Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви спомените

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Пловдивчанинът
Мнения: 2575
Регистриран на: 14 май 2011 02:45
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Пловдивчанинът » 03 юни 2016 21:06

2004 и помня много добре първия мач Португалия - Гърция 1:2.

Потребителски аватар
Kamisha
Мнения: 859
Регистриран на: 24 дек 2010 00:22
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Kamisha » 03 юни 2016 21:27

Евро 2000 - от предното световното бях се запалил по играта и виках за Холандия,които имаха много качествен отбор,а повечето им играчи бяха състезатели на Барса - Клуйверт,Франк и Роналд де Бур,Коку,Овермарс,Райцигер,а също така големият Денис Бергкамп и моят любимец Едвин ван дер Саар (тогава тренирах футбол и бях вратар).Та спомените на онова 11-годишно хлапе са свързани с лудия мач Югославия - Словения 3-3,отпадането на Белгия след изненадваща загуба от Турция още в групите,един от най-жалките отбори на настоящите ми любимци,който беше бит като тъпан и за всеобща изненада отпадна заедно с Англия още след 1-вата фаза (става въпрос за тогава действащите ,тогава, първенци на континента Германия) :!: От четвъртфиналите помня как "лалетата'' помляха Югославия 6-1 след 4 или 5 гола на Клуйверт,а Франция би драматично Испания след като Раул изпусна дузпа в последната минута.На полуфиналите гледахме Франция - Португалия и ''петлите'' пак се измъкнаха по терлъци,а на следващия ден се прибирахме от лагер от морето и май хванах само злополучните дузпи на Холандия-Италия :( Що сълзи са се проливали след мача... :lol: На финала бях за Франция и се изкефих,когато Трезегол наказа жабарите :!: Иначе тогава изгряха звездите на Анри,Трезегол,Фиго,а Клуйверт и Саво Милошевич станаха голмайстори на шампионата.Даже официалната песен на шампионата помня,а тя бе може би най-добрата от всички до сега - https://www.youtube.com/watch?v=2Ftx-xwmEYQ
"Победата не е най-важното нещо във футболната среща,а едиственото нещо,което има значение"
Джанпиеро Бониперти

Демба_Ба
Мнения: 414
Регистриран на: 14 май 2014 12:32
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Демба_Ба » 04 юни 2016 19:18

1988 година-феноменалния гол на Ван Бастен срещу СССР на финала,само това помня от това п-во.Иначе вече напълно ясни спомени имам от Евро 92 в Швеция, и как Дания поднесе супер сензацията ставайки европейски шампион.Дания тогава изобщо не се беше класирала,в последния момент ги поканиха да заместят Югославия която беше извадена от участие,заради войната в Босна.Датските футболисти ги събираха от плажовете в последния момент-хората вече си ваканцуваха по курортите,без изобщо да подозират че ще играят на европейско,не бяха водили никаква подготовка, отидоха и ей така,някак на майтап взеха че спечелиха турнира....


Потребителски аватар
Цецо Чука
Мнения: 3088
Регистриран на: 25 авг 2014 18:51
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Цецо Чука » 05 юни 2016 12:11

Пловдивчанинът написа:2004 и помня много добре първия мач Португалия - Гърция 1:2.


:) :) :)

Требва да се прекръстиш на ПловдивчанЧЕТО братленце... :) :)

Но добре си се ориентирал футболно, браво на тебе, радост за окото е такава младеж...
samo_levski написа:идеално равен терен, тревата зелена, иде ти да почнеш да я пасеш

Потребителски аватар
Цецо Чука
Мнения: 3088
Регистриран на: 25 авг 2014 18:51
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Цецо Чука » 05 юни 2016 12:12

1914.1902 написа:Евро 2004 . :)


Тююю такова малко дете а вече левскарче, срамота..... :) :) :)
samo_levski написа:идеално равен терен, тревата зелена, иде ти да почнеш да я пасеш

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот g3_ev2 » 05 юни 2016 17:28

Цецо Чука написа:
1914.1902 написа:Евро 2004 . :)


Тююю такова малко дете а вече левскарче, срамота..... :) :) :)


На времето във вестник Стършел имаше следния скеч: Млад мъж среща красива млада майка с бебе в количка. В опит да заговори красивата мама младежът се навежда леко над количката и задава риторичния въпрос: "Какъв ли ще стане този юнак като порасне?". Тя не му отговаря нищо, но бебето в количката изплюва биберона и отговаря: "Левскал!"

Потребителски аватар
Цецо Чука
Мнения: 3088
Регистриран на: 25 авг 2014 18:51
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Цецо Чука » 05 юни 2016 21:01

g3_ev2 написа:
Цецо Чука написа:
1914.1902 написа:Евро 2004 . :)


Тююю такова малко дете а вече левскарче, срамота..... :) :) :)


На времето във вестник Стършел имаше следния скеч: Млад мъж среща красива млада майка с бебе в количка. В опит да заговори красивата мама младежът се навежда леко над количката и задава риторичния въпрос: "Какъв ли ще стане този юнак като порасне?". Тя не му отговаря нищо, но бебето в количката изплюва биберона и отговаря: "Левскал!"



Ахахахаха... :)
samo_levski написа:идеално равен терен, тревата зелена, иде ти да почнеш да я пасеш

lyk_lubo
Мнения: 8
Регистриран на: 07 май 2015 11:17
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот lyk_lubo » 06 юни 2016 17:49

Първото Евро,което гледах бе в Югославия през 1976-та.Тогава най-доброто бе голът на Паненка от дузпа.Би последен и я копна в средата.Германците позеленяха и останаха втори!Бяхме с нашите на почивка на Камчия и гледахме мачовете с баща ми.Бог да го прости.... :cry:

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Бисер Шматков » 07 юни 2016 16:53

Първото ми европейско първенство (пред телевизионния екран) беше това в Англия през 1996 година, но от него имам много смътни спомени (тогава бях на 9 годинки) - гледах мача на нашите срещу Франция (1:3). Баща ми се тюхкаше, че французите са много по-здрави физически от нас и им отстъпваме при единоборствата. С интерес проследих и дузпите между Нидерландия и Франция (втория четвъртфинал от надпреварата).

Евро 2000 си го спомням отлично и винаги ще го свързвам с уникално зрелищни мачове, просто невероятен шампионат, успя да ме направи футболен запалянко - Португалия - Англия 3:2 (Португалия бяха машини с Луиш Фиго, Руи Коща, Нуно Гомеш, Фернандо Коуто и компания, но и Англия не им отстъпваха), Югославия - Словения 3:3 ("плавите" направиха обрат от 0:3 въпреки червения картон, който си изработи Синиша Михайлович), Испания - Югославия 4:3 (Испания вкараха два гола в добавеното време на мача), Нидерландия - Италия 0:0 (геройства на Франческо Толдо при дузпите) и т.н.

Два мача са се запечатали в съзнанието ми:

Нидерландия - Чехия 1:0 - групова фаза. Страхотен двубой с много положения, чехите нацелват две греди, холандците също създават опасни положения, гигантите Яп Стам и Ян Колер водят здрава битка на втория етаж, Пиерлуиджи Колина отсъжда дузпа за "лалетата" в последната минута, която е реализирана от Франк де Бур. Това, което ме изуми, бе червеният картон, показан на стоящия на резервната скамейка на чехите Радослав Латал (май заради реплики към Колина - италианецът му посочи пътя към съблекалните с изцъклено изражение, което не е лесно да се опише). Тогава си нямах идея, че футболисти, които не са преки участници в мач, също могат да бъдат гонени.

Франция - Португалия 2:1 - полуфинал. Абел Шавиер, един чернокож португалец с изрусена коса, можеше да вкара златен гол за Португалия в продълженията на мача, но Фабиен Бартез виртуозно спаси, а впоследствие същият този Шавиер се превърна в антигерой, тъй като изби с ръка от голлинията удар на Силван Вилтор, заради което съдията даде дузпа за французите след сигнал на страничния рефер. Съдийската бригада бе награбена от португалците и се стигна до дълги и разгорещени разправии, но в крайна сметка Зинедин Зидан вкара наказателния удар и съсипа мечтите на иберийците. Няколко португалци отнесоха наказания от ФИФА заради блъскане на и обиди към арбитрите. Помня и един анализ, публикуван в български вестник - заглавието беше от рода на "Срам ли е за футбола съдията [Игор] Срамка" (статията изтъкваше, че повечето футболни експерти са на мнение, че дузпата е съвсем закономерна).
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта