Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Altarf
Мнения: 1193
Регистриран на: 31 май 2015 20:22
Контакти:

Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот Altarf » 31 дек 2016 17:48

Привет, верейци!

Можете ли да ми кажете кое е търговското дружество, което стои зад футболен клуб Верея? Не можах да намеря в Търговския регистър дружество, за което са изпълнени едновременно следните условия:
- е акционерно дружество
- занимава се със спортна дейност
- съдържа в името си "Верея"

Благодаря!

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 31 дек 2016 18:29

Понеже въпросът е отправен към феновете на "Верея", ще си позволя да вмъкна в темата един виц:
В един конкурс за красота журито задало на останалите три претендентки за първото място – англичанка, французойка и българка - един и същ въпрос:
- Какво ще направите, ако след корабокрушение се озовете сама с 20 мъже на изолиран остров сред морето?
- Ще се моля на Господ да ме пази – отговорила първа англичанката.
- Ще избера най-силния измежду тях и той ще ме защитава – казала французойката.
- Разбирам въпроса, но не разбирам къде е проблемът – заключила българката.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот sandi74 » 31 дек 2016 18:31

На кой му пука?Имаш крава,пиеш мляко.ФАКТ

Потребителски аватар
Altarf
Мнения: 1193
Регистриран на: 31 май 2015 20:22
Контакти:

Re: Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот Altarf » 31 дек 2016 18:35

sandi74 написа:На кой му пука?Имаш крава,пиеш мляко.ФАКТ

Напълно съм съгласен! Аз за едни приятели питам, че тях тия работи ги вълнуват много. На мен ми е просто любопитно.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 31 дек 2016 19:30

Altarf написа:
sandi74 написа:На кой му пука?Имаш крава,пиеш мляко.ФАКТ

Напълно съм съгласен! Аз за едни приятели питам, че тях тия работи ги вълнуват много. На мен ми е просто любопитно.

И аз съм много любопитен и като се извинявам, че се отклонявам от темата, питам (не че някой ще ми даде смислен отговор :lol: ): Как така едно дружество, създадено през месец юни тази година, получи лиценз за участие в първенството, въпреки ограниченията на член 12, раздел 2 на действащата Наредба на БФС за национално клубно лицензиране, във връзка с трите години членство в БФС, смяната на седалището и т.н. и т.н. ...!?... :roll: 8-)
"Наредба за национално клубно лицензиране на БФС – издание 2015 година
РАЗДЕЛ 2: КАНДИДАТ ЗА ЛИЦЕНЗ И ЛИЦЕНЗ
ЧЛЕН 12 - ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЗА КАНДИДАТ ЗА ЛИЦЕНЗ И ПРАВИЛОТО ЗА „ТРИТЕ ГОДИНИ“
1. Кандидат за лиценз може да бъде само футболен клуб, т.е. юридическо лице, което е постоянен или временен член на БФС или акционерно търговско дружество, което е в договорно отношение с постоянен или временен член на БФС (футболно дружество) и което е изцяло отговорно за футболния отбор, който участва в Европейските клубни турнири на УЕФА и/или във вътрешните първенства и турнири в системата на БФС;
2. Членството на Кандидата за лиценз като временен или постоянен член на БФС, съответно договорното отношение на Кандидата с временен или постоянен член на БФС, следва да е продължавало най-малко 3 (три) последователни години към началото на сезона, за който се иска лиценз.
3. Всяка промяна на правната форма или на структурата на групата на Кандидата за лиценз (включително, например, промяна на седалище, наименование, клубни цветове, продажба на акции между различни клубове, смяна на футболното дружество или неговата замяна с члена на БФС) по време на периода по точка 2 по-горе, чрез която се осигурява придобиването от Кандидата на право на участие в Европейските клубни турнири на УЕФА, в „А“ ПФГ или „Б“ ПФГ в нарушение на състезателното начало и/или получаването на лиценз от Кандидата, се смята за прекъсване на членството, съответно за прекъсване на договорното отношение с временен или постоянен член на БФС, по смисъла на този член 12."

http://www.bfunion.bg/uploads/2016-02-2 ... 2.2016.pdf
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот pomiqr272 » 01 яну 2017 17:22

Captain Stottlemeyer написа:
Altarf написа:
sandi74 написа:На кой му пука?Имаш крава,пиеш мляко.ФАКТ

Напълно съм съгласен! Аз за едни приятели питам, че тях тия работи ги вълнуват много. На мен ми е просто любопитно.

И аз съм много любопитен и като се извинявам, че се отклонявам от темата, питам (не че някой ще ми даде смислен отговор :lol: ): Как така едно дружество, създадено през месец юни тази година, получи лиценз за участие в първенството, въпреки ограниченията на член 12, раздел 2 на действащата Наредба на БФС за национално клубно лицензиране, във връзка с трите години членство в БФС, смяната на седалището и т.н. и т.н. ...!?... :roll: 8-)
"Наредба за национално клубно лицензиране на БФС – издание 2015 година
РАЗДЕЛ 2: КАНДИДАТ ЗА ЛИЦЕНЗ И ЛИЦЕНЗ
ЧЛЕН 12 - ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЗА КАНДИДАТ ЗА ЛИЦЕНЗ И ПРАВИЛОТО ЗА „ТРИТЕ ГОДИНИ“
1. Кандидат за лиценз може да бъде само футболен клуб, т.е. юридическо лице, което е постоянен или временен член на БФС или акционерно търговско дружество, което е в договорно отношение с постоянен или временен член на БФС (футболно дружество) и което е изцяло отговорно за футболния отбор, който участва в Европейските клубни турнири на УЕФА и/или във вътрешните първенства и турнири в системата на БФС;
2. Членството на Кандидата за лиценз като временен или постоянен член на БФС, съответно договорното отношение на Кандидата с временен или постоянен член на БФС, следва да е продължавало най-малко 3 (три) последователни години към началото на сезона, за който се иска лиценз.
3. Всяка промяна на правната форма или на структурата на групата на Кандидата за лиценз (включително, например, промяна на седалище, наименование, клубни цветове, продажба на акции между различни клубове, смяна на футболното дружество или неговата замяна с члена на БФС) по време на периода по точка 2 по-горе, чрез която се осигурява придобиването от Кандидата на право на участие в Европейските клубни турнири на УЕФА, в „А“ ПФГ или „Б“ ПФГ в нарушение на състезателното начало и/или получаването на лиценз от Кандидата, се смята за прекъсване на членството, съответно за прекъсване на договорното отношение с временен или постоянен член на БФС, по смисъла на този член 12."

http://www.bfunion.bg/uploads/2016-02-2 ... 2.2016.pdf


Щеше да си прав, ако тази правна норма не беше заменена с нова, която позволява тирето. Заради това правото не е за всеки, защото днес ще изготвиш договор, който ще прецака клиента ти, защото си изпуснал нововъведенията.


Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4463
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот tiamat » 20 май 2017 21:26

На тия не са им ли Трейс груп собствениците? Как така нямат пари изведнъж??

Потребителски аватар
starozagorec
Мнения: 140
Регистриран на: 27 апр 2013 09:34
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кое е търговското дружество, което стои зад Верея?

Мнениеот starozagorec » 23 май 2017 21:40

Бащата не иска да отпуска пари,а сина неможе сам да издържа отбор от А група


Върни се в “Верея”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта