Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Кой ще спечели световната титла

Анкетата завърши на 14 юни 2018 13:08

Бразилия
18
21%
Франция
6
7%
Германия
16
18%
Испания
9
10%
Англия
1
1%
Аржентина
16
18%
Белгия
0
Няма гласове
Португалия
2
2%
Исландия
14
16%
Друг
5
6%
 
Общо гласове: 87

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Udoji90 » 10 юли 2018 11:35

И аз най-вече бих изключил хърватите като шансове. Като единици според мен превъзхождат Англия, смятам, че са приблизително на едно ниво с Белгия и може би отстъпват само на Франция. Както обаче доста пъти е ставало въпрос, в такива големи турнири става все по-трудно да проведеш груповата фаза на много високо ниво и после да продължиш да мачкаш до финала. Най-реалистично е да преодолееш групите с известно пестене, прагматична и не толкова атрактивна игра, евентуално дори със загуба на точки в някой мач, а да вдигаш постепенно нивото си в елиминациите. При хърватите това нещо не се получава особено (даже е по-скоро обратното при тях) и сега не им е първият такъв случай. На ЕП 2008 и 2016 излязоха с някаква огромна лекота от групите, включително побеждавайки Германия и Испания, а после си заминаха след само 1 елиминационен двубой, като и в двата случая бяха считани за фаворит в него. Сега бяха на път да повторят историята срещу Дания, но минаха на косъм. Очаквах, че след това ще заиграят малко по-освободено психически, но срещу Русия не видях подобно нещо, съответно и не очаквам особено благоприятен развой за тях срещу Англия. Още повече, че британците изиграха осезаемо по-лек 1/4-финал и в един момент физическото състояние вероятно ще натежи.
И като споменах Англия, действително малко се прекалява наизуст да бъдат определяни като дървари и тем подобни. Аз самият не съм им особен почитател (дори напротив), наричал съм ги и аз с подобни епитети, но в този турнир засега се нравят, играят доста опростено и дисциплинирано и ефективно използват силните си страни. Аз иначе съм почитател на Испания, и то вече от 14-15 години, тики-така никога не ме е дразнил като стил, но ако кажа, че в този турнир играта им ми е харесала повече от тази на Англия, ще излъжа. Все пак от 4-те отбора може би най-малко британците бих искал да видя като шампиони, но със сигурност не бих го приел като някаква катастрофа за футбола. Особено след многото подигравки, които получават, заслужават и нещо положително.
Иначе срещам разни мнения на хора, които не са доволни от това издание на Световното, защото повечето от считаните за фаворити тимове отпаднаха твърде рано, а на финал ще има поне един отбор, който не е от обичайните заподозрени. Аз съм роден през септември 90-та и финалите след това са Бразилия – Италия, Бразилия – Франция, Германия – Бразилия, Франция – Италия, Холандия – Испания и Германия – Аржентина. Общо взето все с участието на отбори, които са били сред фаворитите. И също така предимно отбори, които и в миналото са заемали най-често челните места. Изключение от последното правят донякъде Франция и Испания, на които това са им първите финали на СП, но Франция все пак и преди това са имали понякога силни отбори и са стигнали доста напред, та едва ли на домакинското Световно беше изненада стигането им до финала (нито пък 8 години по-късно, когато се бяха утвърдили и с още една европейска титла, макар да се провалиха на СП 2002 и ЕП 2004), а Испания на СП 2010 имаха отличен отбор (може би най-силният им изобщо) и при всички положения бяха сред основните фаворити. Ако се върнем още по-назад в миналото, финалистите в предходните издания на турнира пак са били отбори, които и до ден-днешен редовно са сред най-добрите. (Унгария, Чехословакия и Швеция пък са изключението тук, защото днес не са световна сила, но пък по онова време май са били, доколкото съм чел/чувал.) Та мисълта ми е, че няма лошо на финал да е някой по-неочакван участник, след като това се случва доста рядко по принцип. (Аналогично и ШЛ ми беше най-интересна през сезон 2003/04, когато Монако и Порто стигнаха до финала, пък нищо, че на други точно по същата причина им е била тъпа.) Отделно и не виждам с какво големите фаворити допринесоха за атрактивността на настоящия шампионат. И резултатността на сегашното СП не е никак лоша (напомням, че досега имаше само един път 0-0) и нерядко имаше късни голове, съответно драматични развръзки, което допълнително прави първенството интересно по моето скромно мнение.
Като развръзка вече споменах, че смятам, че Англия ще стигнат до финала. Другият полуфинал е малко по-неясен, но давам леко предимство за Франция. Победителят от въпросната двойка според мен най-вероятно ще вземе и решаващия мач срещу британците, а загубилият от нея (по-скоро Белгия) очаквам да надделее над Хърватия за 3-тото място, но да видим.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13796
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Pichichi » 10 юли 2018 13:30

JackPackage написа:

:lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



:lol: :lol: :lol:
:mrgreen:

Сипал им е с големия черпак!

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот boabbb » 10 юли 2018 14:17

Чичо Тони е голем :lol: :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот защо » 10 юли 2018 14:33

Той веднъж разправяше в едно интервю, че във Висшата лига не се играел никакъв футбол вече, при него имало едно момче (той тогава беше треньор на някакъв отбор от долните дивизии), което не винаги можело да направи с топката това, което иска, ама при единоборство отхвърляло противника на метър от него, истински английски футболист.

И аз мисля като него, на финала ще играят тия, дето имат най-малко от Тотнъм, съответно един и нито един.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот JackPackage » 10 юли 2018 14:39

защо написа:Той веднъж разправяше в едно интервю, че във Висшата лига не се играел никакъв футбол вече, при него имало едно момче (той тогава беше треньор на някакъв отбор от долните дивизии), което не винаги можело да направи с топката това, което иска, ама при единоборство отхвърляло противника на метър от него, истински английски футболист.

И аз мисля като него, на финала ще играят тия, дето имат най-малко от Тотнъм, съответно един и нито един.

Тия тримата Тотнъмци в Белгия все пак имат около тях играчи като Азар и Де Бройне, които могат да печелят и да ги измъкнат, ама клетниците от острова с Лингард, Хендо и Стърлинг...трудна работа :lol: :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13796
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Pichichi » 10 юли 2018 14:47

То Лорис в годината в която застава на вратата на Лион и те губят титлата след 8 поредни май
и от тогва не са я и печелили! Викам си дали не е бил шампион с Лион ама НЕ!

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3746
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Jürgen » 10 юли 2018 18:19

Хубаво чувство за хумор на мистър Адамс. Бих си купил билетче за някое негово шоу :) :) :)
Вниманието ми ти привличаш както нито черна дупка... :P

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17338
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот slash1912 » 10 юли 2018 19:35

Pichichi написа:То Лорис в годината в която застава на вратата на Лион и те губят титлата след 8 поредни май
и от тогва не са я и печелили! Викам си дали не е бил шампион с Лион ама НЕ!

Абе ,едва ли точно от присъствието на Лорис са я загубили...Просто дойде края на силния им състав,някои остаряха,други бяха продадени и така.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот Sisi 1914 » 10 юли 2018 21:39

Англия ще стане световен шампион!
Левски завинаги в моето сърце![

botevplovdiveoe
Мнения: 826
Регистриран на: 24 окт 2009 22:53
Контакти:

Re: Световно първенство по футбол 2018 - Русия

Мнениеот botevplovdiveoe » 10 юли 2018 23:44

Не съм го вярвал,но ако утре Англия бие Хърватска на финала за първи път ще подкрепям инглизите.
Все пак аз до последно ще си вярвам в романтиката на футбола и ще стискам палци Хърватска да ликува в неделя :oops:
КАУЗА КОЛЕЖА!


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта