Къде са медалите?!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот matador1 » 15 авг 2016 11:14

Тая година САЩ кове всички много яко. 26 златни. Китайците са втори с 15 златни и разликата расте непрестанно! 69 медала общо срещу 45 за китайците. Руснаците са много по зле тая година (като за руснаци) след всичките допинг скандали.

Американците са му хванали цаката, че с плуване се праят медали по бройка заради много дисциплини и са си подготвили добри кадри там. Сега иди ги гони с другите спортове. Чак нечестно изглежда.

Пък ние сме скандални, че отпадаме по всичко :lol:

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот защо » 15 авг 2016 11:22

matador1 написа:Тая година САЩ кове всички много яко. 26 златни. Китайците са втори с 15 златни и разликата расте непрестанно! 69 медала общо срещу 45 за китайците. Руснаците са много по зле тая година (като за руснаци) след всичките допинг скандали.

Американците са му хванали цаката, че с плуване се праят медали по бройка заради много дисциплини и са си подготвили добри кадри там. Сега иди ги гони с другите спортове. Чак нечестно изглежда.

Пък ние сме скандални, че отпадаме по всичко :lol:

Не е така, ние сме универсални, с равномерно представяне във всички спортове, нито американците, нито китайците го могат това!
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот Alexx » 15 авг 2016 12:09

Всяка една нормална държава, която иска да развива едно силно общество, не само физически, но и духовно, гледа да развива масови и популярни спортове. Такива са именно колективните спортове като футбол, баскетбол, волейбол, хокей и т.н., както и масовите индивидуални спортове като тенис, плуване, лека атлетика и ски . Вместо това обаче ние още караме по социалистическата схема "дай да бичим за медали, независимо от какво" и съответно натрисаме всичките си пари на селски спортове като борбата и тежестите , които произвеждат купища прости мутри.

Потребителски аватар
rumbata
Мнения: 512
Регистриран на: 16 окт 2008 13:24
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот rumbata » 15 авг 2016 13:40

Няма какво да се заблуждаваме, нашите спортисти изостават доста и ще бъде много трудно да вземем медал. Тук-там се появява шанс за участие на финал в леката атлетика или правим по някоя победа в елиминациите на спортове като бокс, джудо, бадминтон и т.н. Истината е, че всичко ни куца - възможности за подготовка, качествени треньори, както и манталитет на самите спортисти. И не на последно място - добър допинг, с който да достигнем миналите успехи. Да не мислите, че успехите през 70-те и 80-те години са постигнати без допинг? Само си спомнете скандалите в щангите от 1976 и 1988 г. Нищо, че нашите се оправдават с намесата на конкурентите от Съветския съюз.
"По света вече спортисти се стимулират не с хапчета, субстанции и други подобни, а с мозъчен допинг и ток. Вече има сведения не за пиещ се или инжектиращ се допинг, а за друг начин за увеличаването на издръжливостта, силата, скоростта, болката и способностите. Вече има термин „мозъчен допинг” или стимулиране на мозъка с електрически ток със сила от 1,5 до 2 милиампера. Информациите са, че първи го тествали ски-скачачи и сноубордисти в Америка като по-добрите им резултати се запазвали в продължение на седмици и дори месеци."
Това е цитат от статията на Инес Павлова "Кой сега е номер 1?" в сайта на Гонг.
Вие, които ми пишете за Майкъл Фелпс, какво мислите по въпроса? Защо гърбът му е покрит със сини петна (уж от вендузи)? Какво използва, за да е толкова олимпиади на върха?
Да попитам и за Юсеин Болт - защо преди време хванаха сума ти спринтьори от Ямайка с допинг, а него не? Не трябваше ли тогава да се действа на същия принцип като сега с руските атлети?

Потребителски аватар
genius
Мнения: 84
Регистриран на: 02 юли 2009 05:49
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот genius » 15 авг 2016 14:28

Alexx написа:Всяка една нормална държава, която иска да развива едно силно общество, не само физически, но и духовно, гледа да развива масови и популярни спортове. Такива са именно колективните спортове като футбол, баскетбол, волейбол, хокей и т.н., както и масовите индивидуални спортове като тенис, плуване, лека атлетика и ски . Вместо това обаче ние още караме по социалистическата схема "дай да бичим за медали, независимо от какво" и съответно натрисаме всичките си пари на селски спортове като борбата и тежестите , които произвеждат купища прости мутри.

Проблемът вече е че липсват кадри и за селските спортове както ги наричаш колега. Преди 30 г всичките борци и щангисти ги събираха от селата, а сега там само баби и дядовци. Тренери и скаути като тръгнат сега да търсят таланти в междублоковите пространства и попадат все на едни меки китки дето не се отделят и минута от полите на майките си :mrgreen:

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот dreben23 » 15 авг 2016 16:16

Хареса ми един пост от зевзеците от вбокса и ей го на.
единствения начин наще да спечелят некъв медал е ако от книгата рекордите на гинес ги номинират за най-некадърни спортисти на олимпиадата.. :D Втората част на коментара му беше малко по-скучна и ви я спестявам. Жалко, че такива хубави разсъждения се пишат толкова неграмотно, ама поне има наченки на съждение.. :)


Който се припознае, оттук насетне ще е по-известен и от български олимпиец хванат първи с допинг. Аз обичам да чете коментари на зевзеци, даже това ми е предпочитаното четиво- останалото е какво е сторил Лудогорец, като че ли ся някаква сила разбираш ли, ей ся в сряда ке видят всички какво не е сторил. Защото аз продължавам да твърдя, че тазгодишният им отбор е значително по-слаб от предните години, ама всеки си живее с неговите собствени самозаблуждения. Най-жалкото нещо е, че половин България се е заблудила, че Лудогорец по-силен от преди и ще бие Пилзен. Не те, ами Ливърпул са по-силни от преди! :) Шегичка за артилеристи като мен товачка.. :mrgreen: :cry:

Медали ще вземем, когато Майкъл Джонсън се върне и си подобри отново рекорда на някоя Олимпиада, еногава и ние! :cry: По-некадърно поколение няма да се роди от нашето по света, то затова лудите си пазаруват бразилци по принцип, забележете държавата Косово, представена от едва седмина спортиста, вече се поздрави със златен медалист. :lol: На ви гербаджии, седесари и ендесевета, на ви спорт! :lol: Всички сме били хейтъри ше ми вика Томито Русев, а те са основоположниците с Ники на хейтърството у нас, на ви медал! :lol:

Сетих се нещо много яко като лаф, мое дело. Българските спортисти не печелят медали, защото тролват олимпийския спорт, а може и друга версия- тролват неглежираността на държава и фенове спрямо българския спорт след годините на прехода :mrgreen: , поне да им дадат по един телефон да ловят покемони докато дойдат по-добри дни и за нашия спортчек! :lol: Те нямат условията, а дори и визията да стават спортисти, ние искаме медали от Олимпиади. Имахме един борец ви кви ги дрънкам и ми приличаше на нещо средно между вокалист на "Дийп Пърпъл" и участник на Олимпиадата в дисциплината за висок скок. Те са си сбъркали спортовете половината кат ги гледам и ако направим една шахматна рокада и им разменим дисциплините, ще вземем три медала, не един.
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот v.r.s. » 15 авг 2016 18:59

dreben23 написа:Хареса ми един пост от зевзеците от вбокса и ей го на.
единствения начин наще да спечелят некъв медал е ако от книгата рекордите на гинес ги номинират за най-некадърни спортисти на олимпиадата.. :D Втората част на коментара му беше малко по-скучна и ви я спестявам. Жалко, че такива хубави разсъждения се пишат толкова неграмотно, ама поне има наченки на съждение.. :)


Който се припознае, оттук насетне ще е по-известен и от български олимпиец хванат първи с допинг. Аз обичам да чете коментари на зевзеци, даже това ми е предпочитаното четиво- останалото е какво е сторил Лудогорец, като че ли ся някаква сила разбираш ли, ей ся в сряда ке видят всички какво не е сторил. Защото аз продължавам да твърдя, че тазгодишният им отбор е значително по-слаб от предните години, ама всеки си живее с неговите собствени самозаблуждения. Най-жалкото нещо е, че половин България се е заблудила, че Лудогорец по-силен от преди и ще бие Пилзен. Не те, ами Ливърпул са по-силни от преди! :) Шегичка за артилеристи като мен товачка.. :mrgreen: :cry:

Медали ще вземем, когато Майкъл Джонсън се върне и си подобри отново рекорда на някоя Олимпиада, еногава и ние! :cry: По-некадърно поколение няма да се роди от нашето по света, то затова лудите си пазаруват бразилци по принцип, забележете държавата Косово, представена от едва седмина спортиста, вече се поздрави със златен медалист. :lol: На ви гербаджии, седесари и ендесевета, на ви спорт! :lol: Всички сме били хейтъри ше ми вика Томито Русев, а те са основоположниците с Ники на хейтърството у нас, на ви медал! :lol:

Сетих се нещо много яко като лаф, мое дело. Българските спортисти не печелят медали, защото тролват олимпийския спорт, а може и друга версия- тролват неглежираността на държава и фенове спрямо българския спорт след годините на прехода :mrgreen: , поне да им дадат по един телефон да ловят покемони докато дойдат по-добри дни и за нашия спортчек! :lol: Те нямат условията, а дори и визията да стават спортисти, ние искаме медали от Олимпиади. Имахме един борец ви кви ги дрънкам и ми приличаше на нещо средно между вокалист на "Дийп Пърпъл" и участник на Олимпиадата в дисциплината за висок скок. Те са си сбъркали спортовете половината кат ги гледам и ако направим една шахматна рокада и им разменим дисциплините, ще вземем три медала, не един.


Томето е напълно прав, абсолютни хейтари сте.
След като тези не стават и не могат да печелят медали, тези, които ги плюете, вместо да го правите отивайте на стадионите и в залите и на другата олимпиада отидете и покажете как се прави. Но повечето сигурно сте били освободени и по физическо, тъй като се вижда, че спортът за вас е непонятна материя.

11_best
Мнения: 754
Регистриран на: 04 май 2009 14:25
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот 11_best » 15 авг 2016 23:28

Alexx написа:Всяка една нормална държава, която иска да развива едно силно общество, не само физически, но и духовно, гледа да развива масови и популярни спортове. Такива са именно колективните спортове като футбол, баскетбол, волейбол, хокей и т.н., както и масовите индивидуални спортове като тенис, плуване, лека атлетика и ски . Вместо това обаче ние още караме по социалистическата схема "дай да бичим за медали, независимо от какво" и съответно натрисаме всичките си пари на селски спортове като борбата и тежестите , които произвеждат купища прости мутри.


Щом делиш спортовете на мутренски и немутренски, ясна е работата.
Ей за това не вървят нещата, изкривяваме всичко...
Прадядо ми се е борил(и печелил овена) по макар и селски панаири в масовия за онова време спорт борба и беше нормален, добър, трудолюбив човек. Футболът за него беше "бошлаф" работа. Та за един подхожда един спорт, за друг - друг...

Потребителски аватар
stoyankd
Мнения: 968
Регистриран на: 31 мар 2009 17:29

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот stoyankd » 16 авг 2016 00:50

Но сега сме 2016г. и да се занимаваш със спорт е съвсем различно. Преди време хокейните отбори са тренирали само на леда на езерото Ариана и са стигнали до Олимпиадата в Инсбрук. Сега и на всички замръзнали локви да тренират, пак няма да стане. Спортът сега е финансиране, база и наука. С финансирането сме пълна нула-клубовете получават пари основно от тотото, но в същото време издават лицензи и разрешителни на подобни игри, които изяждат от парите на спорта, но правят милионери. Големите общини, където са повечето деца също не финансират. Столична община дава за спорт 1/3 от това, което дава за издръжката на животните в зоопарка, а дори и то не отива за спорт, а за градинки и безсмислени състезания тип спартакиади. Можеш да се доредиш до финансиране само, ако имаш човек и то не дългосрочно, а за мандата му. Аз бях треньор по фехтовка и мога да ви кажа,че съм обиколил почти всички училища за наем на физ. салон и на всякъде отказваха. В София има две-три зали фехтовка и те са недостатъчни. Помогна ми жена на мой приятел, която работеше в Инспектората по образование иначе не става. С финасирането, същата работа-около правителството на Орешарски нещо се изпокараха и девет месеца не съм получавал и стотинка от тотото. В България ти трябва някаква огромна масовост(смятал съм ги-около 60 деца, но кой треньор и в какъв спорт може да работи с 60деца и да направи нещо?) или здрави връзки.

hincha
Мнения: 33
Регистриран на: 26 мар 2015 21:49
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот hincha » 16 авг 2016 13:33

Коя е тази уважаваща себе си държава, която няма професионален спорт и не финансира участие в големи международни надпревари!? Стига с тези алабализими колко много народна пара се харчела за олимпийците, а медали нямало! Трябвало да се даде за друго? Парите не са много, особено на фона на политическите хонорари. Винаги ще се намери нужда от пари в каквито и области да се сетиш, просто немотията у нас е голяма. Но спортът е феномен, който вълнува милиони по света. Като вземем някой медал тези дни и много хора ще бъдат щастливи от това. Убеден съм, че до края ще имаме медал (минимум един бронз в борбата), но не е и това ключовото. Част от участниците ни се представят отлично, над очакванията. Други се провалят по различни причини, но те са там заради личните и на екипите си постижения. Нека уважаваме труда им!


Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта