СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот diplomat » 19 юни 2018 16:17

Red_Neck написа:Чисто статистически, ролята на нац. отбор на Англия в световния футбол след единствената им титла от преди 52 години силно се маргинализира. Претенции големи - създатели на играта, най-силно първенство и т.н., а на практика почти нищо значимо не са постигнали.
Игрово - 2 отличаващи се големи първенства - Световното в Италия и Европейското у дома.
...ама от тогава са минали 22-28 години, или 4-5 поколения футболисти :!:

Баш тези в момента ли очаквате да променят тенденцията?

Продължавате да ме учудвате хора, които уж сте привърженици на английски отбори, а все едно не познавате националния им отбор. Къде си прочел претенции на англичаните за това Световно, къде си видял някой от тях да се самоопределя като фаворит? В цяла Англия от години постоянно плюят националите, ама до дупка, не ги оставят да дишат. Сега в момента на ред е Стърлинг, когото го разсипват от храна, следят го всеки метър дори в личния му живот, само и само да намерят нещо, за да го замерят с лайна.

Промяната в националния на Англия идва от факта, че може би за първи път имат адекватен треньорски щаб, който се опитва да изгради ясна стратегия и да наложи ясно изразен стил на игра, а не просто да се залага на индивидуалните качества (както беше при поколението на Скоулс, Джерард, Лампард и т.н.).

Другият основен фактор е сплотеността на самите играчи, които са много задружни и са създали много силен колектив, за разлика от предшествениците си, които се мразеха на клубна основа.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот Red_Neck » 19 юни 2018 16:33

Това, че съм привърженик на един конкретен английски отбор не означава, че харесвам състоянието и играта на националния им.

Конкретно това Световно нямат големи претенции по простата причина, че само преди 2 години една държава с население на половин лондонски квартал ги направи за резил пред цяла Европа. ;)

Срещу Тунис играха добре едно полувреме. Второто бяха безпътица и потрес!
Нямам идея какво точно позитивно виждаш в момента. Ако е заради квалификациите и 10 мача без загуба в тях, ..... групата им беше идиотска - Шотландци, Словаци, Словенци, Литовци ..... В нашата група нямаше да помиришат Световно и оня с елека щеше вече да е на борсата за безработни. ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10936
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот ivan56 » 19 юни 2018 16:40

diplomat написа:
ivan56 написа:Ква старост бе(не гледай ника) :lol:
Аз съм гледал и гледал, ама за мен лично е най посредственият от към играчи и възможности от 1990 година.
С изключение на някой, дори не са водещи играчи в собствените си отбори. :lol:
Бърнли, Кристъл Палас, Стоук- :lol:

За теб лично може много неща да са по определен начин, но фактите и статистиката говорят красноречиво в полза на сегашния състав на Англия. :mrgreen: Вчера тотално смазаха Тунис, които имаха само 1 шут във вратата (дузпата) и показаха тотална доминация през първото полувреме, което почти нито един отбор до момента на Световното не е правил. Английските играчи също са статистически най-неопитните на това Световно - за ветерани в този отбор се считат играчи като Кейхил и Йънг, които съответно имат 60 и 34 мача за националния.

Изобщо, този отбор на Англия тепърва има да се развива и очаквам следващите години да затвърждават добрата си игра, при условие че се запази доброто треньорско ръководство. 8-)


Това е все едно да се надяваш Бърнли, да спечели ШЛ. :mrgreen:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот diplomat » 19 юни 2018 16:45

Red_Neck написа:Това, че съм привърженик на един конкретен английски отбор не означава, че харесвам състоянието и играта на националния им.

Конкретно това Световно нямат големи претенции по простата причина, че само преди 2 години една държава с население на половин лондонски квартал ги направи за резил пред цяла Европа. ;)

Срещу Тунис играха добре едно полувреме. Второто бяха безпътица и потрес!
Нямам идея какво точно позитивно виждаш в момента. Ако е заради квалификациите и 10 мача без загуба в тях, ..... групата им беше идиотска - Шотландци, Словаци, Словенци, Литовци ..... В нашата група нямаше да помиришат Световно и оня с елека щеше вече да е на борсата за безработни. ;)

Не казвам, че трябва да харесваш състоянието на националния, а че просто изобщо не си наясно какво се случва в момента и го доказваш с този коментар. Даже не отрази аргументите ми, щото просто не съвпадат с праволинейното ти мислене.

ivan56 написа:Това е все едно да се надяваш Бърнли, да спечели ШЛ. :mrgreen:

Абе хем знам, че тролиш яко навсякъде, хем се опитвам истински да дебатирам с теб по тема, която изобщо не те интересува и очевидно си на контра просто нарочно. Да се еба в идиота. :mrgreen:

П.П. Лестър станаха шампиони, налЕ. :mrgreen:

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот SilentKiller » 19 юни 2018 16:55

https://en.wikipedia.org/wiki/2006_UEFA_Cup_Final
Последният мач на Гарет Саутгейт като играч - финал за Купата на УЕФА 2006 Мидълзбро - Севиля 0:4 :lol:
Интересно после беше 3 години треньор на Мидълзбро с нелоши резултати след което потъна в миманса преди да поеме националния отбор след ония щуротии с Биг Сам! :roll:
Според мен ако бяха оставили Алардайс биха имали по-големи шансове. Саутгейт няма опита на Биг Сам. ;)

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот diplomat » 19 юни 2018 16:59

SilentKiller написа:https://en.wikipedia.org/wiki/2006_UEFA_Cup_Final
Последният мач на Гарет Саутгейт като играч - финал за Купата на УЕФА 2006 Мидълзбро - Севиля 0:4 :lol:
Интересно после беше 3 години треньор на Мидълзбро с нелоши резултати след което потъна в миманса преди да поеме националния отбор след ония щуротии с Биг Сам! :roll:
Според мен ако бяха оставили Алардайс биха имали по-големи шансове. Саутгейт няма опита на Биг Сам. ;)

Какво общо има футболната кариера с треньорската? Стоичков беше уникален футболист, а е един от най-жалките треньори в света. Моуриньо почти не е играл на професионално ниво, но ще остане в историята като един от най-великите мениджъри.

За "Биг Сам" даже няма смисъл да се коментира, на него силата му е да вади отбори от изпадащите, в Евертън се провали с гръм и трясък, та не знам дали някой ще го вземе скоро на работа даже.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10936
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот ivan56 » 19 юни 2018 17:11

diplomat написа:
ivan56 написа:Това е все едно да се надяваш Бърнли, да спечели ШЛ. :mrgreen:

Абе хем знам, че тролиш яко навсякъде, хем се опитвам истински да дебатирам с теб по тема, която изобщо не те интересува и очевидно си на контра просто нарочно. Да се еба в идиота. :mrgreen:

П.П. Лестър станаха шампиони, налЕ. :mrgreen:


Тук не троля :mrgreen:
За мен, аз ти казах, тази Англия е супер посредствена и като игра и като играчи.
Няма как да ме впечатлят Рашфорд, Стърлинг,Уелбек, Кейн и другите житни бегачи.
Като съм гледал, Лампард, Бекъм, Джерард, Руни, Оуен, Плат, бок Ширър и тн.
Няма как де ме убедиш в обратното. Тия лигльовци, могат само да им лъскат обувките.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот SilentKiller » 19 юни 2018 17:16

То това му е силата на Сам Алардайс - да нулира силните страни на противниците и да превръща мачовете в изпитание за тях. Може да налага непривлекателен футбол с дълги топки (особено периода му в Болтън), но беше ефективно и Болтън си беше в средата на таблицата като даже в 2 поредни години пляскаше Ман.Ю на Олд Трафорд. Феновете на Англия са се нагледали на красиви отпадания стил Глен Ходъл, когато им беше треньор и след толкова много разочарования искат просто Англия да спечели нещо без значение с какъв футбол. Със Саутгейт нещата отиват отново към красиво отпадане. Проблемът е че от основните европейски сили всеки е спечелил нещо последните 2-3 десетилетия, а Англия няма нищо от 1966г. насам (повече от 50 години). Дори една пиклива Гърция с нищо и никакви играчи спечели Евро 2004, а Англия с по-класен състав се проваля почти на всеки международен форум. Затова казах че какъв точно футбол ще играе Англия за феновете им губи значение, защото са се нагледали на всичко и искат просто да бъде спечелена някаква купа без значение от начина, по който ще бъде постигнато ;) .

П.П. Как ще се е провалил в Евертън, като ноември 2017г. ги пое почти от зоната на изпадащите и през май 2018г. ги докара до 8 място. Нещо бъркаш с някой друг треньор.

niki.al
Мнения: 183
Регистриран на: 07 ное 2017 09:40

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот niki.al » 19 юни 2018 17:17

E бате поне за Кейн недей така, в топ 3 е при нападателите в света без да съм фен на англия или тотнъм.

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот diplomat » 19 юни 2018 17:22

ivan56 написа:Тук не троля :mrgreen:
За мен, аз ти казах, тази Англия е супер посредствена и като игра и като играчи.
Няма как да ме впечатлят Рашфорд, Стърлинг,Уелбек, Кейн и другите житни бегачи.
Като съм гледал, Лампард, Бекъм, Джерард, Руни, Оуен, Плат, бок Ширър и тн.
Няма как де ме убедиш в обратното. Тия лигльовци, могат само да им лъскат обувките.

И тези, които си гледал, какво направиха на голям форум? :lol: Със звезди само нищо не става, иска се отборна игра. Предишният период на Реал Мадрид с "галактико" играчи отпадаха на 1/8-финал на ШЛ всяка година, а в Испания също се излагаха редовно, ама имаха Фиго, Роналдо, Зидан, Бекъм, Раул, Касияс и т.н. Пък и да определяш всички сегашни английски национали като житни бегачи доказва, че изобщо не гледаш Висшата лига. :lol:
SilentKiller написа:То това му е силата на Сам Алардайс - да нулира силните страни на противниците и да превръща мачовете в изпитание за тях. Може да налага непривлекателен футбол с дълги топки (особено периода му в Болтън), но беше ефективно и Болтън си беше в средата на таблицата като даже в 2 поредни години пляскаше Ман.Ю на Олд Трафорд. Феновете на Англия са се нагледали на красиви отпадания стил Глен Ходъл, когато им беше треньор и след толкова много разочарования искат просто Англия да спечели нещо без значение с какъв футбол. Със Саутгейт нещата отиват отново към красиво отпадане. Проблемът е че от основните европейски сили всеки е спечелил нещо последните 2-3 десетилетия, а Англия няма нищо от 1966г. насам (повече от 50 години). Дори една пиклива Гърция с нищо и никакви играчи спечели Евро 2004, а Англия с по-класен състав се проваля почти на всеки международен форум. Затова казах че какъв точно футбол ще играе Англия за феновете им губи значение, защото са се нагледали на всичко и искат просто да бъде спечелена някаква купа без значение от начина, по който ще бъде постигнато ;) .

П.П. Как ще се е провалил в Евертън, като ноември 2017г. ги пое почти от зоната на изпадащите и през май 2018г. ги докара до 8 място. Нещо бъркаш с някой друг треньор.

Евертън похарчиха над 100 милиона паунда миналото лято и целта им беше борба за топ 6, както и налагането на по-експанзивен футбол. Точно и затова сега назначиха Марко Силва за треньор.

Саутгейт беше треньор на младежите на Англия преди основния отбор и оттам започва да налага млади футболисти, които познава в детайли, а те му имат пък пълно доверие. Много ми се струва, че подценявате колко е важно да се изгради силен колектив в един отборен спорт. Това не е тенис на корт, където всичко си зависи от индивидуалните качества. Мексико например показаха как с отборна игра се бие тотален фаворит, пълен със звездни футболисти.


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост