Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22346
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот NOMER14 » 23 авг 2016 00:22

Ето го класирането по медали:
Изображение

Според това класиране Щатите са безапелационни победители!
Такова ли е разпределението на медалите по цялата палитра от спортове?
Нека махнем от класирането компрометиралите се заради допинг спортове ЛЕКА АТЛЕТИКА и ПЛУВАНЕ (има най-много спрени от Игрите руски и други спортисти). Най-лесно е да дадеш на един "добитък" хапчета и да го пуснеш по коридор да бяга или да плува. Тук акъл не се иска.

Без атлетиката и плуването класирането по медали е следното:
1.Великобритания 27-3=24 злата
2.Китай 26-3=23 злата
3.Русия 19-0=19 злата
4.САЩ 46-29=17 злата
5.Германия 17-2=15 злата.

Пред фактите и Световната антидопингова агенция(WADA) трябва да млъкне засрамено!
Иначе аз не съм против допинга. Нека се развива медицината. Тази вечер узнах, че освен Предуктал и ДехидратинНео е допинг - вижте аптечки на възрастните хора около вас или сиропите за кашлица и капките за нос на децата около вас.
Можем да променим девиза "Спортът за един мирен свят" на "Спортът за един здрав свят".

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот 1982 » 23 авг 2016 00:48

Много комплексарска тема, лъхаща на евтина кремълщина.

Много ли ви е яд, че не можете да се мерите със САЩ, а ??! :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22346
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот NOMER14 » 23 авг 2016 01:04

1982 написа:Много комплексарска тема, лъхаща на евтина кремълщина.

Много ли ви е яд, че не можете да се мерите със САЩ, а ??! :mrgreen:


Зайо,
Тук не позна. Аз помня всичките мизерии, които СССР направи на бългаските щанги - от Монреал'76 до Сеул'88. Официално ни бе забранено да имаме повече от 2 златни медала в щангите и демонстративно ни уличаваха в допинг само в категориите, в които имахме двама щангисти и то винаги по-добре класиралия се оказваше уличеният. Трябва да помниш и сагата, която ни спретнаха около Пламен Константинов в Пекин.
Съжалявам - не очаквах от теб такава първосигнална реакция.

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот anihilator » 23 авг 2016 01:14

Приятелю допингът не е медицина /всъщност на хора след тежки операции се дават анаболи и други медикаменти за по бързо възвръщане на маса /.Допингът за един здрав човек е ненужен и вреден !Само едно име ще ти напиша Милен Добрев хипертоник от 17 годишен , починал на 33 от масивен инфаркт .Кой го уби спорта ли медицината ли , препаратите ли ?Има и друго ако се позволи допинга аз предлам от следващата олимпиада да участваме направо с дронове на скока на височина примерно.

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот anihilator » 23 авг 2016 01:15

А и в действителност от темата ти лъха на нещо :)

Потребителски аватар
ivo77
Мнения: 3751
Регистриран на: 18 дек 2008 16:54
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот ivo77 » 23 авг 2016 01:18

Русия дори с всичките си назобени сФине, щеше да е много след САЩ. Айде лека нощ. 8-)

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот galin56 » 23 авг 2016 01:25

От тази статистика става ясно наистина че САЩ са доминантна сила във плуването. Не знам, условия ли имат, програмите и методите ли са им по-добри, допинг ли е(въпреки че само с допинг не става) - те си знаят. Аз друго си мислех. Според мен дисциплините и медалите в плуването са адски много. Свободен стил, па бруст, па бътерфлай, па гръб, па съчетано, па не знам какво. Па 50 метра, па 100, па 200, 400, па 800, па 1000, па 3000, па щафети и какво ли не. Кажи речи 1/3 или 1/4 от всички медали ги раздават в плуването. Не ми е проблем, че 70% от медалите в плуването ги вземат американците, ами че един спорт доминира много над другите в раздаването на медали. Дори борбата с многото категории не може да се мери с плуването. Поне аз така си мисля като гледам бройките медали.

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот diplomat » 23 авг 2016 02:00

Не знам кво ви пука колко медали имат другите, като България се насра на тазгодишната Олимпиада?!? Хората, ако нямат представители от своята страна, подкрепят индивидуалните личности, не чужди нации. Нормално е хората да се радват на Болт или Фелпс, това не значи автоматично, че имат някакъв афинитет към Ямайка или САЩ.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот защо » 23 авг 2016 06:49

NOMER14 написа: Аз помня всичките мизерии, които СССР направи на бългаските щанги - от Монреал'76 до Сеул'88. Официално ни бе забранено да имаме повече от 2 златни медала в щангите и демонстративно ни уличаваха в допинг само в категориите, в които имахме двама щангисти и то винаги по-добре класиралия се оказваше уличеният. Трябва да помниш и сагата, която ни спретнаха около Пламен Константинов в Пекин.
Съжалявам - не очаквах от теб такава първосигнална реакция.

С Пламен Константинов сами си го направихме номера. Ама виж, че в леката атлетика и в плуването не става толкова лесно номера, както в щангите, иначе нямаше да има такива легенди като Болт или Йън Торп. Не е да липсва желание, виж с Бен Джонсън какво стана. Даже в плуването аз не се сещам за нито един плувец хванат, поне от тия, дето съм им чул и запомнил имената. Та мисълта ми беше, че почнах и аз да я забравям, какво им е на леката атлетика и плуването и с какво са по-компроментирани от щангите или колоезденето?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Рио2016:Класиране по медали и ...още нещо.

Мнениеот Lyubooo » 23 авг 2016 07:40

Ами сега в САЩ да му мислят, какъв заем трябва да дръпнат от Световната Банка, че да изплатят обещаните премии за тези медали!!!

За допинга, всички са невинни, до доказване на противното, че даже и след това почват едни обяснения за лекуване на всякакви болести!

Преди време, предвид множеството хванати допингирани, им предложих да си организират тяхна си федерация и да си направят "Олимпиада на Допингираните". Ще е много по-интересна и по-атрактивна от стандартната, като особен интерес ще има и към параолимпиадата за допимгирани!!!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта