Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот ntodorov » 20 юли 2018 15:50

Жорко - бърборко. Това е първото ти мнение във форума, но не разбрахме в качеството си на какъв и от къде се изказваш.
Създаваш впечатление, че България и ние българите са/сме встрани от теб. "ИзбираТЕ", управляващите ВИ...Какъв всъщност си
ти ?...Ако живееш в странство, мисля че точно ти нямаш никакво право да ни съдиш. Фактът, че си избрал друга държава за живот, автоматично ти вкарва думичките от поуста в нищожност. Просто НЯМАШ право да ни съдиш, след като си абдикирал от проблемите тук. Дребни, малки, злобни, платени, безплатни - ние сме тук. Работим тук, плащаме си данъците, таксите, налозите, глобите, акциза - пак ТУК...И понеже имаш икономически знания, искрено вярвам, че разбираш какво ти пиша, и колко нелепо изглеждат писанията ти тук и сега, след като живееш навън и ни вменяваш вина на нас за управляващите НИ.
ПС: Забравил си да ни обвиниш в мазохизъм. Можеш да го направиш, но знай че България ( ако все още ти е родина) се крепи от нас, които сме ТУК, а не от вас, които сте ТАМ...И друго - много образен и детайлно характеризиращ те никнейм си избрал да те представлява във форума.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 24 юли 2018 12:19

Люта зима. На покрива на 20-етажен блок стои мъж, кани се да се хвърли и си припомня като на кинолента живота си. Изведнъж на пожарното стълбище се появява Дядо Коледа и казва:
- Какво става бе, младеж? Да не си решил да скачаш?
- Решил съм. Фирмата ми фалира и имам огромни дългове, жена ми избяга с някакъв баровец и взе и детето, отгоре на всичко вече не ми става изобщо, няма за какво повече да живея!
- А, недей така. Аз съм Дядо Коледа и ще ти изпълня 3 желания, каквото и да си поискаш, мога да го направя!
- Можеш ли да ме направиш богат?
Дядо Коледа щракнал с пръсти и казал:
- Вече имаш на твое име 5 милиона долара в швейцарска банка.
- Можеш ли да накараш жена ми и детето да се върнат?
- Като си идеш у дома ще те чакат там - и щракнал с пръсти.
- А да ми става пак?
- Ще ти става и не само това, всяка жена, която пожелаеш, ще те моли да спиш с нея - отвърнал Дядо Коледа и пак щракнал с пръсти. Самоубиецът се пооживил и рекъл:
- Благодаря ти много, Дядо Коледа! Сега ще имам вече за какво да живея!
Дядо Коледа помислил малко и казал:
- Сега и ти трябва да ми изпълниш едно желание...
- Казвай, за теб всичко ще направя !
- Ами... да ми врътнеш една свирка...
Човекът в началото се запънал, но като помислил малко се съгласил и почнал да действа. А Дядо Коледа го милвал леко по главата и като свършил го попитал:
- Абе, момче, на колко години си?
- На 42 съм.
- Станал си на 42 години и още вярваш в Дядо Коледа?!... :roll: 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Не знам за хърватите но Мбапе е голям човек

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 24 юли 2018 13:58

Странджата написа:... И точно ние да профанизираме едно дарение, защото - виждате ли, то било пиар-акция, като че ли не е най-смислената реакция. Ако не за друго, поне заради това, че и аз бих искал да видя нещо такова - някой футбалер например да си дари премията за някаква победа, на едно училище примерно за спортни пособия. Бих аплодирал подобна "пиар акция".

Моите уважения, Странджа, но най-хубаво би било ние да не узнаваме за такива дарения, защото дарителят е бил достатъчно скромен, за да остане анонимен (изключвам случаите на дарения заради гузна съвест), или поне е помолил дареното лице или организация да не разгласява името му. ;) Иначе си е "пиар акция" отвсякъде, та чак дрънчи. :lol:
Използвам случая да информирам "специалистите" по данъчно законодателство, че то е едно в България, друго във Франция, трето в Монако (примерно) и четвърто на остров Тамбукту, иначе казано, въпросът с даренията стои различно навсякъде. ;)
П.П. И за да приключа участието си в тази тема за наивници на средна възраст ще отбележа само, че Lidl също е фондация (Lidl Stiftung), ама какво от това!?... 8-) Хубав ден на всички!
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3975
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Captain Stottlemeyer

Мнениеот Странджата » 26 юли 2018 17:35

Може и да си прав - така е според свещените книги, затова е казано "лявата ти ръка (да) не знае какво прави дясната" (Матей
6:1-34). Но все пак на всички православни храмове имената на дарителите се изписват, някои се сдобиват и с ктиторски портрети. Колкото до дарение и пиаровска акция - второто тотално отрича първото ...


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост