Пьончан 2018 - обща тема

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19108
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Пьонгчанг 2018- обща тема

Мнениеот TodorT » 12 фев 2018 22:12

Ей го днес пичът с шейните - изненада всички, дори себе си, но триумфира :) Случаят с Катя Дафовска бе аналогичен- малко случайно стана шампионка на ОИ. Изключително лош сезон за нея и някак си се възползва на Игритие. Извлече максимума и избухна в най-точния момент.
Краси Анев ще се окаже сложен характер, около него и федерацията имаше скандали и преди. Вчера се изказа неуместно. Ясно е, че федерацията ни ще е назад спрямо Норвегия, Германия, Русия, но поне от момчетата зависи как ще стрелят. И вчера, и днес стрелбата е лоша. За първите 900м изгуби около 15 сек спрямо другите (ако аз не греша)! По-бавното темпо предполага по-точна стрелба, но .... Никога няма да сме сила в биатлона, няма да имаме бегачи като Магдалена Нойнер и М.Фуркад, но може поне да стреляме по-точно. Един като Лесер да имаме- да избухва от време на време :)

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43848
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Пьонгчанг 2018- обща тема

Мнениеот rhaegar » 12 фев 2018 22:25

Ами титлата на Дафовска беше точно такава - лошо време, грешки на фаворитите, доза късмет. Тя направи най-добрите си сезони след Нагано. Даже беше близо до триумф за световната купа, но Сандрин Баи я спечели накрая.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Пьонгчанг 2018- обща тема

Мнениеот 1982 » 12 фев 2018 23:45

Абе, фактори на късмета, че имаше, имаше, но и тя надали е отишла тогава с нагласата, че е просто пълнеж. Беше си добър състезател, макар и със скромно финансиране и условия за подготовка, но се раздаваше и й върза, и то точно на олимпиада. Дето се вика, помогни си сам, за да ти помогне и късметът.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: Пьонгчанг 2018- обща тема

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 13 фев 2018 08:11

1982 написа:Абе, фактори на късмета, че имаше, имаше, но и тя надали е отишла тогава с нагласата, че е просто пълнеж. Беше си добър състезател, макар и със скромно финансиране и условия за подготовка, но се раздаваше и й върза, и то точно на олимпиада. Дето се вика, помогни си сам, за да ти помогне и късметът.

Състезател като нея няма да имаме още минимум 10 години.
:oops:
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

nghcvth
Мнения: 3530
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Пьонгчанг 2018 - обща тема

Мнениеот nghcvth » 13 фев 2018 09:50

Никой не се сърди на нашите, че са слаби, а че някои от тях правят малоумни оправдания. Като онзи стрелеца в Рио, дето вятърът му пречеше при положение, че всички стреляха заедно. Пичът на шейничките (българина) няма къде да тренира, използва шейна на светлинни години от тези на фаворитите, но не е тръгнал да реве. А и спортът му е от най- опасните, носят се по улея със 140 км.

Първа олимпийска титла за Марсел Хиршер, нещо ми подсказва, че няма да е последна. Най- после проведоха състезание в алпийските ски, дано няма проблеми и с женския слалом утре.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43848
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Пьонгчанг 2018 - обща тема

Мнениеот rhaegar » 13 фев 2018 09:53

С 13 резултат от спускането, ясно беше, че само падане може да му отнеме титлата.

Спринтовете в ски бягането ще са интересни, да видим дали Клаебо е избързал с влизането в топ форма, или ще ги пребие пак.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
venci_1913
Мнения: 755
Регистриран на: 08 авг 2008 15:55
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот venci_1913 » 13 фев 2018 10:58

Пичове , не съм много по зимните игри , но имам един въпрос , а той е някъде имаме ли шанс за медал? Преди малко гледах бягането и тази наща от 68 се пребори за 66 място.
Славия София

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15555
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот fcb_bg » 13 фев 2018 11:17

venci_1913 написа:Пичове , не съм много по зимните игри , но имам един въпрос , а той е някъде имаме ли шанс за медал? Преди малко гледах бягането и тази наща от 68 се пребори за 66 място.

На сноуборд имаме шанс.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19108
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Пьончан 2018 - обща тема

Мнениеот TodorT » 13 фев 2018 11:23

Шансовете ни са най-големи в сноуборда. Там Радо Янков е натоварен с големи очаквания, дано психически да издържи. Мъжете в слалома са с много изравнени сили, там голямo значение има и трасето. Има квалификации, после са директни елиминации и ти трябват няколко перфектни спускания, за да се бориш за медалите. Дано Радо да има късмет. При жените топ 6 за Сани ще е успех. При по-технично трасе може и повече да постигне. За медал трудно ще се пребори, но кой знае... има и други фактори- едно падане може да повлияе на 2-3 състезателки.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Пьонгчанг 2018- обща тема

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 13 фев 2018 12:41

Tiberius написа:Едно време бяхме сила в биатлона, а сега изпращаме някакви туристи. Какво се случи с този спорт, да му се не види? :cry:

Никога България не е имало толкова силно поколение при мъжете. Отделни проблясъци - да, но резултатите на щафетите много ясно говорят, че сега гледаме най-добрата генерация български биатлонисти. При жените след 5-10 години ще е по-добре също. Стига повечето деца да не се отказват. Особено в Троян много ми харесва как работят и има добри изгледи. А и не само там де.
Яд ме е, че Кузмина форсира толкова старта на сезона и сега нямаше сили да се сбори с Лаура. На индивудалната обаче трябва да има разнообразие.
Бих казал, че Олсбю, Кръчмарж и Самуелсон са героите на тази Олимпиада в биатлона до момента. Особено шведът. Дано има още изненади, защото тези моменти се помнят най-дълго.
Изображение Изображение


Върни се в “Зимни олимпийски игри ПьонгЧанг 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта