Пьончан 2018 - обща тема

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот Tiberius » 23 фев 2018 16:49

Германия е на финал!
Напълно заслужен финал за немците. Това постижение никак не е малко за отбор, който се целеше в 1/4 финалите. Изиграха мача вдъхновено, контролираха го през цялото време. Поведоха в първата част, а във втората преднината им стана 4-1. В третата част логично и силите им привършиха. Канадците натиснаха и върнаха два гола.
Донякъде ми е жал за канадците. Направиха добър турнир, но вероятно това ще бъде пренебрегнато в тяхната родина.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 23 фев 2018 20:20

Tiberius написа:Айде почва Канада срещу Германия. Дано германците поднесат нова изненада, но се съмнявам да имат сили за това.

И са на финал.
Сега четох, че са победили с 4:3.
:shock:
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот 1982 » 23 фев 2018 21:14

Tiberius написа:Айде почва Канада срещу Германия. Дано германците поднесат нова изненада, но се съмнявам да имат сили за това.


Защо да е изненада, на Канада всичко читаво й играе в НХЛ, сигурно са няколкостотин канадците в най-силната лига на света. Няма по-ощетен отбор от тях, като цяло турнирът е мега слаб, което си бе и очаквано, все едно да гледаме олимпийски игри или световно по баскетбол без играчите от НБА.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот doktora25 » 23 фев 2018 21:33

Грам не се интересувам хокей и не ме е грабвал, когато съм попадал на него, премятайки програмите, ама с кеф ще изгледам финала. 8-)
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19100
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот TodorT » 24 фев 2018 01:27

Шведите са приятната изненада в биатлона на ОИ. Свендсен не издържа на напрежението... за пореден път. Преди 4 години така се подигра с щафетата на последен пост. Малко странно ми стана, че бе заявен за последен пост. Малкият Бьо трябваше да бяга четвърти, но... Като цяло скучен край на щафетата, но Дестьо закопа "петлите" на първи пост, Шемп прекърши германците и в края никаква интрига. Аз просто нямам думи за нашата щафета. Краси Анев пак много говори, но с 3 патрона на може да свали една мишена! Все някой друг е виновен, все нещо не се получава в отбора, а на стрелбището стреля по-близо до чуждите мишени. :x Румънците за първите 3 поста са само с 5 допълнителни патрона! Те сигурно са стреляли на завет. :? Само Анев и Дестьо стреляха на открито на първи пост :roll:

nghcvth
Мнения: 3503
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот nghcvth » 24 фев 2018 09:16

Естер Ледецка спечели и в паралелния сбоуборд и влезе в историята с двата си златни медал в различни спортове. Спортистът на игрите за мен.
Иво Нисканен спечели на 50 км. ски бягане. Болшунов и Ларков с 2 медала за Русия, които направиха доста впечатляващи резултати в ски бягането.
В момента се провежда мъжкият финал в най- интересния спорт- кърлинга. Шведите са фаворити, но ми са иска САЩ да направят изненада или поне да завържат мача.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43749
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот rhaegar » 24 фев 2018 09:37

За момента е завързан, въпреки че след вчера нямам настроение за кърлинг.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот NOMER14 » 24 фев 2018 10:20

Вчерашното злато във фигурното пързаляне си е и малко...наш. ;)

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот Tiberius » 24 фев 2018 10:47

1982 написа:
Tiberius написа:Айде почва Канада срещу Германия. Дано германците поднесат нова изненада, но се съмнявам да имат сили за това.


Защо да е изненада, на Канада всичко читаво й играе в НХЛ, сигурно са няколкостотин канадците в най-силната лига на света. Няма по-ощетен отбор от тях, като цяло турнирът е мега слаб, което си бе и очаквано, все едно да гледаме олимпийски игри или световно по баскетбол без играчите от НБА.

Ако харесваш хокея на лед или баскетбола, не би трябвало да ти пречи отсъствието на играчи от НХЛ или НБА. Просто гледаш самия спорт, а не толкова звезди. За мен хокея на лед е основна атракция на всяка Олимпиада.
При наличието на играчите от НХЛ зрелището щеше да е по-голямо. Може да се каже,че турнира загуби своя блясък. Ако бяха пуснали играчите на НХЛ, то Канада е топ фаворита за златото. След това идват Русия, Швеция, Финландия и САЩ, които за мен са на равни начала. Топ играчите на тези отбори също играят в НХЛ, така че тези отбори също не са с най-добрите си играчи в турнира.
Само привидно изглежда, че канадците са най-потърпевши от неучастието на играчите от НХЛ. Ако погледнеш основните лиги в Европа, ще забележиш, че в повечето водещи отбори има достатъчно количество канадци, които са основни играчи. Канада е един неизчерпаем източник на талант за този спорт. Канадците са напълно способни да направят конкурентен отбор, който да участва в разпределението на медалите, дори и без играчите на НХЛ.
Най-потърпевши от неучастието на играчите от НХЛ са американците, които в момента имат нещо като златно поколение, а нямат кой знае какви играчи в другите лиги. За това и запълват групата от играчи с колежани. Много ми се искаше да видя играчи, като Патрик Кайн, Остин Матюс, Джони Гудроу, Фил Кесъл, Блейк Уилър, Джак Айкъл да играят заедно.
При неучастие на играчите от НХЛ, Русия става основен фаворит за титлата, след това идват скандинавските отбори- Швеция и Финалдния, после Канада и т.н.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

nghcvth
Мнения: 3503
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот nghcvth » 24 фев 2018 10:52

Не знам за златото, но волната програма на Медведева беше уникална и това го казвам като пълен лаик относно фигурното пързаляне.
5 точки за САЩ в осмия енд. :o Джон Шустер направо закопа шведите.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley


Върни се в “Зимни олимпийски игри ПьонгЧанг 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост