СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

botevplovdiveoe
Мнения: 826
Регистриран на: 24 окт 2009 22:53
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот botevplovdiveoe » 19 юни 2018 02:15

Заслужена победа на Англия.Гледам ,че сте разписали за Уелбек и като човек ,който следи Арсенал ще ви кажа,че е по-добре да си стои на пейката.За мен е истинско чудо как този не е футболист на някой от А група.Да не говорим,че Варди би бил около 100 пъти по-полезен от дърваря Стърлинг напред.Уокър централен защитник...нз :lol:
Бразилия ако се усети да играе комбинативно и бързо както може вместо всяка топка да се дава на Неймар,който да се прави на циркаджия са 99% световен шампион.
Белгия са страшен отбор,но все си мисля,че няма да счупят психическата бариера.
Ако Меси не се развихри срещу Хърватска ,Аржентина нищо чудно да си иде в групата.
Негрите от Франция нямат треньор,а и смятам че психически няма да издържат,неслучайно няма африкански отбор ставал СШ.
Португалия са голямата загадка за мен,нямат сили за шампиони,но така се говореше и на Еврото.Никой не ги брои за живи,даже почти не се коментират,а това може да им е голям бонус особено ако Роналдо продължи да шие.
Испания ако не се издънят някъде по някъв смешен начин (тип гола на Де Хеа) са минимум на полуфинал,а защо не и на финал.
Не бих си позволил да подценявам Германия,но заедно с Аржентина те са другия ми фаворит за ранно тръгване от силните отбори.Просто отпред ако Сополояда продължи да държи Ройс резерва ,а да играт Дракслер и отдавна спрелите Месут и Мюлер то не ги виждам грам как ще вкарват голове,но пък Германия си е Германия...
Наистина интересно световно.
КАУЗА КОЛЕЖА!

niki.al
Мнения: 183
Регистриран на: 07 ное 2017 09:40

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот niki.al » 19 юни 2018 07:49

И аз ще изкажа мнението си за случилото се до момента. Слабото представяне на повечето фаворити дължа на уменията на треньорите в днешно време да играят защитно. Общо взето в половината мачове досега видяхме паркиран рейс а някой паркираха цял влак, и просто трудно се играе така. Както някой вече каза винаги сме имали отпаднали фаворити в групите, даже цели шампиони, та и сега ще има.
На първо място най съм изненадан положително от Испания. Не би следвало да имат проблем с другите два мача, виждам ги определено доста напред. От Португалия не очаквам нищо, само с Роналдо не става, а и птичето каца един път, не вярвам да повторят втори силен форум по ред. Очаквам още някой хикс в групата щот това го могат и до осминафинал някъде.
Франция имат уникален отбор, това ме тръгнаха слабо, но поне си взеха мача, не е толкова от значение, за актв турнир по добре тръгни така и набирай скорост с течение на първенството. Очаквам да стигнат много напред.
Аржентина никога не съм ги харесвал, а и преди световното ми бяха най слабия фаворит като очакване, верно смазаха Исландия и изпуснаха дузпа, но миналото свтовно стигнаха до финал с дефанзивен футбол, сега играят доста различно, принципно може да отпаднат още в групата, но и да прескочат не ги виждам мн напред. Тука две думи за хърватите, определено имат отбор, и на фона на колебливите фаворити може да се измъкнат до един 1/4 защо не.
Бразилия според мен от непобедилите фаворити заслужаваше най много победата още повече че гола на Косово-албанския отбор беше при нарушение. Както и да е Бразилия със сигурност остава от фаворитите нямам
Съмнения че ще продължи от групата.
Обратно за немците смятам че отпадат още тука, верно че следващите мачове не са нищо особенно но помним шведите с Италия на баража, а и все някой фаворит трябва да отпадне. Виждам това да е настоящия шампион.
Англия вчера ми харесаха и изненадаха приятно. Мисля че тоя отбор най после ще направи нещо.
За последната група със сигурност най равностойна не знам, само знам
Че Япония няма да се класира от нея, другите три имат всеки своите шансове. Поляците все пак виждам фаворит, а и защо не някой от тая група за която най малко ще се говори не бъде скрития аутсайдер.
Ще видим кво ще се случи, като цяло обаче с изключение на няколко мача не е кой знае засега това световно. Да видим нататък когато отборите трябва да стават по открити.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот защо » 19 юни 2018 10:51

Groucho написа:Както е казал Линекер: футболът е проста игра, 9 англичани тичат 90 минути в най-различни посоки, но накрая е най-важно Хари Кейн да стои на мястото, на което трябва да стои и да мушне пущината във вратата на Тунис :lol:

И да го оставят непокрит на два метра от вратата пет минути преди края. Това никой не го коментира, не знам защо, на мен ми е много странно как можаха тия да направят такава грешка накрая, след като се държаха цял мач.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот ivan56 » 19 юни 2018 10:53

Ужастттт, това е най-посредствената Англия която съм гледал, някога.
В момента нямат играчи дори на нивото на Оуен Харгрийвс и Макманъмън :(
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот защо » 19 юни 2018 10:59

smoothc написа:
Не разбирам критиките срещу Бразилия

Не разбираш, ама сравнявайки Бразилия от 90-те до 2002 година, с Бразилия 2006, 2010 и 2014, 2018 - направо му идва на човек да псува по тези лекенца и примадони, които факт, имат огромен потенциал и генетична заложеност/талант да бъдат топ играчи, но шоуто и ефектността сякаш доминира над концентрацията и силата на колектива.
Дори аржентинците сваляха шапка на хора като Кафу, Карлуш, Роналдо-Феномена, Ривалдо, Ромарио и пр.
А сега? На пръсти се броят фигурите от Селесао, които да аплодираш с кеф, не само заради талант, но и заради мъжкарско поведение.
----------------------------
1994 - титла
1998 - финал
2002 - титла
-----------------------------
2006 - 1/4 финал
2010 - 1/4 финал
2014 - 1/2 финал - унижение у дома

Вярно, конкуренцията през годините значително увеличи класата и постиженията си, но все пак Бразилия винаги се е асоциирала с "Меката на талантите" и случващото се след 2002 година граничи буквално с престъпление от гледна точка и на 5-кратния СШ.

Жезус и Неймар ли ще поведат Бразилия към триумф? О, Deus...

Преди в Бразилия си събираха футболистите от улиците, сега взеха да си правят едни учени школи, в които прибират децата от 5-6, в краен случай 7-8 годишни и, разбира се, от там излизат съвсем различни футболисти от предишните. Имам чувството, че старата Бразилия с нестандартния футбол вече няма да я видиме.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2018: Тунис - Англия

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 юни 2018 11:16

diplomat написа:Абсолютно заслужена победа, само през първото полувреме можеше да водят с 2-3 гола разлика, а и чиста дузпа не дадоха за Англия.
За мен тоя мач си беше копие на Белгия - Панама, само че белгийците си вкараха положенията. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот diplomat » 19 юни 2018 15:34

ivan56 написа:Ужастттт, това е най-посредствената Англия която съм гледал, някога.
В момента нямат играчи дори на нивото на Оуен Харгрийвс и Макманъмън :(

Значи нищо не си гледал през годините, или просто вече не помниш от старост. :lol: Победата на Англия от вчера е едва 3-та такава при първи мач на Световно първенство. Също така, английският национален отбор успява да вкара два гола в един мач на Световно за първи път от 2006 година, когато в отбора имаше футболисти като Скоулс, Лампард, Бекъм, Джерард, Рууни, Фърдинанд, Кембъл, Коул, Невил и Харгриийвс... :mrgreen:

Големи капацитети в този форум, а имам чувството, че точно 3-ма, 4-ма човека реално гледат футбол, другите само следят резултатите от време на време. :lol:

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот ivan56 » 19 юни 2018 16:03

diplomat написа:
ivan56 написа:Ужастттт, това е най-посредствената Англия която съм гледал, някога.
В момента нямат играчи дори на нивото на Оуен Харгрийвс и Макманъмън :(

Значи нищо не си гледал през годините, или просто вече не помниш от старост. :lol: Победата на Англия от вчера е едва 3-та такава при първи мач на Световно първенство. Също така, английският национален отбор успява да вкара два гола в един мач на Световно за първи път от 2006 година, когато в отбора имаше футболисти като Скоулс, Лампард, Бекъм, Джерард, Рууни, Фърдинанд, Кембъл, Коул, Невил и Харгриийвс... :mrgreen:

Големи капацитети в този форум, а имам чувството, че точно 3-ма, 4-ма човека реално гледат футбол, другите само следят резултатите от време на време. :lol:


Ква старост бе(не гледай ника) :lol:
Аз съм гледал и гледал, ама за мен лично е най посредственият от към играчи и възможности от 1990 година.
С изключение на някой, дори не са водещи играчи в собствените си отбори. :lol:
Бърнли, Кристъл Палас, Стоук- :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13760
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот Red_Neck » 19 юни 2018 16:11

Чисто статистически, ролята на нац. отбор на Англия в световния футбол след единствената им титла от преди 52 години силно се маргинализира. Претенции големи - създатели на играта, най-силно първенство и т.н., а на практика почти нищо значимо не са постигнали.
Игрово - 2 отличаващи се големи първенства - Световното в Италия и Европейското у дома.
...ама от тогава са минали 22-28 години, или 4-5 поколения футболисти :!:

Баш тези в момента ли очаквате да променят тенденцията?
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: СП 2018: Тунис - Англия - 1:2 FT

Мнениеот diplomat » 19 юни 2018 16:13

ivan56 написа:Ква старост бе(не гледай ника) :lol:
Аз съм гледал и гледал, ама за мен лично е най посредственият от към играчи и възможности от 1990 година.
С изключение на някой, дори не са водещи играчи в собствените си отбори. :lol:
Бърнли, Кристъл Палас, Стоук- :lol:

За теб лично може много неща да са по определен начин, но фактите и статистиката говорят красноречиво в полза на сегашния състав на Англия. :mrgreen: Вчера тотално смазаха Тунис, които имаха само 1 шут във вратата (дузпата) и показаха тотална доминация през първото полувреме, което почти нито един отбор до момента на Световното не е правил. Английските играчи също са статистически най-неопитните на това Световно - за ветерани в този отбор се считат играчи като Кейхил и Йънг, които съответно имат 60 и 34 мача за националния.

Изобщо, този отбор на Англия тепърва има да се развива и очаквам следващите години да затвърждават добрата си игра, при условие че се запази доброто треньорско ръководство. 8-)


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта