Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио

Мнениеот boabbb » 16 сеп 2016 20:02

Ружди Ружди донесе първи медал на България от Параолимпийските игри в Рио де Жанейро. Родният състезател спечели титлата в тласкането на гюле в клас F55 с нов световен рекорд от 12.33 метра. 25-годишният Ружди записа този резултат още при първото си излизане в сектора и прати в историята предишното върхово постижение на планетата в неговия клас от 12.04 м, което също беше негово дело от Европейското първенство в Гросето по-рано през годината, когато той спечели титлата.

Възпитаникът на Радостин Тодоров направи великолепна серия, като в още три от опитите си изпрати гюлето по-далеч от предишния си световен рекорд - 12.22 м, 12.19 м и 12.12 м. Иранецът Хамед Амири спечели сребърния медал със световен рекорд в клас F54 - 11.40 м. Бронза извоюва полякът Лех Столтман с 11.39 м.

В мятането на диск в клас F54/55/56 Ружди завърши шести с 38.04 м.
Изображение


Браво :!: :!: :!:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Вълчан
Мнения: 4261
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио !

Мнениеот Вълчан » 16 сеп 2016 20:16

Едно голямо БРАВО и от мен.Олимпииски шампион е това.

Потребителски аватар
angelco77
Мнения: 2005
Регистриран на: 07 апр 2013 16:17
Местоположение: ловеч
Контакти:

Re: Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио !

Мнениеот angelco77 » 16 сеп 2016 20:23

Голямо браво и от мен.Глей кво прайм на Параолимпийските игри в Рио де Жанейро.
За УЕФА сте чисто нов клуб, за БФС сте си Литекс. А общото е, че за всички вие не сте ЦСКА. :mrgreen:

lari1976
Мнения: 20
Регистриран на: 17 фев 2009 00:39
Контакти:

Re: Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио !

Мнениеот lari1976 » 16 сеп 2016 21:13

Вижте само при какви условия тренира това момче - на една гола поляна край Павел Баня-

http://btvnovinite.bg/article/sport/kak ... v-rio.html

а този министър им намали 5-пъти премийте, и няма никаква капка срам от това и като си дойдат ще се кордише първи да се снима на летището.
всички параолимпийци се влагат на 120 % в тренировките и затова печелят медали а другите за които се харчат десетки хиляди за подготовка едвам влизат в 20-цата на Олимпиада,

да се вземе в ръце този Кралев и да осигури подобаващо внимание на всички ПАРАОЛИМПИЙЦИ А НЕ САМО ДА СЕ ПЛЮНЧИ ПО ТЕЛЕВИЗИИТЕ.

ЧАКАМЕ С НЕТЪРПЕНИЕ И ОТГОВО МУ НА ЗАДАДЕНИТЕ МУ ВЪПРОСИ ОТ ДЕНИСЛАВ КОДЖАБАшев. да видим има ли топки да му отговори.

Уважаеми г-н Министър,
Искам да Ви благодаря, затова че четири дни преди дългоочакваното пътуване за най-големия форум за нас, Параолимпиадата в Бразилия, ни повдигате духа и настроението с обявените от Вас подигравателни премии. Обидно е да омаловажавате труда ни. Той не е пет пъти по-малък от този на "здравите" спортисти. И да Ви припомня, че в Пекин 2008 г. за олимпийци и параолимпийци бяха еднакви. В Лондон 2012 г. бяха по-ниски, но не и пет пъти.
Благодаря и затова, че трябваше да почакам 8 месеца, за да получа наградата си за сребърния медал от европейското първенство в рамер на 3400 евро. Също така благодаря и затова, че бях отлично възнаграден за спечеления златен медал на Световните игри в Сочи с премията от 0 лева. Виждам, че ни цените високо за усилията, които полагаме и начина по който представяме България и съм Ви безкрайно благодарен. Бях на косъм да се откажа от участие, но няма да Ви доставя това удоволствие. Ще участвам заради моето семейство, заради моите приятели, заради всички, които ме подкрепят и заради хората, които са работили с мен и са вложили средства и ужасно много труд за да бъда това, което съм! Ще дам всичко от себе си, за да зарадвам всички истински българи и да разочаровам Вас! И не парите са проблемът! Не оставайте с грешно впечатление. Ако успея да се класирам в платените места, аз ще даря цялата премия, защото парите не са най-важното нещо на този свят, а Уважението! Това не е нашата България, която уважаваше спортистите си и правеше всичко за да са номер 1! Съжалявам, че трябва да го кажа, но това може да е последното ми състезание. На път сте да ни прогоните и нас!

Винаги верен
Денислав Коджабашев

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14017
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио

Мнениеот damyanov1963 » 16 сеп 2016 23:21

Да, това е добре, че едно момче параолимпиец е намерило начин да изкарва прехраната си, като хвърля гюлета и носи слава на България!
Преди малко пуснах една тема за една бедна жена, която изкарва своята прехрана с просия, като прави атракция в самия център на Столицата с накацали в/у нея гълъби, но реакцията на съфорумците се оказа отрицателна..
То, това се оказва и същественото за българина - кат не ти изнася нещо в таз държава - хвърляй квото ти падне, та ега те забележат по белия свят!!!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

mirodes
Мнения: 704
Регистриран на: 08 ное 2010 21:58
Контакти:

Re: Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио

Мнениеот mirodes » 17 сеп 2016 08:31

Дайте му премия като за олимпийски шампион управляващи смешници.За детски на циганите намирате пари,а за такива хора все няма.Браво на това момче-показа,че човешкият дух няма граници.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио

Мнениеот защо » 17 сеп 2016 08:59

Куцо, кьораво, сакато,
бройката е злато!
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Dido SZ
Мнения: 260
Регистриран на: 24 яну 2013 09:45
Контакти:

Re: Ружди Ружди със световен рекорд и титла в Рио

Мнениеот Dido SZ » 17 сеп 2016 14:04

damyanov1963 написа:Да, това е добре, че едно момче параолимпиец е намерило начин да изкарва прехраната си, като хвърля гюлета и носи слава на България!
Преди малко пуснах една тема за една бедна жена, която изкарва своята прехрана с просия, като прави атракция в самия център на Столицата с накацали в/у нея гълъби, но реакцията на съфорумците се оказа отрицателна..
То, това се оказва и същественото за българина - кат не ти изнася нещо в таз държава - хвърляй квото ти падне, та ега те забележат по белия свят!!!

Единият търси смисъла на живота си в къртовска работа и висок дух, другата е намерила мекото на хляба. И на нея не и е лесно, но човек сам избира пътя, който да следва.


Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта