Къде са медалите?!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Nikita1313
Мнения: 305
Регистриран на: 27 апр 2015 09:15
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот Nikita1313 » 13 авг 2016 17:58

Ето едно класиране от времето когато още имаше държава!!! България се завръща на олимпийските игри в Сеул през 1988 г., след като пропуска Олимпиадата в Лос Анджелис заради бойкот. В корейската столица участваме със 171 спортисти (104 мъже и 67 жени), които участват в 120 състезания в 16 вида спорт.

Сеул оставя най-ярката диря в българската олимпийска история. Извоювани са рекорден брой титли - 10! Печелим общо 35 медала (10 златни, 12 сребърни и 13 бронзови), което ни нарежда на 7-о място в класирането по отличия. След нас остават Франция, Италия и Великобритания. ;)

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот GOLEADOR » 13 авг 2016 17:59

В интерес на истината олимпиадите по математика ,физика,астрономия са добре финансово осигурени.Мога да говоря за олимпиадата по астрономия.Пари се осигуряват не само от министерството но и от НПорганизации.Децата се подбират много внимателно и всяко трябва да заслужи място в отбора след дълги вътрешни състезания.Летните лагери са на Рожен и се ходи на много регионални (ЕС) състезания.НПО дават много пари за да участват наши отбори в тези състезания.Това е защото всички които участват в тези отбори продължават учението си на запад и после масово остават да работят там.За астрономията мога да ви кажа,че най- големия спонсор е "Америка за България".Какви са проблемите според мен - учителите!За София няма проблем,но в провинцията си е жив ужас.Там трябва да се помага - на учителите.Щото е срамота дете от София да знае повече от учителя (към всяко дете от ОЛ отбора в училището има прикрепен учител на който му се плаща за това) който идва с дете от провинцията.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
IvanGit
Мнения: 423
Регистриран на: 06 мар 2011 09:49
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот IvanGit » 13 авг 2016 18:03

Имаше онзи ден един (даже не му запомних името) завършил 43 от 50 участника,като се готвел 2 години за олимпиадата в Рио и смукал пари от държавата.Сега мисля ,че Кр.Кралев трябва всички които са постигнали подобни "страхотни" резултати да ги накара да връщат парите за подготовка.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот ntodorov » 13 авг 2016 18:10

Колкото до това, че аз и ти също можем да се представим така, не мисля, че ще можем, тъй като за да стигнат тези спортисти до ОИ са спечелили квоти с труд и борба, като други са отпаднали и не са успели дори до там да стигнат.

Точно една дузина спортисти останали тук в България имат претенциите, че незаслужено са отпаднали за сметка на други. Видеото с неспортсменската проява на получилия квота велосипедист, който се преби в Рио е показателно, както за това, че като лъжем другите, лъжем най-вече себе си, така и за факта, че нищо скрито не остава за дълго покрито.
Помним олимпийското ни представяне преди 30-на години. Тогава имахме адекватна Държавна политика, а участието ни там беше повод за гордост. Сега, на какво да се наслаждаваме - на допинга, на последните места и на категорията "достойно представяне" стига да завършим финалния етап ли? Ами не ме кефи да гледам такъв спорт с наше участие, защото оставам с убеждението, че някой не си върши работата, за която получава пари. Дали управленците лежащи под завивката на Държавата ни или крънча на някой в тренировките - не знам. Аз, като работодател не бих платил на този, който не си върши добре работата или отбива от задълженията си. И тук не става въпрос само за медали. Аз не виждам дух, мерак и дръзновение в спортистите ни...За първи път не виждам нищо от горе-изброеното.
ПС: И все пак не вкарвам всички спортисти под един знаменател, но определено претенциите ми са насочени към плужаците в спортното ни министерство и тяхното явно безхаберие.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот GOLEADOR » 13 авг 2016 18:15

Интересно как плужеците в спортното министерство могат да спрат спортист от участие на ОИ след като човечеца сам си е заслужил мястото.Вземам за пример Гришо.Как аджеба Кралев ще го откаже да участва в Рио.Хубаво е да се мисли преди да се пише!
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот ntodorov » 13 авг 2016 18:20

GOLEADOR написа:В интерес на истината олимпиадите по математика ,физика,астрономия са добре финансово осигурени.Мога да говоря за олимпиадата по астрономия.Пари се осигуряват не само от министерството но и от НПорганизации.Децата се подбират много внимателно и всяко трябва да заслужи място в отбора след дълги вътрешни състезания.Летните лагери са на Рожен и се ходи на много регионални (ЕС) състезания.НПО дават много пари за да участват наши отбори в тези състезания.Това е защото всички които участват в тези отбори продължават учението си на запад и после масово остават да работят там.За астрономията мога да ви кажа,че най- големия спонсор е "Америка за България".Какви са проблемите според мен - учителите!За София няма проблем,но в провинцията си е жив ужас.Там трябва да се помага - на учителите.Щото е срамота дете от София да знае повече от учителя (към всяко дете от ОЛ отбора в училището има прикрепен учител на който му се плаща за това) който идва с дете от провинцията.

Не е така обаче с децата ни по математика. Може да го потвърди и един мой добър колега и приятел от този форум, който трябваше да осигури прилична четири цифрена сума за сина си за да отиде на математическо състезание в Сингапур. Е. Имаше и избор де. И ако сега все още не е фатално изпращането му там за последващото му развитие, друг път може и да се похаби това дете, Пиша в частност, ами в действителност с другите ни талантливи и истински талантливи деца, какво се случва ? Или потъват в нашите си лайна или отиват зян в странство да служат на други интереси...От 39-тото и 43 - тото място на някой си анабол в Рио нищо друго освен срам не печелим.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

облак
Мнения: 284
Регистриран на: 25 сеп 2013 19:29
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот облак » 13 авг 2016 18:28

GOLEADOR написа:В интерес на истината олимпиадите по математика ,физика,астрономия са добре финансово осигурени.Мога да говоря за олимпиадата по астрономия.Пари се осигуряват не само от министерството но и от НПорганизации.Децата се подбират много внимателно и всяко трябва да заслужи място в отбора след дълги вътрешни състезания.Летните лагери са на Рожен и се ходи на много регионални (ЕС) състезания.НПО дават много пари за да участват наши отбори в тези състезания.Това е защото всички които участват в тези отбори продължават учението си на запад и после масово остават да работят там.За астрономията мога да ви кажа,че най- големия спонсор е "Америка за България".Какви са проблемите според мен - учителите!За София няма проблем,но в провинцията си е жив ужас.Там трябва да се помага - на учителите.Щото е срамота дете от София да знае повече от учителя (към всяко дете от ОЛ отбора в училището има прикрепен учител на който му се плаща за това) който идва с дете от провинцията.
Какво разбираш ти под провинция? В България провинции няма и не е имало. И това не е вярно пак заблудено софийско мнение издаващо опит за прединство и надмощие от софиянец - комплексарщина. Вземи един Тео от Казанлък и всичките му ученици от " провинцията". Като цяло си написал глупости

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот GOLEADOR » 13 авг 2016 18:28

Учуден съм,астрономията е физика и математика.Подготовката както и състезанията са напълно безплатни.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот ntodorov » 13 авг 2016 18:28

GOLEADOR написа:Интересно как плужеците в спортното министерство могат да спрат спортист от участие на ОИ след като човечеца сам си е заслужил мястото.Вземам за пример Гришо.Как аджеба Кралев ще го откаже да участва в Рио.Хубаво е да се мисли преди да се пише!

И като отиде Гришо в Рио, какво направи голеадоре мой ????
А знаеш ли как могат да го спрат друже ? Така, както са спирали преди години всички спортисти, които не са обвързани с БОК. Имаш ли идея как става обезпечаването с пари за тези Олимпиади и кой и кога гласува средствата отпускани за подготовката на класиралите се за там ???? Знаеш ли наш Гришо, с какви пари е отишъл в Рио за да си направи селфи и да се насочи към следващата си дестинация преди снимката му да се запише в СД картата му. Така, че мисли ТИ, защото всите ( включая и ТИ )плащаме тези масрафи.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот GOLEADOR » 13 авг 2016 18:33

облак написа:
GOLEADOR написа:В интерес на истината олимпиадите по математика ,физика,астрономия са добре финансово осигурени.Мога да говоря за олимпиадата по астрономия.Пари се осигуряват не само от министерството но и от НПорганизации.Децата се подбират много внимателно и всяко трябва да заслужи място в отбора след дълги вътрешни състезания.Летните лагери са на Рожен и се ходи на много регионални (ЕС) състезания.НПО дават много пари за да участват наши отбори в тези състезания.Това е защото всички които участват в тези отбори продължават учението си на запад и после масово остават да работят там.За астрономията мога да ви кажа,че най- големия спонсор е "Америка за България".Какви са проблемите според мен - учителите!За София няма проблем,но в провинцията си е жив ужас.Там трябва да се помага - на учителите.Щото е срамота дете от София да знае повече от учителя (към всяко дете от ОЛ отбора в училището има прикрепен учител на който му се плаща за това) който идва с дете от провинцията.
Какво разбираш ти под провинция? В България провинции няма и не е имало. И това не е вярно пак заблудено софийско мнение издаващо опит за прединство и надмощие от софиянец - комплексарщина. Вземи един Тео от Казанлък и всичките му ученици от " провинцията". Като цяло си написал глупости

Казвам какво е мнението ми от преки впечатления.И не аз деля България на провинция и столица.В колко града има обсерватория?А учители подготвени по астрономия?Поинтересувай се и после ми кажи,че говоря глупости!
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]


Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост