ще го направи и с ВАР, и без ВАР. Едно на ръка, че се накъсва играта и се губи емоцията - при гол се чудя дали да се радвам или не - пример на един мач на Вердер от Бундеслигата, който съдията призна гола, после гледа повторение една минута и се оказа , че няма засада и призна гола, но аз се чудех дали да се радвам или да се ядосвам, още повече , че гола падна в 90-тата минута.
На мача Нигерия -Аржентина при резултат 1:1 имаше 100% дузпа за Нигерия , съдията гледа ВАР и въпреки това не отсъди дузпа и явно подпря Аржентина. На вчерашния мач при първия гол за Франция нямаше никакво нарушение, но съдията даде фал , вместо жълт картон за симулация на Гризман, а при дузпата за Франция беше много спорна, защото топката се удря в ръката на Перишич от много близко разстояние и той няма как да я дръпне и да реагира навреме и след като гледа повторение съдията даде дузпа за Франция. Така че с ВАР и без ВАР пак този отбор, който трябва , ще бъде подпрян, ако съдията иска да го направи.
Признавам ,че в началото смятах, че от тази система за видео повторения може да има полза, но на това СП се убедих, че по-добре без ВАР, защото се само накъсва играта и се губи емоцията и динамиката във футбола!
Жалко , че ще въвеждат тази система в испанската Ла Лига!

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот ImmortaL_1000 » 16 юли 2018 16:14

Mathias_Coureur написа:Поредното СП , на което България не участваше и я нямаше тръпката. Световно без България не е същото. Дано на следващото СП през 2022 г. да се класираме на световните финали. Ако това стане и България по някаква щастлива случайност се класира на СП в Катар, жив и здрав да съм ще си направя екскурзия до Катар , за да гледам мачовете на България.
Много ми се иска да видя България да участва на голям футболен форум.

Не мога да повярвам че има хора който вярват че България има силите да се класира на СП . Според мен ще имаш шанс да се класира само на Европейското и то само със късмет .С толкова слаби футболисти нямат тази възможност за Световното просто е невъзможно освен ако не направят нови правила да се класира и 4тия . Понеже последните години не мърдаме от 4то място . :lol: :mrgreen:
[wrapimg=]https://gmsrp.cachefly.net/images/20/04/22/dfc5092693fb95b20c3a83264e9c2408/320.jpg[/wrapimg]

OT18
Мнения: 1030
Регистриран на: 30 ное 2013 10:43
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот OT18 » 16 юли 2018 16:25

Като цяло слабичък ми се стори футбола на това световно. Хърватите поне показаха правилния път за малките държави.
Французите бяха най-стабилни и свежи от големите сили и затова спечелиха. Не ги харесвам никак, но и те навремето след загубата от нас вложиха пари в юношеския футбол и в привличането на мигрантските деца и сега продължават да берат плодовете. Всички ги плюят, че са африканци, но ми е интересно ние, ако спечелим титлата с 8 циганина в състава дали ще ги плюем или?
Другата констатация от първенството е, че българският футбол е мъртъв и светлина не се вижда от никъде.

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот ImmortaL_1000 » 16 юли 2018 16:48

За мене пък беше много интересно имаше обрати,драми,напрежение и т.н . И във всеки мач не знаеш кой ще победи . Също ми хареса че и един Бълкански отбор за малко да спечели СП .Много емоция имаше . Супер яко беше чак сега ми много тъпо сега като свърши .
[wrapimg=]https://gmsrp.cachefly.net/images/20/04/22/dfc5092693fb95b20c3a83264e9c2408/320.jpg[/wrapimg]


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта